„Самостоятелна работа“ По-добре безопасно, отколкото да съжалявате

Учител: Берсингова З.С.

Датата: 9.09.2015

Предмет: английски език

клас: 7 "g"

Тема урок : По-добре в безопасност, отколкото да съжалявам

Съдържателна единица: Запознаване с правилата за безопасно поведение на улицата.

Цел:

преподавателски аспект

    да може да говори за правилата за лична безопасност в голям град;

    да може да напише листовка с правилата за безопасно поведение на улицата;

    да може да използва модалния глагол should/should 't

    да могат да образуват наречия от прилагателни с помощта на наставката –ly

    да може да използва фразови глаголи (бягай)

аспект на развитието

    развиват комуникативен UUD чрез всички видове речева дейност;

    развиват когнитивни UUD;

    развиват регулаторни UUD, включително способността за поставяне на цели, планиране, самонаблюдение;

    развиват семантични умения за четене: способността да се предвиди съдържанието на текста;

    развиват познавателни интереси

образователен аспект:

    да възпитава валеологична култура (овладяване на нормите за лична безопасност в голям град), култура на поведение чрез усвояване на нормите на етикета: способността да изразявате предпочитания, да поискате съвет (давате съвети)

Тип урок: Урок за изучаване и първично консолидиране на нови знания

Стъпки на урока:

I Подготовка за образователни и познавателни дейности

II Усвояване на нови знания

III Дебрифинг

Ресурси за урока: презентация, компютър, интерактивна дъска, проектор,CD.

По време на часовете

Етапът на подготовка за активна образователна и познавателна дейност

5 мин.

Задача: мотивира учениците да придобиват нови знания,поставяне на целта на урока, определяне на крайния резултат.

Метод: репродуктивен

Форма за работа: челен

Дейност на учителя

Учителят поздравява и провежда организационния етап на урока.

Студентски дейности

Отговорете на поздрави. Учениците, отговаряйки на въпроси, предвиждат какво ще се обсъжда в урока и какви думи ще срещнат.

Дейност на учителя

Продължавайки уводния разговор, учителят моли децата да обърнат внимание на слайдовете и снимките в учебника и чрез задаване на въпроси насочва към темата на урока.

Напишете темата на урока на дъската.

Студентски дейности

Учениците, отговаряйки на въпроси, предвиждат какво ще се обсъжда в урока и какви думи ще срещнат.

Етап на прилагане на знанията

33 мин.

Задача: осигурява усвояването на нови знания и начини на действие на ниво приложение в променена ситуация

Метод: продуктивен

Форма за работа: фронтална, парна баня, групова

Дейност на учителя

1) Учителят използва илюстрации и кани учениците да предвидят съдържанието на листовката. Учителят задава въпроси за това какво правят хората на снимките. Организира фронтална работа и записва отговорите на дъската.

2) въвежда нова лексика по тематаБезопасностправила(Правила за лична безопасност). Контролира четенето на текст. Предоставя необходимите разяснения.

3) Учителят предлага да се изпълни упражнение 2 на страница 8, за да се развие умението да се предвижда съдържанието на текста в дадено начало.

4) Запознава учениците с правилото за образуване на наречия от прилагателни с помощта на наставката -ly. Пита дали учениците знаят други наречия, образувани по този начин. Задава упражнение за самостоятелно изпълнение. Организира самоизследване.

5) Учителят осигурява развитието на значенията и употребата фразеологични глаголи (тичам). Работа върху речников запис. Моли учениците да обърнат внимание на обозначението на фразовите глаголи в речника(phrv). Кани учениците да изпълнят самостоятелно упражнение 4.

6) Запознава учениците с модалния глаголТрябва/ не трябваT. Учителят устно обяснява темата. След това записва изречението на дъскатаМаркеаз ще. Попитайте учениците какво биха посъветвали Марк да направи. Иноситяхда сеотговор: Отиди на лекар.ЗаписинаЧерна дъскаМарк трябва да отиде на лекар.Изработва дизайна. Предлага да прегледате отново диалога упражнение 2, стр.8 и да намерите примери за употребаТрябва/ не трябваT. Провежда фронтална проверка на упражнението.

7) Учителят организира играта. Разделя учениците на два отбора. Учениците от единия отбор посочват проблема, а учениците от другия екип дават подходящ съвет.

8) Учителят насърчава развитието на продуктивни умения за писане - способността да се пишат съвети за лична безопасност на улицата. Прочетете задачата с учениците и обсъдете с тях ключови думи (брошурадаванесъвет, защитавамсебе си, улици). Колективно обсъжда с учениците предложените идеи и пише на дъската.

Студентски дейности

1) Предскажете съдържанието на листовката. Отговорнавъпроси.

Някой гледа през дупка във врата, за да види кой звъни на звънеца. Момичето спи. Тя има мобилен телефон до себе си на масата на леглото, за да се обади, ако нещо не е наредмомчееотваряненавратада сенякой. и т.н.

2) Учениците свързват подчертаните думи, изрази с тяхното значение. Учениците проверяват задачата първо по двойки, а след това като част от обща проверка.

3) Учениците четат първите два реда на диалога и изпълняват задачата индивидуално. Отговорите се обсъждат по двойки и след това се проверяват. След това учениците с I четат диалога, придружен от аудиозапис, и проверяват правилността на своите предположения.Предложен отговор: Те са в един от домовете си, защото бащата на едно от момчетата инсталира аларма.

4) Прочетете правилото. Те дават свои примери за наречия: хубаво, игриво, шумно и др. Изпълнете упражнението.

5) Прочетете рамкатаПроучванеумения. Намерете значението на фразовите глаголи в речника. Самостоятелно изпълнение на упражнение 4, т.9.

6) Учениците изучават правилото в учебника. Разработете употребата. Изпълнете упражнение 2, т.8.

7) Вземете активно участие в играта. Твърди сеотговори: Team1: Имам зъбобол. екип2: ТиТрябвавижазъболекар.

8) Прочетете задача упражнение 8, стр.9 и колективно обсъдете ключовите думи с учителя. Учениците използват текста на флаера от Упражнение 1 като шаблон. Изпълнете упражнение 8 самостоятелно.ПредложетеотноснолаВъзможен отговор: За да се предпазите на улицата: Не носете много пари и дръжте портфейла си близо до себе си. Не трябва да оставяте скъпи вещи в колата си, за да ги видят всички. Когато сте навън през нощта, трябва да ходите на добре осветени места. Винаги носете мобилния си телефон със себе си и се обадете на полицията, ако ти имашпроблем.

Етапът на обобщаване на урока на рефлексивна основа

5 минути.

Задача: осигуряват анализ, оценка на собствените си дейности и поставяне на нови задачи от всеки ученик, като се вземат предвид целите, поставени в началото на урока

Метод: продуктивен

Форма за работа: челен

Дейност на учителя

Студентски дейности

    Учителят организира рефлексия. Преглед на целите на урока. Задава въпроси и води учениците до заключението какви цели, поставени в началото на урока, са постигнали.

Задава въпроси какво са научили децата в урока и дали тази информация им е полезна. И колко интересен и информативен беше урокът.

Учениците възпроизвеждат формулировката на поставените в началото на урока цели (задачи, въпроси) и правят заключение дали е получен отговор.

Те отговарят на въпроси и говорят какво са усвоили в урока, какви техники и методи са използвали за това.

Определете личния комфорт в урока.

Те изразяват задоволство от съвместната учебна дейност и мотивация за по-нататъшното й продължаване.

Информационен етап за домашна работа

2 минути.

Дейност на учителя

Студентски дейности

Учителят обяснява домашна работа. Домашните са диференцирани според възможностите на всеки ученик и резултатите от урока.

SB пр. 8 стр. 9; W.B., стр. 6.

Ученици по избор диференцирана задача- изпълнете го в съответствие с коментарите на учителя.

Запишете домашното в дневник (или го залепете работна книга), запознайте се със съдържанието му, ако е необходимо, задайте уточняващи въпроси.

Готови сте да го направите сами.

Технологична карта на урока на английски езикв 7 клас

Предмет : Английски език

Тема на урока : « Седем пъти мери, веднъж режи»

номер на урока : Урок 3 (1b)

Тип урок: комбиниран (урок с обща методическа насоченост), времетраене - 40 минути

Форми на работа : индивидуално, групово, работа по двойки, фронтално изследване.

UMC: « Английски на фокус» Автори: Ю.Е. Vaulina, D. Dooley, O.E. Подоляко, В. Еванс, Москва,« образование“, 2017 ггодина

Цели на урока:

1. Компонент за развитие : развитие на интелектуалната, информационната, комуникативната култура на учениците; развитие на вниманието, логично мислене, памет, интелигентност, способност за анализиране и синтезиране на учебен материал.

2. Образователен компонент: организиране на дейностите на учениците за запознаване с нов лексикален и граматичен материал и подобряване на изучавания преди това езиков материал; прилагане на знания и умения в различни ситуации.

3. образователен компонент: възпитание на толерантност и уважение към различния начин на живот и начин на живот.

4 . Здравословен компонент:

    Предотвратяване на психическо натоварване чрез промяна на дейностите.

    Създаване на атмосфера на психологически комфорт за учениците в класната стая.

    Диференциран подход към преподаването.

Основни практически цели:

образователен:

    да може да говори за правилата за лична безопасност в голям град;

    да може да напише листовка с правилата за безопасно поведение на улицата;

    да може да използва модалния глагол should/shouldn't

    да могат да образуват наречия от прилагателни с помощта на наставката –ly

    да може да използва фразови глаголи (бягай)

развитие:

    развиват комуникативен UUD чрез всички видове речева дейност;

    развиват когнитивни UUD;

    развиват регулаторни UUD, включително способността за поставяне на цели, планиране, самонаблюдение;

    развиват семантични умения за четене: способността да се предвиди съдържанието на текста;

    развиват познавателни интереси

    образователен

    да възпитава валеологична култура (овладяване на нормите за лична безопасност в голям град), култура на поведение чрез усвояване на нормите на етикета: способността да изразявате предпочитания, да поискате съвет (давате съвети)

Планирани резултати:

Предмет: учениците ще се научат да използват активно лексиката по тематаБезопасноств устна реч, прочетете текста с извличане на определена информация и с пълно разбиране на прочетеното.

лични: формиране на лично и жизнено самоопределение.

Метасубект:

- когнитивни: да се извърши съзнателно изграждане на речево изявление в устна и писане; структурни познания; самостоятелно допълване на текста с попълване на липсващите компоненти;

- регулаторни: целеполагане, включително поставяне на нови цели, превръщане на практическа задача в когнитивна;

- комуникативен: научете се да използвате адекватно речеви средстваза изграждане на монологични и диалогични изказвания.

Оборудване: учебник« Английски на фокус - 7», работна дъска, интерактивна бяла дъска, аудио курс« Английски на фокус - 7», Power Point презентация по темата„По-добре да се предпазим, отколкото да съжаляваме“софтуерза IAD.

Съдържание на урока

Поздравява ученицитеДобро утро деца! Седнете, моля) , проверява готовността на учениците за урока.

Създава емоционално настроение учебни дейности.

- Добро утро, момчета и момичета!

- Заемете местата си!

- Радвам се да те видя!

Играе диалози с учениците:

- Как си днес?

- Какво е времето днес?

- Коя е датата днес? Какъв ден е днес?

- Всички присъстват ли и готови ли са за урока? Готови ли сте да започнете урока?

Поздравете учителядобро утро Учителю , заемат местата си. Пригответе се за учебни дейности. Водете диалог с учителя.

  • Изявление на темата и образователна и познавателна задача, произношение на темата на урока, мотивиране на учениците за по-нататъшна работа по темата

Продължавайки уводния разговор, учителят моли децата да обърнат внимание на слайдовете и снимките в учебника и да попитат въпроси водят до темата на урока.

- Можете ли да познаете темата на нашия урок?

Учениците отговарят на въпроса на учителя.

Напишете темата на урока на дъската.

Учениците, отговаряйки на въпроси, предвиждат какво ще се обсъжда в урока и какви думи ще срещнат.

    Въвеждане на нови думи - речник по темата « Безопасност »

Учителят използва илюстрации и кани учениците да предвидят съдържанието на листовката. Учителят задава въпроси за това какво правят хората на снимките. Организира фронтална работа и записва отговорите на дъската.

Упражнение 1 страница 8

След това учителят представя новия речник на правилата за безопасност, като използва разпечатки с думи (Правила за лична безопасност). Контролира четенето на текст. Предоставя необходимите разяснения.

Предскажете съдържанието на листовката. Отговарят на въпроси.

Някой гледа през дупка във врата, за да види кой звъни на звънеца. Момичето спи. Има мобилен телефон до себе си на масичката на леглото, за да се обади, ако нещо не е наред. Момчето отваря вратата на някого и т.н.

Учениците свързват подчертаните думи, изрази с тяхното значение. Учениците проверяват задачата първо по двойки, а след това като част от обща проверка.

    Работа с текст

Учителят предлага да направите упражнение 2 на страница 8 за развитие на способността за предвиждане на съдържанието на текста по дадено начало.

Учениците четат първите два реда от диалога и изпълняват задачата индивидуално. Отговорите се обсъждат по двойки и след това се проверяват. След това учениците с I четат диалога, придружен от аудиозапис, и проверяват правилността на своите предположения. Предложен отговор: Те са в един от домовете си, защото бащата на едно от момчетата инсталира аларма.

5. Физкултурна минута

- Виждам, че сте уморен, нека направим малко физически упражнения. Кой иска да прекара някои физически упражнения? ( Учителят предлага физическа активност

Учителят включва музиката. изпълнявам, произнасяне на думи на английски и правенедвижения.

6. Запознаване с наставката –ly и упражняване на умения за словообразуване

Запознава учениците с правилото за образуване на наречия от прилагателни с помощта на наставката –ly. Пита дали учениците знаят други наречия, образувани по този начин. Задава упражнение за самостоятелно изпълнение. Организира самоизследване.

Прочетете правилото. Те дават свои примери за наречия: хубаво, игриво, шумно и др. Изпълнете упражнението.

7. Работа с фразови глаголи.

Учителят осигурява развитието на значенията и използването на фраза глаголи (бягам). Работа върху речников запис. Моли учениците да обърнат внимание на обозначението на фразовите глаголи в речника (phrv).Кани учениците да изпълнят самостоятелно упражнение 4.

Прочетете полето Учебни умения. Намерете значението на фразовите глаголи в речника. Самостоятелно изпълнение на упражнение 4, т.9.

8. Запознаване с употребата на модалния глагол should.

Запознава учениците с модалния глаголтрябва/не трябва.Учителят устно обяснява темата. След това пише изречението Марк е болен на дъската. Попитайте учениците какво биха посъветвали Марк да направи. И ги довежда до отговора: отидете на лекар. Пише на дъскатаМарк трябва да отиде на лекар.Изработва дизайна. Предлага отново да прегледате диалога на упражнение 2, стр.8 и да намерите примери за употреба на трябва/не трябва. Провежда фронтална проверка на упражнението.

Учениците изучават правилото в учебника. Разработете употребата. Изпълнете упражнение 2, т.8.

9. Рефлексия (обобщаване на работата)

- И така, деца, нашият урок приключва ...

Кани учениците да се изкажат по съдържанието на урока, получените знания и резултатите от работата

-- Кажете ми какво научихте в урока?

- Хареса ли ви урока?

- Какво научихме?

- Кой беше най-активен в нашия урок?

Благодаря ви за работата. Бяхте много активни!

Особено ми харесва начина, по който...работя днес. Получавате "5 s".

Вашата домашна задача Пр.8 стр.9.

Но урокът не е приключил.Домашна работа: Направете листовка с правилата за поведение на улицата

Пишете домашните в дневник упражнение 8, страница 9 ( напишете писмо до приятел).

Обобщете работата в урока, обобщете (какво направиха, какво научиха).

Оценяват собственото си представяне и представянето на своите съученици в класната стая.

Получете оценки.

Кажете сбогом на учителя.

План-конспект на урока по английски език Бекирова Е.Х.

Степен: 7

Урок: 2

Дата: 09/05/16

Тема: Седем пъти мери режи един път. Активиране на граматическите умения.

Цели: образователни (фокусирани върху постигане на учебни резултати по предмета) : развитие на способността за предвиждане на съдържанието на текста; въвеждане на нова лексика по тематаправила за безопасност;овладяване на метода за образуване на наречия от прилагателни с помощта на наставка–ly;(бягам); относноТрябва ( н" T) (съвет, препоръка) и развитие на умения за използването му в речта ;

развиващи се (фокусирани върху постигане на метапредметни резултати от обучението): развиват комуникативна универсалност учебни дейностичрез всички видове речева дейност;

образователни (фокусирани върху постигане на лични резултати от обучението): култивиране на валеологична култура (овладяване на нормите за лична безопасност в голям град), култура на поведение чрез усвояване на нормите на етикета: способността да изразявате предпочитания, да поискате съвет / давате съвети

Оборудване : учебник, презентация “Better safe than sorry”, аудиозаписи за пр. No2а, No6; лист за работа по двойкиПитанеза/ даванесъвет»; карти за размисъл.

Тип урок: комбиниран урок

Планирани резултати: диалог-подбуждане към действие; слушане с избирателно разбиране на информация, четене с избирателно разбиране на информация.

По време на часовете.

    Организационно време:

Поздравления

Задължение.

    Проверка на домашните, възпроизвеждане и корекция на опорни знания на учениците. Актуализация на знанията:

Проверка на домашните – пр. 6 чл. 7

    Поставяне на цели и задачи на урока. Мотивация на учебната дейност на учениците:

Поработете върху заглавието на урокаПо-добре безопасно отколкото съжалявам , питамвъпросотносноразбираненеговиятзнамчения(по-добре е да направите нещо, за да се защитите, отколкото да съжалявате по-късно). Учениците предвиждат какво ще се обсъжда в урока, какви думи ще срещнат.

4. Първично усвояване на нови знания:

1.) Въвеждане на нови LE

Пр. 1, стр. осем - използвайки илюстрацииучениците предвиждат съдържанието на листовката, като отговарят на въпроса какво правят хората от снимките и с каква цел. Научете нов речник.

ПРЕЗЕНТАЦИЯ. СЛАЙДОВЕ 1-2.

2.) Пр. 2-ро осем - научете как да образувате наречия от прилагателни с помощта на наставка ly

ПРЕЗЕНТАЦИЯ. СЛАЙД 3.

3.) Пр. 4 с.л. 9 - овладяване на значенията и използването на фразови глаголи(бягам)ПРЕЗЕНТАЦИЯ. СЛАЙД 4.

4.) Пр. 5а чл. 9 - относноприсвояване на значението на модалния глаголТрябва ( н" T) (съвет, препоръка)ПРЕЗЕНТАЦИЯ. СЛАЙД 5.

    Първоначална проверка на разбирането:

    Пр. 2 с.л. осем - слушайте аудиозаписа на диалога, отговорете на въпросите.

    Пр. 4 с.л. 9 – попълнете пропуските с необходимия фразеологичен глагол.

    Основно закрепване:

    Пр. 6 чл. 9 - чуйте аудиозаписа и попълнете пропуските.

ПРЕЗЕНТАЦИЯ. СЛАЙД 6.

    Упражняване на умения за използване на фрази вупражнение 7 чл. 9

ПРЕЗЕНТАЦИЯ. СЛАЙД 7.

7. Контрол на усвояването, обсъждане на допуснатите грешки и коригирането им: Работете по двойки: съставяне на мини-диалози на карти и разиграване на 1-2 диалога.

8. Рефлексия на урока: по карти.

9. Домашна работа:

Пр. 2 а чл. 8 - напишете превод на диалога.

Сережа и Влад - пр. 3-то 8 - образувайте наречия от прилагателни и превеждайте.

Искане/даване на съвет

Даване на съвети

    Какво трябва да направя, за да...?

    Кой е най-добрият начин да...?

    Как мога аз/ние...?

    Не трябва да)…

    Какво ще кажете за... +ing

    Защо не…?

Искане/даване на съвет

Даване на съвети

    Какво трябва да направя, за да...?

    Кой е най-добрият начин да...?

    Как мога аз/ние...?

    Мисля/не мисля, че трябва...

    Не трябва да)…

    Какво ще кажете за... +ing

    Защо не…?

Учител: Берсингова З.С.

Дата: 09.09.2015 г

Предмет: английски език

Клас: 7 "g"

Тема на урока: По-добре да се предпазим, отколкото да съжаляваме

преподавателски аспект

    да може да говори за правилата за лична безопасност в голям град;

    да може да напише листовка с правилата за безопасно поведение на улицата;

    да може да използва модалния глагол should / shouldn "t

    да могат да образуват наречия от прилагателни с помощта на наставката -ly

    да може да използва фразови глаголи (бягай)

аспект на развитието

    развиват комуникативен UUD чрез всички видове речева дейност;

    развиват когнитивни UUD;

    развиват регулаторни UUD, включително способността за поставяне на цели, планиране, самонаблюдение;

    развиват семантични умения за четене: способността да се предвиди съдържанието на текста;

    развиват познавателни интереси

образователен аспект:

    да възпитава валеологична култура (овладяване на нормите за лична безопасност в голям град), култура на поведение чрез усвояване на нормите на етикета: способността да изразявате предпочитания, да поискате съвет (давате съвети)

Тип урок: Урок за изучаване и първично затвърждаване на нови знания

Стъпки на урока:

I Подготовка за образователни и познавателни дейности

II Усвояване на нови знания

III Дебрифинг

Ресурси на урока: презентация, компютър, интерактивна дъска, проектор, CD.

По време на часовете

Етапът на подготовка за активна образователна и познавателна дейност

5 мин.

Задача: да мотивира учениците да придобиват нови знания, поставяйки целта на урока, определяйки крайния резултат.

Метод: репродуктивен

Форма на работа: фронтална

Дейност на учителя

Учителят поздравява и провежда организационния етап на урока.

Студентски дейности

Отговорете на поздрави. Учениците, отговаряйки на въпроси, предвиждат какво ще се обсъжда в урока и какви думи ще срещнат.

Дейност на учителя

Продължавайки уводния разговор, учителят моли децата да обърнат внимание на слайдовете и снимките в учебника и чрез задаване на въпроси насочва към темата на урока.

Напишете темата на урока на дъската.

Студентски дейности

Учениците, отговаряйки на въпроси, предвиждат какво ще се обсъжда в урока и какви думи ще срещнат.

Етап на прилагане на знанията

Цел: осигурява усвояването на нови знания и начини на действие на ниво приложение в променена ситуация

Метод: продуктивен

Форма на работа: фронтална, двойка, групова

Дейност на учителя

1) Учителят използва илюстрации и кани учениците да предвидят съдържанието на листовката. Учителят задава въпроси за това какво правят хората на снимките. Организира фронтална работа и записва отговорите на дъската.

2) въвежда нова лексика по темата Правила за безопасност (Правила за лична безопасност). Контролира четенето на текст. Предоставя необходимите разяснения.

3) Учителят предлага да се изпълни упражнение 2 на страница 8, за да се развие умението да се предвижда съдържанието на текста в дадено начало.

4) Запознава учениците с правилото за образуване на наречия от прилагателни с помощта на наставката -ly. Пита дали учениците знаят други наречия, образувани по този начин. Задава упражнение за самостоятелно изпълнение. Организира самоизследване.

5) Учителят осигурява развитието на значенията и използването на фразови глаголи (бягай). Работа върху речников запис. Моли учениците да обърнат внимание на обозначението на фразовите глаголи в речника (phr v). Кани учениците да изпълнят самостоятелно упражнение 4.

6) Запознава учениците с модалния глагол should / shouldn "t. Учителят обяснява темата устно. След това той пише изречението Марк е болен на дъската. Той пита учениците какво биха посъветвали Марк да направи. И ги води до отговорът: отидете на лекар. Пише на дъската Марк трябва да отиде на лекар. Разработва конструкцията. Предлага отново да прегледате диалога на упражнение 2, стр. 8 и да намерите примери за употребата на трябва / трябва да "t. Провежда фронтална проверка на упражнението.

7) Учителят организира играта. Разделя учениците на два отбора. Учениците от единия отбор посочват проблема, а учениците от другия екип дават подходящ съвет.

8) Учителят насърчава развитието на продуктивни умения за писане - способността да се пишат съвети за лична безопасност на улицата. Заедно с учениците той чете заданието и обсъжда ключовите думи с тях (листовка със съвети, пазете се, улици). Колективно обсъжда с учениците предложените идеи и пише на дъската.

Студентски дейности

1) Предскажете съдържанието на листовката. Отговарят на въпроси.

Някой гледа през дупка във врата, за да види кой звъни на звънеца. Момичето спи. Има мобилен телефон до себе си на масичката на леглото, за да се обади, ако нещо не е наред. Момчето отваря вратата на някого и т.н.

2) Учениците свързват подчертаните думи, изрази с техните значения. Учениците проверяват задачата първо по двойки, а след това като част от обща проверка.

3) Учениците четат първите два реда на диалога и изпълняват задачата индивидуално. Отговорите се обсъждат по двойки и след това се проверяват. След това учениците с I четат диалога, придружен от аудиозапис, и проверяват правилността на своите предположения. Предложен отговор: Те са в един от домовете си, защото бащата на едно от момчетата инсталира аларма.

4) Прочетете правилото. Те дават свои примери за наречия: хубаво, игриво, шумно и др. Изпълнете упражнението.

5) Прочетете полето Учебни умения. Намерете значението на фразовите глаголи в речника. Самостоятелно изпълнение на упражнение 4, т.9.

6) Учениците изучават правилото в учебника. Разработете употребата. Изпълнете упражнение 2, т.8.

7) Вземете активно участие в играта. Предлагани отговори: Team1: Имам зъбобол. Екип 2: Трябва да посетите зъболекар.

8) Прочетете задача упражнение 8, стр.9 и колективно обсъдете ключовите думи с учителя. Учениците използват текста на флаера от Упражнение 1 като шаблон. Изпълнете упражнение 8 самостоятелно. Предложен отговор: За да се предпазите на улицата: Не носете много пари и дръжте портфейла си близо до вас. Не трябва да оставяте скъпи вещи в колата си, за да ги видят всички. Когато сте „навън през нощта, трябва да ходите в добре“ осветени зони. Винаги носете мобилния си телефон със себе си и се обадете на полицията, ако имате проблем.

Етапът на обобщаване на урока на рефлексивна основа

Задача: да предостави анализ, оценка на собствените си дейности и поставяне на нови задачи от всеки ученик, като се вземат предвид целите, поставени в началото на урока

Метод: продуктивен

Форма на работа: фронтална

Дейност на учителя

Студентски дейности

    Учителят организира рефлексия. Преглед на целите на урока. Задава въпроси и води учениците до заключението какви цели, поставени в началото на урока, са постигнали.

Задава въпроси какво са научили децата в урока и дали тази информация им е полезна. И колко интересен и информативен беше урокът.

Учениците възпроизвеждат формулировката на поставените в началото на урока цели (задачи, въпроси) и правят заключение дали е получен отговор.

Те отговарят на въпроси и говорят какво са усвоили в урока, какви техники и методи са използвали за това.

Определете личния комфорт в урока.

Те изразяват задоволство от съвместната учебна дейност и мотивация за по-нататъшното й продължаване.

Информационен етап за домашна работа

Дейност на учителя

Студентски дейности

Учителят обяснява домашното. Домашните са диференцирани според възможностите на всеки ученик и резултатите от урока.

SB пр. 8 стр. 9; WB, p. 6.

Студентите в условията на предлагане на избор на диференцирана задача - изпълняват я в съответствие с коментарите на учителя.

Записват домашното си в дневник (или го поставят в работна тетрадка), запознават се със съдържанието му и, ако е необходимо, задават уточняващи въпроси.

Готови сте да го направите сами.

Технологична карта на урока по английски език в 7. клас

Предмет : Английски език

Учител : Зверева Е.В., MBOU Pochinkovskaya средно училище стр. Починки

Тема на урока : "Измери седем пъти, изрежи един"

Номер на урока : Урок #4 (1b)

Тип урок: комбиниран (урок с обща методическа насоченост), времетраене - 45 минути

Форми на работа : индивидуално, групово, работа по двойки, фронтално изследване.

UMC: „Английски на фокус“ ​​Автори: Ю.Е. Vaulina, D. Dooley, O.E. Подоляко, В. Еванс, Москва, Просвещение, 2017

Цели на урока:

1. Компонент за развитие: развитие на интелектуалната, информационната, комуникативната култура на учениците; развитие на вниманието, логическото мислене, паметта, изобретателността, способността за анализиране и синтезиране на учебен материал.

2. Образователен компонент:организиране на дейностите на учениците за запознаване с нов лексикален и граматичен материал и подобряване на изучавания преди това езиков материал; прилагане на знания и умения в различни ситуации.

3. образователен компонент:възпитание на толерантност и уважение към различния начин на живот и начин на живот.

4 . Здравословен компонент:

  1. Предотвратяване на психическо натоварване чрез промяна на дейностите.
  2. Създаване на атмосфера на психологически комфорт за учениците в класната стая.
  3. Диференциран подход към преподаването.

Основни практически цели:

Уроци:

  • да може да говори за правилата за лична безопасност в голям град;
  • да може да напише листовка с правилата за безопасно поведение на улицата;
  • да може да използва модалния глагол should/shouldn't
  • да могат да образуват наречия от прилагателни с помощта на наставката –ly
  • да може да използва фразови глаголи (бягай)

Разработване:

  • развиват комуникативен UUD чрез всички видове речева дейност;
  • развиват когнитивни UUD;
  • развиват регулаторни UUD, включително способността за поставяне на цели, планиране, самонаблюдение;
  • развиват семантични умения за четене: способността да се предвиди съдържанието на текста;
  • развиват познавателни интереси
  • образователен
  • да възпитава валеологична култура (овладяване на нормите за лична безопасност в голям град), култура на поведение чрез усвояване на нормите на етикета: способността да изразявате предпочитания, да поискате съвет (давате съвети)

Планирани резултати:

Предмет: учениците ще се научат да използват активно лексиката по темата "Безопасност" в устна реч, да четат текста с извличане на определена информация и с пълно разбиране на прочетеното.

лични: формиране на лично и жизнено самоопределение.

Метасубект:

Когнитивни: да извършват съзнателно изграждане на речево изявление в устна и писмена форма; структурни познания; самостоятелно допълване на текста с попълване на липсващите компоненти;

Регулаторни: целеполагане, включително поставяне на нови цели, трансформиране на практическа задача в познавателна;

Комуникативен: научете се да използвате адекватно речеви средства за изграждане на монологично и диалогично изказване.

Оборудване: учебник "English in Focus - 7", работна дъска, интерактивна дъска, аудио курс "English in Focus - 7", Power Point презентация на тема "Better safe than sorry", софтуер за IAD.

Етап на урока

Дейност на учителя

Студентски дейности

Използвани методи, техники

  1. Мотивация за учебна дейност

Поздравява ученицитеДобро утро деца! Седнете, моля), проверява готовността на учениците за урока.

Създава емоционално настроение за учебна дейност.

Добро утро момчета и момичета!

Заемете местата си!

Радвам се да те видя!

Играе диалози с учениците:

Как си днес?

Какво е времето днес?

Коя е датата днес? Какъв ден е днес?

Всички присъстват ли и готови ли са за урока? Готови ли сте да започнете урока?

Поздравете учителядобро утро Учителю , заемат местата си. Пригответе се за учебни дейности. Водете диалог с учителя.

словесен метод

  1. Изявление на темата и образователна и познавателна задача, произношение на темата на урока, мотивиране на учениците за по-нататъшна работа по темата

Продължавайки уводния разговор, учителят моли децата да обърнат внимание на слайдовете и снимките в учебника и чрез задаване на въпроси насочва към темата на урока.

Можете ли да познаете темата на нашия урок?

Учениците отговарят на въпроса на учителя.

Напишете темата на урока на дъската.

Учениците, отговаряйки на въпроси, предвиждат какво ще се обсъжда в урока и какви думи ще срещнат.

словесен метод, търсещ метод, демонстрационен метод(слайд 1)

  1. Въвеждане на нови думи - речник по темата "Безопасност"

Учителят използва илюстрации и кани учениците да предвидят съдържанието на листовката. Учителят задава въпроси за това какво правят хората на снимките. Организира фронтална работа и записва отговорите на дъската.

Упражнение 1 страница 8

След това учителят представя новия речник на правилата за безопасност, като използва разпечатки с думи (Правила за лична безопасност). Контролира четенето на текст. Предоставя необходимите разяснения.

Предскажете съдържанието на листовката. Отговарят на въпроси.

Някой гледа през дупка във врата, за да види кой звъни на звънеца. Момичето спи. Има мобилен телефон до себе си на масичката на леглото, за да се обади, ако нещо не е наред. Момчето отваря вратата на някого и т.н.

Учениците свързват подчертаните думи, изрази с тяхното значение. Учениците проверяват задачата първо по двойки, а след това като част от обща проверка.

Учебно-словесен метод, търсещ метод, демонстрация(снимки от учебника, слайдове 2-10)

  1. Работа с текст

Учителят предлага да се изпълни упражнение 2 на страница 8, за да се развие умението да се предвижда съдържанието на текста в дадено начало.

Учениците четат първите два реда от диалога и изпълняват задачата индивидуално. Отговорите се обсъждат по двойки и след това се проверяват. След това учениците с I четат диалога, придружен от аудиозапис, и проверяват правилността на своите предположения. Предложен отговор: Те са в един от домовете си, защото бащата на едно от момчетата инсталира аларма.

Учебно-вербален метод.

демонстрация(слайд 11).

5. Физическо възпитание

- Виждам, че сте уморен, нека направим малко физически упражнения. Кой иска да прекара някои физически упражнения?(Учителят предлага да проведе сесия по физическо възпитание)

Учителят включва музиката. изпълнявам,произнасяне на думи на английски и извършване на движения.

словесен метод.

Мотор.

6. Запознаване с наставката –ly и упражняване на словообразуващи умения

Запознава учениците с правилото за образуване на наречия от прилагателни с помощта на наставката –ly. Пита дали учениците знаят други наречия, образувани по този начин. Задава упражнение за самостоятелно изпълнение. Организира самоизследване.

Прочетете правилото. Те дават свои примери за наречия: хубаво, игриво, шумно и др. Изпълнете упражнението.

Практическо-вербален метод, демонстрация (слайд 12)

7. Работа с фразеологичен глагол.

Учителят осигурява развитието на значенията и използването на фразови глаголи (бягай). Работа върху речников запис. Моли учениците да обърнат внимание на обозначението на фразовите глаголи в речника(phrv). Кани учениците да изпълнят самостоятелно упражнение 4.

Прочетете полето Учебни умения. Намерете значението на фразовите глаголи в речника. Самостоятелно изпълнение на упражнение 4, т.9.

Практическо-вербален метод, демонстрация (слайд 13)

8. Запознаване с използването на модалния глагол should.

Запознава учениците с модалния глагол should/shouldn't. Учителят устно обяснява темата. След това пише изречението Марк е болен на дъската. Попитайте учениците какво биха посъветвали Марк да направи. И ги довежда до отговора: отидете на лекар. Пише на дъската Марк трябва да отиде на лекар. Изработва дизайна. Предлага отново да прегледате диалога на упражнение 2, стр.8 и да намерите примери за употреба на трябва/не трябва. Провежда фронтална проверка на упражнението.

Учениците изучават правилото в учебника. Разработете употребата. Изпълнете упражнение 2, т.8.

Учебно-вербален метод.

Метод на търсене, демонстрация (Слайд 14)

9. Работа със слушане. Възможност за попълване на празнини, като се използва чутата информация.

Учителят организира упражнение 6 т.9.

Чуйте записа и попълнете пропуските.

Учениците слушат два пъти записа и попълват пропуските.

Метод на търсене, демонстрация (Слайд 15)

9. Рефлексия (обобщаване на работата)

И така, деца, нашият урок приключва...

Кани учениците да се изкажат по съдържанието на урока, получените знания и резултатите от работата

Кажете ми какво научихте в урока?

Хареса ли ви урока?

Какво научихме?

Кой беше най-активен в нашия урок?

Благодаря ви за работата. Бяхте много активни!

Особено ми харесва начина, по който...работя днес. Получавате "5 s". Останалите "4 s".

Вашата домашна задача Пр.8 стр.9.

Но урокът не е приключил. погледнете екрана.Домашна работа:Направете листовка с правилата за поведение на улицата

Пишете домашните в дневникупражнение 8, страница 9 (напишете писмо до приятел).

Обобщете работата в урока, обобщете (какво направиха, какво научиха).

Оценяват собственото си представяне и представянето на своите съученици в класната стая.

Получете оценки.

Кажете сбогом на учителя.

Учебно-вербален метод.

Демо метод