Незвичайне викрадення (за розповідю О. Генрі «Вождь Червоношкірих») (План). Живи на світлій стороні План вождь червоношкірих

Цілі:

  1. Формувати поняття смішного у художньому тексті як засобу вираження авторської позиції
  2. Сприяти естетичному вихованню.
  3. Сприяти розвитку вміння бачити художні засобилітератури, сприймати твір у єдності форми та змісту.

Обладнання:

  • Портрет О. Генрі.
  • Малюнки учнів з мотивів оповідання.
  • Плакати з висловлюваннями про гумор.
  • Довідник лінгвістичних термінівза редакцією Д.Е. Розенталя

Епіграф уроку:

Хід уроку

1. Мотивація навчальної діяльності, перевірка домашнього завдання

Вчитель:

Друзі мої! Я дуже рада
Увійти до вашого привітного класу.
І для мене вже нагорода-
Увага до ваших розумних очей.
Я знаю, кожен у класі геній,
Але легко талант не на користь,
Схрестіть шпаги ваших думок,
Ми разом складемо урок!

Так, ми разом складемо урок. А тема уроку у нас сьогодні “Сумне та смішне у розповіді О.Генрі “Вождь краснокожих”. Зі смішним ви вже зустрічалися, стикалися в житті – чи то кумедний випадок, чия розповідь чи літературний твір.

Цього року ви познайомилися із творами Гоголя – назвіть.

– Чехова – якими?

Смішне ви зустрічали у казках, небилицях, загадках. Чому слово може викликати сміх? Як ви знаєте епіграф нашого уроку?

Сміх утримує людину від поганої, а отже, робить краще.

– Які твори викликають наш сміх? (Гумористичні, сатиричні).

– А якою вам здається розповідь О.Генрі?

ПОВІДОМЛЕННЯ учня про письменника:

– Американський письменник Вільям Сідней Портер, який публікував свої твори під псевдонімом О.Генрі, почав писати оповідання у тюремній камері, куди привело його несправедливе звинувачення у розтраті. Він нікого ніколи не вбив, нічого не вкрав, не пограбував. Так склалась доля. Працював чесно. Був учнем аптекаря, два роки провів у Техасі – краю ковбоїв та пригод, став тихим бухгалтером у маленькому банку. А одного разу в його касі не було великої суми грошей. Довести свою невинність він не зміг та й кому доводити? Бухгалтер ударився в бігу.

Але вдома залишилася маленька донечка, і Вільям Сідней Портер повернувся додому, щоб одразу поїхати до в'язниці.

Було дуже сумно, а перед Різдвяними святами – особливо. Люди поспішають із магазину до магазину, щоб купити подарунки своїм близьким, сяють ялинки, а його донька не дочекається подарунка. А у в'язниці хіба заробиш? Грошей не пошлеш. Але можна послати інше – і сталося диво! Він написав оповідання, підписавшись псевдонімом О.Генрі

Розповідь надрукували, на отримані гроші було надіслано дочці подарунок. У літературі виник новий письменник – гуморист.

Людина, яка вміє сміятися тоді, коли їй дуже сумно, напевно, дуже сильна духом людина, вольова, має дар створювати іншим гарний настрій, це людина дуже добра, яка вміє по-справжньому любити.

– Про що це оповідання, яке ви прочитали вдома?

Один учень становив удома план пригод героя:

  1. Плани шахраїв.
  2. Викрадення хлопчика.
  3. У печери:

а) вождь червоношкірих та викрадачі;
б) страждання Білла;
в) на світанку;
г) рішення зменшити викуп;
буд) лист старому Дорсету;
е) надії, що звалилися;
ж) повернення.

2. Робота у групах

1-ша група готувала характеристику героїв.

– Які невідповідності ми побачили у поведінці шахраїв?

Щоб збагатитися, вони вирішили зіграти на дитині, впевнені, що батько заплатить великий викуп. Батько ж не поспішає заплатити і навіть не шукає зв'язків із викрадачами.

Білл, сильний чоловік, відчайдушної хоробрості, верещав, як жінка, що боялася гусениці чи привидів; не боявся ні землетрусів, ні динамітних вибухів, ні поліцейських, мало не плаче.

Висновок:у поведінці героїв багато несподіванок.

2-га група готувала цитати з тексту: що смішного у ситуації оповідання, у сюжеті?

Викрадення дитини не виглядає жахливим,

Злочинці не страшні, навпаки, їх стає навіть шкода, дитина жбурнула камінь у кошеня, билася, мало не зняла скальп Біллу, довіла чоловіка майже до інфаркту, перетворила на “коня”, змусила їсти овес, сунула за комір гарячу картоплю, розчавила її ногою. , замість наживи бандити змушені самі заплатити викуп під покровом ночі

3-я група спостерігала за мовними особливостями оповідання, з допомогою яких створюється комічний ефект.

Читання в обличчях сцени “Гра у розвідників”,

Учні:Білл викотився, хлопчик крався, посміхався; хапаю, тягну, лягає, блідне, плюхається, починає хапатися за траву. Викликають посмішку та порівняння, що використовуються в тексті: Городок плоский, як млинець.

У хлопчика опуклі ластовиння по всьому обличчю.
Волосся такого кольору, як обкладинка журналу.
Бився він як "бурий ведмідь середньої ваги".
Порівняння хлопчика з ласуною дикою кішкою.
Візок Білла - це "виття не гірше пароплавної сирени"
Вирази на кшталт: “хотілося залишитися вірним нашому грабіжницькому статуту.
"Засвітив" Біллу в око уламком цегли; Іноді він "випускав військовий клич", "вчепився в ногу Білла, немов п'явка".

Вчитель:Таким чином, смішне створюється шляхом з'єднання несумісного, несподіваного в сюжеті, поведінці героїв та мовних засобів.

Відповідно, і характеристики він отримав з боку двох негідників-викрадачів: "диявонок", "хуліган", "двонога ракета".

- А що ви можете сказати про характер вождя?

Він активний, енергійний, дуже допитливий, не позбавлений фантазії та уяви, сміливий. Але в той же час він лінивий, не бажає вчитися в школі, жорстокий по відношенню до тварин, людей, його витівки далеко не невинні, він егоїстичний, неслухняний, непередбачуваний. Мабуть, безконтрольність вчинків з боку батьків, які надто люблять своє чадо, задовольняють усі його забаганки, зробили з нього справжнє чудовисько,

Вчитель:Хлопці, чи хотіли б ви мати такого друга? Про що змушує задуматися твір? Чому хлопчик виріс таким? Як йому допомогти? А як складеться його подальша доля?

Ці питання налаштовують нас на сумний лад, адже скільки доведеться працювати дорослим, щоб викоренити егоїзм, лінощі, легковажність,
Автору вдалося, поєднавши сумне та смішне, сказати, що виховання дітей – необхідність і величезна праця.

3. Словникова робота:

ШАРАБАН -легкий екіпаж, двоколісний.

ВИДИ ПАЛЕСТИНИ У ЧАРІВНОМУ ЛІХТАРІ – ідилічне зображення місць, де Ісус провів дитинство,

ДАВІД НОКАУТУВАВ ГОЛІАФА – біблійний цар Юдеї, нокаут – перемога.

ЦАР ІРОД - Білл натякає на біблійний епізод, в якому цар Ірод наказує перебити всіх немовлят чоловічої статі,
КОНСТЕБЛЬ – тут: сільський поліцейський.

ІЛЛІНОЙС – назва одного зі штатів США.

4. Домашнє завдання

Скласти розповідь про найсмішніший випадок зі свого життя, пам'ятаючи про способи створення смішного.

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ УЧ-СЯ 4 КЛАСУ. ТЕМА: О. ГЕНРІ, «ВОЖДЬ ЧЕРВОНОШКІР» (2 УРОК).

МЕТА: ПРОДОВЖИТИ ВИВЧЕННЯ РОЗКАЗУ О. ГЕНРІ «Вождь краснокожих»

ЗАВДАННЯ:

1. ПРОДОВЖИТИ РОБОТУ З СЮЖЕТУ РОЗПОВІДУ.

2. РОЗВИВАТИ ВМІННЯ ПРАЦЮВАТИ З ТЕКСТОМ, У ГРУПАХ, НАВИКИ ВЗАЄМОДІЇ В КОЛЕКТИВІ.

3. ВИХОВУВАТИ ІНТЕРЕС ДО ПРЕДМЕТУ.

ОБЛАДНАННЯ: ТЕКСТ 2 ЧАСТИНИ РОЗКАЗУ О. ГЕНРІ, РОЗДІЛЕНИЙ НА ЧАСТИНИ, РОБОЧІ Зошити, ЛИСТИ ФОРМАТУ А4, МАРКЕРИ, ФЛОМАСтери.

ХІД УРОКУ:

  1. ОРГ. МОМЕНТ.

Лети, лети, пелюстка,

Через захід на схід,

Через північ, через південь,

Повертайся, зробивши коло.

Лише торкнешся ти землі,

Бути, на мою думку, вели!

Вели, щоб хлопці сьогодні попрацювали на уроці

Лише на «5»!

2. ПРИЗНАЧЕННЯ.

- Хлопці, вчора ми з вами почали вивчення оповідання американського письменника О. Генрі «Вождь краснокожих». Згадайте, будь ласка, опис головного героя цієї розповіді та напишіть синквейн до слова «Хлопчисько». Завдання групове, виконуєте його на аркушах формату А4, час виконання - 5 хвилин.

НАПРИКЛАД:

1. Хлопчик.

2. Агресивний, баловний.

3. Шпурляється, упирається, не слухається.

4. Б'ється, як бурий ведмідь.

  1. РЕАЛІЗАЦІЯ.

- Продовжуючи вивчати розповідь «Вождь Червоношкірих», ми сьогодні, використовуючи метод спрямованого читання, познайомимося з 2 частиною оповідання.

Уч-ся отримують 1 шматочок, читають його відповідають питанням:Як назвав хлопчик одного зі своїх викрадачів? Чому?

Жити в печері хлопчикові сподобалося, він і думати забув, що сам бранець. Мене він одразу охрестив Зміїним Оком і Виглядачом і пояснив, що, коли його хоробри воїни повернуться з походу, я буду зіпсований на багатті, як тільки зійде сонце.

Попрацювавши в парах і групах, уч-ся записують у зошит прізвиськаЗміїне Око і Виглядач.

Далі уч-ся отримують 2 шматочок тексту, читають його та відповідають питанням:Припустіть, чому хлопчик ставив так багато запитань своїм викрадачам? Випишіть у зошит найцікавіші, на вашу думку, питання.

Потім ми сіли вечеряти, і хлопчик, набивши рота хлібом з грудинкою, почав балакати. Він промовив застільну промову так: - Мені тут дуже подобається. Я ще ніколи не жив у лісі; зате в мене був один раз ручний опосум, а минулого дня народження мені виповнилося дев'ять років. Терпіти не можу ходити до школи. Щури зжерли 16 штук яєць з-під рябої курки тітки Джиммі Талбота. А чи справжні індіанці тут у лісі є? Я хочу ще підливання. Вітер чому дме? Через те, що дерева гойдаються? У нас було п'ять щенят. Хенк, чому в тебе такий ніс червоний? У мого батька грошей мабуть-невидимо. А зірки гарячі?

Попрацювавши в парах, групах, уч-ся записують у зошит загальну думку групи.

Ми вважаємо, що хлопчик був дуже допитливим. Нам сподобалися його запитання: А чи справжні індіанці тут у лісі є? Вітер чому дме? А зірки гарячі?

Робота триває за наступним уривком. Уч-ся читають його й відповідають питанням:Чому хлопчик не хотів повертатися додому? (Виписати тезами у зошит).

Кожні п'ять хвилин хлопчик згадував, що він червоношкірий, і, схопивши палицю, яку він називав рушницею, крався навшпиньки до входу в печеру вистежувати шпигунів - ненависних блідолицих. - Вожде Червоношкірих, - кажу я йому, - а додому хіба тобі не хочеться? - Ану їх, чого я там не бачив? -каже він. -Вдома нічого немає цікавого. До школи ходити я не люблю. Мені подобається жити у лісі. Ти ж не відведеш мене додому, Зміїне Око? - Поки я не збираюся, - говорю я. - Ми ще поживемо тут у печері. - Ну гаразд, - каже він. -Ось чудово! Мені ніколи в житті не було так весело.

Попрацювавши в парах, групі, діти записують у зошит загальну думку своєї групи та представляють її класу:

1. Удома нічого немає цікавого.

2. До школи ходити не люблю.

3. Мені подобається жити у лісі.

4. Мені ніколи в житті не було так весело.

Читаючи останню частину тексту, діти відповідають питанням:Як поводився Вождь Червоношкірих, коли викрадачі поклали його спати?

Ми лягли спати годині о 11. Розстелили на землю вовняні та стьобані ковдри, посередині поклали Вождя Червоношкірих, а самі лягли з краю. Що він утече, ми не боялися. Години три він, не даючи нам спати, все схоплювався, хапав свою рушницю; при кожному тріску сучка і шерех листя його юній уяві здавалося, ніби до печери підкрадається зграя розбійників, і він верещав на вухо то мені, то Біллу: «Тихіше, приятелю!» Під кінець я заснув тривожним сном і уві сні бачив, ніби мене викрав і прикував до дерева лютий пірат із рудим волоссям.

Після роботи з цією частиною тексту та обговорення у парі та групі у зошитах з'являється запис:не давав спати, схоплювався, хапав свою рушницю, верещав на вухо «Тихіше, приятелю!»

4.РЕФЛЕКСІЯ.

Зараз я попрошу вас написати міні-есе із 5-6 пропозицій за 5 хвилин на тему «Хотів би я мати другом Вождя Червоношкірих?» Уч-ся виконують завдання, вибирають найкраще есе і зачитують його від групи. Охочі діти прочитують свої есе. Домашнє завдання: намалювати діафільм до 2 частини оповідання, яку ми прочитали

Справжнє ім'я американського письменника О. Генрі - Вільям Сідней Портер (1862-1910). Коли Вільяму виповнилося три роки, померла його мати. Портер-старший був лікарем, але згодом залишився без роботи, і сім'я почала жебракувати. У юнацькі рокиВільям працював помічником у аптеці, де бували мешканці маленького містечка. Він чув багато сумних і веселих історій, які згодом перетворилися на сюжети його новел. Довелося Вільяму побувати і в «країні» ковбоїв, у гарячому Техасі. Там він до своєї «освіти» додав знання ковбойського життя. Там же написав першу гумореску. Після одруження Вільям деякий час працював касиром у банку. Сталося так, що йому звинуватили у розтраті банківських грошей, і майбутній письменник змушений був шукати порятунку від в'язниці в різних американських штатах. Тим не менш, у в'язницю Вільям все ж таки потрапив. Звістка про хворобу дружини та доньки покликала його в одне американське містечко, де його заарештували та засудили. У в'язниці він знайшов літературний псевдонім О. Генрі.

Щоб побачили світ твори, що народжувалися за ґратами, він почав підписувати їх псевдонімом та пересилати на волю. Минув час, і Вільям отримав довгоочікувану свободу. І з тих пір всі свої сили, весь свій літературний талант присвятив творчості. В історію літератури письменник О. Генрі увійшов як неперевершений майстер коротких гостросюжетних розповідей про звичайних «маленьких» людей, які часто потрапляють у скрутне становище, часто плачуть і крізь сльози сміються, яким не щастить у житті, але вони не втрачають надії хоча б на один промінчик щастя. «Життя не трагедія і комедія, — писав у одному з оповідань О. Генрі. — У ній змішалося і те, й інше. Високо над нами всесильні руки смикають за мотузку, і ось раптом наш сміх змінюється плачем, і дивний гул веселощів уривається в нашу глибоку скорботу. Ми — маріонетки — танцюємо та плачемо…». Здається, у цих словах є ключ до розуміння більшості творів американського письменника, зокрема — і до розповіді «Вождь Червоношкірих», яку ви нещодавно прочитали.

Запитання та орієнтовні відповіді:

1. Чому опинилися в штаті Алабама два невдахи-грабіжники Сем і Білл? Вони вирішили викрасти сина есквайра Ебенезера Дорсета та отримати за нього викуп.

2. Хто був у тому числі першим? Хто вважав себе ватажком? Ватажком був Сем. Від його імені розповідається історія викрадення розбійника Джонні.

3. Чому зраділи жили містечка, коли почули про зникнення Джонні? Маленький Дорсет порушував спокій обивателів, викликав обурення своїми хуліганськими витівками.

4. Чи є в тексті оповідання згадка про ці його «затії»? Про вчинки Джонні читач має здогадатися сам. О. Генрі допомагає цьому рядками з листа старого Дорсета: «Приходьте краще вночі, тому що сусіди думають, що він зник, і я не можу нести відповідальності за те, що вони зроблять з кожним, хто приведе Джонні додому».

5. Чи була у «викрадачів» можливість одуматися і не вчиняти злочин? Така можливість була, якби вони зрозуміли, кого викрадають. Ще на самому початку твору, коли вони тільки-но під'їхали на шарабані до будинку Дорсетів, Джонні «потрапив Біллу в око шматком цегли».

6. Яку гру вигадав Джонні? Чому після цієї гри здоров'я Білл був стурбований? Джонні запропонував Біллу стати учасником гри в індіанців. Білл, не підозрюючи, якими можуть бути для нього наслідки, погодився. Джонні миттєво «перетворився» на індіанця, встромив у своє руде волосся два яструбині пера. А Білл мав стати «блідолицем» мисливцем Хенком — таке ім'я дав йому Джонні. Наприкінці гри «мисливець Хенк» потрапив у полон, до речі, сильно втомлений, із синцями на ногах, а вранці Вождь Червоношкірих — так охрестив себе маленький Дорсет — мав зняти з нього скальп.

7. Які жорстокі витівки маленького Дорсета призвели до того, що здоровенний Білл ледь не збожеволів? Вночі Вождь Червоношкірих, коли викрадачі поринали в глибокий сон, «підстрибував, хапався за свою рушницю і кричав Біллу: «Тихіше, друже!»

Вранці Сем прокинувся від «жахливого, пронизливого крику» і побачив, що «Вождь Червоношкірих сидів біля Білла на грудях, схопивши однією рукою його волосся», а в другій руці він «тримав гострий ніж» і «недвозначно намагався зняти з Білла скальп, виконуючи вирок, який ухвалив йому ввечері». "Він засунув гарячу картоплину" за комір Біллу, а потім "роздавив її ногою".

Якби не Сем, маленький розбійник жбурнув би в Білла «кам'яною величиною майже з кокосовий горіх». Зробив пращу, розкрутив її над головою — і «камінь завбільшки з яйце потрапив Біллу позаду лівого вуха», після чого Білл «упав прямо в багаття, на каструлю з гарячою водоюдля миття посуду».

Знову втягнув Білла в гру… Цього разу Джонні «перетворився» на розвідника, який мав попередити поселенців «про те, що йдуть індіанці». А Білла він «перетворив» на… коня, стрибнув на Білла, коли той став на карачки, на спину і лупцював його п'ятами в боки. Так він збирався проїхати на «коні» щонайменше дев'яносто миль!)

8. Звідки міг дізнатися Джонні про жорстоких білих завойовників індіанців? Хто розповів йому про шляхетних розвідників, які часто рятували «блідолицих» поселенців від індіанської помсти? Де почув він такі імена, як «мисливець Хенк», «Зміїне око»? (Напевно, він чув від когось про твори Фенімора Купера, оскільки навряд чи він сам читав їх, а можливо, чув про індіанців, їхні легенди, Гайявата від самих індіанців, але про це немає згадки у творі О. Генрі).

9. Чому в нас така впевненість, що Джонні не читав роман Фенімора Купера «Останній із могікан»? Джонні майже десять років, але питання, які він ставить «викрадачам», надто наївні для його віку. Ось ці питання: «Вітер дме тому, що дерева гойдаються? А зірки гарячі? А чому апельсини круглі? Дюжина – скільки це буде?» А також він питав у Білла, «чому немає нічого в дірках, чому дорога йде в обидва боки і чому трава зелена». До того ж Джонні двічі говорив «викрадачам»: «Ненавиджу ходити до школи». І напевно, не ходив на уроки чи більшість із них пропускав.

10. Чи не намагалися «викрадачі» приструнити Джонні? («ми все ж таки заштовхали його на дно шарабана»; «Я відібрав у хлопця ніж і змусив його знову лягти»; «Я нам'яв йому вухо»; «Я вийшов з печери, спіймав хлопчика і тряс доти, доки все його веснянки не заторохтіли одна об одну"; "Слухай, перестань бити мене ногами, а то я зараз встану і задам тобі перцю!"; "Я схопив його за комір і стягнув з гори"; "Я показав йому дорогу до міста і дав такого стусан, що він виявився футів, напевно, на вісім ближче до міста »).

11. Як називає Біл хлопчика? («ракета», «чортеня»…) Ось як звучить ця думка без скорочень: «Всі ми колись бавилися з чортенем, який вистрибував із скриньки. На нього натиснеш - воно підскакує. Натиснеш сильніше - стрибне вище. "Роздавиш" його кришкою - воно і її часом відкриє». «Кортеня на пружинці» - це умовна назвамеханізму смішного, який працює в оповіданні О. Генрі «Вождь Червоношкірих». Будь-який фізичний "вплив" на Джонні з боку "викрадачів" - і він "підстрибує" ще вище. Згадаймо: Білл «нам'яв йому вухо» — і Джонні змайстрував пращу, після чого Білл «упав прямо в багаття»; Білл "схопив його за комір і стягнув з гори" - і Джонні вкусив його тричі "за великий палець" і так далі. Досвідчений Сем і здоровило Білл не можуть приборкати маленького розбійника.

«Викрадачі» перетворилися на «втікачів». Вони не тільки не отримали від Дорсета викуп за Джонні, а й заплатили йому за те, щоб він погодився забрати сина додому. Сем і Білл кинулися навтьоки, а за ними метнувся сміх. І сміх цей був сильніший за Вождя Червоношкірих: від нього ні втекти, ні сховатися.

Запитання з відповідями до розповіді О. Генрі «Вождь краснокожих»

Інші твори на тему:

  1. Двоє авантюристів — оповідач Сем і Білл Дрісколл — уже дещо заробили, і тепер їм потрібно ще трохи, щоб пуститись.
  2. Американець Вільям Сідні Портер добре знайомий у всьому світі як письменник О. Генрі. Він рано залишився сиротою. Підробляв в аптеці.
  3. Запитання з відповідями до теми «Розвиток європейської літератури на межі XIX-XX століть» найважливіші особливостізламу XIX-XX століть? Культурологи вважають, що на рубежі XIX-XX століть властивий три феномени: декаданс, соціалістичні (утопічні) тенденції.
  4. Що означає термін "фольклор"? Буквальний переклад терміна "фольклор" - народна творчість. Які основні ознаки народної творчості? Головними ознаками фольклору є...

Ділок ніби підвертався вигідне

Відчайдушні шахраї Сем і Білл зупинилися в містечку «Вершини» штату Алабама, розташованому на плоскій, як млинець, рівнині. Для проведення шахрайської спекуляції земельними ділянкамиу Західному Іллінойсі їхньому спільному капіталу не діставало двох тисяч доларів. Тоді було вирішено здійснити викрадення.

Чадолюбство, як відомо,

сильно розвинуто у сільських жителів, - здорово міркували двоє друзів, сидячи на ганку єдиного в місті готелю, - а місцеві, безтурботні та сентиментальні люди, потрапляли саме до цієї категорії. Та й пошуки зниклої дитини обмежилися б нишпоренням по околицях двох-трьох сільських констеблів, пари недосвідчених шукачів та оголошеннями у місцевій газеті «Щоденний бюджет фермера». Складалося все непогано. Викрадачі обрали сина найвизначнішого з городян Ебенезера Дорсета - скупа, чесного і непідкупного церковного збирача. Хлопчикові було років десять, а його веснянкувату пику і копицю вогняного волосся знала вже вся округа. Здавалося, дві тисячі самі пливли до рук. Але про все по порядку. Якось увечері друзі, найнявши шарабан у сусідньому селі, проїжджали повз будинок старого Дорсета. Малюк прогулювався вулицею і бавився, кидаючи камінням у кошеня. Білл запропонував молодшому Дорсету льодяників і покататися з ними, але отримав у око уламком цегли.

Злазячи з шарабана, Білл заявив

Що це буде коштувати зайвих п'ятсот доларів старому Дорсету. Хлопчик відчайдушно волав і чинив опір, залишивши глибокі подряпини на обличчі викрадача. Нарешті його заштовхнули на дно шарабана і доставили в заздалегідь підготовлене місце, за дві милі від міста. Там була невелика гора, що поросла кедровником, з занедбаною печерою. Залишивши свого компаньйона в печері з хлопчиськом, Сем відвіз віз у село і повернувся пізно. Молодший Дорсет стояв біля вогнища і пильно вдивлявся в темряву. У його рудих кучерях красувалися два яструбині пера. Побачивши Сема, він націлився в нього палицею і видав несамовитий крик. У шахрая, що бачив види, в грудях все похололо. Тоді товстун Білл пояснив, що хлопчик вирішив грати у Вождя Червоношкірих, а сам Білл тепер - старий мисливець Хенк, з якого на світанку знімуть скальп. Сема малюк охрестив Зміїним Оком і Виглядачом, пообіцявши живцем засмажити на багатті зі сходом сонця.

За вечерею друзі почули, що Вождеві Червоношкірих у них дуже сподобалося, що додому і до школи він нізащо не повернеться, що раніше у нього жив ручний опосум. Водночас вони дізналися і всі місцеві новини. Хлопчик завалив їх тисячею безглуздих питань, час від часу схоплюючись і видаючи переможний клич червоношкірих, ніж остаточно доконав Білла. Нарешті Вождя поклали спати. Півночі він кричав на вухо шахраям

  • «Тихіше, друже!», хапав рушницю і крався до виходу печери перевірити, чи не наближається зграя розбійників. Над ранок усі забулися тривожним сном. Сему снилося, що його викрав рудий пірат і прив'язав до дерева. Прокинувся він від пронизливого вереску - не крику, не крику, який можуть видавати голосові зв'язкичоловіки, а саме вереск. Хлопчик сидів на грудях у переляканого Білла і ножиком для різання грудинки намагався зняти з нещасного скальп. Дух Білла був зламаний. Сем відібрав у Вождя ніж і задрімав знову, але тут же прокинувся, згадавши другий вирок.
  • - Чого ти піднявся в таку рань, Сем? - спитав Білл.
  • - Я? - сказав Сем. - Щось плече ломить. Думаю, може легше стане, якщо посидіти небагато.
  • - Брешеш ти, - каже Білл. - Ти боїшся. Тебе він хотів спалити вдосвіта, і ти боїшся, що він так і зробить. І спалив би, якби знайшов сірники. Адже це жах, Сем.
  • - Думаю, - каже Сем. - Ось саме таких хуліганів і обожнюють батьки. А тепер ви з Вождем Червоношкірих вставайте і готуйте сніданок, а я піднімуся на гору і зроблю розвідку».

Сем обережно підвівся

на вершину, очікуючи побачити внизу натовп дужих фермерів, що нишпорять по околицях у пошуках викрадачів. Однак він побачив цілком мирну картину. Єдина людинаорав на мулі. Навколо більше не було жодної душі. Злегка розгніване, Зміїне Око повернулося до рідного племені. Тут життя вирувало. Вождь Красношкірих засунув гарячу картоплю за комір Біллу і розчавив її ногою. Коли старий Хенк ударив хлопця, той схопив камінь завбільшки з кокосовий горіх і спробував стукнути їм товстуна. Сем встиг вчасно: відібрав камінь і сяк-так примирив їх. Малюк Дорсет пообіцяв помститися Хенку. Сніданок пройшов спокійно. Потім, порадившись, компаньйони вирішили надіслати батькові Вождя листа з погрозами та вимогою пристойного викупу. Сума викупу замість запланованих раніше двох тисяч доларів на слізне прохання Білла знизилася до півтори тисячі. Під листом стояв підпис: «Два лиходія».

Тим часом Вождь Червоношкірих

дістав із кишені саморобну пращу і почав розмахувати нею над головою. Сем встиг вивернутись, а товстий Білл отримав каменем по голові. Раптом охнувши, він різко осів і впав у багаття, прямо на каструлю з окропом для миття посуду. Бідолаха довго! не приходив до тями ... Зміїне Око схопило Вождя і тряс, поки той не по! обіцяв поводитися «пристойно» (якщо його не відведуть додому).

Сем наполягав, щоб хлопчик попросив у Білла вибачення, і вони майже! помирились. Поки Сем збирався до сусіднього села, щоб дізнатися новини про хлопця і відправити листа Дорсету, малюк уже осідлав Білла, якому було відведено роль коня розвідника. Він пришпорював товстуна, лягав п'ятами в живіт, і гнав коня на переправу. «Тільки не затримуйся!» - крикнув друг Сему і жваво поповз рачки в зарості.

Поговоривши в селі з фермерами про погоду та врожай

Сем почув від одного бородача про переполох у місті через зникнення сина Дорсетів. Задоволений викрадач кинув листа у ящик і швидко повернувся на гору. Біля печери нікого не було. Злякавшись, Зміїне Око окукнуло кілька разів. Відповіді не було. За півгодини прийшов захеканий, червоний, спітнілий, але щасливий Білл. Кроках за двадцять від нього нечутно крався Вождь Червоношкірих. Старий Хенк винувато глянув на компаньйона і сказав, що відправив хлопця додому. Він сильний, мужня людина, що чимало побачив за своє життя, не міг більше витримати. Сем поцікавився, що сталося. Тоді друг, пихкаючи і віддуваючись, розповів про свої пригоди. Спочатку він проскакав усі дев'яносто миль до застави, потім жував пісок замість вівса, потім вислухав море нескінченних запитань. Нарешті його терпець урвався. Стягнувши хлопця з гори, він показав йому дорогу в місто і, покусаний, подряпаний, але задоволений, повернувся до печери. Тут Білл обернувся.

Побачивши Вождя Червоношкірих

Він змінився в обличчі, плюхнувся на землю і почав безглуздо хапатися за тріски та травинки. Сем злякався, що товариш збожеволів, але десь за годину старому Хенку полегшало. Справу треба було терміново кінчати.

Увечері, забравшись на дерево за годину до зустрічі в обумовленому місці, Сем чекав на появу дюжини констеблів і шукачів. О пів на десяту підкотив підліток на велосипеді, поклав у картонну коробку під деревом згорнутий аркуш паперу і поїхав.

Приблизно ще годину Сем просидів на дереві, побоюючись засідки, але ніхто більше не з'явився. Викрадач зліз із дерева, забрав листа і, крадучись, швидко пішов назад. Біля багаття, нервуючи, вони з Біллом розгорнули листок. Містер Дорсет великодушно пропонував повернути хлопця вночі (поки сплять сусіди), приплативши йому двісті п'ятдесят доларів.

  • «Великі пірати! - вигукнув Сем.- Та такої ж нахабності ... »

Але, впіймавши погляд Білла, замовк.

Пообіцявши Вождеві, що вдома на нього чекають гвинтівка зі срібною насічкою та мокасини, а завтра вони підуть полювати на ведмедів, друзі опівночі постукали до старого Дорсета. Як тільки хлопчисько все зрозумів, він вчепився в ногу Білла липким пластиром і огидно завив. Ебенезер Дорсет отримав гроші, віддер сина від Білла і пообіцяв хвилин десять міцно його тримати. Більшого їм і не потрібно!

  • «Хоча ніч була дуже темна, Білл дуже товстий, а Сем умів дуже швидко бігати, він наздогнав друга тільки за півтори милі від міста».

Блискуча ідея.("Дільце ніби підверталося вигідне", - так починає О. Генрі розповідь про те, як двоє друзів вирішили викрасти єдиного сина "найвиднішого з городян" Ебензера Дорсета. Викрадачі збиралися отримати за хлопчика хороший викуп. Гроші їм були потрібні для проведення шахрайської спекуляції Вони прикинули, що містечко не може послати в погоню нічого страшнішого за констеблі, крім того, дуже розраховували на чадолюбство містера Дорсета. Єдиний син Ебензера Дорсета – Вождь Червоношкірих.(Це був хлопчик років десяти, ластовитий і рудий. Викрадачі зловили його, коли він жбурлявся камінням у кошеня, що сиділо на паркані. Але вони навіть не підозрювали, з ким доведеться мати справу. Хлопчик відчайдушно бився, коли його запихали в шарабан, але, дізнавшись , що його викрали і він житиме в печері, страшенно зрадів і оголосив себе Вождем Червоношкірих, а своїх викрадачів Зміїним Оком і Виглядачом.) Перша ніч.(Викрадачі не зімкнули очей. Усю ніч Вождь Червоношкірих схоплювався і, схопивши палицю, яку називав рушницею, палив у уявних розбійників. Зрештою він схопився Біллу на груди і заявив, що вирішив зняти з нього скальп.) Лист викрадачів батькові хлопчика.(Викрадачі вирішили попросити за хлопчика півтори тисячі доларів. Більше, за їх розрахунком, "за цю веснянкувату руду кішку" ніхто не дасть. З листом один із викрадачів вирушив у місто на пошту. За його спостереженнями, в містечку ніхто особливо не турбувався про зникнення хлопчики.) Вироби Вождя Красношкірих.(Тим часом хлопчисько почав грати в розвідника, який повинен скакати на заставу: він осідлав бідного Білла і, б'ючи його п'ятами, погнав лісом. Потім він вирішив погодувати "коня" вівсом, роль якого грав пісок). Лист містера Ебензера Дорсета викрадачам.(У призначену годину викрадач вирушив за відповіддю на свою вимогу викупу. Суть відповіді була така: батько хлопця робив контрпропозицію - викрадачі наводили хлопця додому (краще вночі) і платили за те, щоб його взяли назад, двісті п'ятдесят доларів.) Щасливі розв'язки.(Друзі згодні були розлучитися з грошима, аби позбутися Вождя Червоношкірих. О дванадцятій ночі вони доставили його додому. Містер Дорсет дав їм десять хвилин, протягом яких він міг утримувати сина, що чинив опір, щоб невдахи викрадачі встигли втекти "з місця злочину". )