Навколишній світ середня група космонавтики. Конспект відкритий день космонавтики. Динамічна гра «Побудуй ракету»

Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом у середній групі, тема: «День космонавтики у дитячому садку»

Цілі:

Ознайомити дітей із історією виникнення свята День космонавтики.
Дати початкові відомості про планети, Сонце, Місяць.
Словник: космос, планети, космічний корабель, Юрій Гагарін.
Закріпити пізнання про геометричних фігурах.
Удосконалювати образотворчі вміння та навички.
Розвивати просторову уяву, дрібну та загальну моторику.
Виховувати допитливість.

Обладнання:

Картинки із зображенням портета Ю. Гагаріна, собак Білки та Стрілки, сузір'їв, Місяця.
Повітряну кульку.
Набір геометричних фігур, зразок ракети, що складається з цих фігур.
Аркуші паперу з боку звернено інопланетяни і ракети з геометричних фігур, олівці.
Малюнки сузір'їв.
Картон з прорізаним колом, фарба жовтого та помаранчевих квітів, губки, обладнання для малювання.

Хід заняття:

З давніх-давен люди дивилися на небо і замислювалися про те, як би піднятися вище хмар і дізнатися, що ж там. Пройшло багато-багато часу поки люди навчилися будувати літальні апарати. І першими полетіли у них не люди, а тварини: щури, а потім собаки. Погляньте на цю картинку. (Показ). На ній ви можете побачити перших собак. Які полетіли до космосу і повернулися назад. Їх звуть Білка та Стрілка. І тільки після того, як інші собаки успішно злітали в космос, туди вирушила перша людина.
Багато років тому саме цього дня космонавт Юрій Гагарін полетів у космос. (Показ портрета Юрія Гагаріна).

У космічній ракеті
З назвою «Схід»
Він першим на планеті
Піднятися до зірок зміг.

З того часу щодня ми відзначаємо день космонавтики - свято космонавтів і всіх, хто допомагає їм успішно літати в космос.

Сьогодні і ми з вами пограємося у космонавтів: вирушимо у політ на космічному кораблі, допоможемо інопланетянам, поспостерігаємо за сузір'ями.

Полетів Юрій Гагарін у космос на ракеті. Я покажу вам на прикладі кульки, як летить ракета.

Вихователь надує повітряну кульку і затискає отвір пальцями. А потім розтискає пальці і кулька різко вирветься нагору.

Наша куля летіла як ракета - вона рухалася вперед, поки в ній було повітря. А у ракеті не повітря, а паливо.

А тепер давайте побудуємо свої ракети з геометричних фігур.

Дидактична гра «Побудуй ракету»

Дітям пропонується зразок та набір геометричних фігур. Із яких треба скласти ракету.

Динамічна пауза «Космонавти висаджуються на планети»

На підлозі розкладено обручі різного розміру та величини. Діти діляться на дві команди «Схід» та «Блискавка» і виконують команди:
Члени екіпажу космічного корабля "Схід", побудуйтесь один за одним.
Члени екіпажу космічного корабля "Блискавка", встаньте в коло.
Команда космічного корабля "Схід" висадилася на велику жовту планету.
Команда космічного корабля "Блискавка" висадилася на дві маленькі сині планети.

Космонавти та вчені з'ясували, що на планетах, що крутяться навколо нашого Сонця, життя немає: на одних надто холодно, на інших надто спекотно. Ніхто не мешкає на цих планетах.

Тільки наша планета Земля
У всьому придатна для житла.
Адже Земля – планета-сад
У цьому холодному космосі.
Тільки тут ліси галасують,
Птахів скликати перелітних.
Бережи свою планету
Адже іншого, схожого, немає!

Але, можливо, десь далеко-далеко, біля іншої зірки. На далеких планетах живі істоти. Тих, хто живе на інших планетах, ми називаємо «інопланетяни». Ось зараз інопланетяни потребують нашої допомоги: треба допомогти їм знайти свої космічні кораблі.

Дидактична гра «Розсади інопланетян з космічних кораблів»

Погляньте на лист і дайте мені відповідь, діти:
Хто на якій ракеті літає?

На аркуші паперу намальовані інопланетяни з геометричних фігур та ракети у формі цих фігур. Потрібно з'єднати лінією зображення ракети та інопланетянина, що складаються з однакових геометричних фігур.

Над Землею вночі пізньої,
Тільки руку простягни,
Ти вхопишся за зірки:
Поруч здаються вони.
Можна взяти перо Павліна,
Торкнутися стрілки на Годиннику,
Покататися на Дельфіні,
Похитатися на Терезах.
Над Землею вночі пізньої,
Якщо кинути в небо погляд,
Ти побачиш, наче грона,
Там сузір'я висять.

Дидактична гра «Дай назву сузір'ям»

Хлопці, астрономи – вчені, які спостерігають та вивчають зірки виявили на небі нові сузір'я та просять нас допомогти придумати їм назви.
Складіть руки трубочкою один за одним, ніби дивіться в телескоп, і уважно подивіться на це сузір'я. Як можна його назвати?

Будиночок
Птах
Парасолька
Квітка

Коли ми вночі дивимося на небо, що ми бачимо? (Показ картинки. Відповіді дітей). Зірки та місяць.
Місяць – це супутник нашої планети Земля.

Тільки сонце спати лягає,
Місяцю на місці не сидиться.
Вночі по небу гуляє,
Тьмяно землю висвітлює.

Зараз наша ракета вирушить на Місяць. Там ми намалюємо місячний портрет. Але спочатку підготуємо пальчики.

Пальчикова гімнастика

«Сонце»
(Дві з'єднані перекресно одна з одною долоні з розведеними в торни пальцями)

«Ракета»
(Ладоні з'єднані вказівними, середніми та безіменними пальцями, нижні частини долонь розведені в сторони, зап'ястя на столі)

«місяцехід»
(Пальчиками перебирати по поверхні столу, обминаючи всі нерівності, бочком, як павучок)

Малювання губкою «Місяць»

Дітям пропонується на аркуш паперу чорного кольору накласти аркуш картону з прорізаним у ньому колом та за допомогою губки нанести фарбу на коло (не розмазуючи, а притискаючи). Потім обережно прибрати картон та пальцями домалювати кола-кратери.

А ми з вами живемо на планеті... Земля.

За чудесами ми прагнемо,
Але немає чудовішого нічого,
Чим політати та повернутися
Під дах свого дому!

Про все на світі:

1930 року в американський прокат вийшов фільм "Пісня шахрая" (The Rogue Song) про викрадення дівчини в горах Кавказу. Актори Стен Лорел, Лоуренс Тіббетт та Олівер Харді зіграли у цьому фільмі місцевих шахраїв. Дивно, але ці актори дуже схожі на героїв.

Матеріали розділу

Заняття для молодшої групи:

Заняття для середньої групи.

Конспект відкритого заняття до Дня Космонавтики у середній групі.

Програмний зміст:

Уточнити та систематизувати знання дітей про професії космонавта та людей, робота яких пов'язана з освоєнням космосу. Вчити дітей давати повні відповіді питання вихователя. Розвивати навички творчого оповідання, зв'язне мовлення, поповнювати та активізувати словниковий запасформувати навички мовного спілкування.
Розвивати спостережливість, пам'ять, творчу уяву, фантазію, логічне та образне мислення.
Розвивати загальну моторику, координацію рухів.
Виховувати почуття гордості за нашу велику країну, яка змогла першою послати людину до космосу.

Обладнання:

Портрети Ю.Гагаріна, В.Терешкової, Білки та Стрілки. Зображення із зображенням ракети, нашої планети, космосу. Полотно із зображенням космічного простору. М'яч, обручі. Аудіозапис космічної музики, звуку цуценя.

Попередня робота:

бесіда «Наш Всесвіт»; розгляд фотографій перших космонавтів, космічних станцій.

Хід заняття

Вихователь: Який сьогодні чудовий день! Підставте під сонячні промінчики свої обличчя та долоні. Сонце дарує нам тепло та світло. Чи відчуваєте як нам приємно? Без сонячного теплаі світла не було б життя на землі. Прийшла весна. Яке свято відзначатиме наша країна 12 квітня?

Діти: День космонавтики.


Вихователь: Назвіть ім'я першого космонавта Землі.

Діти: Перший космонавт Землі – Юрій Олексійович Гагарін.

Вихователь: Які ще космонавти ви знаєте?

Діти: В.М. Терешкова

Вихователь: Як ви вважаєте, яким має бути космонавт?

Діти: Сміливим, відважним

Вихователь: А зараз ми з вами пограємось у гру. Я називатиму якості людей, а ви підберете до кожного мого слова інше слово, що означає протилежну якість.

Гра «Скажи навпаки»

Діти стають у коло. Вихователь кидає м'яч одному з дітей і каже: «Ленивий». Дитина кидає м'яч назад і відповідає: «Працьовитий»;

Злий – добрий

Повільний – швидкий

Неохайний – акуратний

Нервовий - спокійний

Боягузливий – сміливий.

Наприкінці гри одна дитина перераховує позитивні якості, які мають бути у космонавтів.

Діти сідають за столи.

Вихователь: А зараз пограємо у загадки.

Планета блакитна,

Кохана, рідна.

Вона твоя, вона моя,

А називається...

(Земля)

(Гагарін)

Океан бездонний, океан безкрайній,

Безповітряний, темний і надзвичайний,

У ньому живуть всесвіти, зірки та комети,

Є й населені, можливо, планети.

(Космос)

У небі видно жовте коло

І промені, як нитки.

Вертиться Земля навколо,

Немов на магніті.

Хоч поки я і не старий,

Але вже вчений

Знаю, то – не коло, а куля,

Сильно розпечений.

(Сонце)

Лунає звук (пищить щеня)

Вихователь: Діти, що за звук! Як думаєте, хто це?

З'являється собака Тяфа.

Вихователь: до нас у гості прийшов песик Тяфа. Вона хоче дізнатися, чи серед собак були космонавти!

Виходить дитина читає вірш «Білка та Стрілка»

Білка та Стрілка в космос літали,
Білка та Стрілка багато бачили -
Супутники та швидкі комети,
Сузір'я та різні планети.

Коли вони дивилися на зірки
У них одразу виникали мрії…
Чи є сузір'я у космосі - Пес?
Чи багато б радості він їм приніс!

Було б чудово, якби був,
Щоночі разом з ними б вив,
Але на жаль вити вночі не можна,
Спати треба вночі всім вам та друзям!

Вихователь: Хлопці, а давайте Тяфі покажемо, як Білка та Стрілка літали у космос. Як думаєте, на чому вони полетіли?

Діти: на ракеті!

Вихователь: А давайте ми збудуємо ракети і відправимо в космос собачок!

Аплікація ракети.

Вихователь: Хлопці з яких частин фігур будувати? Ракету

Діти: прямокутник, трикутники, коло.

Виконання аплікації.

Динамічна пауза. Гра «Космонавти»

На підлозі лежать обручі – ракети, дітей на одного більше, ніж ракет. Під музику діти бігають по колу. Із закінченням мелодії треба зайняти місце в ракеті. Той, кому забракло «ракети» (обруча), виходить із гри. Після чого прибирають один обруч. Гра продовжується.

Діти сідають на місця. Продовжують апліцію.

Вихователь: а зараз, саджаємо Білку та Стрілку в ракету (приклеюють, собачки дивляться з вікон)

Вихователь: Ось так, Тяфо, твої далекі родичі здійснили політ у космос.

А зараз діти, попрощаємось з Тяфою та Гостями!

Діти: До побачення!

Конспект безпосередньо освітньої діяльностіпо ознайомленню з навколишнім світом у середній групі, тема: «День космонавтики у дитячому садку»
Підготувала заняття: вихователь середньої групи №1 Сьоміна Катерина Олександрівна
Цілі:
Узагальнення уявлень дітей про космос. Ознайомити дітей із історією виникнення свята День космонавтики. Дати первісну інформацію про планету сонячної системи.
Активізувати словник: космос, планети, космічний корабель, Юрій Гагарін.
Закріпити знання про геометричні фігури.
Розвивати просторову уяву, дрібну та загальну моторику.
Виховувати допитливість.
Обладнання:
Картинки із зображенням портрета Ю. Гагаріна, собак Білки та Стрілки, сузір'їв, Місяця. Набір геометричних фігур, зразок ракети, що складається з цих фігур. Аркуші паперу з боку звернено інопланетяни і ракети з геометричних фігур, олівці.
Хід заняття:
Орг. момент.
- Хлопці, до нас сьогодні на заняття прийшли гості. Давайте з ними привітаємось. - Доброго дня.
Емоційне налаштування.
- Хлопці, який у вас сьогодні настрій?
– Гарне, радісне, веселе.
- Давайте візьмемося за руки і передамо один одному свій гарний настрій.
Зібралися всі діти до кола. Я твій друг і ти мій друг. Міцніше за руки візьмемося І один одному посміхнемося.
Хлопці з давніх-давен люди дивилися на небо і замислювалися про те, як би піднятися вище хмар і дізнатися, що ж там. Пройшло багато часу поки люди навчилися будувати літальні апарати. І першими полетіли до космосу не люди, а тварини. Погляньте на цю картинку. (Показ). На ній ви можете побачити перших собак. Які полетіли до космосу і повернулися назад. Їх звуть Білка та Стрілка. І тільки після успішного польоту в космос, туди вирушила перша людина. (Показ портрета Юрія Олексійовича Гагаріна).
– Як ви вважаєте, яким має бути космонавт? (Безстрашним, сміливим, відважним, героїчним)
– На чому вони літають у космос? (На ракеті)
У космічній ракеті. З назвою "Схід" Він першим на планеті. Піднятися до зірок зміг.
З того часу щороку 12 квітня ми відзначаємо день космонавтики свято космонавтів та всіх, хто допомагає їм успішно літати у космос.
- Сьогодні у нас буде незвичайне заняття: ми з вами вирушимо до космосу.
Щоб дізнатися, на чому ми вирушимо в дорогу, відгадаємо загадку.
До Місяця не може птах
Долетіти і прилунити.
Зате вміє це
Робити швидка (ракета)
- Правильно, хлопці, ми полетимо на ракеті. Нам потрібно вибрати інженерів та конструкторів, які побудують для нас ракету. А збудуємо ми свої ракети з геометричних фігур.
Вибрати п'ять-шість дітей і вони з модулів будують ракету.

Дидактична гра «Побудуй ракету»
Дітям пропонується зразок та набір геометричних фігур. Із яких треба скласти ракету.
У нас вийшли дуже гарні ракети. А тепер, увага! Прошу приготуватися до польоту, зайняти місця у космічному кораблі, пристебнути ремені. Чи всі готові до польоту? Поїхали! (Вважає від 5 до 0.) Пуск! Ми з вами в відкритому космосі. З ілюмінатора нашої ракети видно зірки та планети.
Подивіться уважно. Що ми бачимо?
- Сонце.
Сонце – це найближча до нас зірка. Якби ми опинилися на іншій зірці, то побачили б наше Сонце у вигляді маленької зірочки. Насправді Сонце - це величезна розпечена куля, що випромінює тепло і світло. На Сонці життя немає, але воно дає нам життя: людям, рослинам, тваринам.
Сонце не самотнє, має сім'ю – це планети. Сім'я сонця називається Сонячною системою. У ній 9 планет. У сім'ї Сонця, тобто в Сонячної системипанує порядок: ніхто не штовхається, не заважає один одному. Кожна планета має свою доріжку, якою вона кружляє навколо Сонця (розгляд ілюстрацій).
Найближча до Сонця планета – Меркурій. Наступна – Венера. А за Венерою розташувалася наша планета Земля. За нею – Марс, за ним Юпітер, потім Сатурн, Уран, Нептун та остання планета Плутон.
Скільки планет у нашій Сонячній системі?
Як називається наша планета?
Давайте ще раз повторимо назву планет.
А тепер я пропоную вам трохи погратись.
Рухлива гра «Космонавти»:
Діти встають у коло, водять хоровод зі словами:
- На яку захочемо - на таку полетимо! Але в грі один секрет - спізнилися місця немає!
(Діти розбігаються і займають місця на ракеті. Гра повторюється 2-3 рази).
Вирушаємо далі, прохання зайняти всім свої місця. Чи всі готові до польоту? Поїхали! (Вважає від 5 до 0.) Пуск!
Яку планету ми з вами бачимо?
– Земля.
Земля – єдина планета в Сонячній системі, на якій існує життя. Повітря, яким ми дихаємо, і яке оточує нашу планету, називається – атмосфера (показ ілюстрації) Якби не було атмосфери, то на Землі не було б життя.
Тільки наша планета Земля У всьому придатна для житла. Адже Земля планета-сад У цьому космосі холодному. Тільки тут ліси шумлять, Птахів скликаючи перельотних.
Але, можливо, десь далеко-далеко на інших планетах є також живі істоти, яких ми називаємо «інопланетяни». Ось зараз інопланетяни потребують нашої допомоги: треба допомогти їм знайти свої космічні кораблі.
Дидактична гра «Розсади інопланетян з космічних кораблів»
- Погляньте на лист і дайте мені відповідь, діти: Хто на якій літає ракеті?
На аркуші паперу намальовані інопланетяни з геометричних фігур та ракети у формі цих фігур. Потрібно з'єднати лінією зображення ракети та інопланетянина, що складаються з однакових геометричних фігур.

Молодці всі із завданням упоралися.
- А у планети Земля є сестра, вона крутиться навколо неї. Здогадалися, хто вона?
Відгадайте загадку:
Ніч приходить – вона сходить. У небі сяє, пітьму розганяє. (Місяць)
Місяць це супутник нашої планети Земля.
- Чому ж Місяць називають супутником Землі? (Земля притягує до себе Місяць, не дає йому піти, тому він завжди поруч із Землею).
Вона яскраво сяє на нічному небі, у бінокль можна спостерігати на місяць темні плями. Це кратери, які утворилися на місяці від падіння на її поверхню комет та метеоритів. на місяці немає ні води, ні повітря, ні життя.
- Хлопці, а давай ті з вами, виконаємо вправу, яка називається "Супутник Землі".
– Кожен вибере собі пару. Один зображуватиме Землю, інший – Місяць. Місяць обертається навколо Землі, а Земля у цей час навколо своєї осі, тобто навколо себе.
(Діти під музику зображують Землю та Місяць)
Молодці, а зараз сідайте.
Пальчикова гімнастика.
Раз, два, три, чотири, п'ять, Починаємо ми злітати. На ракеті відлетимо, І всю Землю облетимо.
Дидактична гра "Дай назву сузір'ям" (діти обводять по точках).
Хлопці, астрономи вчені, які спостерігають та вивчають зірки виявили на небі нові сузір'я та просять нас допомогти придумати їм назви. Складіть руки трубочкою один за одним, ніби дивіться в телескоп, і уважно подивіться на це сузір'я. Як можна його назвати?
Будиночок, птах, парасолька, квітка та ін.
А тепер нам час повертатися. Заплющте очі і скажіть чарівні слова:
З польоту повернулися
І на землю приземлилися.
XII. Підведення підсумків.
– Ось ми й повернулися додому.
– Чим ми займалися сьогодні на занятті?
- Яке завдання сподобалося найбільше?
- Яке завдання видалося важким?

[ Завантажте файл, щоб подивитись картинку ]

Матеріал до заняття «День космонавтики»Заголовок 2Заголовок 315

Конспект пізнавального заняття у середній групі «Політ у космос».

Автор роботи:Вихователь ДБДОУ №57 Колпинського району, СПб, Козлова Оксана Володимирівна.
Опис матеріалу:Даний матеріал може бути корисним педагогам дитячих садків для роботи з дітьми та студентам педагогічних вузів.
Освітня область «Пізнавальний розвиток»
Завдання:
Формувати у дітей елементарні уявлення про космос, про першого космонавта Юрія Гагаріна, про день космонавтики;
Закріпити назви геометричних фігур та вміння викладати їх за зразком.

Освітня область «Соціально – комунікативний розвиток».
Завдання:

Виховувати в дітей віком вміння слухати дорослих, спонукати до спільної діяльності;
Формувати в дітей віком правила поведінки під час виконання колективної роботи, розвивати дружні відносини, почуття взаємодопомоги.

Освітня область « Мовленнєвий розвиток».
Завдання:

Сприяти розвитку у дітей мовної активності, заохочувати вміння дітей відповідати питання вихователя поширеним пропозицією;
Активізувати словник рахунок слів: ракета, космонавт, скафандр, космос.

Освітня область « Фізичний розвиток».
Завдання:

Сформувати у дітей поняття, що космонавт повинен мати міцне здоров'я;
Розвивати координацію рухів, дрібну моторику, знімати зорову напругу, використовуючи здоров'язберігаючі методи (рухливі ігри, зорова і пальчикова гімнастика).

Освітня область «Художньо – естетичний розвиток».
Завдання:

Закріплювати вміння впізнавати та правильно називати основні кольори;
Розвивати конструктивні здібності, вміння становити цілу частину, творче уяву.

Попередня робота
З дітьми проведено:
виставка сімейних робіт«Разом у космос полетимо»;
виставка книг «Читаємо про космос»;
проведення тематичного тижня"Космос".
Матеріал:
картинки та фотографії на тему «Космос»;

Прикраси групи з яскравих зірок;
різнокольорові зірочки на паличках для кожної дитини;
різнокольорові кола – планети;
музичний запис;
геометричні фігури з паперу для колективної аплікації «Ракети у космосі»;
пензлі, серветки, клей.

Методи та прийоми:
методи організації та здійснення пізнавальної діяльності (дидактична гра, продуктивна діяльність);
методи організації діяльності та формування досвіду поведінки (мовленнєві ситуації, гра);
методи здоров'язбереження, збереження та зміцнення здоров'я (зорова гімнастика, пальчикова гімнастика, рухомо - дидактична гра).

Хід спільної діяльності:

Вихователь.Діти, подивіться, як гарно в нашій групі! Сьогодні – 12 квітня, цього дня у нашій країні відзначається велике свято – День Космонавтики, це свято всіх космонавтів. До свята ви разом із мамами та татами робили вироби.
Зверніть увагу, як багато сьогодні у нашій групі фотографій про космос, давайте їх розглянемо. Зупиняємось біля портрета Юрія Гагаріна.
Хлопці, ви знаєте, хто на портреті? Правильно, молодці – це портрет Юрія Гагаріна. Ця людина першою полетіла в космос, як називається людина, яка побувала в космосі? Вірно хлопці – це космонавт. У космонавта є спеціальний костюм, подивіться на картинці, який він незвичайний. Такий костюм називається скафандр. Хлопці, космонавт повинен мати міцне здоров'я, бути сильним і багато знати і вміти. Хлопці, а ви знаєте, на чому літають у космос? Правильно на ракеті.
Діти, у нас у гостях сьогодні Знайка, він дуже розумний, сам збудував ракету і приніс нам фотографію. Давайте з вами подивимося на якісь геометричні фігури схожі частини ракети. Ви хочете полетіти в космос? Добре хлопці, спочатку ми пограємось.
Фізхвилинка «Зірколіт»
Знає Знайка все про зірки. Діти виконують нахили вперед (ноги та руки
Він зводить зореліт. прямі), зображують будівництво зорельота, ставлячи уявні блоки один на одного.
На заході сонця зореліт Діти рухаються по колу швидким кроком, потім легким
До зоряного шляху піде, бігцем, розкинувши руки – «крила», зображуючи старт
зорельоту.
Досягне заданої зірки Зображаючи посадку зорельота,
І всім блимне з темряви. діти м'яко опускаються на килим,
схрестивши ноги по - турецьки,
розслабляють руки та опускають голову.
Вихователь: Хлопці, а зараз ми з вами вирушаємо в політ, нас чекає ракета (на підлозі зі стільчиків побудована ракета), але спочатку отримаєте квитки (Роздаю квитки – геометричні фігури: кола, квадрати, трикутники).
Дидактична гра «Квитки на ракету»
Діти знаходять зображення свого квитка на стільцях, розсаджуються на стільці за геометричними фігурами.
Вихователь:Отже, ви готові полетіти до космосу? (Звучить музика)
Вихователь:Ми прилетіли до космосу. Подивіться, як тут красиво. Що ви бачите довкола? Скільки зірок ви бачите? Скільки планет? Скільки ракет?
Зорова гімнастика:Подивіться на мерехтливі зірочки (гірлянда) ліворуч - праворуч і праворуч - ліворуч. Закрийте міцно очі, відрийте і поморгайте вії. Подивіться на близьку зірку, а потім на далеку.
Вихователь:Діти, уявіть, що ви стали маленькими зірочками.
(Роздаю зірочки на паличках. Діти називають колір своїх зірок.)
Рухливо – дидактична гра «Знайди свою планету».
Під музику діти кружляють із зірками. Після закінчення музики діти біжать до планети відповідного кольоруїх зірок. Діти змінюються зірками, гра повторюється ще двічі.
Вихователь:Молодці хлопці ви добре впоралися із завданням, а зараз нам час повертатися.
Фізамитка «Ракета»
А зараз ми з вами, діти, Руки вгору, долоні з'єднати – «купол ракети».
Відлітаємо на ракеті. Встати на шкарпетки.
На шкарпетки піднялися, Права рукавниз, ліву рукувниз.
Швидко, швидко руки вниз. Потягнути голову нагору, плечі вниз.
Один два три чотири -
Ось летить ракета вгору.
Ми приземляємось, сподобалася вам подорож?
Хлопці, ви подивилися багато фотографій, картинок про космос, а зараз давайте теж зробимо картинку, присвячену «Дню космонавтики», але спочатку ми пограємося.
Пальчикова гра «Комета»
У космосі крізь товщу років стискають і розтискають пальці рук.
Крижаний летить об'єкт. Піднімають стислий кулак, нахиляють вправо-ліворуч
Хвіст його – смужка світла, До кулака приєднують розкриті пальці другої руки.
А звуть об'єкт комета. Стискають і розтискають пальці рук.
Колективна аплікація "Політ у космос".
Загадування загадки.
До місяця не може птах
Долетіти і прилунити,
Зате вміє це
Робити швидка… (Ракета).
Кожна дитина самостійно вибирає вирізані з паперу предмети (зірки, планети, космонавтів, ракету), які приклеюватиме панно.
Вихователь спрямовує дії дітей, заохочує тих, хто правильно збирає предмет із частин (ракета), вільно орієнтується на площині листа, допомагає тим, хто не може, нагадує, що з клеєм треба працювати акуратно.
Закінчивши аплікацію, діти розглядають її, роблять самооцінку з допомогою вихователя. Попросити дітей назвати все, що вони зобразили. Відзначити колірне рішення.
Роботу виставити на огляд для батьків як привітання з Днем космонавтики.
Підсумки НОД.
Яке сьогодні свято? Як звати космонавта, який першим полетів у космос? Куди ми мандрували? Що наклеїли на панно.
Запланований результат:
діти впізнають на портреті першого космонавта, знають, як його звуть;
знають, що наша планета називається – Земля;
використовують у промові слова: космонавт, планета, ракета, космос, скафандр;
діти знають основні кольори, що правильно називають геометричні фігури;
виявляють мовну та рухову активність;
мають певні вміння у продуктивній діяльності.
Подальша робота:
виховувати у дітей почуття патріотизму, гордість за свою Батьківщину;
продовжувати знайомити зі святами та традиціями Росії. Муніципальна Дошкільна Освітня Бюджетна Установа
МДОБУ №20 Муніципальної освітиНовокубанський район.

Відкрите інтегроване заняття «Космічний

подорож»

Для середньої та старшої групидо проекту «До дня

Космонавтики».

Вихователі:
Анучіна Е.Д.
Башкирєва О.Я.
Музикальний керівник:

Полякова Г.М.

Інтегроване заняття:

Дозвілля до Дня космонавтики «Космічна подорож» для дітей середньої
та старшої груп МДОБУ №»20.

Вихователі: Анучина Е.Д., Башкирєва О.Я.,

Музикальний керівник:Полякова Г.М.

Ціль: уточнити та систематизувати отримані знання, уявлення про
космічних польотів, космонавтів.

Завдання:

Ознайомити дітей із поняттями космос та сонячна система;

Розвивати у дітей інтерес до пізнання навколишнього світу, емоційну
чуйність, уяву;

Удосконалювати навички рахунку в межах 10, називати числа у зворотному
порядку закріпити назву геометричних фігур, відображати у мовленні
просторове ставлення, розвивати логічне мислення, Конструктивні здібності;

Збагачувати та активізувати словниковий запас термінологією космонавтів, назвою планет.

Удосконалювати вміння самостійно вигадувати рухи до танців, відображати характер музики;

Вчити втілювати свій задум у малюнку, розвивати творчу фантазію у
дітей;

Обладнання та матеріали дооформлення центральної стіни фоном зоряного неба; космічні кораблі різного кольору на картках; подушки
різних геометричних форм; фонограми музичних
творів. Костюми зірочок, інопланетянина.

Попередня робота:розгляд ілюстрацій на тему "Космос"; читання книг про космос і космонавтів «Світ і людина» та ін; ліплення «Наш
космодром» розучування пісні «Марш юних космонавтів» муз. О.Филипенка.

Вихователь: Хлопці хто з вас знає, яке свято відзначають у нашій
країні 12 квітня?

Діти: День космонавтики.

Вихователь: А хто з вас дивився на нічне небо?

Діти Ми.

Вихователь: А щови бачили на нічному небі?

Діти: Зірки.

Вихователь: З давніх-давен люди спостерігають за небом і вивчають його. Їм завжди
хотілося дізнатись, а що там на небі. А як називають людей, які вивчають
небо? (Відповіді дітей)

У вивченні неба та зірок людям допомагає телескоп.

Телескоп у багато разів збільшує зірки, щоб їх було краще видно. Але
люди не зупинилися на цьому. Їм захотілося дізнатися, що там у космосі. Для
цього вони збудували першу космічну ракету. Але люди побоялися
летіти в космос. Тому першими космонавтами стали собачки Білка та
Стрілка, а коли вони повернулися назад на землю, людям теж захотілося
наблизитися до зірок та інших планет.

Хто став першою людиною, яка захотіла наблизитися до зірок?

(Юрій Олексійович Гагарін 12 квітня 1961). Коли Юрій Гагарін
здійснив політ у космічний простір? Космічна ракета під
назвою «Схід» (Слайд №9, на борту якого знаходився Гагарін
успішно приземлився в Саратівської області, неподалік міста
Енгельса. Починаючи з 12 квітня 1962 року, день польоту Гагаріна в космос був.
оголошено святом-День космонавтики. Після Юрія Гагаріна ще багато
людей побувало у космосі:

Перша жінка-космонавт була Валентина Терешкова, 16 червня 1963 (Слайд №10);

Перший вихід космонавта у відкритий космос здійснив космонавт Олексій
Леонов 18 березня 1965 року. У відкритому космосі він перебував протягом 10
хвилин (Слайд №10).

Хлопці, а ви хочете подивитися, що цікавого виді в космосі
космонавти? (Відповіді дітей).

Дитина: -У дитинстві багато хто мріяв
У зірковий космос полетіти,

Щоб із цієї зіркової дали
Нашу землю оглянути.

Побачити її простори,

Річки, гори та поля,

Дивитись у розумні прилади,

Довести-живу не дарма.

(У Крякін. Юний космонавт)

Дитина: Щоб стати космонавтом,

Щоб у небо злетіти,

Треба багато знати,

Треба багато вміти.

Ведучий: Перевіримо, як ви готові до польоту.
Ведучий: Нічого не говори,

Лише руками покажи-

Високо, далеко, низько, близько,

Ліворуч, праворуч, широко, вузько.

(Виховник називає, діти показують руками.)

Ведучий: Молодціхлопці!

Тільки сильних зореліт
Може взяти із собою у політ.

Ведучий: Будь-який космічний маршрут
відкритий для тих, хто любить працю.

І вам зараз доведеться потрудитися викласти ракету:

  1. Із геометричних фігур.
  2. Збери ракету з частин (малюнок ракети на кольоровому картоні розрізаний на 4
    частини. Потрібно скласти з частин картону, який поділений на шматочки різного
    кольору).

Виконавши завдання, діти виконують пісню "Марш юних космонавтів" (муз.
О.Филипенка, сл. Т.Волгін).

Дитина: Чекають нас швидкі ракети

Для прогулянок планетами.

На яку захочемо-

На таку полетимо.

Ведучий: А зараз гра «Займи місце у своїй ракеті» (розкладає
обручі різного кольору. Діти стають по одному у кожен обруч. Під
музику крокують врозтіч по залі. Із закінченням музики швидко займають
місця у своїй ракеті.

Ведучий: Усі спритні, швидкі. Ось тепер усі готові до польоту до космосу.

Уявімо, що ми стали з вами космонавтами. А що нам
потрібно для польоту в космос? (Відповіді дітей) правильно. Зараз мис
вами одягаємо спеціальні космічні костюми, які називають їх скафандрами (Слайд №12). А хто знає, навіщо одягають скафандр? (Відповіді дітей).

У космосі дуже холодно. Якщо вийти без спеціального костюма, то
можна відразу замерзнути і перетворитися на крижинки. Ще в космосі немає
повітря та звичайні люди дихати там не можуть. Тому для польоту в космос
космонавти одягають скафандри. У скафандрах дуже тепло. Крім того-в
скафандри людина може дихати, він постачає людину повітрям.

Діти встають та імітують із вихователем одягання скафандра.

Вихователь: Тепер ми готові до польоту до космосу. Заходимо в ракету та
сідаємо у свої крісла, влаштовуємося зручніше, пристібаємо себе ременями
безпеки.

Слайд №14.Увага! Увага! Готовність до зльоту. Починаємо зворотній
відлік: 5,4,3,2,1. Пуск! Руки склали вгору.

Звучить космічна музика.

Ведучий: Ракетоносій несе нас у зоряне небо 10-секунд-політ
нормальний, 20-секунд поле нормальний. Наш корабель вийшов на орбіту.

Ведучий: Перед нами відкривається зоряне небо.

(На екрані слайд №2 «Сузір'я неба»). Здавна зіркові сузір'я
приковували погляд людини. Історія сузір'їв дуже цікава. Ще
давно спостерігачі неба об'єднали найбільш яскраві та помітні групи
зірок у сузір'я дали їм різні назвами. Це були імена різних
міфологічних героїв чи тварин, персонажів легенд та оповідей. Мапа
зоряного неба використовується для визначення точного часу та
географічних координат (у навігації, авіації, космонавтиці, геодезії, картографії).

Які ж сузір'я є на небі?

Ведучий: Зірки, Зірки, з давніх-давен
Прикували ви навіки
Людина жадібний погляд.

З того часу живуть на небі,
Як у нічному краю чудес,-
Водолій, Стрілець та Лебідь,
Лев, Пегас та Геркулес,

Ось Ведмедиця Велика
Кашу Зоряну заважає
Великим ковшем
У казані великому.

А поруч тьмяно світитися
Мала Ведмедиця.

Маленьким ковшиком

Збирає крихти.

Ведучий: Зараз наші зірочки зберуться до сузір'їв. Дівчатка-«зірочки» під музику рухаються по залі, кружляючи, імпровізуючи, потім
збираються до «сузір'я».

Ми з вами у космосі. Слайд №15. Уважно подивіться. (Клацання
мишки). Це наша планета Землями на ній живемо. Хлопці, а яка наша
планета? (Відповіді дітей)

Наша Земля-Блакитна планета,

Повітря свіже і сонце одягнене.

Ні, ви повірте,

Земля голубів

Від синяв річок, озер та морів.

Гори, рівнини, ліси та поля -
Все це наша планета Земля.

Вітри співають, з хмарами граючи,

Зливи шумлять.

І від краю до краю

Ви не знайдете чудовішого на світі

Нашої прекрасної та доброї планети!

Ведучий: З космосу надійшло тривожне повідомлення. Це сигнал лиха.

З'являється інопланетянин. (Інопланетянин7 говорить повільно на одній
ноті).

Інопланетянин: Здрастуйте, земляни!

Вихователь: Привіт, шановний інопланетянин! З твого космічного
корабля наш екіпаж прийняв тривожний сигнал. Що у вас трапилося? Може
ми зможемо допомогти?

Інопланетянин: Я не можу повернутися на свою зірку, доки не зберу
Космічні кристали.

Вихователь: Кристали потрібно розкласти у відсіки: у червоні-червоні,
зелено-круглі.

Гра: «Розклади кульки за кольором.»

Інопланетянин хвалить дітей.

Інопланетянин: Діти, на якій планеті ви живете? Які ще планети
ви знаєте?

Ведучий: Подивіться на цю маленьку планету біля землі, то Місяць. Це
єдина планета, яку ми можемо бачити із землі. Місяць є
супутник Землі і рухається навколо Землі. (Клацання мишки) (Місяць
незвичайна планета, вона щодня змінює свій зовнішній вигляд. То вона видна
нам як літера "С", то схоже на млинець. Це відбувається через те, що наша
планета Земля весь час обертається, і через її обертання нам видно щось уся
Місяць (коли Сонце її освітлює, то його частинка (коли Земля заступає
Місяцю світло Сонця), (Клацання миші) А Це величезна куля, що світиться
Сонце. Але підлетіти до сонця космонавти не змогли, оскільки Сонце
дуже-дуже гарячі. Якщо дуже близько наблизитися до Сонця, можна
згоріти. А ще можна побачити інші планети:

Меркурій, Венера, Марс, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон, Юпітер.

Інопланетянин: А лічилку про це знаєте?

Дитина: На місяці жив звіздар,

Він планетам вів облік:

Меркурій-раз,

Венера-два,

Три-Земля,

Чотири Марс,

П'ять-Юпітер,

Шість-Сатурн,

Сім-Уран,

Восьмий-Нептун,

Хто не бачить-вийди геть!

Інопланетянин. Ви чудово впоралися із моїм завданням. Ви мені дуже
допомогли, я поспішаю повертатися на свою зірку.

До побачення, відлітаю, відлітаю...

Я до високих хмар злітаю.

Помахати, помахати мені рукою-

До космосу повертаюся я, додому.

Діти махають, Інопланетянин іде.

Увага! Увага! Настав час повертатися на землю. Слайд №16.
Наші космічний політ добіг кінця.

Ось ми повернулися до нашого дитячий садок. Давайте знімемо наші скафандри. (Діти
знімають уявні скафандри)

Вихователь: Вам сподобалась наша подорож? Давайте закінчимо нашу «Космічну подорож» веселим танцем «Різнобарвна гра»

Діти: Так! Ідемо пригощатися космічними цукерками.

Закінчуємо муз. - ритмічною грою «Різнокольорова гра».