За часів давньої Русі презентація до уроку з навколишнього світу (4 клас) на тему. Конспект та презентація з навколишнього світу на тему "За часів Стародавньої Русі" (4 клас) I. Організаційний момент. Повідомлення теми, цілей уроку

За часів давньої Русі.

04/11/17 Картки Стародавню Русь.

Богатирі

Бойові сокири

Князь Володимир був сином Святослава від древлянської князівни Малуші. Народився він 963 року. Виховував Володимира брат його матері язичник Добриня. 972 року князь Володимир став правити Новгородом. 980 р. у розпал війни між братами Володимир пішов на Київ, в якому княжив його старший брат Ярополк. Перемігши брата, Володимир став правити у Києві. Він мав п'ять дружин і численні наложниці. На Київських горах він встановив ідолів, яким приносили людські жертви. Тоді загинули за Христа варяги Феодор та Іоанн. Обставини їхньої смерті справили на Володимира сильне враження, і він почав сумніватися в істинності язичницької віри.

На запрошення князя до Києва приходили проповідники з різних країн: посли від болгар-мусульман, що жили за Волгою, німці-латиняни, іудеї та греки Князь розпитував про їхню віру, і кожен пропонував йому свою віру. Але найсильніше враження справив на нього православний грецький проповідник, який на завершення своєї бесіди показав йому картину Страшного суду. За порадою бояр, Володимир відправив десять мудрих чоловіків, щоб випробувати на місці, чия віра краща. Коли ці російські посли прибули до Константинополя, то пишнота Софійського храму, стрункий спів придворних співаків та урочистість патріаршої служби торкнулися їх до глибини душі: «Ми не знали, – говорили вони потім Володимиру, – на землі ми стояли чи на небі». А бояри тут же йому помітили: «Якби віра грецька не була кращою за інші віри, не прийняла б її бабуся твоя Ольга - наймудріша з людей».

Володимир вирішив хреститися, але не хотів підкоряти Русь грекам. Тож невдовзі після повернення послів Володимир пішов війною на греків і взяв Херсонес. Звідси він відправив послів до Константинополя до імператорів Василя і Костянтина з вимогою руки їхньої сестри, царівни Анни. Ті відповідали йому, що царівна може бути дружиною лише християнина. Тоді Володимир оголосив, що хоче прийняти християнську віру. Але перш, ніж наречена прибула в Херсонес, Володимир був вражений сліпотою. У такому стані, подібно до апостола Павла, він пізнав свою духовну неміч і приготувався до великого таїнства відродження. Царівна, що прибула до Херсонесу, порадила йому поспішити з хрещенням. Володимир хрестився (988 р.) та був найменований Василем. При виході з купелі він прозрів душевними і тілесними очима і в надлишку радості вигукнув: «Тепер я пізнав істинного Бога!»

Повернувшись до Києва, Володимир насамперед запропонував хреститися своїм дванадцятьом синам, і вони хрестилися в одному джерелі, відомому у Києві під ім'ям Хрещатика. Слідом за ними хрестилося багато бояр. Тим часом Володимир приступив до винищення ідолів, і головний з них ідол Перун був прив'язаний до кінського хвоста, з наругою звільнений з гори і кинутий до Дніпра. За скиданням ідолів було проголошення народу євангельською проповіддю. Християнські священики збирали народ і наставляли його у святій вірі. Нарешті, святий Володимир оголосив у Києві, щоб усі жителі, багаті та убогі, з'явилися у певний день на річку для ухвалення рішення. Кияни поспішали виконати волю князя, розмірковуючи так: «Якби нова віране була кращою, то князь і бояри її не прийняли б».

Після Києва та його околиць свята віра була насаджена в Новгороді. У 992 р. свята віра була насаджена у Суздальському краї.

Відкритий урок з навколишнього світу, проведений у 4 класі.

Вчитель:Баранова О.В., учитель початкових класівМБОУ «ЦО №1» м. Тули

Тип уроку: Урок відкриття нових знань

Підручник:Плешаков « Навколишній світ 4 клас».

Тема урока:За часів Стародавньої Русі.

Цілі уроку:формувати уявлення про Стародавню Русь, руських князів; розвивати усне мовлення, Вміння працювати з історичною картою; виховувати інтерес до історії.

Обладнання:комп'ютер, мультимедійний проектор, презентація Power Point.

Хід уроку.

    Організаційний момент.

Ось книжки на столі, а ось – зошити,

І хочеться грати сьогодні у хованки,

І не дозвілля дмухати на корабель паперовий -

Сьогодні в класі у хлопців урок дуже важливий!

    Перевірка домашнього завдання.

Минулого уроку ви познайомилися з життям Стародавніх слов'ян. Розкажіть про їхні заняття.

Опишіть житло Стародавніх слов'ян.(захист проектів)

Розкажіть про богів, яким поклонялися Стародавні слов'яни, та про слов'янські свята.

3. Пояснення нового матеріалу.

Слайд 1.

Сьогодні на уроці ми вирушимо до Стародавнього Києва в гості до князя Володимира. Але спочатку поговоримо про Стародавню Русь.

Правління слов'ян не було такого, як тепер у нас. Государів у них не було, а в кожній сім'ї всіма справами заправляв старший. Для важливих справ старійшини сходилися на віча (мирські сходки) і вирішували справи спільно. Тільки згодом почали керувати князі. Коли вони почали князювати, хто вони були такі, і як почалося Російське держава, Достовірно не відомо. У літописі розповідається про це таке. Між слов'янськими племенами не було згоди, а були всі сварки та бійки. Деякі племена, розсудивши, що добра від цього не бувати, вирішили на вічі собі князя вибрати, але не зі своїх, а з чужих, щоб своїм рідним не потурав. Для цього були відправлені за море до сусіднього варязького племені Русь посли, і наказано тримати їм таку мову: «Земля наша велика і рясна, але порядку в ній немає, приходьте княжити і володіти нами». Три князі варяго-російські Рюрік і два брати його прийшли до нас і почали княжити: сам Рюрік сів у Новгороді, а братів він послав до інших міст. Так почалося в 862 році після Різдва Христового Російська держава. Від імені роду перших князів воно і назвалося Руссю.

Слайд 2

2. Робота з історичною картою (п.т. №1 с.15).

Розгляньте карту на с.41 підручника. Що потрібно знати, щоб її прочитати? (Умовні знаки)

Яким кольором на карті показано територію Стародавньої Русі наприкінці IX століття? (Світло-зеленим). Розфарбуйте цю територію на контурної картиу робочому зошиті.

Яким кольором на карті показано територію Стародавньої Русі в середині XI століття? (Зеленим). Розфарбуйте цю територію на контурній карті в робочому зошиті.

Порівняйте території. Як ви вважаєте, чому територія збільшилася? (Князі завойовували землі).

Знайдіть річку Дніпро. У які міста можна потрапити, мандруючи нею? (Переяслав, Київ, Чернігів, Смоленськ, Новгород.)

Головними дорогами, що зв'язують мешканців, були річки та моря. По них пливли човни та плоти переселенців на нові землі, а також купецькі каравани. Саме річкою Дніпро проходив найважливіший торговий шлях «з варяг у греки». Визначте його червоною лінією на контурній карті.

На середину XI століття Русь займала простір від Балтійського моря до чорного. Управляти такою великою землею без суворого порядку було неможливо. Главою Русі був великий князькиївський, його радниками та помічниками – бояри, а опорою та підтримкою – вірна та віддана княжа дружина. Князі зміцнювали Русь, підтримували лад усередині країни, дбали про її безпеку.

Слайд 3.

Великі заслуги перед Руссю князя Володимира. Билини оспівують його, величають Червоним Сонечком. Володимир Святославович молодший син князя Святослава зайняв київський престол після вбивства свого брата Ярополка. Князь Володимир був умілим воїном та мудрим правителем. Він перетворив Русь на величезну державу, яку з повагою говорили у Європі. Весь період його правління можна поділити на два етапи: язичницький та християнський. Княження Володимира вважається періодом підйому Русі.

Слайд 4.

Як ви думаєте, які причини релігійної реформи?

Князь Володимир прагнув об'єднати слов'янські племена та захистити російські землі від кочівників. Тож він вирішив провести релігійну реформу. Її девізом стали слова «Один бог у небі, один князь – землі».

Що таке реформа? (Робота зі словником)

РЕФОРМА- перетворення, зміни спрямовані на покращення.

Слайд 5.

Спочатку Володимир вирішив провести язичницьку реформуі проголосив верховним богом Перуна. Інші боги були збережені, але «підкорялися» Перуну. Проте ця реформа провалилася. Слов'яни не розуміли, чому Перун раптом став головним богом, і тому вони продовжували поклонятися й іншим богам, причому кожне плем'я, як і раніше, шанувало свого бога.

Слайд 6.

Володимир почав шукати іншу релігію. За переказами він запросив послів з Волзької Булгарії (іслам), Хазарії (іудаїзм) та Візантії (православ'я), і вони розповіли йому про свою віру. Потім у ці країни були направлені посли князя і, лише вислухавши їхній звіт, Володимир зупинив свій вибір на християнстві, адже ця релігія була поширена у більшості країн Європи. Князь Володимир вирішив, що якщо Русь теж стане християнською, їй буде набагато зручніше домовлятися із сусідніми країнами. Сам князь хрестився під час своєї поїздки до Корсуні.

Слайд 7.

У 988 р. Володимир хрестив Русь. Першими були кияни. До Києва приїхали візантійські священики. У призначений день мешканців міста загнали до Дніпра, ченці окропили їх святою водою та прочитали молитву. Князь Володимир Святославович із високої гірки спостерігав за тим, що відбувається. Тих, хто не хотів розлучатися з колишніми богами, за його наказом заганяли у Дніпро силою. Слідом за Києвом Володимир Червоне Сонечко запровадив християнство і в інших російських містах. У Новгороді хрещення мало не закінчилося повстанням. Новгородський воєвода насильно змушував мешканців хреститися, спалюючи будинки та садиби у всіх незадоволених. У Києві головна вулиця на згадку про хрещення досі називається Хрещатиком.

Слайд 8.

Звичайно, не відразу зміцнилися росіяни у новій вірі. Ще довгий час вони тільки на ім'я були християни і все ще справляли язичницькі обряди та святкування. Навіть і нині не зовсім вивелися язичницькі звичаї, наприклад – колядування. Проте прийняття християнства зіграло величезну роль нашої історії. Віра в бога-рятівника робила людей чеснішими, терпимішими, навчала поважати державну владу, допомагати бідним та нещасним. На Русі зміцнилася влада князя, поширилася писемність, побільшало освічених людей, Розвивалася культура. Давньоруська держава перестала вважатися язичницькою і ввійшла до європейських християнських країн.

Слайд 9.

Сам же князь Володимир, прийнявши нову віру, як розповідає літописець, зовсім змінився: із суворого й жорстокого став добрим і лагідним до всіх, а до жебраків щедрих. Побоюючись гріха, він не хотів навіть страчувати розбійників. По неділях та інших християнських свят князь влаштовував у себе бенкети, на які сходилися з усієї землі російські бояри, духовні всякого звання люди. Хворим князь наказував розвозити по хатах хліб, м'ясо, мед. За введення християнства Володимир покликаний церквою Святим та Рівноапостольним.

4. Закріплення пройденого.

1. Робота у робочому зошиті.

№2 с.16

№5 с.17

№3 с.16

№4 с.16

У російського народу у звичаї було давати своїм правителям прізвиська. Як люди називали князя Володимира? (Червоне Сонечко.) Чому? (Він був мудрим правителем і вмілим воїном.)

5. Підсумок уроку, домашнє завдання.

Сьогодні на уроці ми побували у Стародавньому Києві у гостях у князя Володимира.

Про який важливій подіїв історії ви впізнали? (Про хрещення Русі.)

У чому значення ухвалення Руссю християнства? (Зміцніли її зв'язки з іншими державами, зріс авторитет.)

Д/з:с.40-45 переказувати.

Тема:"За часів Стародавньої Русі".

Цілі уроку:формувати уявлення про давню Русь, руських князів; розвивати усне мовлення, виховувати інтерес до історії, любов до Батьківщини.

Обладнання:карта давньої Русі IX–XI століть, картки з надрукованими словами (Великий князь, бояри, дружина, князі, християнство, писемність та просвітництво, розвиток ремесел, авторитет у Європі, Київ, 988 рік), червоні кружечки для показу міст на карті, уривок із фільму “Садко”, ілюстрації із зображенням ідолів, князя Володимира, обрядові ляльки, зошит на друкованій основі за програмою, картки для індивідуальної роботи.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний момент

Повідомлення теми, цілей уроку.

– Сьогодні ми дізнаємося про те, як жили наші предки за часів Стародавньої Русі, де проходив головний торговий шлях, хто допомагав Великому Князю в управлінні державою, а також дізнаємося про Хрещення Русі.

2 . Опитування домашнього завдання

а) Дати картки з індивідуальними завданнями:

1. Описати житло давніх слов'ян. (2 чол.)
2. Чим займалися чоловіки, жінки? (2 чол.)

б) Розкажіть про рід занять східних слов'ян.
в) Чому наші предки жили племенами?
г) Розкажіть про віру давніх слов'ян.
д) Що це? (Показ обрядових ляльок)
Навіщо використовувалися ці ляльки?

Пеленашка – робилася, щоби злі духи не могли побажати поганої дитини. Ляльку клали в колиску.
Куватки – робив чоловік під час пологів, прив'язував у передбаннику, щоб дружина вдало народила дитину.
Безсоння - клали в колиску дитині, якщо вона погано спала і плакала.
Весільна лялька – 2 ляльки разом – чоловік і жінка тримаються за руки. Дарували на весіллі, щоб молоді все життя жили дружно “пліч-о-пліч.”
Вепська лялька - Повногруда жінка, що символізує родючість, достаток, благополуччя. Ще цю ляльку називали "Берегиня."

- Молодці, ви все добре приготували домашнє завдання про життя східних слов'ян. А от Поліна приготувала як домашнє завдання вірш С.Маркова “Слов'яни”.

3. Вірш Маркова “Слов'яни” (читає Поліна Рябова)

…Ідемо серед сохлої трави,
Розправивши могутні груди,
І князь, і сиві волхви -
Лісові та бджольні люди.
Секіри піднімаються знову,
Теплі та червоні сокири,
Шипить печенізька кров
На сірій землі згарища.
Ми знати миттєво маємо
Відомої мисливської тремтіння,
Мечі, опускаючи в піхви
З бичачої скоробленої шкіри.
Ми знаємо, що час прийде,
Здійсняться праці та турботи,
І знову блискучий мед
Наповнить глибокі стільники.

– Вам було цікаво дізнатися про наших предків слов'ян? А давайте продовжимо далі знайомство з їхнім життям.

4. Минулого уроку ми дізналися, що столицею Стародавньої Русі було місто Київ. Він утворився на березі річки Дніпро неспроста. Річками можна було доплисти до Балтійського моря, до Чорного моря. Плили купецькі каравани, човни з переселенцями у пошуках нових земель, могли завітати і лихі люди. Цей великий водний шлях історики називають "З Варяг у греки". Якщо ви знайдете на карті в підручнику с. 41 початок і кінець цього шляху, ви зможете сказати, чому цей водний шлях отримав таку назву.
Так, шлях починався в Швеціїтобто. де жили варяги. Давайте простежимо як рухалися купці цим шляхом, через які міста проходив їхній шлях.

Новгород.(Ставимо на карті у книзі крапки, а на карті біля дошки прикріплюємо кружечки)

Показ уривка з фільму "Садко".(За словами: "Здрастуйте, пане великий Новгород!", показ торгових рядів)

– Пояснити, що везли різні товари яких на Русі не було. А хто помітив, що шлях по воді переривається? А як цікаво шлях продовжувався далі? … ВОЛОКОМ! Кораблі волочили по землі. Там, де розпочинався шлях “волоком” з'явилося місто Верхній Волочок, а там, де цей шлях закінчувався, утворився… мабуть, місто Нижній Волочок.Назв міст на карті немає, але давайте поставимо крапки там, де утворилися ці міста. Далі шлях слідував через Смоленськ, Київ, Переяславльі закінчувався в Греція.

– Хто може показати водну дорогу через всю державу на карті біля дошки? (1-2 чол.)

– Отже, хто пояснить чому шлях називався “ З Варяг у греки?”

5 . А зараз у зошиті на друкованій основі с. 17знайдіть торговий шлях та позначте його червоною лінією.
Знайдіть межі держави та заштрихуйте зеленим кольором. (Поки діти працюють, оцінити індивідуальну роботу за картками.)
Давайте порівняємо за розмірами Стародавню Русь із сусідніми державами. Вона більша, ніж сусідні держави! Тому багато хто хотів завоювати землі русичів. Річки були повні риби, у лісах багато дичини та звіра, землі родючі та багаті. Доводилося боронитися, охороняти свої землі.

ФІЗМИНУТКА

– Щоб боронитися, охороняти, потрібні були сильні люди здорові. І ми повинні бути сильні та здорові. Давайте відпочинемо. Підвелися, потяглися вгору. Ще раз….

– Керувати державою одному Великому Князю Володимиру було складно, тому йому потрібні були помічники.

Великий князь

Бояри дружина князі

Робота з підручником(С. 42 читання)

– А ще у дружині були богатирі. Про богатирів на той час народ склав багато казок, легенд, билин. Назвіть імена тих богатирів, які дійшли донині. (Мікула Селянинович, Добриня Микитович, Ілля Муромець, Альоша Попович…)

– Домашнім завданням буде додатковий матеріал про богатирів.

7. Великі заслуги перед народом і Великого Князя Володимира. Про одну із заслуг ми дізнаємось сьогодні від Насті Хом'якової.

Повідомлення про хрещення Русі . (1-3 хв.)

- Хто з Настиного оповідання запам'ятав у якому році відбулося хрещення Русі?

988 рік

Робота із книгою с. 44 передостанній абзац та до кінця параграфа. Після прочитання запитую: ”Що принесло християнство?”

Християнство

Якщо залишається час:

Знайдіть у підручнику визначення слова Хрещення. Запишіть його у зошит на друкованій основі (стор. 17).

Русь прийняла християнську віру, але язичництво відразу пішло. Не міг народ разом відмовитися від традицій, звичаїв, обрядів, що складалися віками. І донині живе віра в будинкових, русалок, лісовиків.

– Екскурс у минуле закінчується, а ми маємо підбити підсумок уроку.

– Скажіть, що нового та цікавого про життя слов'ян ми сьогодні дізналися?

Виставити оцінки.

9. Домашнє завдання: у тетр. на друкованій основі с.18 – 19. додатковий матеріалпро російських богатирів.

10 . Наш урок закінчено, а на прощання хлопці приготували у подарунок гостям Вепську ляльку – символ достатку, родючості, благополуччя.

Продзвенів уже дзвінок Починається урок

  • Продзвенів уже дзвінок Починається урок
  • Ви один одному посміхнетесь
  • І тихенько сідайте!
  • За часів
  • Стародавню Русь
«Земля наша велика і рясна, але порядку в ній немає, приходьте княжити і володіти нами».
  • «Земля наша велика і рясна, але порядку в ній немає, приходьте княжити і володіти нами».
«ТРИ князі варяго-російські Рюрік і два брати його прийшли до нас ...»
  • «Так почалося 862року по Різдву Христовому Російська держава. Від імені роду перших князів і назвалося Руссю».
Стародавня Русь Князь Володимир «Річ» Олег «Три богатиря» «Богатир» Княгиня Ольга Хрещення Володимира «Якщо не прийде хто завтра на річку – чи то багатий, чи жебрак-хай буде мені ворог!»-оголосив князь.
  • «Якщо не прийде хто завтра на річку - чи то багатий чи жебрак-хай буде мені ворог!»-оголосив князь.
Хрещення Русі Хрещення Русі Князь Володимир Що було головною дорогою, яка пов'язує між собою жителів Стародавньої Русі?
  • Головними дорогами були річки, моря. По них пливли купецькі каравани, човни та плоти переселенців на нові землі.
З якими морями пов'язували водні шляхи давніх слов'ян?
  • З Чорним і Каспійським морями, звідки можна було потрапити до Візантії та її столиці - багате місто Константинополь.
На березі якої річки виникло місто Київ, столиця Стародавньої Русі?
  • На річці Дніпро.
Хто був главою Русі?
  • Главою Русі був великий князь київський.
Хто допомагав князеві?
  • Помічниками були бояри, а опорою та підтримкою – княжа дружина.
Чим займалися князі?
  • Підтримували порядок усередині країни, дбали про її безпеку.
Який російський князь відомий своїми походами?
  • Російський князь Олег.
Чому князя Олега назвали віщим?
  • Народ дивувався його успіхам. Вони не вірили в те, щоб одному чоловікові у всьому був успіх.
Якого князя на Русі називали Червоним Сонечком?
  • Князя Володимира.
За що князя Володимира прозвали Червоним Сонечком?
  • Був Володимир Червоне Сонечко вмілим воїном та мудрим правителем. Перетворив Русь на величезну державу, яку з повагою говорили у Європі. Він дбав про російську державу та її народ. Його справи були зрозумілі народом та оцінені.
Назвіть російських богатирів. Кого їх зобразив В.М. Васнєцов на картині «Три богатирі»?
  • Ілля Муромець, Микита Кожем'яка, Альоша Попович, Добриня Микитович .
Чому народ склав про богатирів оповіді та билини?
  • Вони служили на заставах та захищали рубежі рідної Русі.
Який ще слід історії залишив князь Володимир?
  • Князь Володимир увійшов до історії як хреститель Русі.
З якою метою князь Володимир хрестив Русь?
  • У Європі в ті часи ця релігія була поширена в більшості країн, і якщо Русь стане християнською, набагато зручніше буде домовитись із сусідніми країнами.
Як відбувалося хрещення Русі?
  • Володимир наказав усім селянам дійти річці, і священики здійснили обряд хрещення.
Чим відрізняється християнство від язичництва?
  • Язичники вірять у багатьох богів, ставлять їм ідоли та поклоняються їм. Вони приносять жертви богам, навіть людям. Християнство вчить думати не тільки про своє благо, а й про благо ближнього, згуртовує людей.
Чи легко народ прийняв нову віру?
  • Нова віра прижилася не одразу. Деякі обряди та свята збереглися до наших днів, наприклад, колядування.

План

1. Освіта Давньоруської держави.

1.Освіта Давньоруської держави.

Головними дорогами Стародавню Русь були озера, річки, моря. По них пливли торгові каравани, човни та плоти переселенців у нові землі. Водні шляхи древніх слов'ян вели північ у Балтійське море, але в півдні — в Каспійське і Чорне моря. Через південні моря можна було потрапити до Візантії, столиці Константинополь (Царгород).

Цей торговий шлях називали "з варяг у греки". Варягами називали жителів Північної Європи, а греками - Жителів Візантії.

На цьому шляху, на озері Ільмень було засновано Новгород, а на крутому березі Дніпра — Київ.

Жителі Новгорода у 862 року закликали на князювання Рюрика . Після нього князем Новгорода став Олег і в 882 року об'єднав під своїм правлінням Новгород та Київ. В результаті виникла Давньоруська держава, столиця якої була у Києві. Олег став великим князем київським.

Територію Стародавньої Русі населяли східні слов'яни та інші народи: весь, мурома, водь, чудь, міря, уврели, іжора.

2. Управління Стародавньої Русі.

Главою Давньоруської держави був великий князь київський. Помічниками та радниками були бояри. А опорою та підтримкою – княжа дружина (воїни).

Князі підтримували порядок на Русі, дбали про її безпеку.

Князя Олега прозвали віщимо , тому що народ дивувався його успіхам під час походів. Так князь Олег флот із двох тисяч кораблів рушив на Візантію. Візантійці перегородили шлях у гавань величезним ланцюгом. Тоді князь Олег наказав поставити човни на колеса і рушив їх до міста. Небачене видовище злякало візантійців, і вони попросили миру. Князь Олег прибув свій щит до воріт Царгорода і між Руссю та Візантією було укладено мирний договір.

Правління великих київських князів:

  • Ігор Рюрикович - князь Київський (912 - 945).
  • Ольга свята (у хрещенні Олена) – російська княгиня, дружина Ігоря Рюриковича. Після його смерті вона почала керувати Руссю за свого малолітнього сина Святослава.
  • Святослав Ігорович (син княгині Ольги та князя Ігоря). Він дуже багато воював.
  • Володимир Святий (Червоне Сонечко)
3. Князь Володимир та Хрещення Русі.

Князь Володимир княжив у 980 - 1015 роках . У народному епосі його називають Червоним Сонечком .

За князя Володимира був заново укріплений і забудований кам'яними будинками Київ. Він дбав про російську державу та її народ. На південь від Києва князь поставив богатирські застави, щоб захистити Русь від набігу кочівників. Народ складав про богатирів оповіді та билини.

Князь Володимир увійшов в історію як хреститель Русі . У країнах Європі на той час християнство було поширене в більшості країн, і якщо Русь стане християнською, набагато зручніше буде домовитися із сусідніми країнами. На Русь християнство прийшло із Візантії.


Першим прийняв хрещення князь Володимир та його дружина. Потім за наказом князя були повалені статуї колишніх богів. Статую головного божества — Перуна — було скинуто до Дніпра.

Потім князь Володимир наказав усім киянам дійти до річки. Було літо, і він наказав усім увійти у воду. Після цього священики здійснили обряд Хрещення. Рік Хрещення Русі - 988г .

Не одразу прижилася нова віра. Сильна була прихильність до старих звичаїв. І сьогодні ще можна зустріти відлуння старослов'янських вірувань.

Час князювання Володимира є періодом підйому Давньоруської держави: становлення феодального ладу, успішних завойовницьких походів, розвитку грамотності та культури, землеволодіння та ремесел. Християнство вчить думати не лише про своє благо, а й про благо ближнього, згуртовує людей. В результаті зміцніли її зв'язки з країнами Європи, зріс авторитет Русі. Князь Володимир перетворив Русь на величезну державу.

Перегляди: 17 648

Вам може бути цікаво