Logopedinės pamokos apie garso automatizavimą santrauka c. Pamokos tema tema „Garso (C) automatizavimas skiemenyse“. II. Artikuliacinė gimnastika

Logopedinių užsiėmimų ugdomosios, lavinamosios, ugdomosios užduotys. Artikuliacinės praktikos ugdymas, garso tarimas atskirai, pirštų smulkiosios motorikos ugdymas. Foneminio suvokimo ugdymas, garso įtvirtinimas žodžiuose, skiemenyse.

Siųsti savo gerą darbą žinių bazėje yra paprasta. Naudokite žemiau esančią formą

Studentai, magistrantai, jaunieji mokslininkai, kurie naudojasi žinių baze savo studijose ir darbe, bus jums labai dėkingi.

Publikuotas http://www.allbest.ru/

Individualus logopedinės pamokos nustatydami garsą [ts]

Įvadas

Tikslas: garso nustatymas [ts].

Užduotys:

· Pataisomoji ir auklėjamoji:

o charakterizuoti ir teisingai artikuliuoti garsą [c];

o formuoti gebėjimą taisyklingai tarti garsą [ts], imituojant;

o išmokyti garsą [c] tarti atskirai.

· Korekciją vystantis:

o ugdyti bendrą, mažą, artikuliacinis judrumas; teisingas oro srautas; foneminis suvokimas;

· Pataisomoji ir auklėjamoji:

o didinti vaiko savivertę, padėti pagerinti jo emocinę savijautą.

o išlaikyti susidomėjimą logopediniais užsiėmimais.

Medžiagos: kvietimas, pėsčiųjų takas su rudens lapai Skaidrių pristatymas,

STUDIJŲ PROCESAS

1. Organizacinis momentas

- Sveiki, labai džiaugiuosi jus matydamas.

- Žiūrėk, mes gavome kvietimą, paskaitykime.

Atviruko skaitymas. Garso žinovas ir vienas jo bičiulis kviečia mus aplankyti, bet kas šis draugas, sužinosime tik pasiekę miestą. Ar priimsime garso meistro ir jo draugo kvietimą?

- Tačiau patekti ten nėra taip paprasta, turime pereiti stebuklingą sodą ir atlikti visas užduotis, kurias mums paliko Garso žinovas, ir tik tada galime patekti į vietą. Ar sutinkate man padėti ir kruopščiai atlikti visas užduotis?

- Tada eik! garso foneminio suvokimo skiemuo

2. Sukurkite stiprią ilgalaikę kryptingą sklandų oro srovę

- Tai sodas, bet visi takai jame buvo nukloti rudeniniais lapais. O pirmoji Zvoznaykos užduotis – nuvalyti takus, bet neliečiant lapų rankomis. Koks gudrus, garso meistre! Kaip mes galime tai padaryti?

(Jei vaikas neatspėja, galite užduoti pagrindinius klausimus. Pavyzdžiui: kaip vėjas valo takus?)

Nusišypsokite, uždėkite platų priekinį liežuvio kraštą ant apatinės lūpos, uždenkite jį viršutine lūpa, palikdami nedidelį tarpą, smūgis į liežuvį

- Puiku, pašalinote visus lapus ir išvalėte takus, mes tęsiame savo kelią!

3. Artikuliacinės praktikos plėtra

- O, žiūrėk, koks įdomus krūmas auga šiame sode.

- Garso ekspertė prašo prisiminti, kokius pratimus liežuviui nurodo šios nuotraukos, ir gražiai juos atlikti.

Vaikas.Pavadina paveikslėlį ir atlieka pratimą žiūrėdamas į veidrodį.

"mentele"

Apibūdinimas: Burna atvira, liežuvis ramiai uždedamas ant apatinės lūpos, plačiai laikykite ant apatinės lūpos 3-7 sekundes.

Mūsų liežuvis yra kaip mentelė -

Labai lygus, labai švelnus.

Ir toks kastuvas

O kasti malonu.

„Nubausk neklaužadą liežuvį“

Apibūdinimas: Pvz. „Metele“, pliaukštelėkite į liežuvį viršutine lūpa su žodžiais „penki-penki-penki“. Laikykite plačią liežuvį ramioje padėtyje, atvira burna skaičiuodami nuo 1 iki 10.

Kaltas liežuvis

Nieko negalėjo pasakyti.

Mes jam antausį

Paplekšnojame lūpas.

"Valytis dantis"

Apibūdinimas: Nusišypsokite, parodykite dantis, atidarykite burną ir liežuvio galiuku „valykite“ apatinius dantis, liežuviu atlikdami judesius iš vienos pusės į kitą.

Valausi dantis švariai, švariai

Tiek išorėje, tiek viduje;

Noriu visada

Jie buvo balti.

"Slidinėjimas"

Apibūdinimas: nusišypsokite, atidarykite burną, liežuvio galiukas remkitės po apatiniais dantimis, pakelkite platų liežuvį „šliaužtu“. Laikykite liežuvį 5-10 sekundžių.

Turime ilgą kalvą!

Dabar važiuosime.

Likite ant kalvos

Sklandžiai, lėtai kočiokite.

Logopedas. Puikiai padirbėjote ir puikiai atlikote šį darbą.

4. Temos žinutė. Garso pastatymas

- O kas čia per paveikslas? Artikuliuodamas atkreipia vaiko dėmesį į paveikslą. Ši Zvoznayka mums paliko pasaką apie garsą [ts], bet pasaka nėra paprasta – su judesiais. Aš perskaitysiu, o tu parodysi?

Garso artikuliacijos paaiškinimas.

Pasakos tekstas, skirtas suaugusiajam skaityti vaikui

Vėjas tamsiame ir drėgname urve. Jį saugo liežuvis, kuris guli ant olos grindų, išsitiesęs, jo neaplenksi.

trankyti apatinius dantis į viršutinius

išsižioti

uždėkite plačiai išskleidusį liežuvį ant burnos dugno

Staiga liežuvis pakėlė nugarą į lubas ir šonais prispaudė prie viršutinių dantų, dabar vėjeliui dar sunkiau išeiti

priverskite liežuvį slysti: prispauskite šoninius kraštus prie viršutinių krūminių dantų, o liežuvio galiuką priglauskite prie apatinių dantų.

Tačiau kai tik liežuvis su priekine dalimi nusilenkia iki apatinių dantų, nusprendžia su jais šnabždėti. Vėjas iš karto rieda nugara kaip kalnelis. Jis slysta iki pat apatinių dantų.

paliekant nedidelį atstumą tarp dantų, ilgai pūsti liežuvio galiuku, ištarti garsą [s].

Dantys nespėja užsidaryti ir užtverti vėjelio kelią, tarp jų lieka nedidelis tarpelis.

šypsokis, šiek tiek apnuogindamas dantis, juos atidarydamas (atstumas 1-2 mm).

liežuvis pyksta ant dantų, kad nesulaiko vėjo. liežuvis priekine dalimi nusileidžia prie apatinių dantų, o nugara stipriai beldžiasi į viršutinius dantis.

laikydami liežuvio galiuką už apatinių dantų, keletą kartų ištarkite garsą [t].

po liežuvio smūgio vėjelis rieda nugara ir smarkiai įšoka į siaurą tarpą tarp dantų.

aiškiai pakartotinai ištarkite garsus [t] ir [s] kartu (gauti garsą c)

pritraukite delną prie burnos, pajuskite trūkčiojančius oro judesius.

- Geram vyrukui sekėsi puikiai. Atminkite, kad greitu tarimu -TS - šioje liežuvio padėtyje gaunamas garsas [ts].

Ši pasaka yra apie garsą [ts]. Pakartokite kartu [c] (kai vaikas kartoja garsą, dar kartą atkreipkite dėmesį į taisyklingą artikuliaciją).

5 . Garso tarimas atskirai, ženklaskerštas su savo vaizdiniu simboliu

Logopedas.Štai nauja „Sound Knower“ užduotis. Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlį ir prisiminkite (logopedas rodo kūdikio vežimėlio paveikslėlį – vaizdinį garso simbolį) Naujas garsas [ts] panašus į tą, kurio prašome netriukšmauti. Tylėk, tylėk, kūdikis miega! CCCC! Pakartok!!

- Puiku, kad tau gerai sekasi.

6 . Plėtra smulkiosios motorikos įgūdžius pirštairankas

- O štai mūsų Zvukoznayka ir jo draugas. Kas čia?

- Baigta, teisingai, Ežiukas. Labas Zvoznaika, labas Ežiuke!

- Žaiskime žaidimą pirštams „Ežiukas“

Viena ranka (delnas nesuspaustas, pirštai išskėsti) yra ežiukas, kitos rankos pirštai – miško gyvūnai.

- Puiku!

7 . Plėtrafoneminio suvokimo idėja

- Ežiukas siūlo pažaisti mėgstamą žaidimą „Pagauk garsą“. Kai tik išgirsite garsą [ts], suplokite rankomis.

Kalbos medžiaga: w, s, k, c, t, c, s, m, p, c.

8 . Garso sutvirtinimas skiemenyse

YATS - YATS - YATS - HARE

EB - EB - EB - ŠOKIS

AC – AC – AC – MONTH

9 . Garso įtvirtinimas žodžiuose

Klausykite ir atspėkite mįsles.

Jam patinka graužti morkas,

Jis kopūstus valgo labai protingai,

Jis šokinėja šen bei ten,

Per laukus ir miškus

Pilka, balta ir įstriža

Kas, pasakyk man, jis?

Namas apvalus, namas baltas,

Namas iš pradžių buvo visas,

Ir kaip pagaliau suskilo

Taigi iššoko... viščiukas)

Jis yra spuoguotas, žalias,

Skanus šviežias ir sūrus.

Pomidorų draugas ir brolis

Prie jų salotos labai skanios!

Šis lieknas vaikinas

Traškūs, ploni...( agurkas)

10 . Garso stiprinimas sakiniuose

Pažvelkite į paveikslėlius ir teisingai užpildykite sakinį.

Šuo įkando Sonyai už ....

Ant aukštos pušies sėdi mažas...

Batuoti arklius kalvėje...

Logopedas. Gerai padaryta gerai sužaista.

11 . Rezultatas, veiklos įvertinimasti

- . Taip mūsų kelionė baigėsi, atvykome į Zvukoznayką, aplankėme jo draugą Ežį Ir prisiminkime, kokį garsą sutikome pasakoje ir žaidėme su juo.

- Teisingai su garsu [c] padarėte puikų darbą, teisingai atlikote visas užduotis ir už tai Sound Knower jums dovanoja.

Priglobta Allbest.ru

...

Panašūs dokumentai

    Kiekvieno pataisyto garso automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose. Gairės dėl 6 metų amžiaus vaikų, sergančių rinolalija, fonetinės kalbos korekcijos. žaidimo medžiaga korekcinis darbas. Logopedinių užsiėmimų analizė.

    praktikos ataskaita, pridėta 2010-12-09

    Taisyklingos garso artikuliacijos aprašymas (D). Garso charakteristikos pagal vietą ir formavimo būdą. Pažeidimų tipai ir priežastys. Nustatymo ir automatizavimo būdai švelnus garsas. Artikuliacijos pratimų rinkinys. Žaidimai, skirti stiprinti garsą vaiko kalboje.

    testas, pridėtas 2014-11-18

    Ugdomasis ir teminis dalykų planas: matematika, veikla, kalbos raida, pažintinė veikla. Programos paskirtis, užduotys, valandinis krūvis. Logopedinės pamokos konspektas: „Garsų [d], [t] diferencijavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose“.

    mokymo vadovas, pridėtas 2009-09-06

    Didaktinių žaidimų valdymas. Pradinių vaikų muzikinės veiklos tipų valdymo metodika. Užduotys atskirti garso trukmę nuo garso stiprumo. Atmintis kaip vienas iš komponentų didaktiniai žaidimai. Mokomieji žaidimai, veiksmai ir taisyklės.

    santrauka, pridėta 2010-03-09

    Jaunesnių moksleivių smulkiosios motorikos ugdymo tyrimas psichologinėje ir pedagoginėje literatūroje. Modeliavimas kaip priemonė lavinti vaiko smulkiąją motoriką. Rekomendacijų mokytojams rengimo ir modeliavimo užsiėmimų vedimo rengimas.

    Kursinis darbas, pridėtas 2014-11-02

    Tarimo trūkumai nugaros kalbos garsai. Pagrindiniai kapacizmo tipai. Artikuliaciniai profiliai garso kūrimui. Hitizmo ir parachitizmo korekcija. Vaikų kalbos patologijos, garsų tarimo sutrikimų pirminė profilaktika ikimokyklinio amžiaus.

    testas, pridėtas 2013-02-03

    Pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų psichologinės ir fizinės savybės. Smulkioji rankų motorika ir kalbos išsivystymo lygis, jų tarpusavio priklausomybė. Aktyvių pirštų judesių ugdymas. Smulkiosios motorikos raidos įtakos kalbos raidai tyrimas.

    baigiamasis darbas, pridėtas 2015-06-27

    Užsiėmimai su vaikais, turinčiais psichikos raidos sutrikimų, korekcinės-lavinamosios, mokymo ir lavinimosi tikslais. Skaitymo technikos tobulinimas, gerbiamo plano sudarymas, semantinių teksto ištraukų analizė, gebėjimas pabrėžti Pagrindinė mintis ir jį suformuluoti.

    mokymo vadovas, pridėtas 2009-07-22

    Vaiko kalbos normų ir patologijų nustatymas. Rankinės praktikos technikos taikymas kompiliavimui psichologinis portretas ikimokyklinukas. Pratimų rinkinio, skirto vaikų, kurių fonetinis ir foneminis neišsivystymas, smulkiosios motorikos lavinimas.

    Kursinis darbas, pridėtas 2011-04-28

    Vaikų, turinčių bendrąjį kalbos sutrikimą, diagnostikos ir smulkiosios motorikos išsivystymo lygio nustatymas iš tiriamosios grupės. Žaidimų ir pratimų, skirtų motoriniams įgūdžiams lavinti rankų darbo klasėje, pasirinkimas. Pedagoginės programos kūrimas ir efektyvumas.

Prepelyak I.V., mokytoja logopedė, MKOU Gribanovskajos 3 vidurinė mokykla.

Pamokos tikslas: „Garso C automatizavimas žodžiuose, sakiniuose“.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

formuoti gebėjimą vartoti garsą C žodžiuose, frazėse ir sakiniuose;

suaktyvinti žodyną;

pratimas suderinti skaitvardžius su daiktavardžiais iki 5;

sukurkite sakinius pagal paveikslėlį.

Korekcinis vystymasis:

įgūdžių tobulinimas garso analizėžodžiai, garso vietos nustatymas;

artikuliacinių, bendrųjų, smulkiųjų ir veido motorinių įgūdžių ugdymas;

tikslaus kalbos ir judesio derinio fiksavimas, intonacinė kalbos pusė.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

auklėjimas moralines savybes: gerumas, rūpinimasis mažesniais broliais, atsakingumas.

Įranga: iliustracijos pagal pasaką „Višta Ryaba“, dainelė apie garsą C, spalvoti pieštukai, rašiklis, vištiena, vištos, kiaušinis, skiemenys, staigmena, dribsniai, javų maišeliai, blykstė žaidimas „Kas skamba“.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

Artemai, pasveikinkime visus, kurie šiandien atėjo pas mus pasiklausyti, kaip gražiai išmokote tarti garsus. O mes padovanosime jiems šypseną ir palinkėsime geros nuotaikos visai dienai.

Pažiūrėkite ir atspėkite, kokia tai pasaka (Vaikas kviečiamas pažiūrėti paveikslėlį „Višta Ryaba“).

1. Psichologinė gimnastika „Liūdna – smagu“.

Logopedė – Artemai, kaip manai, kokia buvo nuotaika, kai močiutė pamatė, kad pelė sulaužė kiaušinį.

Logopedas: Taip, mano močiutė tikrai buvo liūdna. (rodo apvalkalą)

Logopedas: parodyk, koks tapo močiutės veidas.

Logopedė: – O kokia buvo močiutės nuotaika, kai višta padėjo „auksinį kiaušinį“? Taip, taip – ​​smagu. (rodau „auksinį kiaušinį“ – nudažytas geltonai).

2. Artikuliacinė gimnastika garsui [ts].

Logopedas: Na, o kad liežuvis skleistų gražius garsus, turime daryti liežuvio pratimus. (Vaikas, žiūrėdamas į paveikslėlius, atlieka artikuliacinę gimnastiką)

1) „Šypsena – vamzdelis“;

2) „Kastuvas“;

3) „Išsivalykime dantis“;

4) „Piktas katinas“;

5) „Plaktukas – vanduo“;

6) „Ramiai lėlė miega“.

3. Logopedas: klausykite, galvokite ir pasakykite, apie ką kalbate.

Ten buvo baltas namas

nuostabus namas,

Ir kažkas jame sudrebėjo,

Ir jis sudužo iš ten,

Gyvas stebuklas pritrūko.

Taip šilta

Toks purus ir auksinis. (Rotau viščiukus dėžutėje po 5 vnt.).

II. Pagrindinė dalis.

1. Logopedas: Artemai, ar manote, kad mūsų viščiukai teisingai taria garsą C?

Parodykite jiems, kaip taisyklingai ištarti garsą [ts]. (Raskite paveikslėlyje ir pasakykite tik garsą C).

Logopedas: Puiku!

2. Garso C automatizavimas tiesioginiuose ir atvirkštiniuose skiemenyse.

Logopedas - O dabar jūs perskaitote šiuos skiemenis ir sužinosite, kaip vištos bendrauja tarpusavyje. (skaito skiemenis lape).

Tsa-tsa-tsa, tsa-tsa-tsa

Tso-tso-tso, ots - ots - ots

Tsu-tsu-tsu, tsu-tsu-tsu

Tsy-tsy-tsy, yts - yts - yts

3. Automatika trumpai.

Logopedas: Pakartokite po manęs:

Tsa-tsa-tsa – prie kiaušinio pardavėjo nėra.

Tso-tso-tso – štai kiaušinis.

Tsy-tsy-tsy - jie yra stiprūs kovotojai.

Tse-tse-tse – musė ant kiaušinio.

Tsu-tsu-tsu – vadink vištą.

Logopedas: tu protingas!

Logopedas: Artemai, pažiūrėk į ekraną. Kaip tu gali pasakyti, kas čia? Teisingai. paukščiai. Kiekvienas paukštis skleidžia garsus, o mes jį išgirsime ir atspėsime, kas kokius garsus skleidžia (flash žaidimas). Su kuo višta?

Artem: Višta su vištomis

Logopedas: Teisingai.

Logopedas: Pažiūrėkite, kaip ramiai sėdi mūsų viščiukai, jie pasiruošę klausytis pasakos.

4. Refleksinis tarimas.

5. Fizminutka "Viščiukai".

Logopedas: Mūsų viščiukai alkani, turime juos šerti ir gerti.

Logopedas: kaip manote, ar jiems patinka pešioti? Vaikas (soras).

Bet prieš maitinimą dabar rinksimės iš visų siūlomų javų, ką? Teisingai - soros (siūlau: grikiai, pupelės, manų kruopos, žirniai. Tai va, apvalios, mažos ir geltonos, kaip ir yra), o dabar siūlau lytėjimu nustatyti, kur yra soros. (Maišeliai su javais) .

Logopedas: Matai, kaip jie juokingai pešasi soras, o dabar įpilkime jiems vandens į lėkštę.

Logopedas: Artemai, tu išmokei rimą, pasakyk, prašau.

6. Automatizavimas žodžiais.

Dabar parodykite viščiukams, kaip gražiai ištariate garsą [ts] žodžiais ir nustatykite, kur yra garsas ts žodžio pradžioje, žodžio viduryje ar žodžio pabaigoje, o dabar nuspalvinkite paveikslėlius. (lapas su diagrama, daina apie raidę C)

7. Logopedas: Pažiūrėkite į paveikslėlį, pabandykime kartu komponuoti apsakymas apie mūsų herojus. (Vaikas kuria pagal sakinių schemą).

1. Vištiena padėjo kiaušinį.

2. Vištiena Iš kiaušinio išsiritęs viščiukas.

3. Viščiukas mėgsta vaikščioti po akacijomis.

4. Po akacijomis žydi gėlės.

5. Vikšrai sėdi ant gėlių.

6. Vikšrai žiūri į Vištą.

8. Darbas su žodynu.

Logopedas: Kiekvienas jauniklis turi savo mamą. Viščiuko mama yra višta.

Pažiūrėkime kartu su tavimi paveikslėlį ir paskambinkime visoms mamoms.

Raskime lapės jauniklio motiną - tai lapė, meškos motina yra meška, asilaičio motina yra asilas, tigro motina yra tigras, kupranugario motina yra kupranugaris, erelio motina yra erelis, ėriuko motina yra avis, gudraus motina yra kiaunė)

Logopedas: Protingas visiems paskambino teisingai.

Kokį garsą šiandien išmokome gražiai tarti?

Šiandien puikiai atlikote visas užduotis, o Ryaba Hen taip pat padėjo jums sunkų kiaušinį, bet su staigmena.

Namuose nuspalvinkite paveikslėlį garsu [c] ir raide C.

Nuo ko pradėti? Ką darysime pirmiausia?

Vaikinai, paukščiai taip pat mokosi garsų miške. Po medžiu yra lenta su užduotimi.

Mūsų lūpos, liežuvis

Jie tai daro visą laiką.

Jie turi žinoti, kaip

Garsai ateina!

Dabar išsiaiškinsime, kaip gaunamas garsas [C]. Paimkite veidrodžius, pasakykite garsą [C].

Skleidžiant garsą lūpos atsidaro arba užsimerkia C?

Ar jūsų dantys atidaryti ar uždaryti?

Liežuvio galiukas aukštyn ar žemyn?

O užpakalinė liežuvio dalis?

Pridėkite ranką prie burnos ir išgirskite garsą C. Kokia oro srovė: šilta ar šalta, ilga ar trumpa?

Dabar uždėkite ranką ant kaklo ir paleiskite garsą C. Ar dreba balso klostės ar ne?

Vaikinai, ar oro srovė susiduria su kliūtimi?

Ar garsas [C] yra garsus ar kurčias?

Garsas [C] švelnus ar kietas?

Šis garsas visada yra kietas, jame nėra švelnaus jaunesniojo brolio.

Vaikinai, dabar žinome, kaip formuojasi garsas, galime jį ištarti kaip varnėną. Apsisuk ir pavirsk starkiu.

Gerai, starkiai, dabar galiu leisti tau skristi per mišką, klausytis kitų paukščių čiulbėjimo. Tačiau būkite atsargūs, miške yra daug plėšrūnų! Jei išgirsite garsą [C], sustokite ir jokiu būdu nejudėkite, kad plėšrūnas jūsų nepastebėtų. Mokytojas pakaitomis vardija garsus, skiemenis.

Apsisuk ir pavirsk vaikinais.

Paukščiai skraidė per mišką

Ir šiek tiek pavargęs.

Vaikinai, pažiūrėkite į paukščius, sėdinčius ant medžio šakų pailsėti. Atsargiai ateikime ir pažiūrėkime.

Pažvelk į apatinę medžio šaką, kas ten?

STARKAS, ŽVIRBLYS, VARNA, GEGUTAS - giesmininkas.

GARNĖ, BALANDILĖ, MEKŠNĖ, KREGŽDĖ – plėšrus paukštis.

UGNĖS PAUŠKAS, PINGVINAS, PAPŪGA, FLAMINGAS - pasakiškas paukštis.

ZYLĖ, LAUKINĖ ŽŪSYS, LAUKINĖ ANTIS, GULBĖ – ne migruojantis paukštis, ne vandens paukščiai.

Starkas, garnys, ugnies paukštis, zylė – visi paukščiai skirtingi. Ar jie turi ką nors bendro?

Kur dabar gyvens paukščiai?

Vaikinai, padėkime paukščiams įsikurti namuose. Pirmajame paukščių namelyje gyvens paukščiai, kurių varduose skamba garsas [Ts] ir kt.

Žodžiai: starkis, garnys, zylė, ugnies paukštis.

Pirmoji užduotis atlikta! Visi žino apie garsą. Dabar antrasis.

Apie ką tai? Ką galime pamatyti, rašyti ir skaityti?

Kuo skiriasi garsas ir raidė?

Dabar mes susipažinsime su laišku! Tai raidė C.

C raidė - kabliukas apačioje,

Tarsi su maišytuvo bakeliu.

Vaikinai, pažiūrėkite į raidę C, ten yra kabliukas, uodega.

Kiek lazdelių sudaro raidė C?

Ar visos lazdos vienodo ilgio? (rodykite tą patį, ilgiausią, trumpiausią).

Kaip parašyti raidę C? SKAIDYTI! Viena – vidutinė lazda, dvi – ilga lazda, trys – vidutinė, paliekanti mažą uodegą, keturios – trumpos.

Dabar mes susipažinome su raide C, galime grąžinti ją į savo vietą! Mokytojas išskleidžia plakatą.

Elena Solovjova
Abstraktus individualios pamokos"Garso [ts] automatizavimas skiemenyse"

2 pamoka

AT skiemenų skiemenų.

Tikslas: automatizuoti garsą [ts] atvirkštiniuose skiemenyse, in skiemenų(intervokalinė padėtis, tiesiogiai atvira skiemenų.

Užduotys:

1. Sąnarių raumenų, liežuvio raumenų vystymas.

2. Kalbinio kvėpavimo raida.

3. Smulkiosios motorikos ugdymas.

4. Dirbkite toliau garso [s] automatizavimas atvirkštiniuose skiemenyse, in skiemenų(intervokalinė padėtis, tiesiogiai atvira skiemenų.

5. Foneminio suvokimo ugdymas.

Pamokos eiga

I.Org. momentas

Šiandien leisimės į kelionę mažais laiveliais. O kas atsakingas už laivą?

Teisingai, kapitone.

II.Pagrindinė dalis

1. Kalbinio kvėpavimo ugdymas

Jūs būsite šio laivo kapitonas, o aš šio. Surengkime konkursą. Kas greitesnis? (pučiame ilgą oro srovę viduryje)

Taigi nuplaukėme į krantą ir signalizavo: u-u-u-u

2. Pirštų gimnastika "Pelės"

Išgirdusios mūsų signalą, pelės atbėgo.

Kartą pelės išėjo .

Pažiūrėkite, kiek valandų (dešine ranka perkelkite kairės rankos rankovę)

Vienas du trys keturi (padėkite alkūnes ant stalo ir sulenkite keturis pirštus paeiliui)

Pelės traukė svarmenis (suspausti ir sugniaužti kumščius)

Vienas du trys keturi Penki (lenkiame penkis pirštus paeiliui)

Ir vėl eik pasivaikščioti (paliečiame abiejų rankų pirštus ant stalo).

3. Artikuliacinė gimnastika

Ant kranto sutikome draugus ir apsidžiaugėme "Šypsena", pabučiavo "vamzdis".

Draugai pakvietė mus aplankyti. Jie įpylė mums arbatos "puodeliai". Parodykime. gydomi "Skanus uogienė" (apvalūs judesiai plačiu liežuviu ant lūpų). Ir miško grybai "Grybas".

4. Patikslinkite artikuliaciją garsas(C)

Mūsų draugai žiogai džiaugėsi mūsų susitikimu ir čiulbėjo. Prisiminkime ką žiogo skleidžiamas garsas? (C-C-C). Prisiminkime to formuluotę garsas. (Lūpos šypsosi, liežuvis už apatinių dantų). Pasakyk man, kas tai yra garsas? (priebalsis)

5. Garso [ts] automatizavimas atvirkštiniuose skiemenyse

Žiogas trakštelėjo Ts-Ts-Ts, o paskui

AD - AD - AD - AD - AD

OC – OC – OC – OC – OC

CA – CA – CA – CA – CA

YTS - YTS - YTS - YTS - YTS

IC - IC - IC - IC - IC

EB - EB - EB - EB - EB

Yots - Yots - Yots - Yots - Yots

UTs - UTs - UTs - UTs - UTs

YTS - YTS - YTS - YTS - YTS

6. Garso [ts] automatizavimas tiesioginiuose skiemenyse

Pelės pasiūlė žaisti žaidimą "Kartotojas".

CA – CA CA CA CA

DH – DH DH DH DH

TsU - TsU TsU TsU TsU

TSY – TSY TSY TSY TSY

CE – CE CE CE CE

7. Garso automatika[c] intervokaline skiemenų

Ir vištos pasiūlė dainuoti daina:

ACA – ACO – ACU – ACI – ACE

UCA – UCO – UCU – UCIO – UCE

YTSA – YTSO – YTSU – YTSI – YTSE

ECA - ECU - ECU - ECI - ECE

OCA – OSC – OCA – OCI – OCA

ICA – ICO – ICU – ICI – ICE

8. Fonemine žodžio vištiena analizė. Žodyno darbas.

Staiga višta pamatė keletą lapų. Negaliu suprasti, kas ten yra. Pabandykite surinkti savo nuotrauką.

(Paima piešinį, supjausto į gabalus).

Kas yra nuotraukoje? (vištiena).

Ir kas ji tokia? (Vištiena yra paukštiena).

Kur yra garsas(C? (žodžio viduryje)

Padalinkite žodį vištiena į skiemenų, Kiek šio žodžio skiemenys?

9. Apatinė eilutė:

Šiandien mums sekėsi labai gerai. Pasakyk man su kuo garsas, kurį grojome šiandien? Ar tau patiko užsiėmimas? Mūsų draugai su jumis atsisveikina ir prašo įvykdyti namų darbai kad jie tau paruošė.

Susijusios publikacijos:

Individualios korekcinės pamokos „Garso [p] automatizavimas skiemenimis“ konspektas Savivaldybės ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga « Darželis"Šypsena", Zhizdra Individualios pataisos struktūra.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [L] automatizavimas skiemenyse ir žodžiuose“ konspektas. Mūsų svečias - Luntik" Tikslas: taisyklingai ir aiškiai ištarti garsą [L] skiemenimis ir žodžiais. Užduotys: Taisomoji ir ugdomoji: -automatizuoti garsą [L] skiemenyse,.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [C] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose“ konspektas Individualios logopedinės pamokos „Garso [C] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose“ konspektas Logopedė Višnyakova OA Tikslas: automatizuoti.

Tikslas: automatizuoti garsą [r] skiemenyse, žodžiuose. Užduotys: Pataisos ir auklėjamosios: - konsoliduoti teisingas tarimas garsas [p].

Individualios logopedinės pamokos santrauka. Tema: Garso [Ж] automatizavimas skiemenyse ir žodžiuose. („Apsilankymas pas vabalą Jeaną“) Tikslas: garso [Ж] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose. Užduotys: korekcinės – ugdomosios: patikslinti artikuliaciją ir izoliuotą tarimą.

Abstraktus frontalios pamokos ikimokyklinėje įstaigoje logopedinė grupė tema:

„Garsas C. Garso C automatizavimas prijungtoje kalboje

(perpasakojimas pagal mnemoninę lentelę)

Tikslas: Įtvirtinti priebalsio garso C žinias. Toliau mokytis perpasakoti.

Užduotys:

1. Pataisos ir auklėjimo:

Pataisykite teisingą garso C tarimą.

Pratimas gebėjimui nustatyti žodžių skiemenų skaičių.

Garsinės-skiemeninės žodžių analizės pratimas.

Toliau praktikuokite sakinių sudarymą pagal schemą.

Stiprinkite savo perpasakojimo įgūdžius.

2. Korekcinis vystymasis:

Lavinti foneminę klausą, dėmesį, atmintį.

Ugdykite loginį mąstymą.

3. Pataisos ir auklėjimo:

Ugdykite ištvermę, užsispyrimą.

Įranga: Žaislas su vištiena, paveikslėliai garsui C, kortelės garso analizei, sakinių schema, suporuoti paveikslėliai, mnemoninė lentelė.

Pamokos eiga:

    Org.moment

Logopedas: Tas, kuris trenkia ir nustato, kiek žodyje yra skiemenų, atsisės. (paveikslėlis ant vaikiškų stalų: gėlės, grandinėlė, vištiena, kiaušinis, garnys, žiedas, bala, cirkas, kiaunė, kumštinė pirštinė, gatvė)

    Logopedas: Dabar atspėk mįslę:

Pasirodė su nuogu paltu:

Atsisveikink, du lukštai! (Viščiukas).

Logopedas: pas vištos motiną buvo višta, vardu Chick. Ir šiandien jis atėjo į mūsų klasę.

Koks pirmasis garsas išgirstas varde Chick. Papasakokime Čikui apie garsą Ts, koks tai garsas, pateikime aprašymą (priebalsis, kurčias, kietas; pažymėtas mėlynu langeliu). Garso C artikuliacija (liežuvio galiukas remiasi į apatinius dantis, lūpos šypsosi. Liežuvio nugarėlė linksta ir daužosi. Oras išeina trūkčiojantis, šalta). Žaiskime su garsu C, ir mums padės stebuklinga skrynia su užduotimis.

    Logopedas: Norėdami atidaryti skrynią, turite pasakyti magiškus burtus.

Balso įkrovimas:

Ats-ots-uts tsa-tso-tsu tsva-tsvo-tsvu

Itz-its-atz tsy-tsy-tsy tsvy-tsvo-tsva

Ots-ots-atz tso-tsu-tsy tsvu-tsvy-tsvo

    Logopedas:

Kita užduotis: Kokį žodį galvojau: viščiukas arba veidas. (rodyti diagramą).

Kiek balsių yra žodyje - Viščiukas. Nustatykite garso Ts vietą žodyje (išdėstykite diagramoje). Išdėstykite žodį-asmuo (garso-skiemenių analizė).

    "Sugalvokite sakinius paveikslams pagal schemą: gyvas objektas, žodis-veiksmas, negyvas objektas."

.

(Vaikams siūlomos porinės nuotraukos, pagal kurias jie kuria sakinius: gėlių dainininkas, agurkų pardavėjas, rankšluosčių plaukikas, žiedinė princesė ir kt. Pvz.: Pardavėjas parduoda agurkus.)

    Fizkulminutka.

Vištiena miega verandoje - tse-tse-tse

Tsarapychas išėjo į prieangį - tso-tso-tso

Nelieskite subraižyto bičiulio – tsa-tsa-tsa

Išvarėme katę nuo verandos – tsa-tsa-tsa

Vištiena tiesiog puiki – ets-ets-ets

(judesiai tekste, vaikai taria skiemenis ir ploja rankomis)

    Logopedas: Dabar klausysime įdomios istorijos apie tai, kas vieną dieną nutiko vištai. Istorija vadinasi "Viščiukas"

Višta turėjo penkis jauniklius, vienas iš jų buvo vadinamas Viščiuku. Ištisas dienas viščiukas juos mokė gerti vandenį iš lėkštutės, pešioti vikšrus. Vieną dieną Čikas pamatė gražų drugelį ant gėlės ir nubėgo paskui jį. Jis buvo prie šulinio, atsistojo ant kojų pirštų galiukų ir norėjo į jį pažiūrėti. Gerai, kad garniui pavyko pagriebti neklaužadą Viščiuką ir parvežti namo pas mamą vištą.

Klausimai apie istorijos turinį:

Kiek vištų turėjo višta?

Kaip vadinosi viena iš viščiukų?

Ko višta visą dieną mokė jauniklius?

Ką kažkada pamatė Chick?

Kas padėjo Chickui?

    Perskaitymas su perpasakojimo instaliacija (parodymas, mnemoninės lentelės analizė).

    Vaikų atpasakojimas pagal mnemoninę lentelę.

    Apibendrinant pamoką. Istorijos analizė. Kas buvo sunku, kas patiko? Vaikų savigarba. Čika padėkoja vaikams, atsisveikina ir duoda saldainių.