Математика (1 клас)
Тема: Складання та віднімання в межах 3.
Мета: продовжити роботу з формування навички рахунку в прямому та зворотному порядку в межах 3, відпрацьовувати вміння проводити складання та віднімання в межах 3, почати підготовку до рішення простих завданьна додавання та віднімання;
розвивати обчислювальні навички. увага, пам'ять;
виховувати шанобливе ставлення до відповідей товаришів.
Обладнання: лічильний матеріал, набірне полотно, каси цифр.
Вчитель: Соловйова О.А.
Хід уроку:
1. Орг.момент.
Гра на увагу «Фотоока»:
Запам'ятайте, в якому порядку стоять звірі (4-5 сек.);
Що змінилося? хто коштує 2 за рахунком? хто коштує 3, за рахунком? хто стоїть за ведмедем? хто стоїть за лисицею? хто стоїть перед зайцем? хто стоїть між ведмедем та вовком?
2.Усний рахунок.
Рахунок у прямому та зворотному порядку в межах 3;
Гра «Проводь жабу»:
(Купки з цифрами,жаба переміщається по купи від 2 до 3 і назад)
Наголосити більша кількістькожної пари: 3 і 2, 1 і 2, 3 і 1, 2 і 3, 2 та 1.
3. Повідомлення теми уроку.
4. Робота на тему уроку:
1) робота з набірним полотном:
Ск. морквин(2)
Скільки стало?(3) стало більше чи менше?
Як ми це запишемо прикладом? 2+1=3
Прочитайте приклад 2 способами. (аналогічна робота 1+1=2)
2) Запис прикладів у зошит.
5.Фізмінутка.
6.Робота з паличками.
1) Покладіть одну паличку, приберіть одну, скільки залишилося, стало більше чи менше. як це записати прикладом? (3-1 = 2)
(аналогічна робота 3-2 = 1)
2) запис прикладів на другий стовпчик.
7.Гра » Потяг»
Зараз нам потрібно розсадити пасажирів вагонами так, щоб кожен їхав у своєму вагоні, у кожного пасажира квиток з цифрою (на дошці поїзд, на кожному вагоні приклад, який потрібно вирішити 2-1=1, 3-1=2, 1+1 =2, 2+1=3, 1+2=3, 1+1+1=3)
Урок математики в 1 класі
Тема:Складання та віднімання в межах 3.
Цілі:
Освітня: закріпити знання з нумерації чисел у межах 3, формувати обчислювальні навички, уміння математично правильно читати вирази, уміння вирішувати завдання;
Виховна: прищеплювати інтерес до читання, любов до книги, виховувати акуратність;
Корекційна-розвиваюча: розвиток зорового сприйняття, обчислювальних навичок, корекція пам'яті, дрібної моторики, функцій аналізу та синтезу при вирішенні задачі
Обладнання:цифри, казкові герої, лічильний матеріал: квіти, метелики, бабки, геометричні фігури, пластилін.
Хід уроку
IОрганізаційний момент.
- Хлопці, а ви любите казки?
Сьогодні на нас чекає подорож у казку. А в яку спробуйте вгадати.
Перед вовком не тремтів,
Від ведмедя втік,
А лисиці на зубок
Все ж таки попався... (колобок)
IIАктуалізація знань.
Жив у світі колобок,
Колобок – рум'яний бік.
Він із казки покотився
І сьогодні до нас, хлопці,
На урок він прикотився. ( Зображення колобка)
Що нагадує колобок? Яку форму має?
Давайте виліпимо колобків із пластиліну. Колір ви оберете самі.
Молодці. А тепер давайте покатаємо його квадратом.
Колобок дуже хоче подивитися, як ви навчилися працювати на уроці, правильно сидіти за партою, виконувати всі завдання вчителя. Він приніс вам книгу з казками, ви вже познайомилися з казкою «Колобок». Ви готові вирушити разом з Колобком математичними доріжками?
Тоді в дорогу!
IIIУсний рахунок.
Зіскочив Колобок з віконця і покотився стежкою. А назустріч йому хтось?
А на галявині, подивися,
Квіти, метелики, гриби.
Очами строкатими дивляться
І ніби кажуть:
Полюбуйся та порівняй!
Подивіться, яка гарна галявина. Давайте виконаємо завдання зайчика рахувати та порівнювати.
Порахуйте скільки ромашок? Знайдіть відповідну цифру.
Скільки дзвіночків?
Порівняйте яких кольорів більше?
Що менше 3 чи 2?
Скільки метеликів?
Скільки бабок?
Кого менше?
Яке число більше? (2 або 1)
Порівняйте дзвіночки та метеликів?
На нашій галявині сховалися цифри, знайдіть їх. Поставте їх у порядку спадання.
IVЗакріплення.
Покотився Колобок
Лісовою стежкою.
Раптом у старої ялинки
Він зустрів вовка.
Я зранку не їв зовсім
Ось тебе зараз я з'їм.
Що ти, сірий, не поспішай,
А завдання виріши!
Допоможемо вовку виконати завдання?
1) Робота у зошити.
а) Допоможіть Колобку дістатися до будиночка.
б) Розв'яжи приклади. (С. 88 № 55)
VФізкультхвилинка.
Ви, мабуть, втомилися?
Ну тоді всі дружно встали.
Ніжками потопали,
Ручками поплескали.
Покрутились, покрутились
І за парти всі посідали.
Очі міцно закриваємо,
Дружно до п'яти рахуємо.
Відкриваємо, поморгаємо
І працювати продовжуємо.
Ведмідь:Колобок, я тебе з'їм!
Колобок:Що ти! Їсти мене не можна.
Подивися зі мною друзі!
Ведмідь:Гаразд смачний Колобок ,
Відпущу тебе, друже.
Нехай дівчата та хлопчики
Вирішують завдання для ведмедика.
VIРобота над завданням.
Подивіться на нашу галявину. Складіть завдання про бабки.
Розбір та розв'язання задачі.
VIIГеометричний матеріал.
Лисиця:Я лисичка, я сестричка,
Я ходжу нечутно.
Рано вранці за звичкою
На полювання вийшла.
Колобок, колобок, я тебе з'їм.
Хлопці, пам'ятаєте, як закінчилася казка?
Давайте змінимо кінець казки. Лисиця дай нам завдання, ми його виконаємо і врятуємо Колобка.
Ось вам завдання. З деталей збудуйте будиночок для Колобка.
Які геометричні фігури маємо? ( Один учень біля дошки, інші в зошитах)
Складаємо та наклеюємо.
Скільки фігур знадобилося?
А які фігури ви знаєте?
VIIIПідсумок уроку.
Молодці! Ви добре попрацювали на уроці та врятували Колобка.
Що ми сьогодні повторили на уроці?
Яке завдання вам сподобалося найбільше?
З якими труднощами зустрівся Колобок?
Що ви зробили, щоб допомогти йому?
Які росіяни народні казкиви хотіли б ще використати на уроці?
Конспект уроку математики на тему "Складання та віднімання в межах тисячі", 3 клас (УМК « початкова школа XXI століття»)
Математику вже потім вчити треба, що вона розум у порядок наводить.М. В. Ломоносов
Цілі:
Освітні:
- удосконалювати навички складання та віднімання в межах 1000;
- закріплювати прийоми письмових та усних обчислень, уміння вирішувати.
Розвиваючі:
- Розвивати увагу, пам'ять, математичну мову, мислення учнів.
Виховні:
- виховувати почуття товариства, взаємодопомоги;
- виховувати почуття впевненості у своїх силах.
Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу
Форми організації навчальної діяльності: фронтальна, робота у групах, індивідуальна.
Методи:проблемна, частково-пошукова, фронтальна бесіда.
Обладнання:
- комп'ютер, проектор;
- Комп'ютерна презентація.
ХІД УРОКУ
Вчитель:Щоб сперечалася потрібна справа,
Щоб у житті не знати невдач,
У світ математики вирушимо сміливо,
У світ прикладів та різних завдань.
Сьогодні ми проводимо не звичайний урок, а урок- гру з математики «Морська подорож», де кожна команда покаже свою кмітливість, уміння точно рахувати, відповідати на запитання. У нашій математичній подорожі беруть участь 2 команди: «ЧЕМПІОНИ» та «ЛІДЕРИ», а слідкувати за нашою подорожжю будуть досвідчені навігатори, це: (ПІБ журі)
Вчитель:
- Подивіться на всі боки, знайдіть слова, які допоможуть нам у дорозі.
(На стінах кабінету прикріплені слова «дружба», «посмішка», «боягузтво», «рішучість», «сміалка», «увага», «допомога», «лінь», «грубість».)
- Я згодна з вашим вибором.
- Скажіть, а навіщо люди вирушають у мандрівки? (Отримують нові враження, дізнаються про нове)
- Давайте повторимо те, що знадобиться нам у дорозі. Я кожному з вас запитаю, а правильна відповідь на нього принесе команді 1 бал.
- Назвіть 4 арифметичні дії в математиці; (додавання, віднімання, множення, розподіл)
- Знайдіть суму чисел 42 і 35; (77)
- зменшіть 63 на 8; (55)
- на скільки 52 більше 9; (43)
- Перший множник 6, другий множник 8, твір ...;
- ділене 63, дільник 9, приватне …;
- у скільки разів 24 більше за 3?
- Твір 3 та 4?
- Сума чисел 100 та 357?
Наша морська подорож починається і наш корабель вирушає в дорогу. Перший конкурс гри називається "Віддати швартовий". Вам доведеться подумати і відповісти на 3 завдання. Якщо команда не справляється зі своїм завданням, це завдання вирішує інша команда.
1. Знайдіть число, в якому 7 десятків.
709
607
372
2. Яке число за рахунку слідує за числом 459?
669
460
579
3. Яке число за рахунку передує числу 500?
400
555
499
4. Назвіть число, в якому 8 сотень та 1 одиниця.
810
81
801
5. Яке число складається із 3 сотень?
30
333
300
6. Назвіть число, яке можна записати у вигляді суми розр. так: 400+80+6
684
486
864
Молодці! З першим завданням ви успішно впоралися. А ми продовжуємо нашу морську подорож. І попереду на нас чекає ще одне випробування «Морський вузол». Морський вузол - це дуже міцний, надійний вузол і розв'язати його не так просто. Але ми зможемо це зробити, якщо виконаємо 3 завдання. Чи готові?
1 завдання:На табло зашифровано крилатий вислів, автором якого є давньогрецький вчений-математик Піфагор Розшифруйте цей вислів.
2 завдання:Хто швидше вирішить приклад?
640 - 249 =
740 - 349 =
596 + 404 =
357+ 633=
350+90+50=
440+70+60=
3 завдання:
Розв'яжіть завдання: Фермер купив 5 поросят, по 20 кг кожен, і 3 однакових барана. Загальна вага цих тварин 280 кг. Яка маса одного барана? (60 кг)
Фізкультхвилинка.А зараз трохи відпочинемо та пограємося. Якщо ви згодні - поплескайте, якщо не згодні - потопайте.
На землі 4 океани. (Хлопаємо.)
Для пиття годиться і прісна, і солона вода. (Тупаємо.)
За допомогою води видобувається електричний струм. (Хлопаємо.)
Найсолоніше море - Мертве. (Хлопаємо.)
На землі 300 морів. (Тупаємо.)
Байкал - найглибше озеро у світі. (Хлопаємо.)
Синього моря немає. (Хлопаємо.)
Без води нема життя. (Хлопаємо.)
У Чорному морі вода чорна, Червоно-червона, в Жовтому-жовта.
(Тупаємо.)
Вода становить більшу частину тіла людини. (Хлопаємо.)
Джерело і ключ-не одне й те саме. (Тупаємо.)
Початок річки називають виток, а кінець - гирло. (Хлопаємо.)
Відпочили, і знову в дорогу. Наша морська подорож продовжується.
На наш корабель надійшла секретна радіограма. Вона прийшла зашифрована за допомогою умовних знаків. Наше завдання – дізнатися, що ж було в радіограмі. Наступний конкурс "Радіограма".
Ось її зашифрований текст.
Ми продовжуємо подорож морем. Здається, починається шторм. І щоб його успішно пережити, потрібно вирішити завдання на кмітливість у нашому наступному конкурсі «Морський шторм».
Завдання першій команді:
Юнга Ваня живе у 12-поверховому будинку на 9-му поверсі, якщо рахувати зверху. На якому поверсі знизу мешкає юнга Ваня? (На четвертому.)
Завдання другий команді:
Кок Шурік випек 10 пиріжків і дав боцману на 2 пиріжки більше, ніж взяв собі. Як кок Шурік поділив пиріжки? (Себе взяв 4, а боцману-6.)
Завдання для першої команди:
На двох полицях лежало 19 черепашок, на кожну полицю поклали ще стільки черепашок, скільки було на ній. Скільки черепашок стало на двох полицях після цього? (38 черепашок.)
Завдання другий команді:
Капітану та його синові разом 40 років. Скільки років їм буде
разом за 3 роки? (46 років.)
Наша морська подорож незабаром закінчиться і наш корабель пристане до берега. А поки що відпочинемо, і відповімо на веселі запитання в останньому конкурсі «Жарти моряка». (Відповідає той, хто першим підніме руку).
- Назвіть єдину геометричну фігуру, яку можна намалювати на воді. (Коло.)
- Біля табуретки відпилили один кут. Скільки у неї тепер кутів? (П'ять.)
- Перше й єдине, що зобразив Буратіно у зошиті. (Клякса.)
- В Антарктиді пінгвін
Нарахував 20 крижин.
Раптом крижини
Розпалися на половину.
Збився пінгвін...
Перед ним скільки крижин?
Наша морська подорож добігла кінця. Ми вдало дісталися берега і подолали всі труднощі. А зараз підіб'ємо підсумки. Чия ж команда виявилася швидше, кмітливішою? (Підрахунок балів, нагородження переможців).
Презентація на тему: Урок-гра з математики 3 клас "Морська подорож"
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Урок математики.
«Складання та віднімання в межах 3»
Ціль:
Освітня:закріпити знання з нумерації чисел у межах 3, формувати обчислювальні навички, уміння математично правильно читати вирази, уміння вирішувати завдання;
Виховує:прищеплювати інтерес до предмета математики, любов до книги, виховувати акуратність;
Корекційно-розвиваюча:розвиток зорового сприйняття, обчислювальних навичок, корекція пам'яті, дрібної моторики, функцій аналізу та синтезу під час вирішення завдання.
Заплановані результати: учні навчаться називати числа у порядку їх прямування за рахунку; аналізувати дії щодо виконання рахунку та керувати ними; співпрацювати з однолітками. Порівнювати предмети за різними ознаками.
Особистісні УУД: розвиток пізнавальних інтересів, навчальних мотивів Вміння організувати місце для занять.
Пізнавальні УУД: пошук та виділення необхідної інформації для виконання навчальних завдань; розвиток розумових операцій: порівняння, аналіз, узагальнення.
Комунікативні УУД: будувати діалог, враховувати позицію співрозмовника (сусіда по парті), ін.
Регулятивні УУД: приймати та враховувати виділені вчителем орієнтири, дії навчальному матеріалі, у співпраці з учителем; здійснювати контроль та самоконтроль, розвиток уваги.
Інформаційно-технологічні ресурси: мультфільм для фіз. хвилинки "Зарядка з мишкою".
Форми організації УПД учнів:фронтальна, індивідуальна, робота у парах.
Тип уроку:урок узагальнення та систематизації знань.
Види робіт:Контроль за дією. Контроль якості.
Робота у зошитах.
Навчально-матеріальне обладнання уроку (обладнання):казкові герої: Дюймовочка, жаба, жук, кріт, ластівка, Ельф; лічильний матеріал: лічильні палички, цифри, геометричні фігури; зображення: квіти, листя, зернятка.
ХІД УРОКУ
I . Орг. момент.
Ціль: організувати загальну готовність дітей до уроку з боку навчальної діяльності, концентрацію уваги.
Хлопці, а ви любите казки?
Сьогодні на нас чекає подорож у казку, а в яку, спробуйте вгадати.
«З'явилася дівчинка у філіжанці квітки.
І була та дівчинка трохи більша за нігтик.
У горіховій шкаралупці дівчинка спала.
Ось така дівчинка, як вона мила!
Хто це? (Дюймовочка)
II . Актуалізація знань (повторення).
Уявляєте, хлопці, поки Дюймовочка спала, хтось потяг її в болото. Слухайте загадку:
1 ) «На болоті хтось живе? Гучно квакаючи співає?
Спить у лататтях – без подушки? Це мабуть ... »(жаба)
Потягла жаба нашу дівчинку до себе в болото і щоб Дюймовочці вибратися, потрібно латаття, яке на болоті скласти за величиною, від найбільшої до найменшої.
Молодці! Виручили Дюймовочку.
Але на нашу дівчинку чекало наступне випробування.
2) «Він рогатий і вусатий, багатоногий та крилатий,
Видає звук, що гуде, при польоті товстий…»(жук)
Хлопці, жук зараз потягне Дюймовочку.
Лапок зліва (3), - крил чорних(2), крил білих(2) - ріжок(2)
(І порахуйте моїх друзів: бабок, метеликів, равликів, коників, жучків)
Молодці! Жук відлетів!
Хлопці, але це ще не все, чекає на нашу дівчинку наступне випробування:
«Підлога в коморі прогризе, всі запаси поїдає,
Сірий, маленький злодюжка, як звати? Звісно…"(мишка)
Діти, тепер мишка хоче потягнути нашу дівчинку. Мишка любить дуже швидко бігати. Давайте допоможемо втекти Дюймовочці втекти і виконаємо завдання мишки.
ФІЗ. ХВИЛИНА «МИШКІНА ЗАРЯДКА»
Втекла Дюймовочка.
Бігла, бігла Дюймовочка і раптом побачила.
III . Робота з отриманих знань та вмінь.
1) «Цей звір живе в землі
Там він ховається в темряві.
Роє звір підземний хід. Вгадайте, це…»(Кріт)
І так, хлопці, таки потягнув Крот нашу дівчинку під землю і сказав, поки ти не порахуєш мої припаси, я не відпущу тебе на волю.
Вважаємо запаси Крота. (зернятка)
1+1= 3-1=
2+1= 3-2=
(на дошці)
Молодці! Відпустив кріт Дюймовочку.
IV . Застосування отриманих знань та вмінь.
1) - Побігла Дюймовочка і побачила ластівку, лежала ластівка на землі та на допомогу чекала. Зараз потрібно виконати завдання у зошитах:
вставити пропущені цифри. І один біля дошки.
12. 1.3 .23
Вилікувала Дюймовочка ластівку. Села дівчинка на ластівку і полетіли вони у теплі краї. Побачила Дюймовочка Ельфа і почали вони там садити квіти на клумбах.
(1) (2) (3)
Розташуйте квіти на грядках. Молодці! Яка краса.
IV . Підсумок уроку.
Хлопці, де ми з вами побували? (У казці)
Кому допомагали? (дюймовочці)
А як помагали? (Вважали, вирішували)
Дюймовочка всім дякує за допомогу і пригощає вас своїми цукерками.