Про порося який умів літати читати мультик. Д. Біссет "Про порося, яке вчилося літати" план-конспект уроку з читання (2 клас) на тему. Баба-яга - російська народна казка

Технологічна картадо уроку літературного читання "Дональд Біссет "Про порося, яке вчилося літати". УМК "Гармонія" 2 клас. Автор підручника О.В.Кубасова, третя частина. Видавництво "Асоціація 21 століття" 2013 рік. Конспект уроку розроблено відповідно до ФГОС.

Перегляд вмісту документа
«Д.Біссет "Про порося, яке вчилося літати"»

Літературне читання.

УМК «Гармонія»

Вчитель Базаєва Л.В.

Тема: Д. Біссет «Про порося, яке вчилося літати»

Цілі:

Освітні:

Збагачення читацького досвіду дітей; продовження знайомства дітей із творчістю Д. Біссета; розвиток навичок швидкого, правильного та усвідомленого читання, навички переказу з опорою на план.

Виховуватикультуру поведінки при фронтальній роботі, індивідуальної роботи, групової роботи.

Формувати УУД :

- Особистісні УУД:розвивати емпатію

- Регулятивні УУД:Усвідомлювати та приймати навчальне завдання. Враховувати колективно виділені орієнтири своїх дій. Приймати та утримувати навчальне завдання; контролювати себе під час читання.

- Комунікативні УУД:

- Пізнавальні УУД:Орієнтуватися у тексті; аналізувати твір для співвіднесення ілюстрації з епізодом.

Запланований результат

Предметні:

Вміти : визначати характер твору за малюнками; працювати з ілюстраціями; складати монологічне висловлювання з опорою авторський текст і складений план.

Особистісні : Усвідомлювати, що розуміння значення слів – обов'язкова умова їхнього вмілого використання в усній та письмової мови. Бажання добре володіти російською мовою, усвідомлення себе носієм цієї мови.

Метапредметні

Вміти визначати та формулювати ціль на уроці за допомогою вчителя; планувати свою дію відповідно до поставленого завдання; вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі його оцінки та обліку характеру зроблених помилок ( Регулятивні УУД).

Вміти слухати та розуміти мову інших; оформляти свої думки в усній формі (Комунікативні УУД).

Вміти орієнтуватися у своїй системі знань; здійснювати аналіз об'єктів; знаходити відповіді на запитання у тексті, ілюстраціях; перетворювати інформацію з однієї форми на іншу: складати відповіді на запитання (Пізнавальні УУД).

Міжпредметні зв'язки

Російська мова, літературне читання

Ресурси:Підручник «Улюблені сторінки», 2 клас. О.В.Кубасова. Зошит до підручника «Улюблені сторінки», 2 клас, О.В.Кубасова

Навчальна презентація

Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

УУД, що формуються

I. Мотивація до навчальної діяльності

Організовує учнів.

Уточнює тематичні межі.

Вірш - початок уроку є одночасно і мовленнєвою розминкою

Промовляють правила поведінки на уроці, пояснюють, для чого потрібно виконувати ці правила. віршованій формі)

Промовляють девіз уроку, визначають тип уроку.

Предметні: Виразно розповідати вірш Комунікативні УУД

Вміти оформляти свої думки в усній формі; домовлятися з однокласниками спільно з учителем про правила поведінки та спілкування та слідувати їм .

II. Формулювання теми уроку, постановка цілі(8 хв)

Організує формулювання теми уроку учнями

Організує постановку мети, формулювання теми уроку учнями

– Сьогодні ми познайомимося ще з одним твором Д. Біссета.

За допомогою вчителя формулюють тему уроку. За допомогою вчителя ставлять мету уроку. (через запитання до тексту)

Предметні:

Будувати пропозиції при відповіді на запитання.

Комунікативні УУДВміти оформляти свої думки в усній формі .

Регулятивні УУД

Вміти визначати та формулювати ціль на уроці за допомогою вчителя .

III. Знайомство з твором

(20 хвилин)

Організовує та контролює якість читання.

Давайте прочитаємо, щоб дізнатися казкову історію про порося.

*читання дітьми вголос частинами

Чи сподобався твір? Чим?

Який за настроєм? (словник настрою)

Чим сподобалося порося?

Як звали порося?

Д. Біссет придумав свою казку на основі давньогрецького міфуі від цього вона стала лише цікавішою.

Як ви вважаєте, що таке міф?

Поки деякі хлопці шукають у словнику визначення, ми послухаємо міф.

розповідь міфу про Дедала та Ікара

Чим історія нашого порося та Ікара схожа?

Виконують знайомство з текстом, дотриманням зазначених вимог до читання.

Предметні:

Пізнавальні УУДОрієнтуватися у тексті; аналізувати твір.

Комунікативні УУДВступати в спілкування, висловлювати свою точку зору, слухати інших, дотримуватися правил спілкування; аргументувати висловлювання.

Ф змінна

Виконують рухи під. музику

V. Контролююче завдання(12 хв)

Організовує та контролює якість вибіркового читання та складання плану.

Підготовка до переказу

Згадайте наше навчальне завдання.

Щоб добре переказати, що потрібно зробити? (скласти план)

План є тільки переплутаний, давайте згадаємо послідовність всіх подій і відновимо.

Прочитаємо ще раз казку, щоби підготуватися до переказу.

Давайте відновимо план.

Виберіть ту частину, яка вам більше сподобалася та ще раз прочитайте її.

Хто вибрати 1 частину?.... (переказ частин)

За що Чарівне джерело похвалило Ікара? (за мрію)

Чи є у вас мрія?

Зачитують текст, вказуючи на вибраний пункт, доводячи вибір.

Предметні:

Виконувати вибіркове читання та співвідносити прочитане із запропонованими пунктами плану

Регулятивні УУДВраховувати колективно виділені орієнтири своїх дій. Контролювати процес та результати діяльності (своєї та чужої); оцінювати правильність виконання дій, вносити необхідні корективи.

VI. Рефлексія навчальної діяльності на уроці, інструктаж про домашньому завданні (3 хв)

Організовує рефлексію, виставляє позначки за урок.

Яку мету ставили? Чи досягли мети?

БУДИНКИ: переказ за планом.

Дає інструкцію з домашнього завдання.

Оцінюють свою роботу на уроці

Дозволення Ікару злетіти

Предметні:

Підбивати підсумки своєї діяльності на уроці

Особистісні УУДЗдатність до самооцінки з урахуванням критерію успішності навчальної діяльності.

У кожного є мрія, навіть у маленького порося. Це порося дуже хотіло навчитися літати. Ні, він зовсім не хотів бути пташкою, він хотів залишитися поросям. Таке диво виявилося не під силу чарівному колодязі, і тоді порося вирішило сам зробити собі крила. І, уявляєте, він літав! А як це було, читайте у казці "Про порося, яке вміло літати". Автор Д.Бісет. Автор ілюстрацій В.Чижиков.

Дональд Біссет

Про порося, яке вміло літати

Якось порося - а звали його Ікар! - прийшов до Чарівного джерела та попросив виконати його бажання. Йому давно вже хотілося навчитися літати.

Якщо тобі дуже хочеться, я можу зробити так, що ти полетиш, - сказав Чарівне джерело. - Але тільки для цього тебе спочатку треба перетворити на птаха.

Ні, я хочу бути поросятою! Поросям, яке вміє літати, - сказав Ікар.

Але поросята не можуть літати! - заперечив Чарівне джерело.

Ікар дуже засмутився і пішов додому. Дорогою він думав тільки про одне: як би навчитися літати.

Наступного ранку він пішов у ліс і попросив кожного птаха дати йому по пір'їнку. Ну, звичайно, вони йому дали.

Мабуть, ти хочеш навчитися літати? - спитали вони.

Так, - відповів Ікар.

Він зв'язав все пір'я разом, і вийшли крила. Потім піднявся на вершину гори на самому березі моря. За ним слідом залізли туди кішка і мишка, пташка
і два кролики, ціла компанія жуків і навіть равлик - усім хотілося бачити, що в нього вийде.

Ікар прив'язав крила, змахнув ними і повільно піднявся у висоту. Оце було щастя! І всі глядачі теж раділи, а найменший жучок мало не помер від захвату. Ікар піднявся високо-високо, майже до самого Сонця.

Ай та порося! Ай та молодчина! - нахвалював він себе. - А Чарівне джерело ще говорило, що поросята не можуть літати. Можуть!

І саме в цей момент він так близько підлетів до Сонця, що мотузки, якими він прив'язав крила, спалахнули від сонячної спеки. І крила впали вниз. А за ними слідом і порося. Він кілька разів перекинувся в повітрі і плюхнувся в море.

Бідолашний Ікар зовсім промок, добре ще, що він благополучно доплив до берега і кинувся бігом до мами.

Не засмучуйся, мій маленький Ікаре, - сказала йому мама, - адже ти таки ЛІТАВ!

І вона дала йому джем та тістечко. А всі друзі прийшли до нього в гості та завели хоровод:

Порося Ікар, наш дружок,
Зібралися ми сьогодні в гурток,
Щоб співати та танцювати,
Щоб співати та танцювати
На честь того, хто вміє літати!

Казка про порося Ікара, який захотів навчитися літати і склеїв собі крила з пір'я та воску. Він злетів високо в небо, але сонце розтопило віск на крилах і порося впало в море і весь промок.

Про порося, яке вчилося літати читати

Якось порося - а звали його Ікар, - прийшов до Чарівного джерела і попросив:
- Виконай, будь ласка, моє бажання.
Поросяті давно вже хотілося навчитися літати. Недарма його звали Ікар.
- Якщо тобі дуже хочеться, я можу зробити так, що ти полетиш, - сказав Чарівне джерело. - Тільки для цього тобі спочатку треба перетворитися на птаха.
- Ні, я хочу бути поросятком. Поросям, яке вміє літати, - сказав Ікар.
- Але поросята не можуть літати, - заперечив Чарівне джерело.
Ікар дуже засмутився і пішов додому.
По дорозі він думав тільки про одне: як би навчитися літати.
Наступного ранку він пішов у ліс і попросив кожного птаха дати йому по пір'їнку. Ну, звичайно, вони йому дали.

Мабуть, ти хочеш навчитися літати? - спитали вони.
- Так, - відповів Ікар.
Він склеїв пір'я воском, і вийшли крила. Потім піднявся на вершину гори на самому березі моря. За ним слідом піднялися туди кішка, мишка, пташка і два кролики, ціла компанія жуків і навіть равлик - усім хотілося бачити, що в нього вийде.
Ікар прив'язав крила, змахнув ними і полетів. Оце було щастя! І всі глядачі теж раділи, а найменший жучок мало не помер від захвату.
Ікар піднявся високо-високо, майже до самого сонця.
- Ай та порося! Ай та молодчина! - нахвалював він себе. - А Чарівне джерело ще говорило, що поросята не можуть літати. Можуть!


Але від сонячної спеки віск розтопився, і крила по пір'їні полетіли вниз. А за ними слідом і саме порося. Він кілька разів перекинувся в повітрі і плюхнувся в море.
Бідолашний Ікар зовсім промок. Добре, що він благополучно доплив до берега і кинувся бігом додому, до мами.
- Не засмучуйся, мій маленький Ікаре, - сказала йому мама, - адже ти все-таки ЛІТАВ! - І вона міцно обійняла його.
Всі друзі прийшли до нього в гості, і мама приготувала їм чай із тістечком та джемом.
Пізно ввечері Ікар побіг до Чарівного джерела. Він перегнувся через край колодязя і, дивлячись на крихітний шматочок води на самому дні, сказав:
- Ти маєш рацію, поросята не можуть літати. - І по щоці його скотилася сльоза.
- Вище голову, - сказав Чарівне джерело, - ти все одно молодчина!
- Він дуже сміливий, це порося, так? - сказав Рррр, коли Дональд перестав розповідати. - А бути сміливим майже так само добре, як бути сміливцем.
- Але ж це одне й те саме, - посміхнувся Дональд. - А як ти думаєш, Рррр, хлопці знають, чому порося звали Ікар?
- Я знаю, але хлопці, напевно, не знають. Розкажи краще.
- Давно-давно стародавні греки складали казки про богів і героїв. Свої казки вони називали міфами. Був у них один міф про юнака Ікара та про його батька, майстерного майстра. Разом із батьком Ікар мав втекти від злого царя. І щоб перелетіти через море, вони зробили собі з пір'я крила і склеїли їх воском. Батько просив Ікара не підніматися надто високо, але Ікар його не послухав і полетів до сонця. Сонце розтопило віск на його крилах.
- А далі все було майже так само, як із поросям, так? – сказав Рррр.
- Майже.
- І як це порося здогадалося склеїти крила воском, ось диво! - Рррр завжди цьому дивувався.
- Мабуть, тому, - зауважив Дональд, - що поросяті ДУЖЕ захотілося літати. А коли чогось дуже хочеться…
- Знаю, знаю, - перебив Рррр. - А тепер, будь ласка, розкажи дві нові казки та одну стару. Ти обіцяв!
- Що означає дві нові? - спитав Біссет.
- Такі, що я ще не чув.
- Мм, ну що ж, у мене є дві нові казки. Я написав їх давно, мабуть, три, а може, навіть чотири дні тому, але ще нікому не розповідав.

Опубліковано: Мишкой 21.11.2017 20:54 24.07.2019

Підтвердити оцінку

Оцінка: / 5. Кількістів оцінок:

Допоможіть зробити матеріали на сайті краще для користувача!

Напишіть причину низької оцінки.

Надіслати

Дякую за відгук!

Прочитано 7981 раз(и)

Інші казки Дональда Біссета

  • Дракон і Чарівник - Дональд Біссет

    Казка розповідає про те, як дракони почали дихати вогнем… Дракон і Чарівник читати Була на світі вогненна гора. У цій горі жив чарівник. Чарівника звали Фудзі-сан. Йому дуже подобалося жити у цій горі. - Тут…

  • Носоріг і добра фея - Дональд Біссет

    Казка про те, як фея допомогла носорогу, який вічно падав з ліжка уві сні. добра феячитати Багато років тому, коли всі тати були ще маленькими хлопчиками, жив на світі носоріг по …

  • Крива дорога - Дональд Біссет

    У цій короткій казці дорога розповідає автомобільчику, як її будували, і чому вона вийшла така крива… Крива дорога читати Маленький синій автомобільчик котив дорогою. Дорога була крива. Вона вилася і петляла, згиналася і...

    • Бородка – українська народна казка

      Казка про грізного царя та його мисливців, які замість дичини принесли цареві маленького чоловічка з борідкою. Син царя потай відпустив чоловічка, а той потім віддячив йому. Бородка читати Було в царя дванадцять мисливців. І …

    • Важке завдання - Пляцковський М.С.

      Історія про те, як слоненя Лус отримав цікаве завдання- Сфотографувати сонце! У нього не одразу вдалося зробити гарні кадри — плівка весь час засвічувалася. Але він знайшов чудове рішення! Важке завданнячитати У день …

    • Баба-яга - російська народна казка

      Казка про дівчинку, яка змогла вибратися з чіпких лап Баби Яги, завдяки порадам своєї рідної тітоньки та доброго котика… Баба-яга читати Жили-були чоловік із дружиною, і мала доньку. Захворіла дружина та померла. Погорював-погорював...


    Яке найулюбленіше свято всіх хлопців? Звісно, Новий рік! Цієї чарівної ночі на землю спускається диво, все сяє вогнями, чути сміх, а Дід Мороз приносить довгоочікувані подарунки. Новому році присвячено безліч віршів. У …

    У цьому розділі сайту Ви знайдете добірку віршів про головного чарівника та друга всіх дітей – Діда Мороза. Про доброго дідуся написано багато віршів, але ми відібрали найкращі для дітей 5,6,7 років. Вірші про …

    Прийшла зима, а з нею пухнастий сніг, хуртовини, візерунки на вікнах, морозне повітря. Хлопці радіють білим пластівцям снігу, дістають ковзани та санки з далеких кутів. У дворі вирує робота: будують снігову фортецю, крижану гірку, ліплять...

    Добірка коротких і віршів, що запам'ятовуються про зиму і Новий рік, Діда Мороза, сніжинки, ялинку для молодшої групи дитячого садка. Читайте та вчіть короткі вірші з дітьми 3-4 років для свят і свята Нового року. Тут …

    1 - Про малюка-автобус, який боявся темряви

    Дональд Біссет

    Казка про те, як мама-автобус навчила свого малюка-автобуса не боятися темряви... Про малюка-автобус, який боявся темряви читати Жив-був у світі малюка-автобус. Він був яскраво-червоного кольору і жив із татом та мамою в гаражі. Щоранку …

    2 - Три кошеня

    Сутєєв В.Г.

    Невелика казка для найменших про трьох кошенят-непосид та їх веселі пригоди. Маленькі діти люблять короткі історіїз картинками, тому, казки Сутєєва такі популярні і улюблені! Три кошеня читати Три кошеня - чорний, сірий і …

    3 - Їжачок у тумані

    Козлов С.Г.

    Казка про Їжачка, як він гуляв уночі і заблукав у тумані. Він упав у річку, але хтось виніс його на берег. Чарівна була ніч! Їжачок у тумані читати Тридцять комариків вибігли на галявину і заграли...

    4 - Про мишеня з книжечки

    Джанні Родарі

    Невелика оповідь про мишеня, яке жило в книжці і вирішило вистрибнути з неї в великий світ. Тільки він не вмів розмовляти мовою мишей, а знав тільки дивну книжкову мову… Про мишеня з книжки читати…

Якось порося — а звали його Ікар! — прийшов до Чарівного джерела та попросив виконати його бажання.

Йому давно вже хотілося навчитися літати.

— Якщо тобі дуже хочеться, я можу зробити так, що ти полетиш, — сказав Чарівне джерело. — Але тільки для цього тебе спочатку треба перетворити на птаха.

— Ні, я хочу бути поросятою! Поросям, яке вміє літати, — сказав Ікар.

— Але ж поросята не можуть літати! - Заперечив Чарівне джерело.

Ікар дуже засмутився і пішов додому. Дорогою він думав тільки про одне: як би навчитися літати.

Наступного ранку він пішов у ліс і попросив кожного птаха дати йому по пір'їнку.

Ну, звичайно, вони йому дали.

— Мабуть, ти хочеш навчитися літати? — спитали вони.

- Так, - відповів Ікар.

Він зв'язав все пір'я разом, і вийшли крила.

Потім піднявся на вершину гори на самому березі моря. За ним слідом залізли туди кішка і мишка, пташка і два кролики, ціла компанія жуків і навіть равлик — усім хотілося бачити, що в нього вийде.

Ікар прив'язав крила, змахнув ними і повільно піднявся у висоту. Оце було щастя!

І всі глядачі теж раділи, а найменший жучок мало не помер від захвату. Ікар піднявся високо-високо, майже до самого Сонця.

-Ай та порося! Ай та молодчина! — нахвалював він себе.—А Чарівне джерело ще говорило, що поросята не можуть літати. Можуть!

І саме в цей момент він так близько підлетів до Сонця, що мотузки, якими він прив'язав крила, спалахнули від сонячної спеки. І крила впали вниз.

А за ними слідом і порося. Він кілька разів перекинувся в повітрі і плюхнувся в море.

Бідолашний Ікар зовсім промок, добре ще, що він благополучно доплив до берега і кинувся бігом до мами.

- Не засмучуйся, мій маленький Ікаре, - сказала йому мама, - адже ти все-таки ЛІТАВ!

І вона дала йому джем та тістечко. А всі друзі прийшли до нього в гості та завели хоровод:

Порося Ікар, наш дружок,

Зібралися ми сьогодні в гурток,

Щоб співати та танцювати,

Щоб співати та танцювати

На честь того, хто вміє літати!

Відкритий урок з літературному читаннюУМК «Гармонія» 2 клас
Тема: Вчимося переказувати: Д. Біссет «Про порося, яке вчилося літати»
Цілі:
Навчальна: познайомити дітей з біографією та творчістю Д. Біссета, удосконалювати навички читання (швидкість, правильність, усвідомленість, виразність); збагачувати словниковий запас.
розвиваюча: розвивати інтерес до самостійного читання, продовжувати роботу з розвитку досвіду роботи з текстом.
Хід уроку.
Орг. момент
Довгоочікуваний дзвінок,
Починається урок.
- Ну-ка перевір, друже,
Ти готовий розпочати урок?
Чи все на місці,
Чи все гаразд?
Ручка, книжка та зошит?
Чи всі правильно сидять,
Чи всі уважно дивляться.
Кожен хоче отримувати
Тільки оцінку «5»
Постановка мети уроку
- Відкрийте зміст підручника на стор. 189 та прочитайте головне навчальне завдання? (Вчимося працювати з текстом)
-Що нас безпосередньо цікавить у тексті? (план та переказ)
- Яке наше навчальне завдання? (вчитися складати план та переказувати текст)
– Сьогодні ми познайомимося з новим автором.
Знайомство з біографією Д. Біссета- Прочитайте ім'я автора, з твором якого сьогодні знайомитимемося.
- Давайте трохи дізнаємося про нього.
Дональд Біссет - англійська дитячий письменник, художник, кіноактор та театральний режисер. Біссет створив світ коротких казок, не тільки втілив свої задуми у двох книгах, що прославили його - Забутий день народження і Подорож по річці Часу, - а й здійснив телепостановки з кращих своїх казок. Біссет ще й митець і сам оформлює свої книжки. Також він відзначився як винахідливий театральний режисер, сам поставив свої казки на сцені Королівського Шекспірівського театру в Стретфорді-на-Евоні і навіть зіграв у них десяток невеликих ролей. Він вигадав і поселив в Африці звіра, якому ніколи не буває нудно: одна половина його складається з Чарівного Кота, а інша - з Кмітливого Крокодила. Кличуть звіра Крококот. Улюблений друг Дональда Біссета - тигреня Рррр, разом з яким Дональд Біссет любить подорожувати річкою до кінця Веселки. І так уміє ворушити мізками, що його думки шарудять. Головні вороги Дональда Біссета та Тигреня Рррр - Шкідники з іменами Не можна, Несмей та Соромся.
Н. В. Шершевська (перекладачка казок Біссета) про письменника:
Англійський казкар ... почав писати казки на замовлення лондонського телебачення і сам читав їх у дитячих передачах. А читав він чудово, бо був професійним актором і супроводжував читання своїми кумедними та виразними малюнками. Передача тривала хвилин вісім, і, відповідно, обсяг казки не перевищував двох-трьох сторінок. Перша книжка його коротких казок вийшла у серії «Читай сам» 1954 року. Вона називалася "Розкажу, коли захочете". За нею пішли «Розкажу в інший раз», «Розкажу коли-небудь» і т. д. Потім з'явилися збірки, об'єднані одними і тими ж героями, - «Як», «Розмови з тигром», «Пригоди качки Міранди», « Кінь на прізвисько Димка», «Подорож дядечка Тік-Так», «Поїздка в Джунглі» та інші. Усі книги виходили із малюнками самого автора.
Народився 3 серпня 1910 року в HYPERLINK. %80%D0%B4" \o "Брентфорд" Брентфорд, HYPERLINK "http://ua.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%B4%D0%BB%D1%81%D0 %B5%D0%BA%D1%81" \o "Мідлсекс" Мідлсекс, Англія. Помер 18 серпня 1995 р. у Лондоні- А щоб дізнатися головного героя, відгадайте загадку.
Любить у калюжі викупатися
Соковитою травою насолоджуватися
І на сонечку лежати
Гучно хрюкати і верещати
Ну, звичайно ж не левеня
А примхливий …. (порося)
- Чому це порося?
- Що знаєте про поросят?
- Сьогодні ми з вами прочитаємо твір про порося. Прочитайте назву.
-Чи можемо за назвою визначити жанр твору? Який? Чому?
Знайомство з твором
- Давайте прочитаємо, щоб дізнатися казкову історію про порося.
*читання дітьми вголос частинами
- Чи сподобався твір? Чим?
- Який за настроєм? (словник настрою)
- Чим сподобалося порося?
- Як звали порося?
- Подумайте, чому автор назвав порося Ікаром? (На честь давньогрецького героя)
- Д. Біссет придумав свою казку на основі давньогрецького міфу і від цього вона стала лише цікавішою.
- Як ви вважаєте, що таке міф?
- Поки деякі хлопці шукають у словнику визначення, ми послухаємо міф.
розповідь міфу про Дедала та Ікара
- Чим історія нашого порося та Ікара схожа?
*фізхвилинкаПідготовка до переказу
- Згадайте наше навчальне завдання.
- Щоб добре переказати, що потрібно спочатку зробити? (скласти план)
- План є, тільки переплутаний, давайте згадаємо послідовність усіх подій та відновимо.
- Прочитаємо ще раз казку, щоби підготуватися до переказу.
ДІАФІЛЬМ
- Давайте поновимо план.
- Виберіть ту частину, яка вам більше сподобалася та ще раз прочитайте її.
- Хто вибрати 1 частину?.... (переказ частин)
- За що Чарівне джерело похвалило Ікара? (за мрію)
- Чи маєте мрію?
6. Підсумок уроку
– З якою метою автор написав твір? (Потрібно добиватися виконання своєї мрії)
- Яким було наше навчальне завдання?
РЕФЛЕКСІЯ
- Давайте ще раз згадаємо, чи вдалося Ікарові здійснити свою мрію?
- Що з ним трапилося?
- Давайте ще раз дамо можливість Ікарові злетіти. Для цього ми зробимо крила, у вас на партах є пір'я різних кольорів. Якщо ви сьогодні зможете переказати весь текст, то візьміть червоне перо. Якщо ви зможете переказати тільки частину, що сподобалася, візьміть зелене перо. Якщо сьогодні ви не можете переказати, тоді візьміть синє перо.
Домашнє завдання
Підготувати переказ твір «Як порося вчилося літати» Д. Біссет.


Додані файли