Біссет про порося який умів літати роздрукувати. Про порося, яке вчилося літати, — Дональд Біссет. Важке завдання - Пляцковський М.С

Урок читання з УМК «Гармонія»

Підручник:О.В. Кубасова "Літературне читання" 2 клас, частина друга.

Навчальний предмет: літературне читання.

Клас: 2

Тип уроку:урок - відкриття нового знання

Тема урока: Знайомство з казкою Д. Біссета «Про порося, яке вчилося літати»

Цілі уроку:

1) пізнавальна – познайомити дітей із розповіддю Д. Біссета «Про порося, яке вчилося літати»;

2) розвиваюча – вдосконалювати навичку читання та вміння орієнтуватися в тексті, розвивати усне мовлення;

3) виховувати почуття відповідальності за вчинки, добре ставлення до людей.

Технології, методи: проблемно-діалогічна технологія, аналіз, антиципація, комунікативно-діяльнісний підхід.

Основні терміни та поняття: розповідь, план, основна думка, переказ, діючі лиця, читання з ролей, хороші вчинки, погані вчинки.

Запланований результат

Предметні вміння:

  • розвивати навичку читання;
  • розвивати вміння виділяти головну думкутексту;
  • здійснення аналізу об'єктів художнього творуіз виділенням послідовності розвитку сюжету;
  • вміти складати план тексту;
  • вміти переказувати твір за складеним планом;
  • вміння читати за ролями;

Особистісні вміння:

  • формування позитивного ставлення до процесу пізнання;
  • формування моральних цінностей учнів;
  • вміння оцінювати вчинки героїв із погляду загальнолюдських норм;
  • формування адекватної самооцінки особистості учнів;

Метапредметні вміння:

Пізнавальні:

  • вміння відповідати на прості та складні питаннявчителі;
  • розвиток операцій мислення;
  • формування вміння працювати з інформацією, текстом;
  • проводити аналогії між матеріалом, що вивчається, і власним досвідом;
  • освоєння прийому антиципації;
  • вміння здійснювати аналіз;
  • робити самостійні висновки.

Регулятивні:

  • самовизначення, визначати та формулювати мету своєї діяльності на даному етапіуроку;
  • здатність приймати, зберігати цілі та слідувати їм у навчальної діяльності;
  • планувати свої дії відповідно до поставленого завдання;
  • вміння оцінювати якість виконання роботи на уроці відповідно до прийнятих вимог.

Комунікативні:

  • брати участь у діалозі;
  • висловлювати свою думку;
  • формування вміння слухати та розуміти інших;
  • оформляти свої думки у мовних ситуаціях.

Ресурси:

Підручник: В. Кубасова "Літературне читання" 2 клас, частина друга; комп'ютер, проектор, інтерактивна дошка, презентація до уроку, прислів'я.

Технологія навчання

1.Орг. момент

— Перевірте свою готовність до уроку, тихенько сідайте, починаємо урок.

— Хлопці, сьогодні ми перевірятимемо домашнє завдання не будемо. (Вітають вчителі.)

2. Підготовка до читання та перше читання

— Почнемо урок одразу зі знайомства з новим твором. Відкриваємо підручник на сторінці 37.

— Хто пам'ятає твори Дональда Біссета?

(якщо не пам'ятають, то показую слайд)

— А подивіться на екран, може картинка, яка на ньому зображена, вам допоможе згадати.

— Отже, хлопці, повертаємось до нашого твору. Прочитайте його назву.

— Як ви вважаєте, якого жанру цей твір? (Казка)

— Що нам на це вказує?

- Хлопці, послухайте невелику біографію Біссета.

— Дональд Біссет народився 3 серпня 1910 року у Брентфорді, Англія. Біссет створив світ коротких казок, не тільки втілив свої задуми в двох книгах, що його прославили - Забутий день народження і Подорож річкою Часу, - але й здійснив телепостановки з кращих своїх казок. Біссет ще й митець і сам оформлює свої книжки. Також він відзначився як винахідливий театральний режисер, сам поставив свої казки на сцені Королівського Шекспірівського театру в Стретфорді-на-Евоні і навіть зіграв у них десяток невеликих ролей. Він вигадав і поселив в Африці звіра, якому ніколи не буває нудно: одна половина його складається з Чарівного Кота, а інша - з Кмітливого Крокодила. Кличуть звіра Крококот. Улюблений друг Дональда Біссета -тигреня Рррр, разом з яким Дональд Біссет любить подорожувати річкою до кінця Веселки. І так уміє ворушити мізками, що його думки шарудять. Головні вороги Дональда Біссета та Тигреня Рррр - Шкідники з іменами Не можна, Несмей та Соромся.

— Казка, з якою ми познайомимося сьогодні, називається «Про порося, яке вчилося літати».

Цікава назва, чи не правда?

— Давайте подумаємо, про що може бути казка з такою назвою?

— Перевіримо наші припущення, прочитавши казку.

— Перш ніж ми почнемо читати, давайте виконаємо завдання у ТПО. Відкриваємо ТПО на сторінці 52. І це завдання у вас на дошці. Читаємо першу групу слів. Підкресліть літери, якими відрізняються ці слова. (і так з кожною групою слів)

- Друге завдання виконуємо самостійно. Знайдіть та виправте помилки.

— Яке слово потребує особливої ​​уваги? Давайте дізнаємося, що означає слово віск.

- Переходимо до третього завдання. Як ви думаєте, чому слово спекавиділено? На який склад у нашому випадку падатиме наголос?

— Читаємо казку по ланцюжку. Кожен дочитує до крапки.

4. Перевірка перших вражень

— Чи сподобалася вам казка?

— Чи підтвердились наші припущення?

5. Аналіз твору та творче відтворення прочитаного

— А тепер поміркуємо над твором. Хто головний герой казки? Як його звати? (Порося Ікар)

— Яка мрія мала Ікар?

До кого звернувся Ікар, щоб виповнилося його бажання?

(До чарівного джерела)

— Що йому на це відповіло Чарівне джерело? Знайдіть та прочитайте.

— Що потім зробив Ікар, щоб здійснити свою мрію? Знайдіть та прочитайте.

— Чи вдалося Ікарові полетіти?

— Чим закінчується розповідь?

— Що можете сказати про цю мрію?

— Яка основна думка цієї казки?

— Виконаємо перше завдання у ТПО. Відкрийте сторінку 53 та знайдіть завдання №4. Самостійно позначте цифрами послідовність подій у казці.

- Хлопці, що у вас вийшло?

— Спробуємо переказати цю казку за допомогою нашого плану.

— Хлопці, у вас у підручнику на сторінці 38 зображено ілюстрацію.

— Який уривок можна підібрати до цієї ілюстрації? Прочитайте його.

— Як ми можемо назвати цю ілюстрацію?

6. Підсумок уроку

Рефлексія

- З якою казкою ми познайомилися на сьогоднішньому уроці?

— Висловіть своє ставлення до головного героя.

— У зошиті ТПО у вас є ілюстрація. Давайте доповнимо її. Якщо вам сподобалося працювати на сьогоднішньому уроці, і у вас все вийшло, то намалюйте сонечко. Якщо вам сподобалося працювати, але були якісь труднощі, до сонця намалюйте хмарки.

І отримати сертифікат до атестації?

Відкритий урок з літературного читання УМК «Гармонія» 2 клас
Тема: Вчимося переказувати: Д. Біссет «Про порося, яке вчилося літати»
Цілі:
Навчальна: познайомити дітей з біографією та творчістю Д. Біссета, удосконалювати навички читання (швидкість, правильність, усвідомленість, виразність); збагачувати словниковий запас.
розвиваюча: розвивати інтерес до самостійного читання, продовжувати роботу з розвитку досвіду роботи з текстом.
Хід уроку.
Орг. момент
Довгоочікуваний дзвінок,
Починається урок.
- Ну-ка перевір, друже,
Ти готовий розпочати урок?
Чи все на місці,
Чи все гаразд?
Ручка, книжка та зошит?
Чи всі правильно сидять,
Чи всі уважно дивляться.
Кожен хоче отримувати
Тільки оцінку «5»
Постановка мети уроку
- Відкрийте зміст підручника на стор. 189 та прочитайте головне навчальне завдання? (Вчимося працювати з текстом)
-Що нас безпосередньо цікавить у тексті? (план та переказ)
- Яке наше навчальне завдання? (вчитися складати план та переказувати текст)
– Сьогодні ми познайомимося з новим автором.
Знайомство з біографією Д. Біссета- Прочитайте ім'я автора, з твором якого сьогодні знайомитимемося.
- Давайте трохи дізнаємося про нього.
Дональд Біссет - англійська дитячий письменник, художник, кіноактор та театральний режисер. Біссет створив світ коротких казок, не тільки втілив свої задуми в двох книгах, що його прославили - Забутий день народження і Подорож річкою Часу, - але й здійснив телепостановки з кращих своїх казок. Біссет ще й митець і сам оформлює свої книжки. Також він відзначився як винахідливий театральний режисер, сам поставив свої казки на сцені Королівського Шекспірівського театру в Стретфорді-на-Евоні і навіть зіграв у них десяток невеликих ролей. Він вигадав і поселив в Африці звіра, якому ніколи не буває нудно: одна половина його складається з Чарівного Кота, а інша - з Кмітливого Крокодила. Кличуть звіра Крококот. Улюблений друг Дональда Біссета - тигреня Рррр, разом з яким Дональд Біссет любить подорожувати річкою до кінця Веселки. І так уміє ворушити мізками, що його думки шарудять. Головні вороги Дональда Біссета та Тигреня Рррр - Шкідники з іменами Не можна, Несмей та Соромся.
Н. В. Шершевська (перекладачка казок Біссета) про письменника:
Англійський казкар ... почав писати казки на замовлення лондонського телебачення і сам читав їх у дитячих передачах. А читав він чудово, бо був професійним актором і супроводжував читання своїми кумедними та виразними малюнками. Передача тривала хвилин вісім, і, відповідно, обсяг казки не перевищував двох-трьох сторінок. Перша книжка його коротких казок вийшла у серії «Читай сам» 1954 року. Вона називалася "Розкажу, коли захочете". За нею пішли «Розкажу в інший раз», «Розкажу коли-небудь» і т. д. Потім з'явилися збірки, об'єднані одними і тими ж героями, - «Як», «Розмови з тигром», «Пригоди качки Міранди», « Кінь на прізвисько Димка», «Подорож дядечка Тік-Так», «Поїздка в Джунглі» та інші. Усі книги виходили із малюнками самого автора.
Народився 3 серпня 1910 року в HYPERLINK. %80%D0%B4" \o "Брентфорд" Брентфорд, HYPERLINK "http://ua.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%B4%D0%BB%D1%81%D0 %B5%D0%BA%D1%81" \o "Мідлсекс" Мідлсекс, Англія. Помер 18 серпня 1995 р. у Лондоні- А щоб дізнатися головного героя, відгадайте загадку.
Любить у калюжі викупатися
Соковитою травою насолоджуватися
І на сонечку лежати
Гучно хрюкати і верещати
Ну, звичайно ж не левеня
А примхливий …. (порося)
- Чому це порося?
- Що знаєте про поросят?
- Сьогодні ми з вами прочитаємо твір про порося. Прочитайте назву.
-Чи можемо за назвою визначити жанр твору? Який? Чому?
Знайомство з твором
- Давайте прочитаємо, щоб дізнатися казкову історію про порося.
*читання дітьми вголос частинами
- Чи сподобався твір? Чим?
- Який за настроєм? (словник настрою)
- Чим сподобалося порося?
- Як звали порося?
- Подумайте, чому автор назвав порося Ікаром? (На честь давньогрецького героя)
- Д. Біссет вигадав свою казку на основі давньогрецького міфуі від цього вона стала лише цікавішою.
- Як ви вважаєте, що таке міф?
- Поки деякі хлопці шукають у словнику визначення, ми послухаємо міф.
розповідь міфу про Дедала та Ікара
- Чим історія нашого порося та Ікара схожа?
*фізхвилинкаПідготовка до переказу
- Згадайте наше навчальне завдання.
- Щоб добре переказати, що потрібно спочатку зробити? (скласти план)
- План є, тільки переплутаний, давайте згадаємо послідовність усіх подій та відновимо.
- Прочитаємо ще раз казку, щоби підготуватися до переказу.
ДІАФІЛЬМ
- Давайте поновимо план.
- Виберіть ту частину, яка вам більше сподобалася та ще раз прочитайте її.
- Хто вибрати 1 частину?.... (переказ частин)
- За що Чарівне джерело похвалило Ікара? (за мрію)
- Чи маєте мрію?
6. Підсумок уроку
– З якою метою автор написав твір? (Потрібно добиватися виконання своєї мрії)
- Яким було наше навчальне завдання?
РЕФЛЕКСІЯ
- Давайте ще раз згадаємо, чи вдалося Ікарові здійснити свою мрію?
- Що з ним трапилося?
- Давайте ще раз дамо можливість Ікарові злетіти. Для цього ми зробимо крила, у вас на партах є пір'я різних кольорів. Якщо ви сьогодні зможете переказати весь текст, то візьміть червоне перо. Якщо ви зможете переказати тільки частину, що сподобалася, візьміть зелене перо. Якщо сьогодні ви не можете переказати, тоді візьміть синє перо.
Домашнє завдання
Підготувати переказ твір «Як порося вчилося літати» Д. Біссет.


Додані файли

Якось порося — а звали його Ікар! — прийшов до Чарівного джерела та попросив виконати його бажання.

Йому давно вже хотілося навчитися літати.

— Якщо тобі дуже хочеться, я можу зробити так, що ти полетиш, — сказав Чарівне джерело. — Але тільки для цього тебе спочатку треба перетворити на птаха.

— Ні, я хочу бути поросятою! Поросям, яке вміє літати, — сказав Ікар.

— Але ж поросята не можуть літати! - Заперечив Чарівне джерело.

Ікар дуже засмутився і пішов додому. Дорогою він думав тільки про одне: як би навчитися літати.

Наступного ранку він пішов у ліс і попросив кожного птаха дати йому по пір'їнку.

Ну, звичайно, вони йому дали.

— Мабуть, ти хочеш навчитися літати? — спитали вони.

- Так, - відповів Ікар.

Він зв'язав все пір'я разом, і вийшли крила.

Потім піднявся на вершину гори на самому березі моря. За ним слідом залізли туди кішка і мишка, пташка і два кролики, ціла компанія жуків і навіть равлик — усім хотілося бачити, що в нього вийде.

Ікар прив'язав крила, змахнув ними і повільно піднявся у висоту. Оце було щастя!

І всі глядачі теж раділи, а найменший жучок мало не помер від захвату. Ікар піднявся високо-високо, майже до самого Сонця.

-Ай та порося! Ай та молодчина! — нахвалював він себе.—А Чарівне джерело ще говорило, що поросята не можуть літати. Можуть!

І саме в цей момент він так близько підлетів до Сонця, що мотузки, якими він прив'язав крила, спалахнули від сонячної спеки. І крила впали вниз.

А за ними слідом і порося. Він кілька разів перекинувся в повітрі і плюхнувся в море.

Бідолашний Ікар зовсім промок, добре ще, що він благополучно доплив до берега і кинувся бігом до мами.

- Не засмучуйся, мій маленький Ікаре, - сказала йому мама, - адже ти все-таки ЛІТАВ!

І вона дала йому джем та тістечко. А всі друзі прийшли до нього в гості та завели хоровод:

Порося Ікар, наш дружок,

Зібралися ми сьогодні в гурток,

Щоб співати та танцювати,

Щоб співати та танцювати

На честь того, хто вміє літати!

Що таке вода? Вчені відповідають - Н 2 О. А Дональд Біссет: - Алмази на траві.
Ти спитаєш: а хто це – Дональд Біссет? Відповісти можна просто: Дональд Біссет складає казки. Він казкар живий, сучасний. Короткі, дивовижні і дуже смішні історії, які він пише, – найвірогідніше їх назвати «правдиві небилиці», – продовжують традицію ексцентричної гри та вигадок англійських пісеньок, просякнуті добрим старим гумором, як фруктовим соком начинка яблучного пирога.
Живе зараз Біссет у Лондоні. Лондон – це столиця Англії. Кілька разів Дональд Біссет приїжджав до нашої країни і дуже полюбив її. Якось його запросили в один дитячий садок. Він тут же потоваришував із хлопцями і разом із ними почав вигадувати казки. Як це може бути, здивуєшся ти? Адже Біссет, мабуть, не розмовляє російською. Так звичайно. Але їм це не завадило. Вони чудово зрозуміли один одного казковою мовою дружби.
Але, на жаль, у Дональда просто не вистачило часу знайти цей чудовий спільну мовузі всіма хлопцями. І тому він дуже зрадів, коли дізнався, що його казки перекладено російською мовою. Переказ їх для тебе російською Наталія Шерешевська. Можливо, ти читав книжки «Розкажу хоч зараз», «Розмови з тигром», «Все шкереберть», «Забутий день народження»? Тоді ти знайомий уже з Дядечком Тік-Так, тигром Р-р-р-р, поросям Ікаром і багатьма іншими.
А якщо ні, то зараз познайомишся. Варто лише поставити цю платівку. А поки ти крутиш у руках конверт, розглядаєш кумедний, зображений на ньому малюнок, натискаєш кнопку на своєму програвачі, у нас якраз залишився час попросити улюблених героїв Дональда розповісти дещо про нього самого.
Дядечко Тік-Так: Дональду Біссету майже стільки ж років, скільки мені. Він народився 1911 року...
Тигр Р-р-р-р: Не може цього бути, дядечко Тік-так! Адже Дональд пригадав тебе набагато пізніше.
Дядечко Тік-Так: Не перебивай, Р-р-р-р! До цього ми ще дійдемо. Значить так, Дональд народився у шотландському селі. Шотландія – північна частина Англії. А тобі, до речі, відомо, Р-р-р-р, що сама Англія – це невеликий острів?
Тигр Р-р-р-р: Відомо. Так само, як мені відомо і те, що, на жаль, на цьому острові в школі використовуються тілесні покарання. Слова які, б-р-р! Навіть вимовляти гидко.
Порося Ікар: Та вже, коли Дональд навчався в школі, він був великий непосидю і любив у школі не тільки слухати, а й малювати смішні пики. До сніданку.
Дядечко Тік-Так: А після школи Дональду вчитися вже й зовсім не довелося. Хоч йому й дуже хотілося стати музикантом чи художником, але освіта коштувала надто дорого. Дешевше було вступити до театральної студії. Так він і став актором, щоправда, невідомим. Але театр Дональд все одно дуже любить. Багато років він грав у відомому шекспірівському театрі, де ставилися п'єси великого англійського драматурга Вільяма Шекспіра.
Порося Ікар: Коли театр виїжджав на гастролі, виставу іноді давали просто просто неба – наприклад, у дворі якогось старовинного замку. Глядачі сиділи на довгих лавах. Сцену замість ламп освітлювали смолоскипи, що горять. Шурхотіли дерева. Над головами пролітали кажани.
Тигр Р-р-р-р: А казки Дональд почав писати зовсім випадково. Якось у перерві між виходами на сцену він сів за лаштунками в тихий куточок і написав на звороті театральної програми коротку казку- Довга там не вмістилася б - "Про малютку-автобус, який боявся темряви". Це трапилося.
Дядечко Тік-Так: Двадцять дев'ять років тому. 1953 року. А потім Дональд показав цю казку редактору лондонського телебачення. Казка сподобалася, але редактор сказав, що потрібна не одна, а кілька казок. Дональд погодився. І місяць за місяцем він з'являвся на екрані англійського телевізора, розповідав свої «правдиві небилиці» і тут-таки, прямо на очах здивованих хлопців-телеглядачів малював до них картинки. Так з'явилися казки...
Порося Ікар: «Як порося вчулося літати».
Тигр Р-р-р-р: Повість-казка «Подорожі дядечка Тік-Так». Дещо з неї ви зараз і почуєте.
Дядечко Тік-Так: Власне, книжки Біссета народилися з виступів по телевізору. Перша вийшла 1954 року, а там пішли та пішли. Адже Дональд уже встиг написати 100...
Порося Ікар: Ні, 120!
Тигр Р-р-р-р: Та ні, більше! 150 казок! Все й не перерахувати.
Дядечко Тік-Так: «Ну і дивак цей Дональд! - кажуть про нього друзі. – Мало того, що він у театрі грає та в кіно знімається. Зайнята людина, загалом. А він ще казки пише та картинки до них малює. Все в нього йде шкереберть».

«Якщо на все дивитися нудними очима, - заперечує їм Дональд, - то все і здасться шкереберть. А якщо мати уяву...» Головне мати багату уяву! Тоді всі герої Біссета навіть із найнеймовірнішими іменами здадуться нам добрими знайомими - і Вреднюги, і Чарівне джерело. Тоді кожен легко здогадається - пише Біссет про те, що хвилює всіх: про відданість і дружбу, про доброту і зазнайство, про дурість і несправедливість.
Т.Кареліна

Технологічна карта до уроку літературного читання "Дональд Біссет "Про порося, яке вчилося літати". УМК "Гармонія" 2 клас. Автор підручника О.В.Кубасова, третя частина. ФГЗС.

Перегляд вмісту документа
«Д.Біссет "Про порося, яке вчилося літати"»

Літературне читання.

УМК «Гармонія»

Вчитель Базаєва Л.В.

Тема: Д. Біссет «Про порося, яке вчилося літати»

Цілі:

Освітні:

Збагачення читацького досвіду дітей; продовження знайомства дітей із творчістю Д. Біссета; розвиток навичок швидкого, правильного та усвідомленого читання, навички переказу з опорою на план.

Виховуватикультуру поведінки при фронтальній роботі, індивідуальної роботи, групової роботи.

Формувати УУД :

- Особистісні УУД:розвивати емпатію

- Регулятивні УУД:Усвідомлювати та приймати навчальне завдання. Враховувати колективно виділені орієнтири своїх дій. Приймати та утримувати навчальне завдання; контролювати себе під час читання.

- Комунікативні УУД:

- Пізнавальні УУД:Орієнтуватися у тексті; аналізувати твір для співвіднесення ілюстрації з епізодом.

Запланований результат

Предметні:

Вміти : визначати характер твору за малюнками; працювати з ілюстраціями; складати монологічне висловлювання з опорою авторський текст і складений план.

Особистісні : Усвідомлювати, що розуміння значення слів – обов'язкова умова їхнього вмілого використання в усній та письмової мови. Бажання добре володіти російською мовою, усвідомлення себе носієм цієї мови.

Метапредметні

Вміти визначати та формулювати ціль на уроці за допомогою вчителя; планувати свою дію відповідно до поставленого завдання; вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі його оцінки та обліку характеру зроблених помилок ( Регулятивні УУД).

Вміти слухати та розуміти мову інших; оформляти свої думки в усній формі (Комунікативні УУД).

Вміти орієнтуватися у своїй системі знань; здійснювати аналіз об'єктів; знаходити відповіді на запитання у тексті, ілюстраціях; перетворювати інформацію з однієї форми на іншу: складати відповіді на запитання (Пізнавальні УУД).

Міжпредметні зв'язки

Російська мова, літературне читання

Ресурси:Підручник «Улюблені сторінки», 2 клас. О.В.Кубасова. Зошит до підручника «Улюблені сторінки», 2 клас, О.В.Кубасова

Навчальна презентація

Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

УУД, що формуються

I. Мотивація до навчальної діяльності

Організовує учнів.

Уточнює тематичні межі.

Вірш - початок уроку є одночасно і мовленнєвою розминкою

Промовляють правила поведінки на уроці, пояснюють, для чого потрібно виконувати ці правила. віршованій формі)

Промовляють девіз уроку, визначають тип уроку.

Предметні: Виразно розповідати вірш Комунікативні УУД

Вміти оформляти свої думки в усній формі; домовлятися з однокласниками спільно з учителем про правила поведінки та спілкування та слідувати їм .

II. Формулювання теми уроку, постановка цілі(8 хв)

Організує формулювання теми уроку учнями

Організує постановку мети, формулювання теми уроку учнями

– Сьогодні ми познайомимося ще з одним твором Д. Біссета.

За допомогою вчителя формулюють тему уроку. За допомогою вчителя ставлять мету уроку. (через запитання до тексту)

Предметні:

Будувати пропозиції при відповіді на запитання.

Комунікативні УУДВміти оформляти свої думки в усній формі .

Регулятивні УУД

Вміти визначати та формулювати ціль на уроці за допомогою вчителя .

III. Знайомство з твором

(20 хвилин)

Організовує та контролює якість читання.

Давайте прочитаємо, щоб дізнатися казкову історію про порося.

*читання дітьми вголос частинами

Чи сподобався твір? Чим?

Який за настроєм? (словник настрою)

Чим сподобалося порося?

Як звали порося?

Д. Біссет придумав свою казку на основі давньогрецького міфу і від цього вона стала лише цікавішою.

Як ви вважаєте, що таке міф?

Поки деякі хлопці шукають у словнику визначення, ми послухаємо міф.

розповідь міфу про Дедала та Ікара

Чим історія нашого порося та Ікара схожа?

Виконують знайомство з текстом, дотриманням зазначених вимог до читання.

Предметні:

Пізнавальні УУДОрієнтуватися у тексті; аналізувати твір.

Комунікативні УУДВступати в спілкування, висловлювати свою точку зору, слухати інших, дотримуватися правил спілкування; аргументувати висловлювання.

Ф змінна

Виконують рухи під. музику

V. Контролююче завдання(12 хв)

Організовує та контролює якість вибіркового читання та складання плану.

Підготовка до переказу

Згадайте наше навчальне завдання.

Щоб добре переказати, що потрібно зробити? (скласти план)

План є тільки переплутаний, давайте згадаємо послідовність всіх подій і відновимо.

Прочитаємо ще раз казку, щоби підготуватися до переказу.

Давайте відновимо план.

Виберіть ту частину, яка вам більше сподобалася та ще раз прочитайте її.

Хто вибрати 1 частину?.... (переказ частин)

За що Чарівне джерело похвалило Ікара? (за мрію)

Чи є у вас мрія?

Зачитують текст, вказуючи на вибраний пункт, доводячи вибір.

Предметні:

Виконувати вибіркове читання та співвідносити прочитане із запропонованими пунктами плану

Регулятивні УУДВраховувати колективно виділені орієнтири своїх дій. Контролювати процес та результати діяльності (своєї та чужої); оцінювати правильність виконання дій, вносити необхідні корективи.

VI. Рефлексія навчальної діяльності на уроці, інструктаж про домашньому завданні (3 хв)

Організовує рефлексію, виставляє позначки за урок.

Яку мету ставили? Чи досягли мети?

БУДИНКИ: переказ за планом.

Дає інструкцію з домашнього завдання.

Оцінюють свою роботу на уроці

Дозволення Ікару злетіти

Предметні:

Підбивати підсумки своєї діяльності на уроці

Особистісні УУДЗдатність до самооцінки з урахуванням критерію успішності навчальної діяльності.