Lukomorye ąžuolo žalia pamokos santrauka. Eilėraštis A.S. Puškinas „Ruslanas ir Liudmila“. Kolektyvinis liaudies pasakų siužetų, vaizdų ir įvykių paveikslas. III. Įvadas į pamokos temą

Pamoka

literatūrinis skaitymas

šia tema

„A.S. Puškinas „Pajūryje žalias ąžuolas“

MBOU „Krasnomichailovskajos vidurinė mokykla“

Tema. A.S. Puškinas „Pajūryje žalias ąžuolas...“

Pamokos tikslai:

  • Literatūros skaitymo žinių apibendrinimo sąlygų organizavimas;
  • Sukurti sąlygas skaitymo įgūdžių formavimuisi įvairių tipų darbas;
  • A) sklypo analizė

B) atrankinis skaitymas

B) skaitykite sau

  • Ugdyti mokinių intelektinius gebėjimus, savarankiškumą;
  • Ugdykite išraiškingo, taisyklingo ir sklandaus skaitymo įgūdžius;
  • Ugdyti meilę rusų poezijai, grožio jausmą.

Per užsiėmimus.

1. Laiko organizavimas.

Vaikinai, šiandien mūsų mokykloje neįprasta diena. Turime mokytojų iš kitų mūsų rajono mokyklų.

Psichologinis požiūris į darbą.

Mokytojas:

Tu šypsaisi, kaip saulė, šypteli,

Išeinant iš vartų ryte

Matote, visi gyvenime

Užteks vargo ir rūpesčių.

Ar mylime niūrius veidus

Arba kieno nors pikta kalba?

Ir įžiebti kibirkštį.

Dovanok vienas kitam šypsenas.

Linkiu sėkmės pamokoje! Pradėkime literatūrinio skaitymo pamoką!

2. Namų darbų tikrinimas.

Pasakykite mintinai ištrauką iš eilėraščio „Fedorino sielvartas“.

3. Pamokos tema.

Šiandien klasėjekalbėsime apie Puškiną ir skaitysime jo kūrybą. Kalbėsime apie rusų poezijos saulę – taip jie vadina Puškiną.

O šiandien eisime į pasakų pasaulį, esame literatūros tyrinėtojai.

Ir mes turime atskleisti pasakos paslaptis.

Žodžiai lentoje:

„Kol Puškinas gyvuoja Rusijoje,

Pūgos negali užpūsti žvakės“.(N. Dorizo.)

(Puškino portretas).

Šie Nikolajaus Dorizo ​​žodžiai tapo nuostabiu mūsų pamokos epigrafu.

O šiandien pamoką pradėsime nuo švento ritualo – atminties simbolio.

Puškino nebėra, bet jis lieka mūsų širdyse amžinai, jo darbai tebėra gyvi.

4. Kartojimas to, kas buvo išmokta.

Parengiamasis mokytojo pokalbis apie poetą.

Atidžiai pažiūrėkite į Puškino portretą, pažvelkite į jo veidą. Puškinas gimė 1799 m. birželio 6 d. (gegužės 26 d., senuoju stiliumi) Maskvoje senoje didikų šeimoje. Jo tėvo vardas buvo Sergejus Lvovičius, motina - Nadežda Osipovna.

Kiekvienas iš mūsų turime savo mėgstamą Puškino kūrinį. Nuo pat Ankstyvieji metai mes tai girdime pasakos, vėliau patys skaitome lyrinius eilėraščius ir eilėraščius. Bet kad ir kiek žmogui metų, pasakose mes visada randame sau kažką naujo, pasakos mus daug ko išmoko. Neįprastos ir A.S.Puškino pasakos.

A.S. Puškinas yra puikus poetas ir rašytojas. Jo namuose jie labai domėjosi literatūra. Puškino tėvas Sergejus Lvovičius buvo prancūzų literatūros gerbėjas, kartais pats rašydavo poeziją, tarp jo pažįstamų buvo nemažai rašytojų.

Motina - Nadežda Osipovna visiškai nedalyvavo vaikų auklėjime, o Aleksandra tikrai nemylėjo. Vaikystėje jis buvo gerai maitinamas berniukas, kurio Nadežda Osipovna nedrąsiai žiūrėjo ir laikėsi nuo jo atokiai, kai pasivaikščiojo su Aleksandru.

Aleksandrą užaugino auklė, kuri poetą slaugė nuo lopšio. Turėdama turtingą vaizduotę, puikią atmintį, ji berniukui pasakojo pasakas, dainavo dainas, supažindino su kerinčiu rusų folkloro pasauliu. Kai ji mirė, Puškiną labai nuliūdino jos mirtis. Ji praktiškai pakeitė jo mamą.

Puškinų šeimoje, be Aleksandro, buvo dar du vaikai - vyresnioji sesuo Olga ir jaunesnis brolis Levas, kurį jo mama labai mylėjo.

Šiandien bandysime atrasti kažką naujo apie A.S.Puškiną. Jums jau pažįstamos Puškino pasakos.

Sakyk, kokias Puškino pasakas žinai?

Tiesą sakant, Puškinas turėjo 6 pasakas. Tačiau Puškinas rašė ne tik pasakas, bet ir eilėraščius bei apsakymus.

3. Darbas su nauja medžiaga.

U. Vaikinai, nuostabūs tyrimai tęsiasi. O šiandien susipažinsime su kūriniu, kuris parašytas gražia literatūrine kalba.

Kokie personažai yra krūtinėje?

- "Pajūryje ąžuolas žalias ..."

Kuris iš jūsų jau skaitėte? O ką tu žinai apie šį darbą?

Šiandien dirbsime prie eilėraščio įvado. Įvadas į eilėraštį „Ruslanas ir Liudmila“ Žalias ąžuolas prie jūros ...

žodyno darbas.

Kas yra „Lukomorye“? Kas žino?

Įsivaizduokite lanką ir strėles. Ištempus lanką, lankas pasilenkia. Jūros pakrantė LUKOMORE taip pat lenkta. Pasirodo, įlanka.

Žodžiai - auksinis, bregas, daina, seka -senos, pasenusios žodžių formos. Pabandykite išmokti šiuos žodžius. (Auksinė, daina, krantas, iš eilės – paeiliui).

- Nežinomi takeliai- tie, kurių niekas nežino, nežino.

Ką reiškia "dol"? "? Tarsi priešingybė miškui, bet tai ne kalnai. Kas tai? (erdvė be medžių yra slėnis).

Kaip suprasti žodžius vizijos pilnos "? (Daug išgalvotų personažų).

Apie aušrą – auštant.

Kodėl vandenys vadinami skaidriais? (skaidrus).

Sužavi – pagauna.

Liūdi - liūdna, jai sunku, sunku.

Nuvysta – džiūsta, plonėja.

U. Tai pasenę žodžiai, mūsų kalboje jie nevartojami. Naudodamas žodžius „dol“, „vizijos“, „breg“, „styga“, „riteris“ ir kitus, autorius apgaubia klausytoją „pilka“ senove, pasakiškumu, magija.

Skaitymo technika.

Taip pat eilėraštyje sutiksime sunkiai ištariamų žodžių, išmokime juos taisyklingai perskaityti! Greitai be klaidų perskaitykite žodžius skiemenu po skiemens, o paskui ištisus žodžius.

Mokiniai chore skaito sudėtingus žodžius nuo lentos ir paaiškina jų reikšmę:

LUKOMORE-AŠ-NE-VE-TO-MY

NE-VI-DUOMENYS IŠ-BUSH-KA

PRI-HLY-NUT THIR-TSAT

GRAŽUS MI-MO-HO-NAMAS

BET) Darbas prie darbo.

At . Vaikinai, nuostabūs tyrimai tęsiasi, eikime į Lukomorye.

Atsisėskite patogiai, atsipalaiduokite, užmerkite akis ir įsivaizduokite kiekvieną savo Lukomorye, o svarbiausia - atidžiai klausykite didžiojo Puškino eilių. Pagalvokite, kaip poetas vaizduoja Lukomorye? (Mokytojas perskaitė ištrauką mintinai

Pirminis teksto suvokimas.

- Pirmasis pokalbis apie suvokimą:

  • Ar tau patiko pasaka?
  • Kas tau patiko?

Pakartotinis skaitymas poromis. Klausimai po skaitymo:

Kaip poetas pavaizdavo Lukomorye? (Pasakiškas, paslaptingas, paslaptingas, stebuklingas)

Kokie stebuklai ir pasakų herojai nustebino? Kaip?

Kas tau ypač patiko ir kodėl?

Grandinės skaitymas.

Vaikinai, atkreipkite dėmesį, kiek dalių yra šiame darbe? (Susideda iš dviejų dalių. Pirmoji susideda iš šešių eilučių)

Ką poetas pavaizdavo šioje dalyje? Apie ką rašo A. S. Puškinas? (Apibūdino laiką ir vietą, kur ir kada vyksta pasakų pasaulio įvykiai)

Ar pačiam Puškinui patinka šis poetinis eskizas? Ką manote? (Poetas žavisi šiuo paveikslu, esu tikras, kad skaitytojui taip pat patinka šis aprašymas).

Ką galite pasakyti apie antrąją dalį? (Ji yra didesnė. Yra daug pasakų personažų, herojų, su kuriais vyksta stebuklai).

Kaip suprasti eilutes:

Prabėga karalienė

Sužavi didžiulį karalių...

(Paaiškinkite žodžio „prabėgimas“ reikšmę. Nupieškite šį paveikslėlį žodžiu.)

Kokie pasakų veikėjai susitiko?

Darbas su vadovėlio iliustracijomis.

Išraiškingas ištraukos mokinių skaitymas.

Išraiškingo skaitymo užduotis:atsisėsk į autoriaus vietą ir skaityk pasaką, kad visiems būtų įdomu klausytis.

Savarankiškas darbas vaikai.

  1. Skaitymas sau
  2. Darbas su išraiškingu skaitymu.

Skaitymas garsiai.

Nepriklausomas paskutinių šešių eilučių skaitymas.

Ką jums primena paskutinės eilutės? (Pabaiga rusiška liaudies pasakos)

Sėdi po juo, o katė yra mokslininkė

Jis papasakojo man savo istorijas.

Kulminacijos momentas.

Uždengė knygas.

Kas prisimena kokias eilutes?

Atidarykite knygas. Patikrinkite patys, ar teisingai atkūrėte.

PAMOKOS SANTRAUKA.

Šiandien ką tik pradėjome tyrinėti, kitoje pamokoje ir toliau atskleisime Puškino kūrybos paslaptis ir paslaptis.

Atsidėkodami už kūrybą, daugelis poetų skiria jam eilėraščius. Klausykite vieno iš jų.

Mokytojas mintinai skaito eilėraštį:

Tu davei mums princesę

Tai ramiai miega amžinu miegu.

O jūra mėlyna ir putota...

Ir auksinė žuvelė jame.

Ir trys mergaitės verpė verpalus ...

Caras Gvidonas plaukė jūra.

Ir popsas su Balda sužinojo

Kas ir kaip keisti įstatymą...

Nuo vaikystės žinome šias pasakas,

Jie mums visada brangūs.

Jūs palikote mums palikimą

Draugų meilė ir priešų pyktis,

Ir nuostabi priemonė.

Žinios apie amžinąsias eilutes.

Vaikinai, pasakykite man, prašau, ar jums patiko pamoka?

Ko išmokote klasėje?

ko išmokai?

Ačiū visiems už pamoką!


MARŠRUTAS

Literatūrinio skaitymo pamoka 2 "B" klasė (EMC School of Russia)

Mokytojas: Kulik Elena Nikolaevna

Metodistas: Rykush T.N.

Studentas: Osipenko meilė . Grupė: U13

Data: 13.10.14.

Tema

A. Puškinas „Žalias ąžuolas prie jūros...“

Pedagoginis tikslas

supažindinti mokinius su įvadu į A. S. Puškino eilėraštį „Ruslanas ir Liudmila“, suprasti jo turinį; tobulinti raiškiojo, taisyklingo ir sklandaus skaitymo įgūdžius; įskiepyti meilę gimtajai poezijai.

Pamokos tipas

mokytis naujos medžiagos.

Planuojami rezultatai (subjektyvus)

mokiniai turėtų gebėti numatyti sekcijos turinį; skaityti kūrinius garsiai, palaipsniui pereinant prie skaitymo sau; išryškinti ir įvardinti magiškus įvykius ir objektus pasakose.

Asmeniniai rezultatai

reikšti savo jausmus skaitant tekstus ir refleksijos, analizės metu; suvokti mokymosi tikslų apibrėžimo prasmę dirbdami su meno kūrinys

Universalus mokymosi veikla(metasubjektas)

Reguliavimo : formuluoti pamokos mokymosi užduotį, ją priimti, išlaikyti visos pamokos metu, periodiškai tikrinant savo mokymosi veiklą su duota užduotimi; fiksuoti pasitenkinimą / nepasitenkinimą savo darbu pamokoje per pamoką ir pamokos pabaigoje;

pažinimo : dirbkite su vadovėliu, naršykite jį naudodami simboliai; analizuoti literatūrinį tekstą remiantis mokytojo klausimų sistema (vadovėliu), nustatyti pagrindinę kūrinio mintį, suformuluoti ją apibendrinimo lygmeniu;

Komunikabilus : kurti samprotavimus ir įrodyti savo požiūrį, parodyti aktyvumą ir norą kalbėti, užduoti klausimus

Švietimo ištekliai

Santrauka, vadovėlis, A. S. Puškino portretas.

Pamokos scenarijus.

Pamokos etapas

Darbo metodai ir technikos

Organizacijos forma mokymosi veikla(F priekinė, I-asmeninė, P-pora, G grupė)

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Susiformavo UUD

.Laiko organizavimas.

Skatinti normalios darbinės nuotaikos tarp moksleivių susiformavimą ir pasirengimą bendradarbiavimui.

Žodinis

1. Pasisveikinimas.

2.Pasirengimo pamokai tikrinimas.

3. Emocinė nuotaika.

Sveiki, vaikinai, šiandien aš jums pamokysiu, mano vardas yra Lyubov Viacheslavovna.

Greitai patikrink, bičiuli.
Ar esate pasirengęs pradėti pamoką?
Viskas savo vietose
Ar viskas gerai
Rašiklis, knyga ir sąsiuviniai?
Ar visi teisingai sėdi?
Ar visi atidžiai stebi?
Visi nori gauti
Tik įvertinimas "penki"!

- sveikina studentus

Tikrina pasirengimą pamokai;

Organizuoja moksleivių dėmesį;

Aprašomi pamokos tikslai ir jos planas

pasveikinti mokytojus;

Pasiruošimas pamokai

Komunikacinis:

Emocionalumas; gebėjimas atpažinti savo emocijas

II .Žinių aktualizavimas ir tikslų išsikėlimas.

1. Motyvuoti moksleivių mokymąsi, priimti pamokos tikslus.

2. Studentų subjektyvios patirties (asmeninės reikšmės, pagrindinės žinios ir veikimo metodai, vertybiniai santykiai) aktualizavimas.

Žodinis

1. Kalbos apšilimas

(W.1)

2. Susipažinimas su nauja vadovėlio dalimi

Pamoką pradėsime kalbos minute, kad skaitytume taisyklingai ir išraiškingai.

Atėjo Prokopas – krapai verda.

Prokopas paliko - krapai verda.

O po Prokopu verda krapai,

Ir be Prokop krapai verda.

Skaitykite liežuvio griežinėlį su „niurzgančia“ intonacija.

Su nuostaba perskaitykite liežuvio virpėjimą. Skaitykite su apgailestavimu. Dabar perskaitykite liežuvio sukiklį klausiamai (teigiamai). Skaitykime piktai (linksmai), glostome.

Vaikinai, šiandien atidarome naują vadovėlio skyrių. Paskaityk kaip tai vadinasi. („Rusų rašytojai“)

Kaip manote, kokie darbai talpinami šioje rubrikoje? (Eilėraščiai, rusų rašytojų istorijos.)

Skaitykite p. 83, su kuriuo susipažinsime šioje dalyje.

Ko išmoksime?

Išspręskite anagramos kodą. (W.2)

RNELSAAKD - 743856291

CHERGVESEI - 783462591

NUIPSHK - 425631

(Aleksandras Sergejevičius Puškinas)

Kokias Aleksandro Sergejevičiaus pasakas ir eilėraščius skaitėte ar jums skaitėte? („Pasaka apie mirusią princesę ir septynis bogatyrus“, „Pasaka apie carą Saltaną“, „Pasaka apie auksinį gaidį“, „Pasakojimas apie žveją ir žuvį“)

Vaikinai, su kokio rašytojo kūryba susipažinsime šiandien pamokoje?

Šiandien mes pradedame studijuoti skyrių „Rusų rašytojai“ su A. S. Puškino darbais.

Praneša mokiniams apie pamokos tikslus;

Informuoja pamokos temas.

Darbas su liežuvio suktuku; išsakyti savo prielaidas pateiktu klausimu;

Reguliavimo:

Savarankiškai formuluoti pamokos temą ir tikslus;

Kartu su mokytoju sudarykite mokymosi problemos sprendimo planą.

Atsakomybės už ištartą žodį suvokimas.

Kognityvinis:

Atlikti analizę ir sintezę; rasti atsakymus į klausimus vadovėlyje.

Komunikacinis:

Sutvarkykite savo mintis žodžiu

III .Naujos medžiagos studijavimas.

1. Užtikrinti, kad studentai suvoktų, suprastų ir pirminį įsisavintų studijuojamą medžiagą (esminius požymius, sąvokas, ženklus, teorijas ir kt.; jų pagrindu sukurtos taisyklės ir algoritmai).

2. Skatinti mokinių įsisavinimą metodų, atvedusių prie tam tikros išvados (apibendrinimo).

3. Sudaryti prasmingas ir organizacines sąlygas studentams atgaminti studijuojamą medžiagą.

Žodinis,

vizualiai

1. Pasakojimas apie rašytoją. (W.3)

2. Vadovėlio straipsnio skaitymas p.84

3. Ištraukų skaitymas p.85 (Sl.4)

Aleksandras Sergejevičius Puškinas įeina į mūsų gyvenimą pačioje pradžioje ir neišeina iki galo. Sunku rasti žmogų, kuris nepažinotų ir nemylėtų šio nuostabaus poeto.

Aleksandras Sergejevičius Puškinas gimė Maskvoje. NUO ankstyva vaikystė buvo apsuptas tėvų rūpesčio ir dėmesio. Jo tėvas Sergejus Lvovičius buvo kilmingojo palikuonis kilminga šeima. Mėgo literatūrą, buvo susipažinęs su daugybe rašytojų, kolekcionavo didelė biblioteka. Tėvas leido sūnui naudotis savo biblioteka. O mažoji Sasha tapo priklausoma nuo knygų skaitymo ir perskaitė labai daug jų. Jis mėgo knygas. Jie buvo tikri draugai.

Puškinas rašė nuostabias pasakas: malonias, linksmas, kupinas grožio ir įkvėpimo, nepanašios viena į kitą.

Atsiverskite savo vadovėlius 84 puslapyje. Perskaitykite straipsnį apie A. S. Puškiną.

Kokius Puškino eilėraščius prisiminėte patys pirmieji?

Apie valtį, kuri plaukia bangomis išsipūtusiomis burėmis? O gal apie auksinį gaidį, kuris sėdėjo ant mezgimo adatos? Arba apie protingą auksinę žuvelę iš mėlynai mėlynos jūros? Puškino pasakose viskas magiška.

Gražūs jo eilėraščiai!.. Skaitai juos, o jie tarsi pakelia tave virš žemės, ir jauti, matai viską, apie ką rašė poetas.

Kiek juose šilumos, nuoširdumo, auksinės spalvos!

Jie skamba kaip muzika!

„Rusų poezijos saulė“ – taip visada buvo vadinamas A. S. Puškinas. Taip mes tai vadiname.

Vadovėlio 85 puslapyje perskaitykite pateiktas ištraukas, suraskite jų herojus. Prisiminkite pasakų pavadinimus.

Priešais rūmus auga eglė,

O po juo – krištolinis namas;

Voverė ten gyvena sutramdyta,

Taip, koks pramogautojas! („Pasakojimas apie carą Saltaną, jo šlovingą ir galingą sūnų princą Gvidoną Saltanovičių ir gražiąją gulbę princesę“)

Mano šviesa, veidrodis! Pasakyk

Taip, pasakyk visą tiesą:

Ar aš mieliausias pasaulyje,

Visi skaistalai ir baltesni? („Pasakojimas apie mirusią princesę ir septynis bogatyrus“)

Artėjo vakarienės metas

Kieme pasigirdo triukšmas:

Įeikite į septynis herojus,

Septyni rausvi ūsai ("Pasakojimas apie mirusią princesę ir septynis bogatyrus")

Organizuoja mokinių dėmesį;

Perteikia pagrindinę studijuojamos medžiagos mintį (principą, taisyklę, dėsnį ir kt.);

-

Pateikiamas studijuojamos medžiagos atkūrimo metodikos įsisavinimas (nuo ko ir kaip pradėti, prie ko pereiti ir kaip argumentuoti išvadas).

Suprasti jų atsakymų kokybę;

Pokalbio metu jie žino atsakymus ir atlieka užduotis, taip pat aktyviai dalyvauja apibendrinant pokalbį.

Skaitykite tekstą ištisais žodžiais, be klaidų ir pasikartojimų

Suvokti perskaityto teksto turinį

Kognityvinis:

Susidomėjimas skaitymu, poreikis skaityti.

Dirbkite pagal planą, lygindami savo veiksmus su tikslu, koreguokite veiklą.

Ištraukite įvairiomis formomis pateiktą informaciją, sukurkite samprotavimus.

Komunikacinis:

Formuluoti savo mintis žodžiu, turėti dialoginę kalbos formą, būti pasiruošus koreguoti savo požiūrį.

V .Fizminutka

Sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas, nuovargio šalinimas.

Vienas du trys keturi Penki,

Pradėkime atsipalaiduoti! (ištempti)

Nugara buvo linksmai nesulenkta,

Rankas aukštyn!

Vienas ir du, atsisėskite ir atsistokite,

Vėl pailsėti.

Kartą ir du kartus pasilenkite į priekį

Kartą ar du kartus sulenkite atgal. (judesio rimas)

Taigi mes tapome stipresni (parodyti „jėgą“)

Sveika ir linksma! (šypsosi vienas kitam)

Nustato tikslą atlikti judesius.

Atlikite pratimus.

1. Įžanginė kalba (5 Sl.)

2. Pirminis suvokimas.

3. Suvokimo patikrinimas.

4. Žodyno darbas (6 Sl.)

5. Antrinė sintezė.

Aleksandras Sergejevičius Puškinas parašė pasakos eilėraštį „Ruslanas ir Liudmila“. Tai pasakoja apie tai, kaip piktasis burtininkas iš vestuvių išvežė Ruslano nuotaką Liudmilą. Ruslanas nuėjo pas savo nuotaką. Jo kelyje buvo daug kliūčių, bet viskas baigėsi laimingai. Aleksandras Sergejevičius parašė įvadą į šį eilėraštį. Šiandien mes jį skaitysime.

Dabar aš jums perskaitysiu ištrauką iš eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila“, o jūs atidžiai klausykite ir pasiruoškite atsakyti į klausimus.

Eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila“ įvado skaitymas.

- Kaip poetas pavaizdavo Lukomorye?(Pasakiška, paslaptinga, paslaptinga, stebuklinga.)

Ar iš šios eilėraščio įžangos galima spėti, kad jame bus daug pasakiškų, magiškų dalykų?

- Su kokiais sunkiais nesuprantamais žodžiais teko susidurti?
– Tai pasenę žodžiai, mūsų kalboje jie nevartojami. Naudodamas žodžius „dale“, „vizijos“, „breg“, „styga“, „riteris“ ir kitus, autorius apgaubia klausytoją „pilka“ senove, pasakiškumu, magija.

Pajūry - jūros įlankoje.

Dol- slėnis.

sužavi - paima į nelaisvę.

Liūdi - liūdna, jai sunku, sunku.

Iššvaistymas - džiūsta.

Įžangą perskaitykite patys. Raskite jame stebuklus, apie kuriuos pasakojo kačių mokslininkas.

Vaikinai, koks turėtų būti šio kūrinio skaitymas?
(Dainuoja, sklandžiai.)
Kokia turi būti intonacija?
(Iškilmingumo ir paslaptingumo intonacija.)
- Kaip galite paaiškinti poeto žodžius: „Ten yra rusų dvasia ... ten kvepia Rusija!
(Kūrinys baigiasi taip pat, kaip liaudies pasaka)

Savo kūryba A.S. Puškinas išreiškė didelę meilę rusų liaudies pasakoms, kurios perduodamos iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą ir kurias mėgsta suaugusieji ir vaikai.

Pateikiamas studijų žinių tyrimo metodas, metodai ir priemonės, iš kurių buvo padarytos išvados;

- organizuoja mokinių veiklą, siekdama atkurti esminius tiriamų pažintinių objektų požymius;

Perskaitykite eilėraščio ištrauką;

Apibūdinti atskirus momentus;

Atsakykite į užduodamus klausimus;

Nustatyti neaiškių žodžių reikšmę tekste;

V . VII .Atspindys

Inicijuoti ir sustiprinti mokinių apmąstymus apie savo psichoemocinę būseną, veiklos motyvaciją ir bendravimą su mokytoju bei klasės draugais.

Priekinė

F.I.

žodinis, praktiškas

Vaikinai, mūsų kelionė į pasaką baigėsi. Ant stalų turite kortas, pieškite spindulius į tą saulę, kokia jūsų nuotaika po pamokos

Mobilizuoja mokinius apmąstyti savo elgesį

Atsakykite į mokytojo klausimus, dirbkite su kortele. Atlikite savo veiklos refleksiją

Kognityvinis:

Padarykite išvadas apie darbo rezultatą

Asmeninis:

Gebėjimas įsivertinti pagal ugdomosios veiklos sėkmės kriterijų

VI . Apibendrinant.

1. Užtikrinti vientisos mokinių vedimo žinių sistemos formavimąsi.

2. Užtikrinti, kad studentai įsisavintų tarpdalykines ir tarpdalykines žinias.

3. Užtikrinti apibendrintų sampratų formavimąsi tarp moksleivių.

Žodinis

F, I.

Kurį skyrių pradėjote mokytis pamokoje?

Kokį kūrinį išmokote klasėje?

Ką naujo išmokote, ko išmokote pamokoje?

Organizuoja studentų veiklą, siekdama individualias žinias ir veiksmų metodus paversti vientisomis žinių ir įgūdžių sistemomis

mokinių žinių sisteminimas;

Studentų identifikavimas tarp dalyko ir tarpdalyko bendravimo;

Pasaulėžiūrinių idėjų izoliavimas.

Komunikacinis:

Atsakomybės už ištartą žodį suvokimas.

Dialoge su mokytoju parenkite vertinimo kriterijus ir nustatykite jų darbo sėkmės laipsnį.

VII . Namų darbai

Įsitikinkite, kad mokiniai supranta namų darbų tikslą, turinį ir metodus.

vizualinis,

Žodinis

Įsiminkite ištrauką (iki žodžių „Princas praeina...“ arba nuo šių žodžių iki galo)

- informacija apie d / z;

Motyvuoja d / z įgyvendinimą;

Instruktažas apie d / z įgyvendinimą;

Tikrina studentų supratimą apie d/darbo turinį ir atlikimo būdą.

Įgyvendinti būtinas sąlygas sėkmingai atlikti namų darbus pagal esamą išsivystymo lygį.

Pamokos tema. „Pajūryje žalias ąžuolas...“. Eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila“ įvadas-prologas. Kolektyvinis liaudies pasakų siužetų, vaizdų ir įvykių paveikslas.

Tikslai:

edukacinis: supažindinti mokinius su eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila“ įvadu, su eilėraščio sąvokomis, prologu; formuoti raiškiojo poetinio teksto skaitymo įgūdžius;

kuriant: ugdyti intelektualinį-vaizdinį ir emocinį meno kūrinio suvokimą;

edukacinis: skatinti estetinį ir dorovinis ugdymas studentai.

Įranga: vadovėlis, sąsiuvinis, garso įrašas, darbalapiai

Pamokos tipas: naujų žinių įsisavinimo ir įgūdžių bei gebėjimų formavimo pamoka.

Per užsiėmimus

I. Organizacinis etapas (1 min.)

II. Namų darbų tikrinimas (5 min.)

Šiandien tęsiame pokalbį apie kūrybiškumą.

Su kokiu poeto eilėraščiu susipažinome paskutinėje pamokoje? "Auklė"

Koks buvo Puškino auklės vardas? Arina Rodionovna Jakovleva

Namuose parengėte išraiškingą šio eilėraščio skaitymą. Pasiklausykime skaitymo vienas tavęs. Likusiųjų užduotis – žodžiu įvertinti skaitymo išraiškingumą. Naudojame turimą analizės algoritmą.

Nepamirškite, kad ekspresyvus skaitymas – tai įsiskverbimas į pačią kūrinio esmę, pagrindinės jo minties suvokimas, jausmų ir nuotaikų perteikimas.

Skaitymo išraiškingumo analizės algoritmas (mokinių užduočių lapuose)

1.Teisingumas

- (vardas) perskaitykite tekstą teisingai, be klaidų, iškraipymų ir pakartojimų


- (vardas) padarė nedideles (1-2) klaidas skaitydamas (arba 1-2 pakartojimus)

- (vardas) skaitydamas padarė daug klaidų, pasikartojimų (daugiau nei du).

2. Tempas (lėtas/greitas), garsumas, dikcija

Skaitymo tempas atitinka teksto turinį, autoriaus intenciją; tūris yra pakankamas; gera dikcija, aiškus aiškus garsų tarimas

Skaitymo tempas neprotingai greitas, todėl prarandamas išraiškingumas (ir daromos klaidos); skaitai tyliai, negirdi teksto.

Lėtas skaitymo greitis rodo nepakankamą pasiruošimą

3. Intonacija (ekspresyvumas), emocionalumas

Tekstas buvo skaitomas išraiškingai: buvo stebimos pauzės, loginiai įtempiai perteikdamas autoriaus ketinimą. Buvo pastebėtos reikiamos intonacijos (klausimai, teiginiai, neigimai ir kt.) (Vardas) sugebėjo išreikšti norimą nuotaiką (ką?)

Tekstas perskaitytas nepakankamai išraiškingai (nurodykite netikslumus). (Vardas) ne visada buvo galima tiksliai perteikti emocijas, kurios persmelkia tekstą

Skaitymas buvo neišraiškingas, neemocingas, monotoniškas

Papildomi klausimai

Ką galite pasakyti apie šio kūrinio žanrą? (poetinė žinutė)

Kokie jausmai perteikiami eilėraštyje?

Kas padeda suprasti teksto nuotaiką, kai su juo susipažįstame? ( raktinius žodžius)

ΙΙΙ. Pagrindinių žinių atnaujinimas (4 min.)

Paskutinėje pamokoje kalbėjome apie tai, kad būdamas tremtyje Michailovskio poetas su malonumu klausėsi rusų liaudies pasakų, kurias jam pasakojo Arina Rodionovna. Kai kurie iš jų sudarė jo poetinių pasakų pagrindą.

(Vardas) pagal Puškino pasakas parengė nedidelę viktoriną, kuri leis jas prisiminti (individualūs namų darbai). Duokime žodį (vardą)

1. Senas vyras gyveno su savo senute
Prie labai mėlynos jūros;
Jie gyveno apgriuvusiame rūsyje
Lygiai trisdešimt metų ir treji metai. „Pasakojimas apie žveją ir žuvį“

2. Kažkada buvo popsas,
Stora kakta.
Ėjo po turgų
Peržiūrėkite kai kuriuos gaminius.
Jo link Balda „Pasaka apie kunigą ir jo darbininką Baldą“

3. Karalius atsisveikino su karaliene,
Įrengtas kelyje,
Ir karalienė prie lango
Ji atsisėdo laukti jo vienos. „Pasakojimas apie mirusią princesę ir septynis bogatyrus“

4. Trys mergelės prie lango
Sukasi vėlai vakare.
„Jei būčiau karalienė,
Viena mergina sako
Tai visam pakrikštytam pasauliui
Ruoščiau puotą“. „Pasakojimas apie carą Saltaną, jo šlovingą ir galingą sūnų princą Gvidoną Saltanovičių ir gražiąją gulbę princesę“

5. Niekur, tolimoje karalystėje,
Trisdešimtoje valstybėje
Kartą gyveno šlovingas karalius Dadonas.
Nuo mažens jis buvo nuostabus
O kaimynai karts nuo karto
Drąsiai darė nuoskaudas ; „Pasaka apie auksinį gaidį“

Kiek pasakų prisimename? Penkios.

O dar nebaigta pasaka „Apie Medvediką“ ir kiti kūriniai pasakų motyvais.

Įžanginis pokalbis.

Puškinas visą savo laiką kalbėjo apie pasakos žanrą kūrybinis būdas. Dar prieš pasakas, kuriose dabar rengėme viktoriną, jis parašė pasakos eilėraštį. Ar kas nors žino, apie kokį eilėraštį aš kalbu? "Ruslanas ir Liudmila"


Pasiklausykime žinutės apie šio darbo rašymo istoriją (individualūs namų darbai)

Studentų žinutės pavyzdys.

Pasakos eilėraštį „Ruslanas ir Liudmila“ Puškinas sumanė licėjuje. Iškart baigęs Carskoje Selo licėjų, apsigyvenęs Sankt Peterburge, Puškinas ėmėsi jį rašyti. Jis iškėlė sau užduotį sukurti „herojišką“ pasakos eilėraštį. Puškinas prie poemos dirbo beveik trejus metus, nuo 1817 iki 1820 m. 1820 m. pavasarį buvo išspausdintas žurnale

1828 m. (po 8 metų) Puškinas parengė antrąjį eilėraščio leidimą, šiek tiek pakeisdamas. po eilėraščio išleidimo jis padovanojo Puškinui savo portretą su užrašu „Nugalėtojui-mokiniui iš nugalėto mokytojo“.

Faktas yra tas, kad Žukovskis taip pat turėjo idėją parašyti „buitišką“ pasakos eilėraštį, bet jis niekada to neįgyvendino. Patriotinį eilėraštį sukūrė jaunasis Puškinas, ir Žukovskis jį nuoširdžiai pasveikino.

Vaikinai, ar kas nors skaitė visą eilėraštį „Ruslanas ir Liudmila“? Apie ką tai?

Apie tai, kaip piktasis burtininkas Černomoras iš vestuvių pagrobė Ruslano nuotaką Liudmilą. Ruslanas ir trys jo varžovai Rogdai, Farlafas, Ratmiras jos ieško. Puškinas aprašo įvairius herojų nuotykius. Ir, žinoma, istorija turi laimingą pabaigą.

Šiandien per pamoką, deja, negalėsime perskaityti viso eilėraščio, bet turime į priekį rudens atostogos, Tikiuosi, perskaitėte, manau, kad, pirma, siužetas turėtų jus patraukti, o antra, ar neįdomu susipažinti su kūriniu, leidusiu Puškinui tapti kūrybingai aukščiau už savo mokytoją?

Šiandien atkreipiame dėmesį į eilėraščio įžangą. Ją antrajam leidimui parašė Puškinas.

(prieš pamoką pasiaiškinkite, ar ši pažintis buvo pradinėse klasėse)

Į sąsiuvinius užsirašykite šios dienos datą.

V. Pamokos temos formulavimas (2 min.)

Atidarykite mokymo programą puslapyje. Suformuluokime ir užsirašykime pamokos temą. Kaip tai skambės?

"Pajūryje...". Eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila“ įvadas-prologas

Palikite vieną eilutę papildomam pamokos temos įrašui.

Darbas sąsiuviniuose

1817-1820 - eilėraščio sukūrimo metai

1820 – pirmasis leidimas

1828 – antrasis leidimas, taisytas, padidintas

VI. Pamokos tikslų apibrėžimas (3 min.)

Šiandienos pamokoje turite keletą užduočių, parašytų jūsų darbalapiuose. Pabandykime juos išdėstyti logiška tvarka. Apibrėžkime darbo su tekstu seką.

Perskaitykite tekstą ir paaiškinkite pasenusių žodžių reikšmę

Nustatykite teksto temą

Išanalizuoti poeto pieštus vaizdus ir vaizdines bei raiškos priemones, padedančias jam kurti šiuos vaizdus.

Supraskite pagrindinę teksto mintį, jo nuotaiką

VII. Pasinėrimas į pamokos temą (7 min.)

1. Eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila“ įžangos garso įrašo klausymas – „Pajūryje žaliuoja ąžuolas...“

Siūlau pasiklausyti nedidelį teksto fragmentą, atliekamą aktoriaus, meninės raiškos meistro. Ar tau patiko skaityti? Kaip? (užburiantis, pasinerti į pasakų pasaulį, lydimas pasakiškos muzikos)

2. Prologo skaitymas. Žodyno darbas:

Lukomorye (pasenusi) - jūros įlanka, įlanka, jūros pakrantės vingis. Palyginimui: lankas (šaudymui), lenkimas (upės), išardymas (gudrybė), lankas (balnas).

Rytų slavų tautosakoje – rezervuota vieta pasaulio pakraštyje.

Eilėraštis yra literatūros žanras. Didelio ar vidutinio dydžio poetinis (dažniausiai) lyrinio-epinio pobūdžio kūrinys (viena iš lyrinių-epinių kūrinių rūšių). Eilėraštis pasižymi siužetu, įvykiu ir autoriaus raiška arba lyrinis herojus tavo jausmai.

Prologas – įžanginė dalis, įžanga, pratarmė, įžanga

Klajojimas – be tikslo, be apibrėžtos krypties

Liūdi – liūdi, liūdi

Klaidžioti – lėtai vaikščioti

aptarnauja – padeda, atlieka įvairias užduotis

auksas, auksas, breg

apie aušrą – auštant

iš vandenų skaidrus – skaidrus, švarus

3. Nustatykite ištraukos temą. apie ką jis kalba? Apie pasakų pasaulį. Stebuklingas, fantastinis, nuostabus rusų pasakų pasaulis . Kolektyvinis paveikslas liaudies pasakų siužetai, vaizdai ir įvykiai. Savotiška mozaika. Prie pamokos temos pridėkime mūsų suformuluotą Puškino kūrybos temą (3 min.).

4. Kūno kultūra (imituoti bangų, riterių, gulbių judesius) (2 min.)

Ten auštant kils bangos

Ir trisdešimt gražių riterių

Atsiranda daugybė skaidrių vandenų

Tomis pačiomis bangomis Puškino pasakose gulbė plaukė. Ir mes jums parodysime, kaip jis skrenda.

5. Dirbkite poromis. Ištraukos skaitymas ir lentelės pildymas: (5 min.)

Undinė yra dviprasmiškas vaizdas. Tarp vakarų slavų ji jauna, patraukli, žaisminga. Šiaurėje, niūrių spygliuočių miškų pakraštyje, undinės yra pikti, kerštingi padarai. Bet net jei tai graži, linksma mergina, vis tiek tai demoniškas vaizdas, atnešantis mirtį. Savo dainavimu ji sužavi žmogų ir vilioja jį kartu su savimi į vandenį. O gal žaisdamas pakutenti iki mirties.

6. Darbas su iliustracija vadovėlio lapelyje (4 min.)

Atidarykime musės lapą pamokos pradžioje. Matote eilėraščio prologo iliustraciją. Parilovas ir Viktoras Dmitrijevičius Dudorovai. Tai Palekh menininkai (1959-1964 - iliustracijų kūrimo laikotarpis) Ar žinote, kas yra Palekh? Tai liaudies amatas, tapyba laku. (Palechas yra kaimas (ar miestas?) Žvejybos centras).

Atidžiai apsvarstykite iliustraciją. Atkreipkite dėmesį, kaip miniatiūrinius ir detalius liaudies pasakų siužetus rašo dailininkai. Nenuostabu, kad jie sako, kad Palekh tapyba galima ne tik grožėtis, bet ir skaityti. Ir, žinoma, mus traukia Palekh spalvų sodrumas ir ryškumas, perteikiantis pasakų sodrumą ir ryškumą.

Pažiūrėkite, ar viskas pasakų personažai, pavadintas Puškino, yra iliustracijoje? (nėra goblino ir trobelės ant vištos kojų. Nukrypimas nuo Baba Yagos įvaizdžio: Puškine ji klaidžioja, bet iliustracijoje skrenda)

Su kokiais šios šalies herojais norėtumėte susidraugauti?

Kokius liaudies pasakų herojus dar įkurtumėte Lukomorye šalyje? Stebuklas Yudo, Gyvatė Gorynych, Firebird, Vanduo, Emelya ant viryklės, Kolobok ir kt.)

7. Dar kartą pažiūrėkime į tekstą. Kokia, jūsų nuomone, yra pagrindinė ištraukos mintis? “ Ten tvyro rusiška dvasia... ten kvepia Rusija!

Kaip jūs suprantate šią išraišką?

Herojai praeina prieš mus populiarus kūrybiškumas. O bet kurios valstybės pagrindas yra žmonės: jos tradicijos, kultūra, istorija. Ir ne veltui ąžuolo įvaizdį naudoja poetas. Medis paprastai yra gyvybės simbolis, o ąžuolas Rusijoje taip pat buvo laikomas išminties ir ilgaamžiškumo simboliu. Ir kiekvienas medis yra paremtas šaknimis, jo šaknys maitinasi. Ir vėl grįžtame prie to, apie ką ką tik kalbėjome. Mūsų šaknys yra mūsų istorija, mūsų atmintis, liaudies tradicijos, kultūra, kurios dalis yra folkloras. Kuo labiau žmogus puoselėja šį prisiminimą, tuo giliau jaučia atsakomybę už ateitį.

Kokia teksto nuotaika? Jis persmelktas susižavėjimo, pagarbos šiam didžiuliam liaudies poezijos pasauliui. Nenuostabu, kad Puškinas rašė: „Koks žavesys yra šiose pasakose! Kiekvienas yra eilėraštis.

Ir tuo pat metu kiekvienas pasakų vaizdas turi savo požiūrį: pagarba, nuostaba, susižavėjimas (gniaužia kvapą), iškilmingumas, jaudulys, jausmai, dėkingumas, pasmerkimas, susižavėjimas.

VIII namų darbai

Įsiminkite ištrauką (visiems)

Nupieškite iliustraciją (nebūtina)

IX. Atspindys. Sinchronizavimo kūrimas

O dabar siūlau sinchroniškai įrašyti mūsų įspūdžius, pojūčius ir asociacijas, kilusias susipažinus su eilėraščio „Ruslanas ir Liudmila“ ištrauka.

Geras, stebuklingas (liaudiškas)

Pralinksminti, šviesti, mokyti

Pasakose žmonės išreiškia savo gyvenimo suvokimą.

Išmintis

X. Įvertinimas

Išraiškingas skaitymas

Raiškiojo skaitymo analizė

Viktorinos ruošimas ir vedimas

Viktorinos atsakymai

Pranešimas

Pamokos darbas

X. Pamokos apibendrinimas

Mūsų pamoka baigėsi. Šiandien palietėme nuostabus kūrinių pasaulį, o kitoje pamokoje toliau atrasime didžiojo Puškino poetinį talentą.

Literatūrinio skaitymo pamokos 2 klasėje technologinis žemėlapis.Pamokos tema. A.S. Puškinas „Prie Lukomorye yra žalias ąžuolas...“

Pamokos tipas. Pamoka – kelionės

Tikslai: padėti mokiniams tapti skaitytoju-tyrėju, pristatyti naują žanro rūšį – eilėraštį, parodyti Puškino poezijos grožį, Puškino žodį; padėti vaikams atrasti ryšį tarp Puškino pasakos ir rusų liaudies; mokyti raiškiojo skaitymo.

Užduotys: 1)edukacinis: pasitikrinti vaikų žinias apie poeto pasakas, formuoti gebėjimą raiškiai skaityti, analizuoti tekstą, naršyti tekste, plėsti žodynas;

2) kuriant: sukurti rusų kalbos išraiškingumo idėją; lavinti atmintį, dėmesį;

3)edukacinis: ugdyti meilę rusų poezijai, skaitymui, ugdyti bendravimo įgūdžius dirbant poroje, grupėje, teigiamą savigarbą.

UUD: mokiniai susipažins su nauju žanru – eilėraščiu, išraiškingai skaitys, ras reikalinga informacija vadovėlyje samprotauti, daryti išvadas, dirbti poromis ir grupėmis, įvertinti jų darbą.

Įranga: vadovėlis „Literatūrinis skaitymas“, kompiuteris pristatymui ir animaciniam filmui „Pas Lukomorye ..“ peržiūrėti, piešiniai lentoje: ąžuolas su grandinėle ir katinu,

užduočių kortelės.

naudojamas šiuolaikinės technologijos:

    Probleminio mokymosi technologijos;

    Mokslinės veiklos technologijos;

    Lygių diferencijavimo technologijos;

    Informacinės ir kompiuterinės technologijos;

    Žaidimų technologijos.

Per užsiėmimus

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Universali mokymosi veikla

1 Apsisprendimas veiklai. Laiko organizavimas. (1–2 min.)

Įtraukimas į verslo ritmą. Sveikinimai:

Mūsų nuotaika puiki

O šypsenos – įprastas dalykas.

Palinkėkime vieni kitiems gero

Juk laikas mums pradėti pamoką!

Ir tegul gera nuotaika išlieka iki pamokos pabaigos. Linkiu sėkmės! Prisiminkime pamokos taisykles. Šauniai padirbėta!

Klasės paruošimas darbui.

Asmeninis: apsisprendimas; reguliavimas: tikslų nustatymas; komunikabilus: ugdomojo bendradarbiavimo su mokytoju ir bendraamžiais planavimas

2. Tikrinama d / z

Žinių atnaujinimas ir veiklos sunkumų šalinimas. (4–5 min.)

Vaikinai, žaiskime dabar. Žaidimas vadinasi „Live Exhibition“.

Namuose atlikote kūrybinę užduotį. Kuris?

Piešiniai Puškino pasakoms skambant mintinai (1 grupė); Puškino pasakų herojų piešiniai (pasirinktinai).

Piešinių pristatymas („Gyva paroda“).

Ką bendro turi visi šie piešiniai? (Visi jie skirti Puškino pasakoms)

2. Vaikinai, kas yra pasaka? Išvardinkite pasakos ypatybes. Kokias pasakų rūšis žinai? Šauniai padirbėta!

Atlikite užduotį, kuri lavina individualius gebėjimus mokymosi veiklai, protines operacijas ir mokymosi įgūdžius.

Komunikacinis:

ugdymo bendradarbiavimo su mokytoju ir bendraamžiais planavimas; kognityvinis: loginis – objektų analizė, siekiant išryškinti požymius

3. Mokymosi problemos teiginys. (4–5 min.)

Aktyvina mokinių žinias. Sukuria probleminę situaciją.

Pasaka nėra lengva išgalvota istorija. Tai turi daug paslapčių. Ar žinai šias paslaptis? Ar tu nori žinoti?

Tada – dėmesio ekranui! (skamba dainos „Ateik pas mus“ ištrauka).

Probleminė situacija

Ką tu manai. Kur dabar einame?

- O kas mus nuves į pasakų pasaulį?

Kas mums padės išsiaiškinti dar vieną pasakos paslaptį? (Kačių mokslininkas ir A. S. Puškinas) - nuotrauka paskelbta Puškino ir katės lentoje. Nuspręskime pamokos temą! Ką norėtumėte sužinoti ir išmokti? Išvardinkite pamokos tikslus ir uždavinius. Šiandien pabandysime atskleisti pasakos paslaptis.

Norėdami tai padaryti, išnagrinėsime A. S. Puškino darbą „Prie Lukomorye ...“ Vaikinai, ką jūs žinote apie Puškiną? (pranešimai).

1 skaidrė 2 skaidrė

A.S. Puškinas gimė Maskvoje, kilmingoje šeimoje. Namuose buvo didelė graži biblioteka. Vaikinas anksti pamėgo skaityti. Jo močiutė ir auklė Arina Rodionovna užsiėmė jo auklėjimu. Ji labai įdomiai pasakodavo istorijas, žinojo patarles ir priežodžius.

skaidrė 3

Išsikelkite tikslus, suformuluokite (patikslinkite) pamokos temą.

- A. S. Puškinas.

Reguliavimas: tikslų nustatymas; komunikabilus:

klausti klausimus; pažintinis: bendrojo išsilavinimo- nepriklausoma atranka – pažinimo tikslo formulavimas; galvosūkis - problemos pareiškimas

4. Naujų žinių atradimas (projekto, kaip išbristi iš sunkumų, sukūrimas)

Darbas prie darbo

Darbo skaitymas ir analizė

pirminis skaitymas

Organizuoja studentus moksliniams tyrimams probleminė situacija.

- Jau suaugęs A. Puškinas kelionių po Rusiją metu rinko ir užrašinėjo pasakas. Kokias Puškino pasakas žinai?

Rungtynių žaidimas. skaidrė 4

Apsvarstykite Puškino pasakų iliustracijas.

Pasakykite, kuri iliustracija atitinka kurią pasaką

Pažiūrėkime monitoriuje.

Iš viso A.S. Puškino penketukas: „Pasakojimas apie žveją ir žuvį“, „Pasaka apie kunigą ir jo darbininką Baldą“, „Pasakojimas apie mirusią princesę ir septynis Bogatyrus“, „Pasaka apie carą Saltaną ...“, „Pasaka apie auksinį gaidį“.

Pasakų eilėraštis „Ruslanas ir Liudmila“ taip pat laikomas pasaka.

Eilėraštis- didelis poetinis kūrinys istorine, herojine ar didinga lyrine tema (žodynas Ožegovas)

Kas girdėjo apie šį kūrinį? Apie ką eilėraštis?

Šį eilėraštį Puškinas parašė 1820 m., būdamas 20 metų, o įvadą į jį – 1824 m.

5-6 skaidrės

O kas yra Lukomorye, vaikinai, ar kas nors iš jūsų žinote? Lukomorye - jūros įlanka (Ožegovo aiškinamasis žodynas)

Ant lentos: ąžuolas, grandinėlė, katė.

Parodyk man, kokia bus pakrantė.

Vaikinai, mūsų nuostabūs tyrinėjimai tęsiasi, o dabar mes eisime į Lukomorye.

Atsivertė vadovėlį 112-113 puslapiuose

Mokytojos pasakos skaitymas

Išraiškingas mokytojo skaitymas.

Jie sudaro planą tikslui pasiekti ir nustato priemones (algoritmą, modelį ir pan.).

Vaikai sako pasakos numerį ir pavadinimą.

Apie tai, kaip piktasis burtininkas iš vestuvių išvežė Ruslano nuotaką Liudmilą. Apie tai, kaip jis ir kiti trys Liudmilos piršliai ėjo jos ieškoti, apie jų nuotykius ir laimingą pabaigą.

Vaikų atsakymai

Pasirinkite vieną iš pakrančių

Vaikai tekste atkreipia dėmesį į sunkiai ištariamus ir jiems patiems nesuprantamus žodžius.

Reguliavimas: planavimas, prognozavimas; pažintinis:

modeliavimas, galvosūkis - problemų sprendimas, loginės samprotavimų grandinės kūrimas, įrodymas, hipotezės ir jų pagrindimas; komunikacinis – iniciatyvus bendradarbiavimas ieškant ir atrenkant informaciją

5. Pirminis tvirtinimas. (4–5 min.)

Skaitymas iš naujo

Rinkiniai suvokimas suvokimas. Pirminis apibendrinimas.

Kaip poetas pavaizdavo Lukomorye?
– Ką norite pasakyti apie autorių?

Sunkių žodžių skaitymo technika. Skaidrė 7

„Lu-ko-sea“ – „nepasidžiaugiu“.

Ne-vis-duomenys-nyh-hly-avinžirniai

graži

mi-mo-ho-house

Vaikų kūrinio skaitymas (savarankiškas darbas)

Žodynas-leksikos (darbas poromis) Skaidrė 8

Lukomorye - toks jūros pakrantės vingis, kai dalis jūros išsikiša į sausumą. Jūros įlanka.

Nežinomais takais - nepažįstamais takais.

Dol - slėnis.

Riteris - senais laikais: karys, didvyris.

Chredojus - paeiliui, iš eilės.

Dėdė - senais laikais: tarnas-auklėtojas

su berniuku kilmingoje šeimoje.

pro šalį - pakeliui, pravažiuojant.

sužavi - paima į nelaisvę.

Issvaistyti - išdžiūti, kankintis, kentėti.

Vaikų kūrinio perskaitymas

Prisiminkite, kurių pasakų herojai yra veikėjai ir personažai paminėjo A. S. Puškinas ištraukoje?

Kokius stebuklingus daiktus jis įvardija?

– Kokie žodžiai ir posakiai byloja, kad pasakų pasaulis yra paslaptingas ir mįslingas?

Ar yra tradicinių rusų pasakų pradžios ir pabaigos? Vaikinai, keliaudami palei Lukomorye, pasirūpinsime poilsiu akims.

Akių įkroviklis Skaidrė 9

Spręskite tipines užduotis garsiai ištardami algoritmą.

Pasakiška, paslaptinga, paslaptinga, magiška.
Jis mėgo pasakas, turi turtingą vaizduotę ir pan.

Vaikai pasirenka sunkius žodžius skaityti.

vaikų skaitymas

Jie paaiškina žodžių reikšmes taip, kaip supranta patys. Tada jie žiūri į monitorių, kur pateikiamas paaiškinimas

Vaikai išraiškingai skaitė prologą dalimis.

Stupa, namelis ant vištų kojų ir kt.

Stebuklai, nežinomi takai, nežinomi gyvūnai ir kt.

Taip.Prologo pabaiga – kaip liaudies pasakos pabaiga.

Reguliavimas: kontrolė, vertinimas, taisymas; pažintinis:

bendrojo išsilavinimo- gebėjimas struktūrizuoti žinias, pasirinkti daugiausia veiksmingi būdai problemų sprendimas, gebėjimas sąmoningai ir savavališkai kurti kalbos teiginį, veiksmų metodų ir sąlygų atspindys; komunikabilus: partnerio elgesio valdymas – partnerio veiksmų kontrolė, koregavimas, vertinimas

6. Savarankiškas darbas su savikontrole pagal standartą. Introspekcija ir savikontrolė

Organizuoja veiklą pasitelkdamas naujas žinias.

- schemos „Lukomorijos stebuklai“ sudarymas

– Šiandien pajutote Puškino žodžių paslaptį, turtingumą ir grožį.

Savarankiškas darbas. Atlikite savitikrą, žingsnis po žingsnio lyginant su standartu.

Komandinis darbas

Reguliavimas: kontrolė, taisymas, atranka ir suvokimas to, kas jau išmokta ir ką dar reikia įvaldyti, įsisavinimo kokybės ir lygio suvokimas; asmeninis: apsisprendimas

7. Naujų žinių įtraukimas į žinių sistemą ir kartojimas.

Tyrinėtojau, turime pridėti svarbios informacijos prie mūsų nuostabios krūtinės.

Skaidrė 10

1. Magiškame pasaulyje dažnai yra vandens telkinys, vadinamas (…,) skaidrė 11

2. Medis auga stebuklingame pasaulyje (...,) d.12

3. Svarbūs daiktai tikrai yra auksiniai (...) skaidrė 13

4. Gyvūnai, kurie yra stebuklingi pagalbininkai (…) Skaidrė 14,15

5. Šifro-anagramos sprendimas:

LOMYTSOD-3217645 skaidrė 16

Grupinis darbas.

(Jūra, vandenynas, upė)

(Ąžuolas, obuolys, eglė...)

(Žuvis, kiaušinis, riešutai, plunksnos, raktas, gaidys...)

(Žuvis, lydeka, vilkas, katė, karvė, mažasis kuprotas arklys, Sivka Burka...)

(GERIEJAI)

7. Veiklos refleksija (pamokos rezultatas). (2–3 min.)

Pamokos santrauka

Namų darbai

Organizuokite refleksiją.

17 skaidrė

Vaikinai, šiandien mes ką tik pradėjome savo studijas, kitoje pamokoje mes ir toliau atskleisime Puškino kūrinių paslaptis ir paslaptis.

Su kokiu nauju žanru šiandien susipažinote pamokoje?

- Kas tau ypač patiko? Nuotaikos lapas: pasiimkite ąžuolo lapą, kurio spalva išreiškia jūsų nuotaiką
o aš juos pritvirtinsiu prie ąžuolo, ir išsiaiškinsime bendrą klasės nuotaiką.

18 skaidrė (diferencijuota: mokiniai patys pasirenka pagal sunkumo laipsnį)

112-113 psl. Išraiškingas skaitymas

Išmokite mintinai pirmąsias 12 eilučių – nupieškite savo mėgstamą stebuklą.

Žiūrint vaizdo įrašą dainai iš filmo „Ten, nežinomais takais ...“

Atlikti savo edukacinės veiklos įsivertinimą, susieti tikslą ir rezultatus, jų atitikties laipsnį

Lukomorye, pasakų herojai, ten vykstantys stebuklai

Komunikabilumas: pakankamai išsamūs įgūdžiai ir. tiksliai reikšti savo mintis; kognityvinis: refleksija; asmeninis: prasmės formavimas