Žemės dienos pamokos vidurinėje grupėje santrauka. Žemės diena (pramogų scenarijus vidurinėje darželio grupėje). Pristatymas „Elgesio miške taisyklės“

Ekologiškas laisvalaikis „Žemės diena“

in vidurinė grupė

Tikslas:

Vaikų aplinkosauginių žinių gilinimas, rūpestingo požiūrio į gamtą, atsakomybės už visą Žemės gyvybę jausmo ugdymas.

Užduotys:

Ugdyti supratimą apie gyvybę Žemėje ir augalų, gyvūnų ir žmonių vystymosi sąlygas (oras, vanduo, maistas,);

Ugdykite pasididžiavimo savo planeta jausmą;

Sužadinti norą nuveikti ką nors malonaus Žemei;

Preliminarus darbas: pokalbiai aplinkosauginio švietimo tema, iliustracijų žiūrėjimas, skaitymas meno kūriniai apie augalus ir gyvūnus, pažintis su kosmosu.

Įranga: iliustracijos „Metų laikai“, gaublys, pasaulio žemėlapis, du šiukšlių krepšiai, šiukšlės (suglamžytas popierius, sausos šakos).

AT:

Žemėje yra didžiulis namas.
Mėlynas stogas.
Jame gyvena saulė, lietus ir perkūnija,
Miško ir jūros banglenčių sportas.
Jame gyvena paukščiai ir gėlės,
Linksmas upelio garsas,
Tu gyveni tame šviesiame name,
Ir visi tavo draugai.

Šiandien švenčiame Žemės dieną. Mes šloviname Žemę ir dėkojame už viską. Visos gyvos būtybės Žemėje randa sau maisto. Viską, ko reikia gyvybei, Žemė mums duoda: maistą, medžiagą drabužiams, vandenį. Žemė yra graži planeta! Žmonės turėtų ją mylėti ir ja rūpintis, nes ji – mūsų bendri namai. Sveikinu visus su Žemės diena!

Vaikinai, šiandien Žemės planeta pakvietė mus į savo gimtadienį. Jos gimtadienį švenčia visi žmonės pasaulis. Šią dieną visi stengiasi sodinti medžius, gėles, gaminti paukščių namelius paukščiams, išvežti šiukšles iš gatvių, aikščių, sutvarkyti rezervuarus. Žmonės stengiasi išsaugoti ir papuošti savo namus – mūsų planetą

Klausimas: Vaikinai, pasisveikinkime su Žeme.

Sveiki, Motina Žemė!

Sveiki, pievos, laukai!

Sveika upe, laba pieva,

Viskas, ką matome aplinkui!

AT:
– Skaitykime tokius sveikinimus mūsų Žemei.

„Brangioji žeme!
Sveikiname su švente!
Linkime jūsų upėms, ežerams, miškams,
Jūsų augintiniai: gyvūnai ir paukščiai,
Žuvų ir vabzdžių sveikata,

Ir taip pat būti gražiausia planeta.
Mes manome, kad per tavo gimtadienį
Būsite linksmi ir mūsų neįsižeisite.
Mes pasistengsime iš jūsų pašalinti visas šiukšles“.

AT:
Vaikinai, ar norite žaisti?

Žaidimas su kamuoliu žaidžiamas:

    Kas gyvena žemėje? (gyvūnai, vabzdžiai, gėlės ir kt.)

    Kas gyvena po žeme? (kirminai, kurmiai, vabalai ir kt.)

    Kas skrenda virš Žemės? (paukščiai, vabzdžiai)

    Kada lauke šviesu? (po pietų)

    Kam reikalingas vanduo? (gerti, maudytis, laistyti augalus ir kt.)

    Kam skirtas oras? (reikalingas kvėpavimui)

    Ką veikia bitės? (rinkti nektarą)

Pranešėjas:
Jūs esate puikūs, žinote viską apie Žemę.

Varzybos: „Kas greitai išvalys šiukšles“.

Pasibaigus konkursui, vedėjas domisi, kur gyvūnai gali panaudoti šakas (lizdams, skruzdėlynams ir pan.)

AT:

O dabar siūlau įminti mįsles:

    Kas yra šios lubos?
    Jis žemas, jis aukštas
    Dabar jis pilkas, tada balkšvas,
    Tai šiek tiek mėlyna.
    Ir kartais taip gražu -
    Nėriniai ir mėlyna - mėlyna
    (dangus)

    Mums visiems tai patinka
    Mes verkiame be jo
    Ir kai tik pasirodys
    Mes žiūrime į šalį, mes slepiame:
    Tai labai šviesu
    Ir karšta – karšta.
    (Saulė)

    Auga pievoje
    Buvo krūvoje.
    (Žolė)

    Dvi antenos viršuje
    Ir ji sėdi trobelėje.
    Jai pačiai pasisekė
    Šliaužia šiaudais.
    (Sraigė)

    Jis gali būti gyvas ir miręs
    Ir skystas, ir labai kietas...
    Gali slypėti danguje
    Ir pasislėpti žemės gelmėse
    Ir išgaruos mūsų akyse
    Ir tada vėl pasirodys!
    (Vanduo)

    Kas visą laiką gyvena vandenyje,
    Ir ji negeria vandens.
    Nei ežeras, nei upė
    Ne bet koks kitas.
    (žuvis)


AT:
Vaikinai, bet Žemė skirtingais metų laikais skiriasi. (Rodyti nuotraukas)

Spėkite: kada žemė balta?
O kaip geltona, raudona, oranžinė?
Kada žalias?
O kada – įvairiaspalvis?

Klausimas: O dabar, šventės garbei, siūlau pagaminti medalius mūsų Žemei atminti.

(trafaretai, šablonai, klijai, žirklės)

AT:
Jūs jau senas ir suprantate, kad Žemė yra mūsų maitintoja ir laistytoja.

Išsaugokime planetą.

Nėra kito tokio pasaulyje!

Mes linksminamės virš jo, debesų ir dūmų.

Mes neleisime niekam jos skaudinti!



Mantrova Svetlana

savivaldybės autonominė ikimokyklinio ugdymo įstaiga

1 bendrojo lavinimo tipo darželis

Šventė« Žemės diena»

dėl vidurinė grupė

globėjas: Mantrova S. N.

Muzikinis vadovas: Kolomnikova O.G.

Šventė« Žemės diena» dėl vidurinė grupė

Ekologijos pamoka « Žemės diena» in vidurinė grupė.

1 Ved:

Daug kartų susitikome atostogos šiame kambaryje

Tačiau tokių, kaip šis, mes dar nežinome.

Balandžio 22-ąją švenčia visų šalių žmonės šventė – Žemės gimtadienis! Tuo visi sodina medžius, gėles, išvežti šiukšles iš gatvių, išvalyti rezervuarus. Žmonės stengiasi išsaugoti ir papuošti savo namus – mūsų planetą.

Ką jūs ir jūsų tėvai nuveikėte iki šiol?

Vaikai:

Išvežė sausas šakas, šiukšles, kasė medžius, balino, pasodino medį ir alyvų krūmą.

2 Ved. Ko tu nori Žemė šią dieną.

Vaikas: U mylima žemė šalia mano žemės

Šiandien dieną gimdymas, kuris ją pagimdys?

Pavasaris duos šventinė rožinė apranga

Garsių paukščių giedojimas suteiks jai sodą.

Vaikas: Miškas dosniai dovanos ryškias gėles

Na, o mėlyna jūra suteiks vėsos

O drugio plazdėjimas suteikia jai lauką

Bitės duoda saldaus medaus

Į savo gimtąjį kraštą

Vaikas: Ir vaikinai dainuos linksmą dainą

Jie duos jai eilėraščius, pradės dainą

Ir apie tai palinkėti jai atostogų

Tapk dar gražesnė, tapk dar seklesnė!

2 Vedos: Kodėl, jūsų nuomone, šis pavasaris švenčiamas? šventė?

Vaikai:

Žemė šyla, pasidaro šilčiau, ant medžių atsiranda lapai, žydi gėlės, paukščiai turi jauniklių, viskas atgyja.

1 Ved. Vaikinai, ar girdi lašelių skambėjimą,

kas skuba mus aplankyti?

Pavasaris: Mano vardas pavasaris, aš esu pavasario mergina

Einu miško taku be poilsio ir miego

Noriu, kad saulės spinduliai sušildytų visus

Taigi, kad linksmi rūkai skrenda iš pietų

2 Vedos: Sveikas pavasari, kaip laikaisi?

Pavasaris: Valau.

2 Vedos: Kam tau reikia šluotos?

Pavasaris: Valykite sniegą nuo kalvos.

2 Vedos: Kam tau reikalingi srautai?

Pavasaris: Nuplaukite šiukšles nuo takelių.

2 Vedos: Kam tau reikalingi spinduliai?

Pavasaris A: Valymui taip pat.

Išdžiovinsiu veją

Aš pakviesiu jus į pavasario mišką ...

2 Vedos: Ačiū pavasariui!

Priimame jūsų kvietimą.

Vaikinai, mes einame į stebuklingą mišką.

Fizminutka "Kelionė":

Einame kaimo keliuku

šildomas saulės žemė(tupdyti,

Prieš mus yra pieva, po kojomis minkšta žolė (slyskite kojomis,

Einame upės pakrante, po kojomis ošia smėlis (trinkite delnus,

Mediniu tiltu kertame upę (aukštai pakelkite kojas,

Kitas upės krantas pelkėtas, šokinėjame nuo guzelio iki guzelio (šokinėja ant dviejų kojų)

Aplink gluosnių tankmę vėjas purto lanksčias šakas (pakelkite rankas aukštyn, purtydami)

Dešinėje ir kairėje nuo pūkų juos rinksime (pasvirai)įdėkite jį į delną ir nupūskite.

1 Ved: Kas yra gamta, kaip jūs ją suprantate?

Vaikai: Gamta yra augalai, medžiai, kalnai, Žemė, gyvūnai, paukščiai, vanduo, oras.

1 Ved: Tai viskas, kas mus supa,

kuris nėra sukurtas žmogaus rankomis.

Tai jūs pavaizdavote savo piešiniuose.

Kaip manai, kas yra ant mano stalo?

Vaikai: Tai gaublys!

1 Ved A: 1. Tai modelis žemė.

2. Kokia tai forma (apvalus)

3. Kaip tai parodyti

(rankos, akys, galva, pirštai)

4. Kiek kartų žemė keičia spalvą

(4 kartus: balta, žalia, spalvinga, oranžinė, raudona, auksinė)

5. Kas kvepia Žemė?

(lietus, sniegas, gėlės, grybai, Kalėdų eglutė)

6. Kokius garsus galima išgirsti žemė?

(lietaus garsas, vėjas, lašai, griaustinis, jūros garsas, upeliai, paukščių giesmės, gyvūnų balsai)

Ar jūs, vaikinai, ką nors girdite?

Taip, tai iš tolimų šalių sugrįžę migruojantys paukščiai.

Kokie paukščiai atskrido?

Žaidimas „Pastatykime namą starkiams“.

2 Vedos: Turime svečią. Kas spėja.

Mano dėkle yra morkų ir kopūstų, kam jis skirtas?

Vaikai: Zuikis

Ateina žaislinis triušis.

Vaikas skaito eilėraštį zuikis:

Kuris bijo visų pasaulyje

Šis kiškis yra žinomas vaikams

Ir nuo bet kokio ošimo

O nuo piktojo vilko – blogis

Ir nuo raudonosios lapės

Jo ūsai dreba

Prispaudžiant ausis prie nugaros

Visi bijo pilkojo kiškio

Jis bijo net pelės

Nes jis bailys!

2 Vedos: rūpintis savo augintiniais, savo pasodintu medžiu

ar gėlė, tampate malonesnis ir rūpestingesnis savo artimiesiems ir visoms gyvoms būtybėms, kurios jus supa.

Kokie gyvūnai gyvena jūsų namuose?

Vaikai: Katė šuo…

scena "Kartą pievoje..." (dalyvaujant tėvams)

1 Ved: Proskynoje kartą gyvuliai ginčijosi.

Kas yra svarbiausias miške, žinote, vaikinai?

Turėti: Aš esu miško šeimininkas – meška.

Visi žino, kad aš esu svarbiausias miške!

Kiškis: Kaip tu gali save vadinti miško savininku?

Koks tu šeimininkas, kuris visą žiemą miegi ir nežinai

kas vyksta jo namuose?

Esame patys svarbiausi kiškiai miške, visur lakstome, viską žinome.

Voverė: Mes, voverės, esame greiti ir judrūs.

Šokinėjame nuo šakos ant šakos, viską matome iš aukščio.

Mes miške patys svarbiausi!

Paukštis: Jei ne aš, paukštis, miške būtų buvę blogai.

Saugau medžius nuo kenkėjų.

Aš pats svarbiausias!

1 Ved: Draugai nesiginčykite!

Miškui reikia jūsų visų, visi priklauso vieni nuo kitų.

Jei kas nors iš jūsų palieka mišką,

jis nuskurs ir gali mirti.

2 Vedos: Vaikinai, pažiūrėkite, koks didelis debesis.

Debesis: Sveiki vaikinai, aš esu Debesės mama,

o jūs mano maži vaikai ir jums laikas eiti į kelią.

Žaidimas „Lašeliai slenka“

Lašeliai skrido toliau žemė. (šokti, bėgti).

Jiems nusibodo šokinėti vieniems.

Jie visi susirinko ir tekėjo mažais linksmais upeliais. (susidėkite keturių rankas ir bėkite kaip gyvatė).

Brooksas susitiko ir tapo didele upe (srautai sujungti į vieną didelę grandinę).

Tekla – upė tekėjo ir įkrito į vandenyną (vaikai atkuria apvalų šokį ir juda ratu).

Ir tada saulė sušildė.

Lašeliai tapo lengvi, išsitempė (atsisėsk ir pakelk rankas). Lašeliai išgaravo po saulės spinduliais ir grįžo į Mama Cloud.

1 Ved: Pajuskite gryną orą po lietaus. Kokia lietaus nauda?

Vaikai: Laistyti augalus, nuplauti dulkes,

pripildo upes ir jūras vandeniu.

1 Ved: Mūsų miške gausu uogų.

Kokios uogos auga miške?

Vaikai: avietės, mėlynės, bruknės, spanguolės, gervuogės.

2 Vedos K: Kas, jūsų nuomone, yra svarbiausias dalykas pasaulyje?

Padovanokite vaikams ženkliukus su saulės, vandens, oro (vėjo, dirvožemio, augalo, vabzdžio, kiškio, vilko, žmogaus, mikrobo) atvaizdu.

Vaikai:

1. Aš esu saulė, svarbiausia. Visiems reikia šilumos.

2. Aš esu vanduo, pagrindinis. Be manęs tu mirsi iš troškulio.

3. Aš esu oras. Visi gyvi dalykai kvėpuoja. Be manęs nebūtų gyvenimo. Aš pats svarbiausias.

4. Aš esu dirva, aš esu svarbiausia. Be manęs niekas neišaugs.

5. Aš esu augalas - žemės apdaila. Aš esu svarbesnis už tave, aš augau ant tavęs.

6. Aš esu vabzdys, aš tave apdulkinu. Be manęs tu neturėsi sėklų!

7. Aš esu kiškis, žolėdis ir valgysiu tavo augalą. Taigi aš esu svarbesnis.

8. Aš esu vilkas, plėšrūnas. Aš seku tave. Aš stipresnis ir svarbesnis už tave.

9. Aš esu žmogus. Galiu valdyti vandenį ir vakare arti žemė pasodinti augalą gyvūnams veisti.

10. Aš esu mikrobas. Jei neplausi rankų, susirgsi.

Taigi aš esu atsakingas!

2 Vedos: Nesigirkite mikrobu, saulė, grynas oras ir vanduo jus nugalės!

Vaikai su kiekviena fraze paima vienas kito rankas ir sudaro ratą.

2 Vedos: Viskas su viskuo susiję!

Tai vienas pagrindinių ekologijos dėsnių – mokslo,

kuri tiria, kaip žmogus ir gamta veikia vienas kitą,

Vaikas: Būkime draugais vieni su kitais,

Kaip paukštis su dangumi, kaip laukas su pieva,

Kaip vėjas su jūra, žolė su lietumi,

Kokia draugiška mums visiems saulė!

Vaikas: Siekime to

Būti mylimam ir žvėries, ir paukščio,

Ir jie visur mumis pasitikėjo

Kaip ištikimiausias savo draugams!

Vaikas: Išsaugokime planetą!

Visoje visatoje nieko panašaus nėra

Visoje visatoje yra tik vienas

Ji mums duota gyvenimui ir draugystei!

1 Ved: Mes turime rūpintis savo namais -

planeta Žemė, apie savo tėvynę.

Kiekvienas rusas turi mylėti savo šalies gamtą ir ją saugoti!

Šventė baigiasi bendru šokiu "Kas yra gerumas?"

Taikymas.

Pamokos apie pažinimo santrauka - mokslinę veiklą 4-5 metų vaikams "ŽEMĖ – MANO NAMAI!"

Tikslas:
Elgesio gamtoje taisyklių sampratos formavimas
Užduotys:
Formuoti elementarius daiktų ir reiškinių stebėjimo įgūdžius;
Plėsti vaikų idėjas, kad miškas – tai augalų ir gyvūnų bendrija, gyvenanti kartu toje pačioje vietovėje;
Ugdykite pagarbą aplinkai, vandeniui

Planavimas:
1. Albumo „Rusijos dailininkų paveikslai. Gamta“.
2. Pokalbis „Žemė – mūsų namai...“
3. Fizminutka "Sveikas, miške!"
4. Didaktiniai žaidimai: „Sudėk planetas tvarką“, „NSO ir ateiviai“
5. Piešimas dažais „Žvirbliai balose“
6. Skaitymas „Trys žarijos ir saulė“ Tatjana Popova

Pamokos eiga:

RYTAS
1. ALBUMO „RUSIJOS MENININKŲ NUOTRAUKOS. GAMTA"
2. Pokalbis „ŽEMĖ – MŪSŲ NAMAI...“
– Mūsų laikais gamtos naikinimas tęsiasi. Tuo pačiu metu žmonės siekia skirtingų tikslų: kažkas nori gauti daugiau pinigų pardavęs retą gyvūną ar jo kailį; kažkas medžioja savo malonumui, o kažkas negalvodamas išrauna gėles, užmuša varlę lazda, meta akmenį į paukštį, taip linksmindamasis ...
Jei nuskinu gėlę
Jei nuskinsi gėlę
Jei skinsime gėles
Jei viskas: aš ir tu,
Visos laukymės bus tuščios,
Ir grožio nebus.
– Turime išmokti rūpintis gyvūnais, augalais, ežerais, upėmis ir miškais – viskuo, kas mus supa. Turime pabandyti suvokti gamtos paslaptis.
– Geriau pažinkime mus supantį pasaulį, o išmokę tikrai jį mylėsime, o įsimylėję – branginsime.
- Gamtoje yra trys lobiai: VANDENS, ŽEMĖ ir ORO. Iš visų gamtos turtai didžiausias mūsų planetos turtas yra žemė. Ji yra mūsų maitintoja. Turime saugoti žemę, rūpintis ja, didinti jos derlingumą. Ir žemė šiandien yra iškirsta, sutrypta. Jame užkasamos atliekos (gamybinės, radiacinės), išmetamos buitinės šiukšlės. Taigi, pavyzdžiui, skardinei suirti žemėje tereikia 90 metų, popieriui – 2–10 metų, cigarečių filtrui – 100 metų, plastikiniam maišeliui – 200 metų.
"Vanduo! Jūs neturite skonio, spalvos, kvapo, tavęs negalima apibūdinti, mėgaujiesi savimi nesuprasdamas, kas esi. Tu esi reikalingas ne tik gyvenimui, bet ir gyvenimas! – taip apie vandenį kalbėjo garsus prancūzų rašytojas, lakūnas Antoine'as de Saint-Exupery. Deja, vandens būklė kelia didelį susirūpinimą ne tik mokslininkams, bet ir visiems mūsų Žemės žmonėms.
Daugelis upių ir upelių virto kanalizacija, nyksta žuvys, išdžiūsta požeminiai šaltiniai arba tampa netinkami gerti. Vandens teršalai yra chemijos gamyklos, gyvulininkystės ūkiai ir miesto sąvartynai, atsirandantys prie vandens telkinių.
Tegul upės nemiršta žemėje,
Tegul jų nelaimė apeina.
Ir išliks juose amžinai
Švarus ir skanus vanduo!
– Žmogus negali gyventi be švaraus oro.
Na, o dabar apie svarbiausią dalyką.
Baisu žiūrėti į mūsų Žemę!
Vanduo kasdien drumsčiasi
Ir oras! Kiek jame yra purvo!

Kartą švarus, mėlynas,
Dabar jis nešvarus ir serga!
Visi gyvi dalykai gali mirti!
Žeme, ką jie tau padarė?
- Vaikinai, ar žinote, kaip padėti Žemei, kurioje gyvename?
(vaikų atsakymai)
3. FIZMINUTĖ "SVEIKAS, MIŠKAS!"
Sveikas miškas, gražus miškas
(išskėskite rankas plačiai)
Pilna pasakų ir stebuklai!
(suka į kairę ir į dešinę ištiestomis rankomis)
Ko keliate triukšmą?
(rankos pakeltos aukštyn)
Tamsi, audringa naktis.
(atlikite siūbavimą į kairę ir į dešinę)
Kas slepiasi tavo dykumoje?
Koks gyvūnas?
Koks paukštis?
(vaikai žiūri į tolį, laikydami užapvalintą delną virš antakių, sukdami į dešinę ir į kairę)
Viską atidaryk, neslėpk.
(plačiai išskleiskite rankas. pamojuokite pirštu)
Matai – mes esame
(pakelkite rankas aukštyn, tada prispauskite delnus prie krūtinės)
4. DIDAKTINIAI ŽAIDIMAI:
„Rūšiuoti planetas pagal tvarką“
Tikslas:
Idėjų apie planetų išsidėstymą formavimas saulės sistema
Užduotys:
Supažindinti vaikus su Saulės sistemos planetų pavadinimais;
Ugdykite dėmesį ir atmintį vizualinis suvokimas, mąstymas;
Žaidimo eiga:
Vaikai vienoje juostoje išdėsto planetas eilės tvarka. Norėdami patikrinti rezultatą, turite apversti paveikslėlį
"NSO IR ATEIENAI"
Tikslas:
Stabilios spalvos idėjos formavimas
Užduotys:
Įtvirtinti įgūdžius ir gebėjimus pasirinkti objektą pagal spalvą;
Ugdykite dėmesį ir atmintį;
Didinkite susidomėjimą žiniomis apie aplinkinį pasaulį
Žaidimo eiga:
Vaikai randa „ateivių“ paveikslėlius, atitinkančius laivo spalvą
5. PIEŠINIMAS DAŽAIS "ŽRVLIAI PUDUOSE"
6. SKAITYMAS „TRYS ANGLIOS IR SAULĖ“ Tatjana Popova
Tikėkite ar ne, bet viskas, ką jums sakau, yra gryna tiesa. Kažkada buvo graži šalis šiaurėje su didžiuliais miškais, kur rieduliai ir uolos tarp medžių atrodė kaip senovinių pilių griuvėsiai, o mėlyni ežerai atrodė kaip brangakmenių paskubomis pasimetė koks nors abejingas milžinas.
Tarp miškų ir ežerų toje šalyje gyveno darbštūs žmonės, lakoniški, atšiaurūs, kaip juos supanti gamta. Jų gyvenimas tęsėsi kaip įprasta, kol atsitiko didelė nelaimė. Žmonės ne iš karto pastebėjo, kad vasara ir pavasaris vis trumpėja, o žiema – ilgėja. Pagaliau atėjo metai, kai vasara neatėjo, ežerai neatsilaisvino nuo ledo, nepaskrido paukščiai, nepražydo nei vienas medis, nepražydo nė viena gėlė.
Žmonės yra susitaikę su išbandymu. Žiemos miške medžiojo žvėris, ežerų duobėse gaudė žuvis. Tokiame šaltyje laužo nesukursi, todėl visi laukė tos akimirkos, kai grįš namo, kur užsikūreno krosnis, kur pagaliau galės sušilti ir prisiminti, kas yra šiluma.
Praėjo dar vieni metai. Pagal kalendorių turėjo ateiti pavasaris, tačiau pūgos dar buvo negiliai virš žemės, o šaltis tik stiprėjo. Didžiulės pušys miške sušalo iki pat šerdies ir krito, lūždamos kaip varvekliai. Paukščiai nugaišo skrisdami, neatlaikę šalčio. Atrodė, kad šaltis nusprendė sunaikinti visą gyvybę – šalčiausią naktį užgeso visos krosnys, o anglys jose virto ledu.
Žmonės susirinko į didžiausią trobą, pradėjo galvoti, ką daryti, kaip toliau gyventi? Seni vyrai ir moterys verkė: sako, mes negalime išsigelbėti, mirtis neišvengiamai atėjo. Jaunuoliai pasiūlė palikti savo šaltus namus ir eiti į pietus, į šilumą ir šviesą. Ir tada vienas vaikinas, Risto, atsistojo ir pasakė: „Mes visada turėsime laiko mirti, tam nereikia daug proto. Bet mums negerai palikti savo žemę. O ar moterys, maži vaikai ir seni žmonės gali išgyventi tokią akciją? Štai ką aš galvoju: kas duoda žemei šilumą? Saulė! Taigi, reikia eiti į Saulę šilumos ir pirmyn!
Risto žodžius visi sutiko su abejonėmis. Kur ieškoti saulės? Kaip patekti į jį ant vystuzhennym žemės? Savanoriškai su Risto į Saulę išvyko tik jo sužadėtinė Nasta.
Sunkus buvo jų kelias į rytus, ten, kur saulė kiekvieną dieną patekdavo į žemę, kažkada šviesi ir šilta, ir pastaraisiais metais- nemalonus, niūrus. Vietos, per kurias jie vaikščiojo, buvo ne tik apleistos, bet ir negyvos. Nei žvėris, nei paukštis negalėjo nušauti Risto, nei pagauti žuvies, nes visi ežerai užšalo iki dugno. Savaitės pabaigoje iš namų paimtų atsargų beveik nebeliko.
Kaip apsidžiaugė Risto ir Nasta, kai miško proskynoje pamatė keletą trobelių. Nors kaminai ant stogų nerūko, žmogaus pėdsakai vedė į vieną iš namų. Taigi žmonės čia gyvena, galite gauti maisto. Jie įėjo į trobelę - ir ten senis guli ant šaltos krosnies, dejuodamas. Sakė, kad visi, kas mokėjo vaikščioti, jau seniai paliko kaimą. Liko vienas, taip, matai, greitai mirs iš bado.
Tada Nasta iš savo kuprinės ištraukė paskutinį likusį krekerį ir tris džiovintas žuvis, kurias jie pasiliko ekstremaliam atvejui, ir padavė senoliui. Jo rankos drebėjo, skruostais riedėjo ašaros. Jis valgė duoną, bet kategoriškai atsisakė imti žuvį. Tu, sako, turi eiti toli, reikia stiprybės. Ir senis padavė Nastjai gabalą anglies iš užgesusios krosnies. Paimk, sako, gal pravers.
Kitą dieną keliautojams pasisekė: jie pamatė nedidelį elniuką. Pūkuotas, baltu pilvu ir tamsiomis dėmėmis ant auksinės odos, iš tolo matėsi ant balto sniego. Jis stovėjo ir žiūrėjo į artėjančius žmones, nejausdamas pavojaus. Risto pakėlė lanką, bet tada iš tankmės iššoko stirniukas ir visu kūnu apsaugojo savo kvailą vaiką. Jis žiūri į medžiotoją, o jo didžiulėse juodose akyse tvenkiasi ašaros.
"Nešauk!" - rėkė Nasta. Risto susiraukė. Numetė lanką. Elnias ir elnias dingo akimirksniu. O ant sniego, kur jie stovėjo, liko gulėti akmenukas. Smalsioji Nasta pakėlė jį ir nustebo. Tai buvo ne akmenukas, o anglis. O iš kur jis iš kurčiųjų miško?
Tos žuvys, kurių senolis neėmė, jau buvo seniai suvalgytos. Vos pavargę keliautojai braidžioja per mišką. Iš nuovargio ir bado jie ne iš karto pastebėjo, kad miškas pasikeitė. Sniego pusnys tapo žemesnės, tarsi nusėdusios. Šerkšnas veido taip nedegina. O štai upelis bėga, skinasi kelią iš po plutos. Ir tada Nasta rado putiną.
Nasta ir Risto dar kelias valandas vaikščiojo po pavasarinį mišką. Žiemos tyla užleido vietą pavasarinei nesantaikai. Upelio čiurlenimas ir paukščių čiulbėjimas pripildė keliautojų širdis džiaugsmo ir vilties. Jie nusimetė įkyrius avikailius, tapo lengviau vaikščioti.
Galiausiai Risto ir Nasta priėjo prie didžiulio ežero kranto. Mėlynos bangos švelniai slinko į krantą, apaugusį žalia žole. Danguje skraidė baltos žuvėdros. O visai netoli kranto, uolėtoje saloje, nuo karščio degė didžiulė krosnis. Ant krosnies sėdėjo milžinas, apsirengęs raudonais marškiniais raudonais plaukais ir tokia pat raudona vešlia barzda.
- Labas, Saule! – garsiai sušuko Nasta.
„Sveika, gražuole“, - atsakė Saulė.
„Mes atėjome pas tave pagalbos“, – nusilenkė Risto.
- Palauk, - sustabdė vaikiną Saulė, - pirma, kaip įprasta, turėčiau tave pamaitinti ir išgerti!
Tą pačią akimirką prieš keliautojus iškilo stalas, o ant stalo – blynai su medumi ir karšta arbata. Nasta ir Risto dar niekada nevalgė tokių skanių blynų ir negėrė tokios skanios arbatos! Pasibaigus vakarienei, Risto Saulei papasakojo apie jų šalį ištikusią nelaimę.
- Ko jūs norite? – paklausė Saulė.
„Bėda liko ten, toli į šiaurę. Ir dabar tu čia su savo sužadėtine. Pasistatyk trobelę ant ežero kranto ar miške proskynoje ir gyvenk savo malonumui! Kokios dar pagalbos jums reikia?
„Ačiū už pasiūlymą, – pasakė Risto, – bet mes negalime juo pasinaudoti. Ne dėl savęs, mes su Nastja atėjome prašyti, o dėl visų savo artimųjų, dėl visų, kurie gyvena šalia, dėl savo krašto.
Saulė nustebo. Ji prisimerkusi pažvelgė į Risto ir atsisuko į Nastją:
„Klausyk manęs, graži mergina. Kodėl toks kvailas sužadėtinis pasidavė tau? Jis neuždirbs jokio turto ar garbės! O kokia tu karalienė – baltaveidė, juodaakė, mėlynakė! Tokia nuotaka man tinka! Tekėk už manęs! Aprengsiu jus visus auksu, valgysite ant aukso, miegosite ant aukso ir pasislėpsite auksu.
Oho, ir Nastja supyko! Ji surišo juodus antakius, mėlynos iš pykčio patamsėjusios akys spindėjo, tarsi trypė koja, šaukdama į Saulę:
– Kaip tu drįsti man taip pasakyti! Mano Risto, nors ir nėra turtingas, yra dosnios širdies! Miegokite ant savo aukso, net valgykite, jei jums taip patinka!
Saulė nusijuokė, aptaškyta juoko spinduliais:
- Ką tu, pasirodo, piktas! Na, gerai, neįsižeisk, testą tau surengiau aš. Garbingai įveikėte, dabar žinau, kad jūs ir jūsų sužadėtinis esate verti mano pagalbos. Ar galiu tau padovanoti stebuklingų žarijų iš savo krosnies. Jis duos šilumą žemei ir žmonėms. Bet čia yra problema: aš negaliu niekam tiesiog duoti šios anglies. Mano orkaitei taip pat reikia. Mano anglies kaina yra dvi jūsų!
Risto norėjo pasakyti, kad jie neturėjo su savimi anglių, bet pamatė, kaip Nasta atsirišo kuprinę ir iš ten ištraukė dvi anglis: tą, kurią jiems padovanojo senis apleistame kaime, ir tą, kurią ji rado prie namų. susitikimo su elniu vieta. Saulė paėmė Nastjos anglis, tinkamai jas ištyrė ir įmetė į krosnį. O mainais ji nuplėšė nuo krosnies rūkstančius anglis, suvyniojo į nosine ir padavė Risto. O štai stebuklas: nosinė neužsidegė, anglys nesudegino Ristinos rankų, tik vaikinas iš ryšulio pajuto malonią šilumą.
Nasta ir Risto atsisveikino su Saule, padėkojo ir iškeliavo namo. Jų kelias atgal buvo lengvas ir saulėtas. Visur, kur jie ėjo, atėjo pavasaris. Pakeliui jie susitiko su elniu su jaunikliu ir senu vyru, gyvenusiu kadaise apleistame kaime. Dabar čia virė gyvenimas, vaikai juokėsi, o suaugusieji skubėjo miško pakraštyje arti žemę ir sėti rugius.
Gimtajame kaime Risto ir Nastja buvo sutikti su pagyrimu. Visas pasaulis jiems pastatė didelę erdvią trobą ir joje žaidė linksmas vestuves. Iš Saulės gautos anglys tuo metu buvo atvėsusios ir pavirtusios akmeniu-gintaru. Risto į Nastjos vestuvinį žiedą įsmeigė akmenį. Jie su Nastja sėdėjo prie vestuvių stalo viršūnės, prie didelės krosnies, kurią pastatė geriausias to krašto krosnininkas. O krosnyje degė ugnis, šviesi ir karšta, kaip saulė, kaip Risto ir Nastos meilė vienas kitam ir savo žemei.

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos santrauka

tema „Žemė – mūsų bendri namai“

Programos turinys:

1. Išplėskite vaikų idėjas apie Žemės planetą.

Kad būtų aišku, kad visi žmonės turėtų rūpintis, kad gyvenimas ant jo nesustotų.

2. Parodykite skirtingų rasių žmonių skirtumus ir panašumus.

3. Formuoti norą mylėti ir saugoti Žemę.

4. Plėsti vaikų idėjas apie gamtosaugą.

Įtvirtins žinias apie elgesio gamtoje taisykles.

1. Aktyvinkite vaikų žodyną žodžiais: gaublys, planeta Žemė, rasė.

2. Stiprinti gebėjimą panaudoti atsakymuose išraiškos priemones: eilėraščiai, patarlės, posakiai.

1. Įskiepyti vaikams pasididžiavimo savo planeta jausmą.

Tai bendri „namai“ visiems žmonėms.

Parodykite pagarbą skirtingų rasių žmonėms.

2. Pažadinkite norą nuveikti ką nors malonaus Žemei – pasakyti geri žodžiai, išreikškite gerus ketinimus piešdami.

3. Toliau ugdykite vaikų įgūdžius mokymosi veikla: atidžiai klausykite mokytojo, bendražygiai.

Toliau mokykite vaikus vartoti bendrą atsakymo formą, papildykite draugo teiginius.

Medžiaga pamokai:

1. Gaublys

2. Žemės ir kosmoso nuotrauka.

3. Plakatai: „Rūpinkitės savo miestu!“, „Tegul visada būna dangus“, „Gamta yra viena tarp mūsų!

4. Didžiulio pasaulio atlasas.

5. Dažai, teptukai, tamsinto popieriaus lapai.

6. Kolektyvinis vaikų darbas su aplikacija „Spalvota žemė“.

7. Magnetofonas.

Preliminarus darbas:

1. Y. Kopeiko brėžinių nagrinėjimas: „Į kosmosą“.

2. Pasaulio atlaso, pasaulio žemėlapių nagrinėjimas.

3. Pokalbiai temomis: „Gamtos apsauga“, „Elgesio gamtoje taisyklės“, „Kas yra Žemė“, „Tavo šalis, tavo žmonės“.

4. Mokytojo pasakojimas: „Oro svarba gamtai ir žmogui“.

5. Eilėraščio išmokimas mintinai: „Kada nors žmonės atšauks karą“.

6. Mįslių apie Žemę, mišką, jūrą, Žemės rutulį mokymasis. Mokytis patarlių ir posakių apie Žemę.

7. N. Sladkovo knygos „Spalvota žemė“ skaitymas.

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikai, įsivaizduokime, kad tu ir aš sėdime erdvėlaivis. Taigi ruoškis! Dėmesio! Pradėkite! Mūsų laivas skuba aukštyn, namai, medžiai, mūsų miestas tampa vis mažesnis ir mažesnis, ir netrukus mes jį pametame iš akių. Ir staiga, būk atsargus, kas tai?

Nėra pradžios, nėra pabaigos

Nėra pakaušio, nėra veido.

Visi žino: ir jauni, ir seni,

Kad ji yra didžiulis kamuolys.

Kas yra šis kamuolys, kurį matėme iš kosmoso? /Žemė/

Teisingai. Tai Žemė, tokia plokščia, plokščia apačioje. Viršuje, Kosmose, jis atrodo kaip mažas rutulys. Upės virto upeliais, sodai ir laukai – mažomis žaliomis salelėmis, o miestai – mažomis mirgančiomis švieselėmis. Žemės rutulys padeda pristatyti mūsų Žemę tokią, kokia ji yra erdvėje. Žemės rutulys yra miniatiūrinis žemės modelis. Klausykite Sasha paruoštos mįslės:

Stovi ant vienos kojos

Sukasi, pasuka galvą

Visiems rodo šalis

Upės, kalnai, vandenynai.

Taip, žinoma, tai yra gaublys, Žemės modelis, jis gali suktis, Žemės rutulyje matome skirtingas spalvas. Kokios spalvos daugiau? /mėlyna, mėlyna/. Ką reiškia ši spalva, sužinosite iš mįslės:
Vaikas:

giliai giliai,

Platus platus.

Diena ir naktis plaka krante

Tai negeria vandens

Nes neskanu

Ir kartaus ir sūraus. /jūros, vandenynai/

O čia žemė, tai žemė, laukai, dykumos, miškai. Kaip manote, kokios spalvos yra miškai? /žalia/ Dykumos ir pusdykumės? /geltona/. O štai kalnai. Žemės rutulyje jie yra rudi. O štai mūsų Tėvynė – Rusija, sostinė Maskva. O štai mūsų upė Irtyšas ir Omsko miestas.

Prisiminkite, kas pirmasis pažvelgė į mūsų Žemę iš kosmoso? Y. Gagarinas. Tada jis pasakė, kad iš viršaus pasirodo, kad Žemė nėra labai didelė, kaip atrodo Žemės gyventojams. Mūsų Žemė sukasi aplink Saulę, kai Saulė apšviečia vieną pusę, čia šviesu, o priešingoje pusėje tamsu, naktis ar prieblanda. Žemė nuolat keičiasi ir mums dovanoja skirtingi laikai metų. Kuris?

Žemėje yra daug žmonių. Jie yra skirtingi ir panašūs vienas į kitą. Kuo visi žmonės žemėje panašūs? Žmonės moka mąstyti, kalbėti, visi žmonės turi panašią kūno sandarą, vaikšto ant dviejų kojų, yra linksmi ir liūdni, griežti ir malonūs. Bet žmonės skirtingi. Juk nepainiosi savųjų – mamos, tėčio, močiutės, senelio – su kitais žmonėmis. O žmonės skiriasi odos spalva, plaukais, akių forma. Tokie skirtumai vadinami rasiniais bruožais. Žemėje gyvena skirtingų rasių žmonės. Pažiūrėkite į savo odos spalvą – kokios spalvos mūsų oda? Baltas. Tokie mes su jumis – Europos, Azijos, Amerikos, Rusijos gyventojai. Yra geltona oda - tai žmonės, gyvenantys Japonijoje, Kinijoje, Korėjoje. Yra žmonių, turinčių tamsią odą, juodaodžių. Šie žmonės daugiausia gyvena karštoje Afrikoje. Visi žmonės gali kalbėti, bet kiekvienas turi savo kalbą. Žmonės dainuoja ir šoka įvairiais būdais. Smagu, kad žmonės tokie skirtingi, įdomiau, todėl galima daug sužinoti vienas apie kitą.

Fizminutka: „Etiudas „Žemė“

Mūsų Žemė gyvuoja jau seniai, ji daug matė, kaip žmonės juda iš vietos į vietą, matė baisūs karai. Žemėje daug kas vyksta, ji vis sukasi ir sukasi. Ji gyva ir, kaip ir visi gyvi daiktai, gali susirgti. O Žemė dėl mūsų serga, nes žmonės nesaugo Žemės, savo mėlynojo kamuolio.

Žemė yra mūsų bendri namai. Turime vieną bendrą mėlyną stogą virš galvos – dangų, o po kojomis bendras „grindys“ – žemės paviršiaus/žemė, žolė, smėlis/.

Turime bendrą vandentiekį – tai lietaus ir sniego debesys, taip pat įprastas ventiliatorius – vėjas. Mūsų bendri namai yra planeta Žemė. Tarkime šią frazę visi kartu su pasididžiavimu.

Vaikinai, jūs paruošėte patarlių ir posakių apie mūsų Žemę, klausykime jų.
Taip, Žemė yra mūsų bendri namai ir kur nors pajudėti neįmanoma, kaip nutinka animaciniuose filmuose ir pasakose. Todėl reikia palaikyti tvarką savo Žemėje, ją mylėti ir ja rūpintis.

Vaikinai, kas jus neramina, kai žmonės elgiasi netinkamai ir nesirūpina mūsų bendrais namais – Žemės planeta?

Vaikai: Žmonės teršia orą. Rūko cigaretes, rudenį degina lapus. Užteršti automobilio orą išmetamosiomis dujomis, vamzdį – dūmais. Naikinti gyvūnus, kirsti miškus. Užteršti vandens telkinius, netaupyti vandens.
Pedagogas: Ką daryti, kad oras planetoje būtų švarus, vandens telkiniai švarūs? Ką reikėtų daryti norint išsaugoti miškus, pievas, gyvūnus, paukščius?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: Klausykite posakio, kurį jums paruošė Vadikas: „Paukštis, kuris supurvina lizdą, yra blogas“.

Pedagogas: Taigi dabar žinome, ką reikia daryti, kad Žemė nemirtų, ir tikrai pasirūpinsime gyvūnais, taupysime vandenį ir dujas. Ir visa tai turi būti daroma tam, kad visi Žemėje gyventų gerai, kad tu pats nesirgtum, o gyventum ramiai ir laimingai! Ir jums gali baigtis kažkas panašaus:

Kada nors žmonės atšauks karą,

Ir ginklai ir bombos nuskęs.

Kada nors žmonės apgyvendins mėnulį

Ir šimtamečiai ledai ištirps.

Kada nors aplankyk baltuosius lokius,

Valgome ananasus ir melionus, einam!

Ir vėpliai ir pingvinai šypsosis mums,

Pasitinka su kuklia jazminų puokšte!

Pedagogas: Vaikinai, apsukite ratą aplink pasaulį. Sugalvokite gerus linkėjimus Žemei. Vaikai sako savo norus

Pedagogas: Ant stalų, vaikinai, jums jau paruošti dažai, teptukai, popieriaus lapai. Dabar sėdėsite prie stalų ir piešite piešinius. Piešiniuose pavaizduosite tai, ką norėtumėte matyti Žemėje gausiai / gėles, grybus, medžius, žolę, drugelius, paukščius ir t.t. /

Mokytojas įjungia muziką, vaikai kimba į darbą. Atlikdamas užduotį, mokytojas skatina vaikų idėjas, pasiūlo, kaip geriausiai išdėstyti detales piešinyje, analizuoja piešinius.
Vaikams atlikus užduotį, mokytojas pasiūlo piešinius išdėlioti ant laisvų lentelių. Mokytojas kartu su vaikais apžiūrinėja piešinius, išsiaiškina, kas nupiešta ir kodėl vaikas nupiešė.

Pamokos pabaigoje mokytojas pažymi Geras darbas vaikų klasėje ir siūlo surengti piešinių parodą „Žemė – mūsų bendri namai“.

Po pamokos vaikai kartu su mokytoja savo piešinius išdėsto parodoje.


Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga № 179

„Priežiūros ir tobulinimo darželis“

Ekologijos pamokos santrauka

vidurinėje grupėje

"Žemės gimtadienis"

Parengė:

globėjas

Maskaleva E.A.

Kemerovas 2016 m

Programos turinys:

1. Toliau supažindinkite vaikus su pavasario ypatybėmis. Išplėskite vaikų idėjas apie pievų gėles. Pateikti idėjų apie gėlių sodinimą, formuoti darbo įgūdžius, gebėjimą laistyti augalą iš laistytuvo; formuoti rūpestingą požiūrį į augalus. Padidinkite susidomėjimą augalų auginimu.

2. Lavinti vaikų kalbą; išplėsti ir aktyvinti žodyną.

3. Lavinti motorinę veiklą, smulkiosios motorikos įgūdžius rankas Ugdykite estetinį suvokimą. Formuokite tinkamą kvėpavimą.

Parengiamieji darbai: iliustracijų, vaizduojančių pievų gėles, žiūrėjimas, eilėraščių, pasakojimų skaitymas, mįslių spėjimas; sodinti svogūnus, stebint pokyčius, kurie įvyko pasėtose sėklose.

Medžiagos: drėgnos servetėlės, vazonai su žemėmis, laistytuvai, gėlių sėklos, kostiumas - Žemė, žaislinė bitė, didaktinis žaidimas"Skinkime gėlę"

Pamokos eiga:

(Mokytoja įeina su Motinos Žemės kostiumu su gaubliu)

Žemė: Sveiki vaikinai, mano vardas Motina Žemė. Galite stebėtis! Žemė yra mūsų bendri namai! Jame gyvena gyvūnai, paukščiai, o tu ir aš gyvename!

Pažiūrėk, kokia graži mūsų planeta (žiūrėdamas į Žemės rutulį

Kokia spalva yra labiausiai pasaulyje?(mėlyna) Tai vanduo: jūros, vandenynai.

Kokia dar spalva yra pasaulyje?

Žalia yra miškai ir laukai,

Ruda yra kalnai

Geltona – dykumos

Baltas – ledas.

Ar tau patinka įminti mįsles? Tada atspėk, apie kokį sezoną kalbu.

Į daubą šniokščia upelis,

Paukščiai atskrido iš pietų

Ryte šviečia saulė

Atvyko pas mus...

Vaikai: pavasaris.

Žemė: Taip, vaikai, atėjo pavasaris. Kokie pavasario ženklai? (Pasidarė šilta, iš šiltų kraštų atskrido paukščiai, pabudo vabzdžiai, pražydo pirmosios gėlės). Kiek tu žinai apie pavasarį, gerai padaryta. O pavasarį, balandžio 22 d., visi žmonės pasaulyje švenčia mano gimtadienį. Mačiau, kaip ruošėtės mano gimtadieniui, jūsų tėčiai gamino ir pakabino paukščių namelius, išvalėte šiukšles aikštelėje. Todėl noriu pakviesti jus į įdomią kelionę aplink Žemės planetą.

Mūsų laukia žalia pieva:

Žolelės, paukščiai ir gėlės

Neregėtas grožis.

Kaip paukščiai skrendame į dangų

Norime sužinoti kažką naujo.

(Vaikai skraido „kaip paukščiai“, šiuo metu ekrane rodomas pristatymas „Miškas“)

Pirmoji mūsų stotelė – miškas. Dabar patikrinsiu, kaip tu žinai elgesio miške taisykles. Norėdami tai padaryti, žaisime su jumis žaidimą „Jei aš ateisiu į mišką“. Aš tau pasakysiu savo veiksmus, o tu atsakysi, jei man gerai, mes sakome „teisingai“, jei blogai, tai visi kartu sakome „neteisinga“!
1. Mes sėdėjome proskynoje,
Visi gėrė ir valgė
Ir tada mes grįžome namo
Jie su savimi pasiėmė šiukšles! (Teisingai)
2. Galite vaikščioti miške
Nulaužti nuo medžio šakas? (negerai)
3. Merginos draskė gėles
Ir surišti į vainikus.
O proskyna tuščia
Neliko nė gėlės! (negerai)
4. Galite eiti namo,
Neštis maisto su savimi? (negerai)
5. Vaikai ėjo per mišką,
Jie netriukšmavo, nešaukė,
Uogos buvo skinamos
Krūmas nebuvo sulaužytas! (Teisingai)
6. Netraiškykite vabzdžių,
Jei susitiksite miške
Vabzdžių gamta
Atneš daug naudos! (Teisingai)
7. Skruzdėlių namas dykumoje -
Jūs jį supurtote
Padėkite skruzdėms
Nuneškite juos į banką. (negerai)

9. Padėkite visiems miško paukščiams
Ir nesunaikink paukščių lizdų.
Viščiukai auga visų džiaugsmui,
Garsūs gamtos dainininkai! (Teisingai)

Puiku, gerai išmokote elgesio miške taisykles. Dabar galime eiti toliau.(Skamba daina „Debesys“: muzika Vladimiro Šainskio, žodžiai Sergejaus Kozlovo. Vaikai sklandžiai juda rankomis į kairę ir į dešinę.)

Antroji mūsų stotelė – pieva. Kaip čia gražu, kiek gėlių pievoje išaugo.

(Bitė sėdi pievoje)

Žemė: Žiūrėkit, vaikinai, pievoje sėdi bitė, jai labai liūdna, nes kažkas visas gėles ant pievelės nuskynė. Padėkite bitei rinkti gėles.

D\žaidimas „Rinkkime gėles“

Žemė: Bitė padėkojo jums, vaikinai, jai labai patinka jūsų jai surinktos gėlės. Ar tu myli gėles? Ar norite, kad mūsų darželis būtų toks gražus kaip ši pieva? Iš ko auga gėlės? (iš sėklų ).

Bitė pažadėjo padėti surasti sėklas, jei atsakysime į jos klausimus.

Kas gyvena žemėje? (gyvūnai, vabzdžiai, gėlės ir kt.)

Kas gyvena po žeme? (kirminai, kurmiai, vabalai ir kt.)

Kas skrenda virš Žemės? (paukščiai, vabzdžiai)

Kada lauke šviesu? (po pietų)

Kam reikalingas vanduo? (gerti, maudytis, laistyti augalus ir kt.)

Kam skirtas oras? (reikalingas kvėpavimui)

Ką veikia bitės? (rinkti nektarą)

Bitė: Puiku, teisingai atsakei į mano klausimus, už tai aš tau duosiu gėlių sėklų, o tu duosi jas žemei. Pasėkite šias sėklas į žemę, laistykite ir prižiūrėkite. Ir Žemė tau padovanos gražių gėlių.

Žemė: Ačiū, bitutė, ir mums laikas grįžti į darželį. Viso gero.

(Vaikai gyvatės už mokytojo prieina prie stalų su puodais)

Žemė: Kad būtų taip gražu kaip pievoje, pasėsime sėklas tų gėlių, kurias mums padovanojo bitė. Žiūrėk, tu turi puodą žemės. Kokia žemė? (vaikų atsakymai), norint į jį įsėti sėklų, reikia su pagaliuku padaryti nedidelę duobutę, ji vadinama skylute. Reikia paimti vieną sėklą, įmesti į duobutę ir pagaliuku užberti žemėmis (rodau).

Ir kad sėkla greičiau sudygtų, turiu pasakyti, stebuklingi žodžiai:

Jau tu, grūdai,

Atsigulkite į skylę apačioje!

Nebijok, auksine, gerai, kad ten tamsu.

Į šviesą, į saulę nuo žemės

Tu daigai greitai nuėjo.

Žemė: Dabar žemę reikia laistyti. Laistysime iš laistytuvo (rodoma). Laistytuvą atremiu į puodo kraštą ir atsargiai pakreipu. Jums reikia laistyti aplink puodo kraštus.

(Vaikai sėja gėlių sėklas, mokytoja padeda, pagiria vaikus)

Žemė: Dabar, vaikinai, paimkite laistytuvus ir palaistykite gėlių sėklas..(Vaikai laisto gėles)

Žemė: Puiku, vaikinai, jums tai pavyko! Puodus pastatykime į natūralų kampelį. Čia pasirūpinsime sėklomis, kad iš jų išaugtų gražūs žiedai.

Žemė: Vaikinai, kokios atostogos buvote šiandien? (Žemės gimtadienis) Kokią dovaną tau padovanojo bitė? (gėlių sėklos). Ką darėte su sėklomis? (įdėkite juos į žemę). Kaip juos pasodinote? (padarė duobutę, pasodino sėklą, laistė iš laistytuvo).

Vaikai eina nusiplauti rankų.