Lauko skaitymo pamoka paskutinė Matvey Kuzmin diena. Atvira literatūrinio skaitymo pamoka pagal B. Polevojaus kūrinį „Paskutinė Matvejaus Kuzmino diena“. Mbow šeimos vidurinė mokykla

Pamokos tikslai ir uždaviniai: meniniu žodžiu paveikti dvasinius asmenybės pagrindus; ugdyti raiškiojo skaitymo ir skaitymo pagal vaidmenis įgūdžius; išmokti dirbti su tekstu; diegti pagarbą žmonėms, kurie gynė laisvę kovoje su nacių įsibrovėliais; skatinti patriotizmo jausmo ir meilės tėvynei formavimąsi.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Vieša pamoka

Tema: Borisas Polevojus „Paskutinė Matvejaus Kuzmino diena“

Tikslai ir tikslai: meninio žodžio priemonėmis paveikti asmens dvasinius pagrindus, ugdyti raiškiojo skaitymo ir skaitymo vaidmenimis įgūdžius, mokyti dirbti su tekstu, skiepyti pagarbą žmonėms, gynusiems laisvę kovoje su nacių įsibrovėlių, skatinti patriotizmo jausmo, meilės Tėvynei formavimąsi.

Per užsiėmimus.

1.Laiko organizavimas.

Vaikinai, patikrinkite, ar yra viskas, ko jums reikia pamokai.

1. Žinių aktualizavimas, pamokos tikslų išsikėlimas.

Vaikinai, prisiminkime pasakojimo, kurį skaitėte namuose, pavadinimą?

Šiandien turime dirbti su šio kūrinio tekstu, pagalvoti apie pagrindinę to, ką skaitome, mintį. Tačiau pirmiausia prisiminkime, kurio karo metu vyksta istorijoje aprašyti įvykiai?

Kas su kuo kovojo? Kodėl?

Norėdamas pasinerti į tų tolimų dienų įvykius, noriu jums pristatyti paveikslų nuotraukas, kurios padės suprasti, kaip karas atrodo menininkų akimis.

Karinė skaidrių demonstracija.

3. Pasiruošimas suvokimui.

Mokytojas

Nuo kruviniausio karo pabaigos praėjo daugiau nei 60 metų. Dėl kaltės nacistinė Vokietija vadovaujamas Adolfo Hitlerio, į karą buvo įtrauktos dešimtys valstybių ir milijonai žmonių. Pagrindinis Hitlerio uždavinys buvo nugalėti mūsų šalį. Hitleris reikalavo, kad mūsų žmonės būtų nušluoti nuo žemės paviršiaus ir sunaikinti. Okupuotoje (vokiečių užgrobtoje) teritorijoje naciai sunaikino ištisus kaimus, žudė, degino civilius: moteris, senelius, vaikus. Niekas nebuvo pasigailėtas. Naciai norėjo pavergti visą pasaulį. Savo tautą, vokietę, jie laikė išrinkta, ypatinga, o kitų tautybių žmonės turėtų paklusti, dirbti jiems. Tačiau fašistinės Vokietijos planus sugriovė mūsų žmonių, mūsų šalies, pergalė.

Už šią pergalę žmonės sumokėjo didelę kainą. Ji pareikalavo 50 milijonų žmonių gyvybių.) Lentoje yra įrašas - 50000000)

Ar visas pasaulis žino pergalės prieš fašizmą dieną? Kada tai švęsime?

Studentas

Mokytojas

Mes einame į šią dieną jau 4 metus. Žmonės šios šventės laukė 1418 dienų ir naktų. Ir už šią dieną dėkojame tiems, kurie savo gyvybės kaina iškovojo laisvę Žemėje, išgelbėjo viso pasaulio tautas nuo fašizmo.

Visi stengėsi priartinti pergalę prieš nacius. Kas dirbo kolūkio laukuose, aprūpino kariuomenę maistu, kas dirbo karinėse gamyklose, ligoninėse. Į kovą stojo ir seni, ir jauni. Būtent apie tokius žmones, tiksliau apie tokį žmogų, sužinojote iš dokumentinės Boriso Polevojaus istorijos.

Kaip jūs suprantate žodį „dokumentika“?

Studentas

Istorija yra apie tai, kas iš tikrųjų atsitiko.

Mokytojas

Gana teisus.

Borisas Polevojus yra autoriaus pseudonimas. Tikra pavardė -Kampovas Borisas NikolajevičiusRašytojo gyvenimo metai 1908-1981. Borisas Polevojus buvo karo korespondentas. Jo knygos yra gyva tų karo metų tiesa. Daugeliui skaitytojų jis žinomas iš kūrinio „Pasakojimas apie tikrą vyrą“. Jo herojus karo lakūnas Aleksejus Maresjevas buvo numuštas vokiečių lėktuvo. Būdamas sužeistas, neturėdamas jėgų, jis pasuko savo link. Nušalęs kojas, o vėliau amputavęs galūnes, jis išdrįso vėl sėsti prie lėktuvo vairo ir tęsti kovą su naciais. Apie šio žmogaus žygdarbį buvo sukurtas filmas. Patariu perskaityti Boriso Polevojaus knygą „Pasaka ...“

Taikos metu Borisas Polevojus buvo kadaise garsaus žurnalo „Jaunimas“ vyriausiasis redaktorius.

Mūsų istorija – Boriso Polevo girdėta vieno iš kaimų, kurie atsidūrė vokiečių užimtoje teritorijoje, gyventojų istorija.

Kokius jausmus tavyje sukėlė istorija? (vaikų pareiškimai)

Kokių žodžių nesupratai? (Žodynas)

3. Perskaityto aptarimas, darbas su tekstu.

Pavadinkite pagrindinį veikėją.

Matvejus Kuzminas

Pabandykime atkurti šio žmogaus portretą.

Savo pareiškimuose galite remtis teksto puslapiais.

Lentoje užrašytos herojaus charakteristikos:

  1. Išvaizda.
  2. Charakteris.
  3. Pamokos.
  4. Santykiai su kaimo gyventojais.

1. Vyresni nei 80 metų, pliki, žilų plaukų, barzdos, neprigirdintys.

2. Nebendraujantis, uždaras, niūrus, nebendraujantis.

3. Stebėjo, medžiojo, augino našlaitę anūkę Vasią.

4. Laikė nuošalyje, bijojo.

Ką sužinojome apie kaimą, kuriame gyveno Matvejus Kuzminas? (p. 23)

Kokiais nurodymais vokiečių bataliono vadas kreipėsi į senelį Matvėjų? (tapti seniūnu).

Ką tu manai? Ką vadovas turėjo daryti valdant naciams? 9Padėkite vokiečiams, pasmerkkite kaimo gyventojus)

Ar Matvey Kuzmin sutiko? (Ne, kodėl? Rasti tekste. (p. 23)

Kas tada paskatino vokiečius vėl kreiptis į senelį Matvėjų? (Prireikė gido, kuris žinojo miško takus, kad padėtų juos pašalinti sovietų armija ir pulti be kovos).

Raskite tekste Mato ir vokiečių karininko dialogą.Pieštuku pažymėkite karininko žodžius (O), Mato (M), autoriaus žodžius (A). Raskite tekste žodžius, kurie pasakys, kaip skaityti, kokia intonacija.

Pasiruoškite vaidmenų žaidimui. Pabandykite perteikti vaizdą, kas vyksta komendantūroje.

Skaitydami dialogą su 25

Puiku, vaikinai, jie atliko savo darbą.

Kaip reagavo Matvey stebėję kolūkiečiai?

Iš pasakojimo sužinojote, kad Matvejus Kuzminas vedė vokiečius per nekaltas žemes. Kodėl manote? (Senis bandė išnaudoti vokiečių jėgas)

Raskite fragmentą, kuriame kalbama apie tai, kaip priešai prarado jėgas. (p. 26)

Ką sugalvojo Matvey Kuzmin?

Ar vokiečiams pavyko prasibrauti į sovietų kariuomenės rankas?

Kas padėjo seneliui Matui? (Anūkas Vasya ir sovietų armijos kariai)

Kodėl Matvey pergalingai šypsosi paskutinį savo gyvenimo rytą? (Žinojo, kad mirs)

Parengta išraiškingas skaitymas ištrauka _________________________________________

Ar Matvey Kuzmin poelgį galima pavadinti žygdarbiu?

Matvey Kuzmin po mirties buvo apdovanotas Sovietų Sąjungos didvyrio titulu.

Kokia pagrindinė istorijos mintis?

Ar jie atspindi Pagrindinė mintis patarlės istorija „Geriau šlovinga mirtis nei gėdingas gyvenimas“, „Kovok iki mirties – laimėk nemirtingumą“.

Paaiškink kaip supranti.

4. Pamokos rezultatas.

Vaikinai, kokį darbą dirbome klasėje?

Kokius jausmus tavyje sukėlė personažo veiksmas?

5. Namuose.

Knygos apie išnaudojimus, p. 30-31 Išraiškingas skaitymas

Su p ra wok medžiaga.

Pakraštyje – į šalį.

Palauk - su t oyanka.

Vengia – vengia.

Komandos kambarys, Kur buvo fašistai, kuris sekė savo tvarkos įkūrimą užimtas prekybos centras.

Žvaigždė osta - asmuo, paskirtas tvarkyti a kažkokia maža komanda.

Za su coruzly - grubus, grubus.

Ar jis skirtas – dar nesuarta, neapdorotasŽemė.

Priekiniai vartai - sargybos būriai.

šaudymo pozicijų - artilerijos vieta ginklai ir kariuomenė.

Vanguardas - kariuomenės dalis, lenkia pagrindines pajėgas.

kamufliažas - kamufliažinis chalatas, leidžiantis slidinėtiikov nepastebimas sniege.

Selchozartelis (žemės ūkio artelis) – kolūkis.

Žėrutis - skaidrus sluoksniuotas mineralas.

Trys - senas šiltos vyriškos kepuraitės su ausinėmis ir krentančia nugarėlėmis pavadinimas.

Drobinis krepšys - linas, iš storų siūlų, rankdarbiai


Pamokos tikslai:

A) Vaikų supažindinimas su B. Polevojaus biografija ir kūryba, su SSRS herojaus Matvejaus Kuzmino žygdarbiu.

B) Vaikuose ugdyti meilę Tėvynei, patriotiškumą, pasididžiavimą didvyriška mūsų krašto praeitimi.

C) Sklandaus, sąmoningo skaitymo įgūdžių ugdymas; plėtra loginis mąstymas, studentų akiratis.

D) Gebėjimas apginti savo požiūrį, pateikti išsamius, nuoseklius atsakymus.

Įranga: užduočių kortelės, TCO, pristatymas.

pamokos projektas
A. Mokytojas supažindina vaikus su pamokos tema. Vaikai stengiasi savarankiškai atlikti užduotis.
B. Užduočių atlikimas:
1 lygis. Skaityti istoriją. Atsakymai į klausimus apie teksto turinį.
2-as lygis. Atsakymas į skaitymo supratimo klausimus.
3 lygis. Mini rašinys.

Pamokos etapas

Laikas

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Laiko organizavimas. Tikslų nustatymas.

Pranešimas apie pamokos temą ir tikslą.

Išsikelkite tikslą atlikti visas užduotis ir pasiekti norimą pažymį

Pristatymo peržiūra.

Pristatymo ekranas.

Peržiūrėkite pristatymą ir susipažinkite su nauja medžiaga.

Perskaitykite istoriją ir atsakykite į klausimus kortelėse.

Organizuoja vaikus už savarankiškas darbas. Padeda kai kuriems studentams.

Perskaitykite istoriją ir atsakykite į klausimus kortelėse.

Užduočių klausimų analizė

Užduoda klausimus, leidžia vaikams išsakyti savo nuomonę.

Išsako savo nuomonę, atsako į mokytojo klausimus.

Atspindys

Apibendrina pamoką.

Palyginkite ir įvertinkite savo rezultatus.

Namų darbai.

Paaiškina užduotį.

Jei norite, užrašykite užduotį.

Pasirinkite žodžių sinonimus:
Nebendraujantis – laukinis, atsiskyrėlis, niūrus, niūrus, uždaras, atsiskyrėlis.
Shuraetsya - vengia, vengia.
Batalionas – poskyris arba karinis dalinys, kuriame yra 350–500 žmonių.
Srautas yra dviejų vamzdžių šautuvas.
Jūsų kilnumas yra kreipimasis į kilmingos, kilmingos kilmės asmenis.
Mergelės žemė yra vieta, kur žmonės nėjo.
Vanguardas – būrio priekyje.
Kamufliažas – kariški drabužiai, skirti kamufliažui.

1 kortelė.
1. Kaip kiti gyventojai elgėsi su Matvey?
2. Apibūdinkite Mato šeimą.
3. Kam vokiečiams prireikė Matvey?
4. Ką vokiečiai pasiūlė Matvey už darbą?
5. Kur Matvejus išsiuntė anūką Vasią?
6. Kaip Matvey elgėsi proskynoje?
7. Kas nužudė Matą?
8. Kur ir kaip buvo palaidotas Matas?

2 kortelė.
1. Kodėl vokiečiai iš visų gyventojų į vadovo pareigas pasirinko Matvey?
2. Kodėl senis susiderėjo su vokiečių karininku?
3. Kodėl Matvey taip ilgai vedė nacius per mišką?
4. „Triumfuojanti šypsena išslydo iš po barzdos tankumo, išbarstyta raukšlių spindulių“.
Kodėl taip pergalingai ar jis nusišypsojo?
5. „Matvejus Kuzminas stovėjo ant kalvos su nuogas galva...jo akys... pašaipiaižibėjo iš po tankių antakių.... Iškart jis (pareigūnas) su baime pažvelgė į šį miško žmogų ... "
Kodėl Matas nusiėmė skrybėlę?
Kodėl vokiečių karininkas buvo pasibaisėjęs?
6. Kodėl šis nedraugiškas žmogus buvo palaidotas su karine pagyrimu?

3 kortelė.
Kas tavo nuomone yra herojus?
Kas gali būti vadinamas didvyriu?

Parsisiųsti prezentaciją pamokai boris_polevoy.zip

Mamontova Olga Viktorovna
MOU licėjus Nr. 52 Ufa Baškirijos Respublika
[apsaugotas el. paštas]

„Sakinio narių paaiškinimas“ – teisingas variantas. Ryte lėktuvas nusileido už trijų kilometrų nuo miesto. Atskyrimo sąlygos. Žiemą, ypač vasario mėnesį, čia pučia smarkios pūgos. Treniruočių pratimai. Alpinistai susitiko kalnuose liepos pradžioje. Ryte septintą valandą už trijų kilometrų nuo miesto nusileido lėktuvas. Jauna, dvidešimties metų mergina keliavo viena.

„FSES socialiniuose moksluose“ – pagrindinės mokyklos absolventų socialinių mokslų studijų metadalyko rezultatai. Pokyčiai į mokymo programas. Didaktiniai principai pamokos konstravimas sistemos veiklos metodo būdu. Struktūra programos pavyzdys socialiniuose moksluose. Socialinių mokslų kurso turinio studijavimas pagrindinėje mokykloje.

„Teksto rengyklė ir teksto rengyklė“ – kas yra teksto rengyklė ir procesorius? Žodis iš įpročio ir toliau vadinamas teksto redaktoriumi. Pagrindinės teksto rengyklės funkcijos. Pagrindiniai tekstinio dokumento elementai. Taip pat yra parinktys rankiniam ir automatiniam dokumento sukūrimo datos ir laiko įterpimui. Pažangesnė programa yra WordPad, vieta: Pradėti / Programos / Priedai / WordPad.

„Matematikos vakaras“ – dainų konkursas. Grožis. Matematikos vakaras. senovės graikų problema. Skaičių savybės. Tiesioginis skaičiuotuvas. bendras daugiklis. Matematinis smalsumas. Skaičiai. Autobusas. Palyginimas. Kapitonų varžybos. Mėgėjų meno konkursas. Matematinė žvejyba. Kokie skaičiai čia paslėpti. Paslaptingas smalsumas.

„Žodžių ryšys frazėje“ – pakeiskite frazę DĖDĖS ŽMONA. Patarimai, padėsiantys išvengti klaidų atliekant pratimus. Pagrindinis dėmesys skiriamas priklausomam žodžiui. Grikių košė. Pakeiskite frazę UNNAMED UPĖ. Pakeiskite frazę ALAVOS KAREiviai. Gretimumas. Pagrindinis žodis paliekamas nepakeistas. Sniego gumulas.

„Maistas“ – sušiai, kojos, kumpis, šašlykas, kotletai, omletas, kepsnys, salotos, sumuštinis, sriuba, kepsninė, žuvis, mėsa, ryžiai, dešra, pupelės, spagečiai, gruzdintos bulvytės, kepta vištiena, traškučiai, keptos dešrelės,

valstybės biudžeto švietimo įstaiga papildomas

profesinį išsilavinimą(pažangus mokymas) specialistų

„Mordovijos respublikinis švietimo institutas“

Individualus projektas multimedijos pamoka

MUP klausytojas « Inovatyvios organizacijos technologijos mokymosi veikla

jaunesnioji studentė šiuolaikinėmis sąlygomis »

Atlikta: Tarasova Valentina Serafimovna Moldovos Respublikos MBOU „Krasnouzelskaya vidurinės mokyklos“ Romodanovskio rajono mokytojas pradinė mokykla

Tema : Literatūrinis skaitymas

Klasė: 4 klasė

Pamokos tipas: įvadas į naują darbą

Pamokos tema: B. Polevojus „Paskutinė Matvejaus Kuzmino diena“

Pamokos tikslas : sudaryti sąlygas jaunesniųjų klasių mokinių skaitymo kompetencijai formuotis (sudėtingas darbas su tekstu, išsamią analizę literatūros kūrinys).

Užduotys (planuoti rezultatai)

tema :

taikyti įvairius skaitymo būdus (įvadinis, kūrybinis, mokomasis, paieškos); jaučia pasididžiavimą savo tėvyne, žmonėmis ir istorija; atsakyti į klausimus apie turinį teksto žodžiais; skaityti pagal vaidmenį.

Asmeninis:

naršyti po skaitomo moralinį turinį, vertinti veikėjų veiksmus visuotinai priimtų moralės ir etikos standartų požiūriu; nustatyti autoriaus poziciją ir išreikšti savo požiūrį į herojų ir jo veiksmus; emociškai „gyventi“ tekstą, išsakyti savo emocijas; rodyti susidomėjimą skaitymu, dialogą su teksto autoriumi; poreikis skaityti;

Metasubject:

savarankiškai formuluoti pamokos temą ir tikslus; dirbti su literatūriniu tekstu jo estetinės ir pažintinės esmės požiūriu; išsakyti savo nuomonę ir pagrįsti ją faktais iš teksto; parengti vertinimo kriterijus ir pagal šiuos kriterijus nustatyti savo ir kitų darbo sėkmės laipsnį; plėsti savo skaitytojo akiratį ir įgyti tolesnės savarankiškos – skaitymo veiklos patirties.(reguliavimo UUD).

klausytis ir suprasti kitų kalbą; užduoti klausimus; raiškiai perskaityti ir perpasakoti tekstą; susitarti su klasės draugais, kartu su mokytoju dėl elgesio ir bendravimo taisyklių ir jų laikytis; išreikšti ir pagrįsti savo požiūrį; klausykite ir išgirskite kitus, stenkitės priimti kitokį požiūrį, būkite pasirengę koreguoti savo požiūrį.( komunikabilus UUD)

naudoti įvairius skaitymo būdus: studijuojant, žiūrint, įžanginį; suvokti įvairių formų teksto interpretacija (raiškaus skaitymo, dramatizavimo, žodžių piešimas); remdamiesi sukurkite savo trumpus tekstus meno kūrinys, remiantis kūrinio iliustracijų serija; apdoroti ir transformuoti informaciją iš vienos formos į kitą (sudaryti planą, lentelę, diagramą); sukurti samprotavimą.(kognityvinis UUD).

Per užsiėmimus

Planuojami rezultatai

tema

Asmeninis, metasubjektas (universalus mokymosi veikla)

    Laiko organizavimas

Vaikinai, džiaugiuosi galėdamas pasveikinti jus ir mūsų svečius į literatūrinio skaitymo pamoką. Tikiuosi, kad pamoka bus produktyvi. Kokia, jūsų nuomone, yra produktyviausia pamoka?

Vaikų atsakymai.

gebėjimas organizuoti darbo vieta; gebėjimas organizuoti darbo vietąreguliavimo) ;

gebėjimas kartu susitarti dėl elgesio ir bendravimo mokykloje taisyklių ir jų laikytis (komunikacinis UUD).

II. Žinių atnaujinimas

Visai teisinga, pamoka, po kurios kursime kažkokį produktą, iš kurio mes su tavimi gausime emocinį malonumą, kuriame įgysime naujų žinių, padarysime atradimų, bendrausime vieni su kitais, būsime produktyvūs.

Ką sako šie skaičiai?

1941 - 1945.

Nuotrauka lentoje Borisas Polevojus.

Kas šis vyras?

Ar galite numegzti skaičius ir vardą?

Ar rašytojas Borisas Nikolajevičius Polevojus dalyvavo karo veiksmuose? (Vadovėlyje yra informacijos )

Vaikai: Ne, jis buvo karo korespondentas. Jis rašė laikraščiui pastabas apie karo eigą, apie žmones, kurie kovojo ir tapo didvyriais.

Kviečiu susipažinti su jo biografija, tris minutes padirbėti grupėse, atsirinkti reikšmingiausius B. Polevojaus biografijos faktus ir su jais supažindinti klasę.

Ruošdamasi šiai pamokai aptikau laišką. Atidžiai klausykite ir pabandykite nustatyti, kas jį parašė.

„Brangus Viliai,... sveikinu mane: šiandien, regis, laimėjau didelę ir, prisipažinsiu, netikėtą pergalę. Radau raktą į tą prakeiktą paslaptingą rusų sielą, kuri mums kėlė tiek daug rūpesčių. Nieko naujo, brangus broli, tai... pinigai, mano brangūs, paprasti, sumaniai pateikti pinigai, kurių, deja, šioje šalyje siūlome mažai, manydami, kad tie sovietiniai rusai yra ypatinga tauta... . Ar pamenate, aš jums rašiau sausio mėnesį apie vietinį medžiotoją... . Šiandien aš su juo eksperimentavau ir įsivaizduokite, mielasis Viliai, eksperimentas buvo nuostabiai sėkmingas. Dvejojęs dėl išvaizdos, sutiko mus pristatyti šiandien... Na, o Kurtas man jau praneša, kad batalionas pasiruošęs judėti. Atsisveikink, mylimas broli, apkabinu tave kaip ir anksčiau, bet laišką, matyt, teks pildyti kitą kartą...

Ją parašė vokiečių karininkas. Kaip tu atspėjai?

Kam buvo skirtas šis laiškas? (Vokiečių karininko broliui)

Apie ką ir apie ką rašė pareigūnas? (Apie medžiotoją, apie eksperimentą, kad medžiotojas dvejojo, bet pinigus paėmė.)

Ar jau atspėjote, kas buvo šis medžiotojas ir šis pareigūnas? (Taip, tai Matvey Kuzmin ir fašistų karininkas.)

Kokia pareigūno nuotaika tuo metu buvo? Kodėl? (Jis triumfavo, manydamas, kad laimėjo.)

Vaikai trumpai atsako, ką jiems sako šie skaičiai.

Vaikai sako, kad tai korespondentas, rašytojas.

Vaikų atsakymai.

Vaikai dirba grupėse.

Vaikų samprotavimas.

įgūdžių organizuoti savo mintis į žodžiu; klausytis ir suprasti kitų kalbąį komunikabilus UUD )

savarankiškas veiklos algoritmų kūrimas sprendžiant paieškos ir kūrybinio pobūdžio problemas, ugdyti samprotavimą (kognityvinis UUD )

III. Pamokos tikslo nustatymas

- Kaip manote, kokiam darbui skiriame šios dienos pamoką?

Vaikai: „Paskutinė Matvejaus Kuzmino diena“.

Tikrai. Viskas susiję. 1941-1945 m. Borisas Polevojus. Paskutinė Matvey Kuzmin diena.

Kuris iš jūsų gali įvardyti šio kūrinio žanrą? (Dokumentinis pasakojimas.)

Ką reiškia žodis „dokumentika“?

Dirbant su istoriniais dokumentais arba su dokumentinės istorijos dažnai susiduriame su ypatingais ar pasenusiais žodžiais. Ir šioje istorijoje yra daug išnašų. Kodėl manote?

(Istorijoje yra daug pasenusių žodžių, taip pat tų, kurių nenaudojame civiliniame gyvenime.)

Vaikų atsakymai.

gebėjimas su mokytojo pagalba nustatyti ir suformuluoti tikslą pamokoje;planuoti savo veiksmus pagal užduotį (reguliavimo UUD )

IV. Atidarant naują

Mokytojas skaito istoriją. Vaikai klauso, vadovaujasi vadovėliu.

Įsivaizduokite, kad esate nuvežtas į 1942 m. Esate laikraščio „Pravda“, kuriam Borisas Polevojus turi parašyti istoriją apie Matvejaus Kuzmino herojišką poelgį, vyriausiasis redaktorius. Kokią užduotį jam duotumėte?

Suprantu jūsų nuomonę, bet kaip matome Matvėjų Kuzminą Polevojaus istorijos pradžioje? (Jis buvo nebendraujantis, tylus, gyveno pakraštyje.)

Ką reiškia žodis „nebendraujantis“? Raskite šio žodžio sinonimus.

Kiek jam buvo metų? (Daugiau nei 80.)

Kaip su Matu elgėsi kolūkiečiai? (Jie jo nesuprato)

forma

gerinti skaitymo sąmoningumą, taisyklingumą, išraiškingumą ir sklandumą.

Vaikų atsakymai: laukinis, atsiskyrėlis, niūrus, niūrus, uždaras, atsiskyrėlis.

gebėjimas dirbti su tekstu; gebėjimas pabrėžti esminius dalykuskognityvinis UUD );

asmeninis UUD ).

v.Kūno kultūros minutė

Prižiūrėtojai patys veda kūno kultūrą

Esame šiek tiek pavargę

Minutėlę pailsėkime

Pasukite, pakreipkite, šokinėkite,

Pritūpęs, medvilnė.

Laikykite nugarą tiesiai

Pažiūrėk į savo kaimyną

Rankos aukštyn ir iškart žemyn

Ir vėl sėsk prie stalo.

Vadovavimas ir derinimasis su partneriais (komunikabilus UUD )

VI . Tęsiant tekstą

Kodėl naciai pasiūlė Matvey tapti vadovu, o vėliau – slidinėjimo bataliono vadovu? (Kadangi nebendravo su žmonėmis, buvo niūrus, uždaras, bet tuo pačiu žinojo visus miško takus)

Kaip manote, kodėl Matvey pradėjo derėtis su vokiečių karininku? (Kad pareigūnas nieko neįtartų.)

Kaip kolūkiečiai reagavo į tai, kad Matvey sutiko tapti vedliu vokiečiams? Raskite tekste ir skaitykite.

Vaikai cituoja tekstą.

Gebėjimas dirbti su tekstukognityvinis UUD )

VI. Pirminis tvirtinimas

Apsvarstykite iliustruojančią eilutę. Kada manote, kad Matvey vaizduoja išdaviką? Kada matome tikrąjį šio žmogaus veidą ir suprantame, kad prieš mus yra herojus?

Kiekviena grupė turės rasti teksto ištrauką, atitinkančią vieną iš iliustracijų, ir pagalvoti, kaip galėtumėte įdomiai pateikti šią ištrauką klasei: raiškiai perskaityti, skaityti pagal vaidmenis, dramatizuoti, perpasakoti.

(Vyksta diskusija grupėse. 1 iliustracija - 1 grupei, 2 iliustracija - 2 grupei ir 3 iliustracija - 3 grupei).

forma meno kūrinio idėjos idėja;

vadovavimas ir veiksmų koordinavimas su partneriais; gebėjimas dirbti su tekstu; (komunikacinis UUD).

VIII. Atspindys

Koks buvo mūsų tikslas pamokos pradžioje? (Peržiūrėkite naują darbą)

Ar pasiekėme šį tikslą? (Taip)

Įvertinkite užduočių teisingumą(reguliavimo UUD).

VIX. Pamokos santrauka

Perskaitykite, kaip buvo palaidotas Matas, ir pabandykite paaiškinti, kodėl taip atsitiko. (Jis buvo palaidotas kaip karininkas su karine pagyrimu.)

O kadangi istorija dokumentinė, herojus taip pat ne išgalvotas, o tikras.

Ar Polevojui pavyko šioje istorijoje sukurti herojaus įvaizdį?

Kaip vadinasi Matvey Kuzmin veika? (Žygdarbis)

Kas yra žygdarbis?

Žodynas.

forma meno kūrinio idėja.

gebėjimas vertinti herojų veiksmus pagal moralinius standartus (asmeninis UUD ) .

XX. Namų darbai.

- Siūlau namuose parašyti raštelį apie Matvejų Kuzminą arba paruošti žinutę apie kokį nors Sovietų Sąjungos didvyrį.

MBOU vidurinė mokykla Nr.137 Samara

Metodinis tobulinimas

literatūrinio skaitymo pamoka 4 klasėje apie kūrinį

B. Polevojus „Paskutinė Matvejaus Kuzmino diena“

aukščiausia kvalifikacinė kategorija

Klementieva Tamara Anatolievna

2013 m

PAMOKOS TIKSLAS: sudaryti sąlygas jaunesniųjų klasių mokinių skaitymo kompetencijai formuoti (išsamus darbas su tekstu, išsami literatūros kūrinio analizė).

UŽDUOTYS:

edukacinis:prisidėti prie gebėjimo atskirti subjektyvią ir objektyvią informaciją formavimo, gebėjimo argumentuoti savo požiūrį, daryti išvadas apie teksto turinį;

kuriant: skatinti analitinio darbo su tekstu tipų plėtrą, gebėjimą trumpai ir išsamiai charakterizuoti veikėjus; skatinti gebėjimo rasti tekste medžiagos herojui charakterizuoti, kurti monologus ugdymas.

edukacinis: formuoti pasididžiavimo savo šalimi ir savo žmonėmis jausmą, pareigos, atsakomybės, savitarpio pagalbos ir savitarpio pagalbos jausmą.

Užsiėmimų metu:

  1. Laiko organizavimas
  2. Aktualizavimas, pamokos tikslo nustatymas.

Vaikinai, pamoką pradėsime klausydami dainos.

(Skamba daina „Kelkis, šalis didžiulė“)(2 skaidrė)

Kokiam laikotarpiui priklauso ši daina?

Kodėl toks skambutis?

Kada didysis Tėvynės karas? (3 skaidrė)

Kas stojo ginti mūsų Tėvynės?

Ar namuose skaitytą istoriją galima priskirti temai „Didysis Tėvynės karas“? Įrodyk.

  1. Pamokos tikslo nustatymas.

Šiandien dirbsime su Boriso Polevojaus kūriniu „Paskutinė Matvejaus Kuzmino diena“ (5 skaidrė)

Apie ką šis kūrinys? (6 skaidrė)

Pažiūrėkime vaizdo įrašą apie Matvey Kuzmin iš skilties „Pergalės herojai“.

  1. Teksto darbas
  1. Pokalbis

Kaip istorijos pradžioje parodomas Matvey Kuzminas? (7 skaidrė)

Kodėl kaimo žmonės jo vengė?

Kodėl kaimo gyventojai gerbė Matvėjų Kuzminą? (8 skaidrė)

2. Perskaityto aptarimas, darbas su tekstu.

  1. Kokiais nurodymais vokiečių bataliono vadas kreipėsi į senelį Matvėjų? (9 skaidrė)
  2. Kodėl vokiečiai norėjo jį paskirti vadovu?
  3. Kaip Matvey elgėsi su vokiečiais?
  4. Kaip pavadintumėte tokį jausmą ir tokį poelgį?
  1. Grupinis darbas
  1. Tekste raskite dialogą tarp Matvey ir vokiečių karininko. Paruoškite šią ištrauką vaidmenims.

Vaidmenų skaitymas.

PHYSMINUTKA

  1. Atrankinis skaitymas
  1. Raskite pasakojime vietas, kuriose aprašoma gamta. Kaip ji reagavo į veikėjų nuotaiką?
  2. Kodėl Matas taip vedė vokiečius? (10 skaidrė)
  3. O kaip pasikeitė Matvey prigimtis ir nuotaika, kai jis vedė vokiečius į paskirtą vietą?
  4. Kaip mūšio metu elgėsi Matvejus Kuzminas ir vokiečiai? Dar kartą perskaitykite šias istorijos ištraukas. Ką Matas patyrė? Kaip tai buvo išreikšta jo elgesiu?
  1. Savarankiškas darbas su tekstu.
  1. Perskaitykite paskutines dvi istorijos pastraipas.
  2. Kodėl niekur netarnavęs 80 metų vyras su karine pagyrimu buvo palaidotas „kaip patyręs karininkas“? (11 skaidrė)

NUORODOS: Eilėraštis „Rusijos sūnus“ išspausdintas laikraštyje „Velikolukskaja pravda“. (12 skaidrė)

V. Apibendrinimas.

Vaikinai, kokį darbą dirbome klasėje?

Kokius jausmus tavyje sukėlė personažo veiksmas? (13 skaidrė)

Ar manote, kad mūsų šios dienos pamoka buvo reikalinga? Kam?