Курс занять із домоводства конспекти. Контрольні завдання з домоводства. Розмова «Особиста гігієна для дівчинки»

Інтегроване заняття

Історії та домоводства у 5 класі.

Тема:Історія хліба та хлібопечення (історія)

Бутерброди, їх види, правила приготування (домівництво)

Мета заняття:здійснення міжпредметних зв'язків на уроках історії, домоводства;

Прищеплення учням вміння використовувати у життєвої практиці знання, отримані у шкільництві.

Завдання:

Освітні: формувати в учнів уявлення про появу хліба у житті; про різновиди борошна та хліба;

Ознайомити уч-ся з видами бутербродів, продуктами, які застосовуються для бутербродів;

Корекційно-розвиваючі: сприяти розвитку пам'яті, мовлення, мислення, пізнавального інтересу;

Вчити складати повні правильні відповіді на ці запитання.

Виховні: виховувати в учнів інтерес до знань про історію своєї Батьківщини; прищеплювати любов та дбайливе ставлення до хліба, виховувати працьовитість. Взаємодопомога.

Обладнання:хліб чорний, білий, сірий; крупи: горох, квасоля, гречка, рис; малюнки хліба; схема видів борошна;

продукти для бутербродів; ножі, обробна дошка.

Основні терміни та поняття:зернотерки, жито, хлібосольство, скибочка, бутерброд, відкриті, закриті, комбіновані.

План-конспект заняття.

    Організаційний момент. 2 слайд

-відповіді на запитання:

1 .Якщо місяців 12, як їм разом називатися? (Рік)

2 .На яку пору року припадають найдовші канікули? (літо)

3 .На яку пору року припадає найсолодше свято? (Новий рік)

4 .Прийшла без фарб і без кисті і перефарбувала все листя? (осінь)

5 . Місяців між серпнем і груднем. (вересень. Жовтень, листопад)

6 .Сумна пора року? (осінь)

7 .Днів на тижні, з них вихідних?

Отже, сьогодні 28 жовтня, пора року-осінь, місяць-жовтень, день тижня середа. І наше улюблене заняття «Домівництво».

II. Повідомлення теми та мети 1 слайд.

Відгадування загадок.

Відгадати легко та швидко:

М'який, пишний і запашний,

Він і чорний, він і білий,

А буває підгорілий.

Мішано, квашено, валяно,

На стіл поставлено.

III. Розмова на тему.

    Розповідь вихователя. 3 слайд.

У кожній країні, у будь-якому куточку світу є страва, яку їдять лише там. Але є один продукт, який їдять люди, незалежно від того, де вони живуть. Це – хліб.

Вважається, що вперше смак хлібної злаки люди дізналися ще за часів кам'яного віку, приблизно 15 тисяч років тому. Спочатку первісні людипросто збирали дикорослі злаки і їли їх сирими.Пройшло багато століть, перш ніж вони навчилися розтирати ці зерна на зернотеркиі змішувати їх із водою. Таким чином, хліб народився на світ у вигляді рідкої борошнисто-зернистої каші, хлібної юшки,яку ще й сьогодні вживають у їжу жителі Сходу та африканських країн.

4 слайд. Потім люди, мабуть, помітили, що зерна відокремлюються від колосків легше, якщо їх укласти в яму з сильно нагрітим камінням. Крім того, підсмажені зерна виявилися набагато смачнішими порівняно з сирими. Так чи приблизно так, поступово на дотик людина пізнавала дивовижні властивості хліба. Згодом хлібна юшка ставала все густішою, поки не перетворилася на тісто.

Наступний етап на шляху до сучасної булки - прісні коржики.Вони були відомі давнім єгиптянам, євреям, персам. Пікли такі коржики з непросіяної муки грубого помелу, додаючи до неї іноді річковий пісок. Навіщо це робилося сказати важко. Такий хліб був дуже грубим і важким, він не містив розпушувачів, які змушували хліб «підходити» і від яких хліб ставав легким та ніжним. Коржики мали незаперечні переваги в порівнянні з хлібною юшкою. Хлебка швидко закисала і засихала, що унеможливлювало її зберігання, людині ж потрібен був запас їжі. Коржики добре зберігалися тривалий час, їх брали із собою в дорогу. Перед їжею корж розмочували у воді. Проіснував коржик довго. Та й у наші дні прісний корж не рідкість у багатьох національних кухнях.

5 слайдВеличезним кроком уперед став винахід способу зброджування (розпушення) тесту.Стародавні єгиптяни зробили це відкриття ще 5-6 тисяч років тому. Потім про нього довідалися греки, від греків – римляни, а від них воно прийшло до інших народів Європи. У Стародавню Греціюрозпушений хліб вважався великими ласощами. Вже в ті далекі часи існувало багато різновидів хліба - від найпростішого з борошна грубого помелу з великою кількістю висівок до вишуканих хлібів.

У різних куточках нашої планети хліб роблять по-різному, використовуючи для цього квасолю, картопля, трави, рис, горох, гречку, родзинки, мак, горіхи. У країнах Далекого Сходудо борошна додають жолуді дуба.

2. Показ різних круп.

3. Види борошна.

З якого ж борошна печуть хліб?

ВИДИ МУКИ

Пшенична рисова житня кукурудзяна вівсяна

6 слайд

4. Закріплення.

Який хліб вийде із пшеничного борошна? (білий)

Який хліб вийде з житнього борошна? (чорний)

З пшеничного та житнього борошна отримують сірий хліб.

5. Показ дітям різних сортів хліба.

Ми їмо бісквіти, здоби, булочки. Вони випечені з пшеничного, кукурудзяного, рисового, житнього, вівсяного борошна.

У Мексиці плоский маїсовий коржик випікається з кукурудзи. У Шотландії їдять великий шотландський коржик - вид смаженого пирога з вівсяного борошна. У Швеції люблять плоский, грубий, важкий хліб із житнього борошна.

6. Словникова робота.

7 слайд

У давнину наші предки на більшій частині ріллі садили ячмінь, жито та пшеницю. Ці рослини слов'яни називали житом,від слова жити. З жита пекли хліб. Хліб був основною їжею слов'ян, давав їм можливість жити.

Є в російській мові слово, якому важко знайти аналоги в інших народів. Слово це – хлібосольство.Його вимовляють зазвичай, коли хочуть підкреслити гостинність, привітність при частуванні. Хлібосольство завжди було притаманне російському народу, з ним пов'язані багато обрядів і повір'їв, прислів'їв і приказок, легенд і казок.

Хліб і сіль супроводжували всі радісні та сумні події, що відбувалися у житті російських людей. Хлібом і сіллю зустрічали найвідоміших людей і молодих у день весілля, хлібом пригощали породіллю, їм насамперед запасалися, коли вирушали в далеку дорогу. За вмінням спекти хліб визначали домовитість господині. Наші пращури вірили у святість хліба. Вони, наприклад, вважали, що людина, яка впустила шматок хліба, повинна, піднявши її, обов'язково поцілувати.

А які прислів'я приказки знаєте ви? (Відповіді дітей)

Роль хліба у житті російських людей була настільки велика, що у неврожайні роки країни починався голод, попри достаток тваринної їжі.

Як же потрібно зберігати хліб?

У хлібницях або посуді, що закривається щільно, щоб хліб не засихав.

IV . Первинне закріплення нового матеріалу.

1 .Розстав цифри в порядку зростання «Як з'явився хліб?»

Хлібна юшка.

Вживання сирих зерен.

Поява тесту.

Перетирання зерен на зернотерках.

Поява різних видів хліба.

Винахід способу зброджування

Поява хлібної коржі.

8 слайд

    Робота з питань.

Які види муки ви запам'ятали?

Назвіть відомі види хліба.

Які крупи додають у тісто, при приготуванні хліба?

Чому треба берегти хліб?

Як потрібно зберігати хліб?

Які страви можна приготувати?

Грінки, бутерброди.

Практична робота(Домівництва.)

    Організаційний момент.

Одягти фартухи, косинки, вимити руки.

    Повідомлення теми та завдань.

Сьогодні на заняття ми готуватимемо страву з хліба – бутерброд.

    Ознайомлення із об'єктом роботи.

    Визначення бутерброду.

Незабаром у нас канікули, і ви все поїдете додому.

Для того, щоб зранку почати активно жити, діяти, працювати, людині потрібен сніданок. Незамінною стравою на сніданок є бутерброд. Його можна і в школу взяти, і в далекі прогулянки, і при приході гостей він «паличка-виручалочка».

9 слайд«Бутерброд» у перекладі з німецької означає «хліб із олією». Ми ж називаємо бутербродомскибочка хліба з олією, сиром, ковбасою, рибою.Товщина скибочки 1-1,5 см.

Вихователь показує різні бутерброди.

10 слайд

    Види бутербродів.

Бутерброди бувають: відкриті та закриті прості та комбіновані або складні гарячі закусочні

Для простих бутербродів використовують 1 – 2 види продуктів. Для складних – кілька видів продуктів. Прикрашають зеленню або продуктами, що мають яскраве забарвлення.

Закриті чи сандвічі. Сандвіча названо на честь англійського сера Сендвіча, любителя карткових ігор. Він не міг відірватися від карт навіть для того, щоб повечеряти, і приносив із собою: дві скибочки хліба, намазані олією та з'єднані між собою. На одну скибочку можна покласти начинку - сир, ковбасу, овочі, а іншим щільно прикрити зверху.

    Складання плану роботи.

      Приготувати інвентар та посуд.

      Нарізати хліб тонкими скибочками.

      Намастити хліб олією, покласти сир.

      Укласти бутерброди на тарілку.

    Фронтальний показ прийому нарізування хліба та продуктів, повторення правил безпечної роботи з ножем.

11 слайд

      Вихователь показує прийоми нарізування хліба, сиру.

      Правила безпечної роботи із ножем.

Ріж тільки на дошці, не відриваючи високо ніж від неї.

Передавай ножі та вилки тільки ручкою вперед.

Ріжучі інструменти тримай під час роботи лезом донизу, не ходи по приміщенню з ножем у руках.

    Практична робота. 12 слайд

Практична робота виконується за бригадами. Кожен член бригади робить собі бутерброди – відкритий, закритий.

    Оцінка якості виконаної роботи. 13 слайд

      Розповідь за планом одного учня із бригади про приготування бутербродів.

      У яких випадках ми використовуємо бутерброди у домашніх умовах.

    Підведення підсумків. 14 слайд

Що вчилися робити?

Які бутерброди бувають?

Які бутерброди вам сподобалися?

Заняття з домогосподарства «В гостях у господині»

Дане заняття буде корисним для вихователів дитячих будинків. Матеріал заняття корисний для дівчаток середнього та старшого шкільного віку, вихованок дитячих будинків. Застосовувати матеріал заняття рекомендую при ознайомленні та навчанні ведення домашнього господарства.

Заняття із серії: «В гостях у господині»

МЕТА:створення умов для всебічного розвитку особистості вихованок шляхом реалізації у сфері домоводства.

ЗАВДАННЯ.

Сприяти формуванню та розвитку різних трудових умінь та навичок у веденні домашнього господарства.

Продовжуватиме розвиток пізнавальних інтересів, уваги, пам'яті, сприйняття.

Розвивати комунікативні навички, що забезпечує мовну взаємодію один з одним.

Вчити правильно фарширувати млинці, заварювати чай; закріплювати знання техніки безпеки під час роботи на кухні.

Розширювати соціальний досвід дітей, усвідомлювати необхідність знань, умінь та навичок, здобутих у дитячому будинку, надалі самостійного життя.

ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА: вправляти Христину користуватися технологічною картою.

МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: конверти з картками, правила техніки безпеки, таблиці із завданнями, продукти для кулінарії.

ОФОРМЛЕННЯ: прислів'я та приказки про працю.

Дружба важко принесе щастя потім.

За хорошу справу берись упевнено та сміливо.

Звичка працювати в житті стане в нагоді.

Відпочиває той по праву, попрацював хтось на славу.

Послухайте притчу та визначте тему нашого заняття.

Ішов дорогою чоловік і знайшов стару лампу. Він підібрав її, почав енергійно терти - з'явився джин.

Назви мені своє найзаповітніше бажання, - сказав джин, - а я його виконаю.

Чоловік на хвилину замислився, а потім сказав: - Дай мені роботу, але не просту, а таку, в якій жоден, навіть найдостойніший, не досягав, вершин майстерності і навіть не зазіхав на них.

Трах, тибідох! - Вигукнув джин і перетворив мандрівника на …

Вислухавши притчу,

діти відповідають питання.

На кого перетворив мандрівника джин? Ваші варіанти.

Трах, тибідох! - Вигукнув джин.

Будь господарем будинку!

ДОМОВОДСТВО... Дуже ємне, коротке слово російської. Воно означає.…Як ви думаєте? Вислухати усі варіанти відповідей дітей.

Ведення домашнього господарства.

На перший погляд, це заняття не викликає труднощів. Але це думка помилкова. Як ви думаєте, що має мати господиня вдома?

Діти відповідають питанням. Підбиваємо підсумок.

Отже, вміле розподіл коштів, прикраса та оздоблення будинку, створення гарного одягу, правильне та раціональне харчування та багато іншого.

Як розподіляються обов'язки по дому у сім'ї?

Вислухавши відповіді дітей, підводжу підсумок.

У сім'ї має бути згода, розуміння, взаємодопомога, любов, тоді роботу по дому не доведеться ділити.

Сьогодні ми з вами ще раз поговоримо про домоводство, кулінарію. Покажемо, що вже знаємо та вміємо, навчимося новому.

1. Ваше перше завдання.

Кожна господарка вибере собі конверт із завданням. Відкривайте його та приступайте до виконання. У конверті є велика картка та маленькі. Потрібно розкласти малі під великою ладом.

Діти виконують завдання. Пропоную взаємоперевірку виконання завдання з технологічної карті.

Молодці! Швидко та правильно впоралися із завданням! Оксана вже впевненіше діє за допомогою технологічної карти.

2. У житті іноді трапляються незаплановані, надзвичайні ситуації. Потрібно швидко ухвалити правильне рішення. Нині ми цьому й повчимося.

Подивіться, порахуйте, діжок шість. У них для вас є питання! Потрібно вибрати своє питання та відповісти. Діти обирають барильця з питаннями та відповідають на них.

Ще одне питання для вас:

Чи знаєте ви телефони екстрених служб. Вислухати та уточнити.

3-25-01 - пожежна

3-25-02 - поліція

3-25-03 - швидка допомога

При потребі повторити хором.

Чудово! Я рада, що ви багато знаєте і не розгубитесь у будь-якій ситуації, обов'язково знайдете вихід.

3. Настав час перевірити ваше домашнє завдання. Чи всі приготували картки - умовні символи-знакидогляду за одягом? Будь ласка, покажіть усім і поясніть, що вони означають. Діти показують знаки-символи та пояснюють.

Добре! І це знають наші господарки! Переходимо до наступного завдання.

4. Зараз пропоную вам підійти до мольбертів, взяти фломастери та виконати завдання. Потрібно з'єднати лініями предмети, які пов'язані між собою та один одному необхідні. Діти виконують завдання у мольбертів. Молодці! З цим завданням ви впоралися на відмінно!

5. Попрацювали, зараз можна й відпочити. Під час відпочинку ви відгадаєте до смаку різні продукти. Будьте уважні, завдання ви виконуватимете із зав'язаними очима. Діти вгадують на смак різні продукти.

Чудово! Усі були уважні, тож і не помилилися!

6. Дівчатка, чи знаєте ви правила техніки безпеки? Оголошую хвилинку безпеки. Тільки ось невдача – всі правила розрізані. Давайте їх разом зберемо та прочитаємо. Діти збирають розрізані картки та читають правила техніки безпеки під час приготування їжі. Чудово! Зараз ми майже вже готові до основної роботи господині – приготування їжі.

7. Що не забули все зробити на початку роботи? Правильно! Одягнути спецодяг - фартух та косинку. Що ще потрібно всім нам зробити? Правильно – вимити руки. Діти одягають спецодяг, миють руки.

Приступаємо до роботи. Пам'ятаєте, вчора ми з вами спекли млинці та приготували різні начинки? Які? Діти називають. Зараз ми вчитимемося робити фаршировані млинці. Згадайте, з якої капусти робили начинку? Діти відповідають – з екологічно чистої. Що це означає і чому це важливо у харчуванні? Вислухати та уточнити відповіді дітей. Правильно, капуста вирощена на нашому городі без застосування хімічних добрив. Значить, вона корисна.

Млинці загортаємо по-різному: конвертик та трубочка. Показую. Діти загортають млинці.

Нам залишилося тільки заварити чай та всіх почастувати. З чого почнемо? Нагадую. Налити води у чайник і включити його. Обдати окропом заварочник. Насипати заварювання. Залити, зачекати. Наливати у чашки. Запросити гостей.

Мені дуже сподобалося наше заняття. Я переконалася, що ви дорослішаєте і вже багато чого навчилися. Особливо мені сподобалося ваше вміння допомагати одне одному. Я впевнена, що всі ці заняття стануть вам у нагоді в подальшому самостійному житті. Ви – справжні господині! Я пишаюсь вами!

А вам сподобалося на занятті? Якщо вам було цікаво, і ви чогось навчилися, опустіть у коробочку червоний кружок. Якщо вам було нецікаво, опустіть жовтий кухоль. Діти аналізують, вибирають потрібний гурток.

ПАМ'ЯТКА З САМОАНАЛІЗУ ЗАНЯТТЯ.

1. Охарактеризувати групу, у якій проходило заняття.

2. Охарактеризувати місце теми заняття у системі інших занять.

3. Які завдання заняття? Показати їх зв'язок із змістом навчального матеріалу, методами виховання та способами організації діяльності дітей

4. Через що відбувається реалізація змістовних ліній:

Культурно – історичної;

Соціально-правовий;

Інформаційно-методологічний;

Екологічної та культури здоров'я.

Який результат якості знань вихованості за трьома складовими НРК:

Предметно-інформаційний;

діяльнісно-комунікативної;

Особистісно-орієнтованої.

У нашій групі 6 дівчаток різного віку – від 9 до 16 років.

У системі інших виховних заходівтема формування потреби до різних видів праці займає одне з основних місць.

Головною метою своєю педагогічної діяльностівважаю різнобічну підготовку до гідного самостійного життя, розвиток загальної культури та розширення сфери інтересів дітей.

Дуже сподіваюся, що це допоможе нашим вихованкам, створити теплий і затишний дім, допоможе у вирішенні побутових та міжособистісних проблем, а також допоможе їм творчо розкритися та реалізуватися у світі сім'ї.

Для реалізації поставлених завдань я використовувала різні методи та прийоми.

Робота з картками, таблицями, робота з технологічної карті, соціалізуюча вправа «Чарівний мішечок”, і, нарешті, практична діяльність. Щоб підтримувати інтерес до роботи та увагу, намагалася застосовувати завдання у різній формі:

Як зварити макарони? і - Як виписати газету? Міркування та висновок про те, що робити і куди звернутися, якщо тобі потрібна допомога; чи можна розділити всю домашню роботуна жіночу та чоловічу?

Графічної – з'єднати лініями;

Умовно-символічній - робота з міжнародними символами догляду за одягом, картками в ігрових завданнях. Використала ПРОБЛЕМНЕ ТВОРЧЕ завдання «Що робити, якщо…», “Хвилинку безпеки”, скласти розрізані картки. Також діти виявляли свою творчість під час приготування млинців.

Пріоритетною на моєму занятті є інформаційно-методологічна лінія НРК.

Прийом ігрових вправ, соціалізуючих ігор допоміг мені реалізувати предметно-інформаційнускладову якості освіти.

Діти отримували знання про роль господині, матері, дружини; про соціум; про технологію приготування деяких страв. Діти вчилися реалізовувати себе у різних видах діяльності. У новій соціалізуючій грі з мішечком у дітей відбувалося осмислення реальної побутової ситуації, вихованки показали вміння вирішити проблему за допомогою соціальних служб. Я вчила розуміти значення інформації в житті людини, наприклад: - Чому потрібні та важливі для життя екологічно чисті продукти. Так реалізовувалася ціннісно-орієнтована складова якості освіти. За виконання різних завдань дівчинки вчилися взаємодіяти друг з одним. Виховувався інтерес до кулінарії, ведення домашнього господарства. А це все важливо для реалізації діяльнісно-комунікативної складової якості освіти. Також через гру проходила реалізація екологічної та валеологічної змістовних ліній НРК. Діти згадали правила техніки безпеки під час складання частин картки. Уточнювали, що ж це таке – екологічно чисті продукти та здорове харчування. Все заняття спрямоване на розвиток особистості дитини, уміння спілкуватися з однолітками та дорослими, на отримання потрібної та корисної інформації, на соціальне становлення особи вихованок.

Конспект уроку домоводства

у 7-му класі «А»

спеціальною корекційної школи№ 32 (VIII виду) м. Липецька

Сіль та цукор, їх застосування, користь та шкода.

Тип уроку:урок повідомлення нових знань.

Форма проведення: інтегрований (стандартний) урок.

Навчальні цілі:

· познайомити учнів з необхідними поживними речовинами, такими як сіль та цукор;

· Організувати діяльність учнів з узагальнення та систематизації знань з пройденого матеріалу в рамках теми: «Сіль та цукор у житті людини»;

· Створити умови для засвоєння основних знань з домоводства, природознавства, географії;

· Сформувати поняття про межі між сіллю та цукром, їх ролі в житті людини, походженням цих поживних речовин;

· Забезпечити встановлення учнями внутрішньопредметних та міжпредметних зв'язків.

Цілі, орієнтовані на корекцію та розвиток особистості учня:

· Створити умови для розвитку у школярів умінь формулювати проблеми, пропонувати шляхи їх вирішення;

· розвивати мислення через аналіз та зіставлення, вміння логічно та послідовно викладати свої міркування, аргументувати, абстрагувати та узагальнювати;

· Знаходити в набутих знаннях корисні для себе висновки;

· Замислюватися над їх реальним значенням;

· Розширити кругозір учнів;

· Створити умови для розвитку вміння формулювати власну точку зору, висловлювати та аргументувати її.

Виховні цілі:

· Допомогти учням усвідомити цінність знань у турботі про своє здоров'я;

· сприяти розвитку вміння вести здоровий спосіб життя;

· Виховувати вміння розуміти та цінувати російські традиції;

· Виховувати вміння працювати в колективі (відповідати за завданням вчителя, слухати відповіді товаришів за класом, чекати своєї черги у грі).

Обладнання:картини, предметні картинки, дидактичний матеріал, відеофільм.

Оформлення дошки:

Хід уроку

I. Організація початку уроку:

(Привітання дітей, познайомитися з кожним, назвати на ім'я)

(Перевірка готовності до уроку. Перевірка посадки дітей. Налаштування учнів працювати).

II. Підготовка учнів до засвоєння нового матеріалу.

Діти, сьогодні ми поговоримо з вами про дуже важливі в житті людини харчові продукти.

Давайте зараз із вами подумаємо, без чого не може жити людина. Я говорю вам першу пропозицію, а ви продовжите: «Людина не може жити без повітря», - (вода, сон, їжа)

- Молодці хлопці! Ми сьогодні поговоримо про їжу, а точніше, без чого не може бути смачної їжі. Увага: мати зварила компот, але він кислий. Що потрібно додати, щоб він став смачним? – ( цукор).

(Слайд з «кислим» хлопчиком і питанням)

Хлопці, а ви знаєте, що таке цукор? Який він? Цукор – солодка, біла речовина у вигляді кристалів. Це необхідна для життя людини поживна речовина, без якої не можлива життєдіяльність. Дітлахів, давайте згадаємо, а в яких продуктах міститься цукор? На добу людині потрібно близько 100г. цукру - тобто 2 столові ложки або 4 шматочки рафінаду.

(Слайд з мірами цукру)

Добре, хлопці, а тепер друга ситуація. Тато приготував суп, але він не смакує. Що потрібно додати до нього, щоб він став смачним? – ( сіль)

(слайд з тарілкою супу та відмовою хлопчика, питання)

Хлопці, а ви знаєте, що таке сіль? Яка вона? Сіль є відома приправа в нашій їжі. Вона білого кольору складається з кристалів. У невеликій кількості вона потрібна кожній людині для нормального обміну речовин в організмі. Сіль бере участь у роботі органів кровообігу та травлення, вона використовується при побудові скелета. Ми споживаємо за добу близько 10г. солі чи 1 ч. ложка.

(слайд із заходами солі)

Сіль така ж важлива, як і цукор. Тож давайте спробуємо вивести тему нашого уроку. Молодці, ми разом із вами підійшли до теми. Віка прочитай її. І так, метою нашої роботи на уроці з'ясувати застосування таких харчових продуктівяк сіль і цукор, визначити їх користь та шкоду.

І так, відкриваємо зошити, беремо ручки та записуємо. ?

ІІІ.Вивчення нового матеріалу

1) - Хлопці, скажіть мені де є цукор?

Цукор присутній у ягодах, фруктах, овочах та меді.

В яких овочах?

Звідки приходить цукор до нас на стіл?

Я вам зараз розповім. У нас у Росії цукор видобувають із буряків. Навіть нас у Липецькій області, у Грязях є завод з переробки буряків.

(Слайд з російським хлопцем, етапи видобутку цукру з буряків)

Включається індійська музика, слайд з індійською дівчиною

Хлопці, ви дізналися з якої країни ця музика? Правильно. Адже саме Індія є Батьківщиною цукру. Тут його добувають із цукрової тростини, технологія та ж, що й при видобутку з буряка.

Давайте закріпимо наші знання, із чого роблять цукор?

(стукіт у двері, заходить дівчина в рушнику з короваєм, вітається)

Хлопці, давайте, і ми привітаємось, вставайте з-за парт. Фізкультхвилинка(Руська народна музика).

Хліб і сіль однаково важливі у житті. Раніше люди не вміли добувати сіль, тож вона була дуже дорогою. У деяких країнах навіть були гроші із солі. У старовинні часи сіль цінувалася так само високо, як і хліб. Тому за старовинним російським звичаєм дорогих гостейзустрічали хлібом та сіллю.

(каже прислів'я, йде)

Хлопці, а ви знаєте, звідки береться сіль? Як її видобувають? Сіль, яку ми щодня бачимо на столі, для нас видобувають у шахтах.

Запаси солі у природі величезні. Окрім шахт, велика кількість солі розчинена у воді. Солі, що міститься в морській водівистачить надовго.

(слайди з шахтою та морем)

Давайте повторимо, де видобувається сіль? Де ще можна добувати сіль?

3) А тепер, хлопці, давайте разом із вами подивимося, що стоїть на цьому столику.

Ви дізнаєтесь відомі нам продукти? Ви знаєте, що є різні види солі та цукру? Які?

(На столі стоять: види солі, продукти, в які додають сіль та цукор)

Слайд: варення, соління і т.д.

· Велика сіль - додається в соління, супи, салати;

· Дрібна сіль – додається до готової їжі;

· Цукровий пісок - додається у варення, чай і т. д.;

· Кусковий (рафінад) цукор – лише у чай;

· Цукрова пудра – у кондитерському виробництві. Хлопці скажіть мені – на який продукт схожа цукрова пудра?

Які види солі ви запам'ятали? А цукру?

Хлопців, але ми ж не можемо сіль і цукор вживати в такому вигляді. Ми їх розчиняємо у воді.

Розчинення у воді – це одна основна властивість солі та цукру. А властивості води – розчиняти ці речовини.

І так хлопців, які види солі та цукру ми знаємо? Як ми їх вживаємо та де?

4) – Хлопці, ми вже з вами поговорили про користь цукру та солі. Але ж треба знати, що надмірне вживання цих корисних речовин дуже шкідливе. Надлишок цукру призводить до повніння, порушується робота організму, виникають тяжкі захворювання. Надлишок солі призводить до набряклості, захворювань серця та нирок.

Який висновок ви можете зробити із цієї інформації, що я сказала?

Тому потрібно стежити за своїм здоров'ям і вживати ці корисні речовини в міру. Ми більше користі отримаємо, якщо правильно харчуватимемося.

5) А тепер перевіримо, як ви засвоїли матеріал.

(Кросворд лунає дітям, так само виводиться на екран)

І так, підіб'ємо підсумки, про що ми сьогодні говорили на уроці? Що нового ми сьогодні дізналися: звідки, з чого, види, користь, шкода?

Висновок з уроку:Хто згадає, яку мету ми ставили на початку уроку? Правильно, метою нашої роботи на уроці з'ясувати застосування таких харчових продуктів як сіль та цукор, визначити їхню користь та шкоду. Ми з вами досягли цієї мети?

Д. з.виростити кристал.

Ви сьогодні все добре попрацювали. Мені було приємно спілкуватися з вами. Урок закінчено.

Надія Баннова

Тема програми: Кулінарія. "Сервіровка столу", "Приготування чаю", «Приготування бісквіту»

МЕТА:

1. Систематизувати знання та вміння неповнолітніхз сервірування столу до обіду, за технологією приготування бісквіту, заварювання чаю.

ЗАВДАННЯ:

Навчальні:

Продовжувати знайомити дітей із основними правилами сервірування столу;

Виховні:

Вихованнякомунікативної культури неповнолітніх,

Виховання почуття прекрасного.

Розвиваючі:

Розвивати творчий потенціал неповнолітніх, їхню ініціативу, впевненість у своїх силах;

Розвивати навички спілкування, вміння висловлювати свою точку зору та аргументувати свою позицію;

Розвивати творчу активність неповнолітніх.

Вміння поводитися - нагальна потреба і великий дефіцит сьогоднішнього дня. Сумно, але факт, багато хто з нас має невиразне уявлення про правила гарного тону, про ввічливість, про культуру поведінки. Нерідко найпростіші життєві ситуаціїставлять нас у глухий кут: як прийняти гостей? Як сервірувати святковий стіл? Як вести розмову? Як вибрати подарунок? По тому, як людина поводиться за столом, як розмовляє з людьми, можна визначити ступінь її вихованості. У Останнім часомнаше життя стало різноманітніше: розширилися ділові, економічні зв'язки з зарубіжними країнами. Звичайно, кожному хочеться постати перед своїми партнерами в кращому вигляді. Але скільки різних непорозумінь, часом незручних ситуацій виникає через незнання елементарних норм поведінки! Адже знання та дотримання правил етикету робить людське спілкування взаємоприємним, зближує навіть самих різних людейдопомагає уникнути конфліктних ситуацій. Одне з занятья й хочу уявити.

Обладнання та продукти: набір посуду та столових приладів, скатертина, чайник для заварювання, чай листовий, продукти для приготування бісквіту.

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний початок заняття, повідомлення теми заняттяпостановка завдань перед дітьми

2. Вступне слово вихователя:

З любов'ю накритий стіл – це, як і в давнину, гордість багатьох господарок. Але є й чоловіки, які надають цьому велике значенняі можуть накрити стіл також красиво та зі смаком. Але незалежно від того, "чаклують" тут жіночі чи чоловічі руки, можливостей накрити стіл ніколи не було так багато, як сьогодні. Правила сервірування і поведінки за столом вироблялися протягом століть, і їх основна мета полягає не в тому, щоб різними формальностями утруднити процес їжі, а в тому, щоб зробити їжу та спілкування за столом красивим, зручним, приємним. Гарно накритий стіл завжди виглядає краще і привабливіше, ніж той, який ломиться від страв, але не створює відчуття свята. Сервірування столу – справа досить творча, але й тут існують канони загального характеру, які слід приймати у увага: наявність вільного простору, стиль будинку чи квартири, привід, яким влаштовується захід, смаки господарів.

Запитання дітям:

З чого ми можемо накривати святковий стіл? (День народження, весілля, ювілей, новий рікі т.д.).

Які урочистості бувають? (Сімейні, офіційні)

Вихователь: Бувають урочистості, коли гостей розсаджують за столом, а бувають, коли гостей не розсаджують (фуршет). Сьогодні ми з вами спробуємо визначити основні правила та принципи сервірування святкового столу. Основна мета сервірування столу - створити порядок на столі, забезпечити всіх необхідними предметами. І зараз ми спробуємо показати наочно, як правильно подають стіл до обіду.

Перед вами набір посуду та столових приладів, скатертина. Спробуємо накрити стіл на одну персону. Як ми розташуємо тарілки та прилади? З чого треба починати, що зробити спочатку?

Діти: спочатку необхідно вимити руки, потім надіти форму чергових (бере і фартух).

Вихователь: і тільки після цих процедур ми приступаємо до сервірування столу. І що нам потрібно тепер зробити?

Діти: застелити скатертину.

Вихователь: вірно. А як постелити скатертину, щоб було гарно?

Діти: ми стелимо скатертину і пропонуємо перевірити, чи гарно вийшло

Вихователь і справді красиво, З усіх боків краю скатертини звисають рівно, однаково. А що далі?

Діти: чашки, блюдця, тарілки, виделки та ложки треба те саме покласти. З чого ти і твої гості будуть їсти та пити? А ще необхідно поставити серветниці та хлібниці.

Діти (чергові, інші спостерігають)ставлять серветниці, потім хлібниці на середину столу.

Діти: чашки з блюдцями розставимо.

Діти: глибокі тарілки для супу ставимо на маленькі - які призначені для другої страви.

Чергові ставлять. Виховательдивиться та питає, чи всім дітям вистачить тарілок.

Вихователь: тарілки розставили, що робити далі?

Діти: вилки, ложки та ще ніж, на випадок якщо в меню на другу страву котлета, а її ми їмо за допомогою ножа та вилки.

Вихователь: молодці. А як правильно треба розкладати столові прилади?

Діти: ножі кладуть праворуч від глибокої тарілки лезом до неї, вилки – ліворуч, зубцями догори. Супову ложку кладемо поруч із ножем. Ложку для компоту – за тарілкою, паралельно краю столу, ручкою праворуч.

Вихователь: як цікаво, а я не знав А як перевірити чи у всіх лежать столові прилади?

Діти: ми зупиняємось біля кожної тарілки та перевіряємо наявність столових приладів та як вони лежать.

(Один із учнів накриває стіл на одну персону, при цьому коментує свої дії, пояснює, як і чому він ставить тарілки, фужери, розкладає столові прилади).

Вихователь: Давайте подивимося, що вийшло Ваші зауваження та пропозиції? Прокоментуйте.

(Хлопці висловлюють свою думку про те, як накритий стіл, роблять зауваження, виправляють, допомагають один одному).

Вихователь: А тепер давайте спробуємо накрити стіл для десерту. (чайний стіл).

(Хлопці мають за допомогою вчителя визначити основні правила):

Сервірування столу передбачає розумне, зручне, акуратне та симетричне розташування всіх предметів.

Сервірування починається зі скатертини: вона повинна бути чистою, добре випрасуваною.

Набір посуду повинен бути однаковим за формою, малюнком, кольором.

Посуд на столі розміщують у чітко визначеній послідовності, кожен предмет сервірування повинен мати своє місце.

Необхідний штрих для сервірування - полотняна або паперова серветка. Вона має бути індивідуальною, і кладуть її на закусочну тарілку.

Вихователь: Сьогодні, дівчатка, ми з вами закріпили наші знання про те як красиво і правильно сервірувати стіл до обіду та чайний стіл, розглянули різні варіанти оформлення та прикраси столу. Дані знання стануть вам у нагоді при організації та проведенні сімейних свят або зустрічей з друзями.

Вихователь: Давайте повторимо наші знання та приготуємо наш смачний пишний бісквіт

Зараз ми відповімо на кілька запитань, а потім почнемо практику.

Скажіть, як правильно збити яєчний білок?

Відповідь: яєчні білки повинні бути свіжими та холодними, вони краще збиваються. Збивати білки потрібно без перерви. Збиті білки слід вводити, обережно помішуючи в тісто. При сильному помішуванні білки «осідають»та вироби виходять щільними, непропеченими.

Збиваємо білки та додаємо всі потрібні інгредієнти, перерахуйте їх:

цукор, сода, погашена оцтом, ванілін, борошно.

Тісто, в яке вони покладені, потрібно випікати одразу. Білок краще збивати у фарфоровому, пластмасовому, скляному або мідному посуді з товстими стінками. Алюмінієвий посуд надає білкам, що збиваються. темний коліра від емальованої може відбитися шматочок емалі і потрапити в білок. При збиванні в білок не повинні потрапити якісь домішки: жовток, вода, жир з посуду. В іншому випадку збити білок не вдасться.

Як правильно замішувати бісквітне тісто? (швидко і відразу випікати чи навпаки)

Відповідь: бісквітне тісто необхідно замішувати швидко і відразу випікати, а то з бісквіту можуть вийти бульбашки повітря і він втратить смак і ніжність.

Як додати родзинки до тіста, щоб він розподілився рівномірно?

Відповідь: ізюм промити в гарячій воді, А потім, обсипати борошном, тоді родзинки поступово розподілятися в тесті.

Який консистенції має бути тісто для бісквіту?

Відповідь: для бісквітів замішують рідке тісто або середньої консистенції. (рідину вливають у борошно).

Яке тісто замішують для рулетів?

Відповідь: тісто замішують середньої консистенції (борошно всипають у рідину).

Як правильно випікати вироби в духовці?

Відповідь: духовка повинна бути помірно гарячою, деко з виробом оберігати від струсу, дверцята духовки треба закривати обережно. Випікати вироби слід на рівномірно змащених листах, листах, формах, інакше вироби прилипатимуть до них. Випечений виріб слід тримати на деку або у формі, поки він не охолоне, лише потім вийняти та прикрасити.

Чи обов'язково просівати борошно крізь сито?

Відповідь: обов'язково, борошно, що просіює, має однорідну щільність, збагачується киснем.

У якій духовці випікати бісквіт, кекс? (у розпеченій або зігрітій, холодній)

Відповідь: у зігрітій і на повільному вогні, якщо бісквіт печеться в духовці, він буде твердим зовні і сирим всередині.

Як найлегше вийняти випечений бісквіт для торта, з форми?

Відповідь: Вийнявши з духовки, поставити форму на ганчірочку, змочену водою.

Коли потрібно додавати прянощі до тіста? (На початку або в кінці)

Відповідь: в кінці після того, як покладені всі інгредієнти.

Як дізнатися чи випекся бісквіт?

Відповідь: вставити у виріб дерев'яну загострену паличку (шпажку, сірник, зубочистку, якщо вона суха, бісквіт або інша випічка готові, можна виймати з духовки).

Вихователь: ну а поки готується наш бісквіт ми з вами поговоримо і заваримо смачний чай і між собою розважимо гостей частівками, приказками, відгадаємо загадки.

Виховательпропонує заварити чай та прочитати кожному теорію про чай.

звичайно, за одну зустріч ми не зможемо розповісти про всі традиції та звичаї російського народу. адже багатьом з них ми прямуємо і зараз. так, що й казати, любили наші дідусі та бабусі попити ароматного чайку після трудового дня. або після лазні. вас запрошували колись на чай? можна впевнено сказати, що на чашку чаю вас не запрошували. у нас "чайна країна", і п'ють його багато, але культура чаювання загубилася. Небагато знайомі з традиціями чаювання. чаювання – це одна з стежок до здоровому образужиття.

чайна церемонія – це ритуал, який зародився у Китаї ще до нашої ери. В даний час у Японії є спеціальні чайні будиночки для чаювання. входячи в будиночок, людина залишає всі турботи дня за його стінами. після чаювання у людей знімаються стреси, вони заспокоюються і стають більш здоровими та життєрадісними.

Російське чаювання відрізняється від японського. чай вважався цілющим, їм намагалися напоїти хворого. у місті чаювання входило у нормальний розпорядок дня і було неодмінною частиною прийому гостей. з нього здебільшого і починали частування.

у Росії чай почали вживати з 1638 року. завезли його із Монголії. у повсякденний побут росіян він увійшов у XIX ст. в європейській частині Росії і раніше в Сибіру. чай заварювали байховий, головним чином китайський. спочатку чаєм користувалися як ліками, потім як напоєм, що знімає втому і благотворно впливає на весь організм людини.

ось ще трохи інформації. воду для чаю кип'ятили у самоварах, які з Росії поширилися у багатьох країнах Європи, а у селі – у чавунах. заварювали чай у чайниках - фаянсових та порцелянових, пили з таких же чашок зі блюдцями, зі скляних склянок. самовар і чайний посуд у народу вважалися розкішшю. пили чай з цукром, більше - вприкуску, з медом, варенням. у росіян, що сусідять з монгольським і тюркськими народами, існував звичай пити чай, приправлений мукою, сіллю, жиром. ось такий був чай.

провідна. російський самовар непару японським чайничкам. чаювання пов'язане з шумом киплячого самовару. для російських церемонія чаювання означало - об'єднуватися, спілкуватися, розкриватися перед іншими. задушевна розмова за склянкою чаю успішно замінювала в нашій країні наукову психотерапію. діти, гризучи бублики, із задоволенням слухали оповідання старих "про життя". подружжя, разом розтоплюючи самовар шишками, мирилося. а купці тільки в чайних і тільки після третього, четвертого випитого спільно самовара, замовляли про справи.

ведучий. Дуже цікава інформація, та дівчинки, хочеться трохи додати про трав'яний чай, який дуже корисний для здоров'я. Раніше замість натурального чаю вживали сухі ягоди, траву іван-чаю, суничник. і зараз вам належить визначити назву трави.

конкурс “пізнай траву” (1-2 особи)

у розетки покласти лікарські трави, які заварюють у чай, та розмістити на столі. під кожну розетку покласти гарно оформлену серветку із номером. заготовити картки, позначивши на кожному номері всіх розеток. роздати картки, і протягом 5-7 хвилин кожен із них повинен відгадати назву трави.

нагородою будуть цукерки.

Вихователь:Ну, а який же чай без частушок. наші дівчатка зараз заспівають їх.

«чайні припаси»

1. на столі стоїть пиріг, булочки та сушіння

Співаємо ми вам зараз «чайні»частівки.

2. чай з листочків нарізаний, знятих із чайного куща,

людині чай корисний, чайник вдома недарма.

3. краще лікаря будь-кого лікує нудьгу і тугу,

чашка смачного, крутого самоварного чайку.

4. посидіти за самоваром раді всі напевно,

яскравою сонячною пожежею в нього горять боки.

5. подавайте чашку чаю, адже я люблю солодкий чай.

у чаї я душі не чаю, наливай гарячий чай.

приказки

1. «чай пити – приємно жити».

2. «з чаю лиха не буває, а здоров'я додає».

3. «Чай не п'єш, де силу береш?»

4. «Чай втому всю знімає, настрій піднімає».

5. «вип'єш чайку – забудеш тугу».

6. «холодно – пий чай. жарко - пий чай. втомився – пий чай».

стоїть дівчина на грядці,

вся в латках,

хто погляне -

кожен заплаче (цибуля)

що в решете не віднесеш? (вода)

не книжка, а з листочками? (капуста)

що червоно зовні,

біло всередині,

із зеленим чубчиком на голові? (редис)

посеред двору – золота голова (Соняшник)

всіх годую з полюванням,

а сама – безрота (ложка)

біле, а не вода,

солодке, та не мед,

від рогатого беру,

так діточкам даю (молоко)

сидить краса в темниці,

а коса на вулиці (морква)

Вихователь: Наприкінці практичного заняттяз сервірування столу та випікання бісквітних тортів вихователь підбиває підсумки:

Дівчатка дайте відповідь на кілька питань:

1. Як правильно накрити скатертину на стіл?

2. Як повинні розташовуватись столові прилади на столі?

3. Головна умова під час виконання кулінарних работ (чистота приміщення та робочого місця)

4. Як правильно забирають робоче місце.

5. Перерахуйте продукти, необхідні для приготування бісквіту.

6. І останнє питання, якою має бути господиня? (акуратною, охайною, усміхненою, задоволеною, добродушною, тоді й робота в будинку кипітиме, а найголовніше випічка завжди пишна, рум'яна.)

Я дуже сподіваюся, що ці знання та вміння завжди знадобляться вам у вашому подальшому дорослому житті і ви із задоволенням будете готувати для ваших близьких та родичів.

Проведення відкритихуроків спонукає дітей до активної розумової та творчої програмної роботи. різноманітність методів навчання створює в них інтерес до самої навчально-пізнавальної діяльності, що надзвичайно важливо для вироблення вмотивованого ставлення до заняттям.

Розвивається вміння виступати і працювати публічно, вистоювати перед критикою, а також не боятися висловлювати свою думку про виконану роботу, що є дуже цінною і важливою якістю сучасної людини.

Підготувала вихователь: Баннова Н. В.

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ ПО

КРУЖКУ"МІЙ БУДИНОК"

Підготувала: Баннова Н. В.

Даний конспект уроку з домоводствапризначений для 9 (корекційного) класу. На цьому уроці хлопці вчаться визначати вид кімнати, матеріал з якої виготовлені меблі, планувати розміщення меблів в кімнаті в залежності від її призначення, прикрашати кімнату різними елементами інтер'єру.

Для отримання знань використовувалася презентація «Розстановка меблів», гра «Яка це кімната», загадки про предмети меблів, дитячі іграшкові меблі. Учні під час уроків домоводства готуються до вступу у доросле, самостійне життя.

Конспект уроку з домоводства у 9 класі

Мета: вчити правильно розставляти меблі в кімнаті, дотримуючись всіх правил і вимог інтер'єру та дизайну.

1. ознайомити з правилами розміщення меблів у кімнаті, вимогами до підбору деталей інтер'єру

2. коригувати мову, увагу, мислення, окомір, просторову орієнтування учнів, словниковий запасучнів

3. розвивати словниковий запас учнів, зорове та слухове сприйняття

4. виховувати акуратність, ініціативність, дбайливе ставлення до обладнання, працьовитість.

Тип уроку: комбінований

Наочний посібник: презентація, тест, загадки, іграшкові меблі.

1. Організаційний момент:

Підготовка до уроку

Перевірка відвідуваності

2. Актуалізація знань:

Що таке інтер'єр?

Вимоги до інтер'єру?

Які основні кольори використовують в інтер'єрі?

Які кольори використовуються для вітальні, дитячої?

Які освітлювальні прилади використовують в інтер'єрі?

(Тест для учнів)

3. Повідомлення теми та мети уроку:

Тема нашого уроку: раціональне розміщення меблів у квартирі. На уроці ви дізнаєтеся, з яких матеріалів виготовляють меблі, правила розміщення меблів, про елементи інтер'єру. На практичній роботі вчитиметеся підбирати і розставляти відповідно до правил інтер'єру.

Зручність та затишок у квартирі створює меблі та інші елементи інтер'єру, які є у квартирі. Елементи інтер'єру – килими, посуд, квіти, картини, освітлювальні прилади, побутова техніка, предмети мистецтва. Є меблі, без яких не може обійтися жодна родина.

Які це меблі? (Загадування загадок учням)

Він дивак чи невіглас?

Під дахом чотири ніжки,

На будь-якого подивися:

а на даху суп та ложки.(стіл)

Зверху носить одяг.

У нього ж вона всередині (гардероб)

На чотирьох ногах стою,

Ходити я зовсім не можу.

А ночами Андрюшка.(ліжко)

Коли втомишся ти гуляти,

Ти можеш сісти та відпочивати. (стілець)

Я зручний, дуже м'який

На нього сідають, але не стілець

Вам не важко вгадати, -

З підлокітниками, але не диван.

Люблять бабусі та онуки

Із подушками, але не ліжко. (крісло)

Посидіти та полежати. (диван)

Правила розміщення меблів: (запис у зошит)

1. Меблі не повинні займати весь простір кімнати

2. Правильно розставлені меблі можуть робити зони в одній кімнаті.

3. Меблі не повинні загороджувати вікно

4. Кожне джерело світла має виконувати своє функціональне призначення

5. У кімнаті має бути багато світла та повітря.

З якого матеріалу виготовляються меблі?

Що означає багатофункціональні меблі? Де вона може застосовуватись?

Як розставляються меблі в кімнаті?

Дуже велике місце в інтер'єрі приділяється шторам.

Вікно - це рами, через які ми бачимо зовнішній світ, і якщо воно красиво оформлене, це може бути головною прикрасою в будинку. Колір тканини штор визначає декоративний стиль кімнат. За допомогою штор можна звузити або розширити вікно, збільшити висоту вікна можна повісивши над ним рюш, а якщо у вікна гарний вигляд, його можна залишити відкритим, закривши шторою лише його раму.

Прикрашають інтер'єр та килими – це потужна, красива, багата декоративна кольорова пляма. Іноді килим стає центральною частиною інтер'єру. Килими здійснюють зонування інтер'єру, позначаючи в приміщенні деякі зони, наприклад обідню або зону відпочинку. Однак у сучасному інтер'єрі вони зустрічаються дедалі рідше, т.к. їх витісняють різні нові підлогові покриття. Жодну кімнату в сучасному світі не можна уявити без освітлювальних приладів, кожен із яких займає своє гідне місце: над диваном, ліжком чи кріслом – це бра чи торшер.

Головний, центральний освітлювальний прилад у кімнаті - це люстра, але і, звичайно, не забуваємо про світильники та настільні лампи. Саме вони займають значне місце в оформленні інтер'єру та здатні повністю змінити його. Тому вибирайте світильники потрібно відповідно до його функціонального призначення. Дуже важливе місце в кімнаті займають картини, квіти. Вони роблять кімнату багатшою, затишною, здоровішою.

Кольори можуть застосовуватися різні в залежності від розташування, освітлення, розмірів, дизайну кімнати. Тому, плануючи оформлення квартири, треба подбати, щоб усі деталі поєднувалися один з одним, створюючи ваш індивідуальний світ. І тут без допомоги дизайнера нам не обійтись. Дизайнер – фахівець із прикраси інтер'єру.