Rusų kalbos 4 klasės pamokos rengimas Jacenko

Pamokos raida rusų kalba Kanakina 4 klasė

1 pamoka. Susipažinimas su vadovėliu. Kokia kalba?

Tikslas: pristatyti naują vadovėlį ir darbo taisykles, bet tai.

Planuojama rezultatai; mokiniai išmoks daryti išvadas apie kalbos reikšmę žmogaus gyvenime; dirbti pagal vadovėlį, naudojant simbolius; derėtis ir priimti bendrą sprendimą; įvertinti savo rezultatus.

Per užsiėmimus

. Laiko organizavimas

II. Darbas pamokos tema Pažintis su vadovėliu

priešais tave naujas vadovėlis Rusų kalba. Pažvelkite į viršelį ir pasakykite, kaip jis atrodo kaip 1 klasės vadovėlis. Koks skirtumas?

Atsiverskite savo vadovėlį p. 3. Perskaitykite gamtininko rašytojo K. Paustovskio pareiškimą. Kaip tu tai supranti? (Vaikų atsakymai.)

-~ Kokius atradimus padarys vadovėlis?

Kodėl reikia žinoti kalbos kultūros dėsnius?

Padarykite išvadą: ko išmoksime rusų kalbos pamokose? (Kompetentingai rašyti, mokytis kalbos kultūros dėsnių, išmokti vartoti kalbą.)

Žiūrėti į konvencijas. Perskaitykite straipsnį pašnabždomis ir pasakykite, kam jie skirti. (Jie padės jums naršyti ir atkreipti dėmesį į kai kurių tipų užduotis.) . \

Skaitykite: Kokius darbus dirbsime? (Išreikškite savo nuomonę, plėtokite kalbą, kurkite tekstą, dirbkite su žodynu, dirbkite poromis.)

III. Kūno kultūros minutė

Vienas - pakilti, ištempti,

Du - pasilenk, atsilenk,

Trys - trijų plojimų rankose)

Trys galvos linktelėjimai.

Keturi – rankos platesnės

Penki - mojuokite rankomis,

Šeši- Ramiai atsisėsk. “

IV. Darbas pamokos tema

Atsiverskite savo vadovėlį p. 6 ir perskaitykite pamokos temos pavadinimą.

Į kokį klausimą šiandien turėtume atsakyti? (Kokia kalba yra D) Pvz. 1 (6 p.).

Pažvelkite į diagramą, prisiminkite, ką mokėmės 1 klasėje,

ir kalbėti apie kalbos tipus. (Vaikų atsakymai pagal lentelę.) Pvz. 2 (6 p.).

Kaip manote, kuri kalba kilo anksčiau – žodinė ar

parašyta? Pvz. 3 (7 p.).

Perskaitykite užduotį ir pasakykite, ką reikia padaryti atliekant pratimą.

Nurodykite pagrindinę sakinio mintį. Įrodykite tai nuotraukomis.

Užsirašykite pasiūlymą. Kas jums padės teisingai, pvz. (nurašyti? (Atmintinė p. 132.)

Atidarykite ir perskaitykite atmintinę.

Paaiškinkite posakio „iki senatvės“ reikšmę h (Labai senas.)>

Paaiškinkite žodžio „neatskiriamas“ reikšmę. (Labai stipru.) Su

Kokios žinomos rašybos pasitaikė sakinyje „:c

Perskaitykite sakinį vadovėlyje. Į ką reikia atkreipti dėmesį? (Ant paryškintų raidžių žodžiuose.)

Kokios raidės paryškintos šiame sakinyje? *- - Užsirašyk, padiktuodamas sau skiemenimis. t - Patikrinkite, kas parašyta. Įvertink save!

ai? "!" - viską padarė teisingai ir tiksliai. P,„+“ – yra smulkių klaidų ar pataisymų. „-“ – padarė daugiau nei 2 klaidas, daug pataisymų.

Kokius kalbos tipus naudojame dabar? (Parašyta - užsirašė sakinį, žodžiu - atsakė į klausimus, kalba sau - mintis.)

V. Atspindys

Aš įvardiju situacijas, o jūs įdedate raidę P, jei tai yra pavyzdys rašymas, raidė Y, jei tai žodinės kalbos pavyzdys, raidė C, jei kalbama apie save.

Klausykite mokinio atsakymo.

Mama kūdikiui skaito pasaką.

s Svarstymas apie problemos sprendimą.

>/ Rašome diktantą.

Skaitome apie save.

Dainuokim dainą.

e (Pažymėkite. Lentoje parašykite: U, P, S, P, S, U.)

„+“ – suprato temą ir nepadarė nė vienos klaidos. ,b "-" - dar truputi klystu, reikia pataisyti.

VI. Apibendrinant pamoką

E1; Kokie kalbos tipai yra?

Kokią kalbą vartojate dažniau?

Pamoka2. Ką galima sužinoti apie žmogų Su pagal jįkalba?

Tikslai: Su iliustruojančiais pavyzdžiais parodyti mokiniams, „kad kalba yra informacijos apie asmenį šaltinis; ugdyti gebėjimą vartoti „mandagius“ žodžius kalboje.

apiePlanuojami rezultatai: mokiniai mokosi daryti išvadas

apie kalbos svarbą žmogaus gyvenime; atrasti ir suformuluoti

1: nustatyti mokymosi problemą; analizuoti ir padaryti išvadą:, s; vertinti veiksmus pagal visuotinai priimtas „natūralaus“, „saugaus“, „gražaus“, „teisingo“ elgesio taisykles.

Per užsiėmimus.

. Laiko organizavimas

II. Žinių aktualizavimas Rašybos minutė

Išspręsk mįsles. Užsirašykite įkalčius.., (- (... Sėdi ant pagaliuko Raudonuose marškiniuose, Pilvas šviesus, Prikimštas akmenukų. (Erškėtrožė.)

Mes gyvename po žeme tamsiame urve. Pilkas kailinis, mažo ūgio, Akys, juodi karoliukai, aštriaakis, Ir plona uodega su virvele. (Pelės.)

Žolė, kuri auga šlaituose

Ir ant žalių kalvų.

Kvapas stiprus ir kvapnus,

Ir jos kvapnus lapas

Einam arbatos.

Kokia piktžolė, spėk! (raudonėliai.)

Ąsočiai ir lėkštutės

Jie neskęsta ir nesimuša. (Vandens lelija.)

Kuo žodžiai panašūs? (Jie turiraidžių derinys SHI.)

Koks raidžių derinys rašomas pagal tą pačią taisyklę? (ZHI rašykite raide I.)

Pavadinkite žodžius, kuriuose yra junginys JI. (Vaikų atsakymai.)

Užrašykite bet kuriuos du žodžius su šiais raidžių deriniais. Pabrėžkite ZhI ir SHI derinius.

III. Apsisprendimas veiklai

(Rašymas lentoje.)

Sniego gniūžtės pavasarį virsta balomis.

Perskaitykite labai keistą sakinį lentoje.

Kokia čia kalba? (Parašyta kalba.)

Ką galite pasakyti apie pasiūlymą? (Jis padarė klaidų rašydamas derinius ZhI, SL.)

Kokie žodžiai parašyti neteisingai? (Snaigės virsta balomis.)

Ką galite pasakyti apie asmenį, kuris parašė šį sakinį? (Jis neraštingas, nemoka rusų kalbos taisyklių.)

Pasirodo, kalbėdami, žodžiu ir raštu, galite daug sužinoti apie žmogų.

IV. Dirbk toliau naujas tema

1. Dirbti pagal vadovėlį Pvz. 4 (8 p.).

Perskaitykite užduotį ir pasakykite, ką darysite. (Paskaitykime V. V. Majakovskio eilėraščius.)(Eilėraščius skaito mokinys, turintis gerus skaitymo įgūdžius.)

Ko galima pasimokyti iš pašnekovo kalbos? (Kalboje galite sužinoti žmogaus profesiją.)

2. žodyno darbas

Ką reiškia ženklas šalia žodžio „labas“? („Prisiminkite žodžio rašybą“.)

Ką reiškia žodis "labas"? (Tai sveikinimo žodis. Sakydami „labas“, linki sveikatos. Kitaip galite pasakyti „būk sveikas“.)

Sveikatos jums žmonės.

Kiekvieną dieną ir valandą pageidautina – labas!

Aš atiduosiu savo tetai savo sielą už tave.

Tegul saulės spindulys suteikia jums sveikatos,

Vasaros lietus suteiks jėgų atsigerti.

Motina Žemė leiskite duonai ir druskai

Už sunkų darbą gausite gausų atlygį.

Sveiki, sveikinu jus!

Visai šeimai, draugams ir pažįstamiems.

Būkite laimingi ir tiesiog pasisveikinkite

Ramybės, džiaugsmo ir klestėjimo jums!

T. Lavrova

Kodėl žodyje paryškinta raidė AT?(Parašyta, bet neištariama.)

Kaip tu gali prisiminti šį laišką? (Parašyta kaip žodyje „sveikata“, kariškiai sako „linkiu geros sveikatos“.)

Užsirašykite žodį, pabraukite rašybą.

V. Kūno kultūros minutė

Kartą – pasilenk, išsitiesk. Du – pasilenk, išsitiesk. Trys – trys plojimai rankomis, trys galvos linktelėjimai. Keturi - rankos platesnės, penkios, šešios - sėdėkite tyliai, Septyni, aštuoni - tinginystė išmesti.

Rusų kalba. 4 klasė. Pamokų planai vadovėliui Kanakina V.P., Goretsky V.G.

Į vadovėlį:

M.: 2017 - 494 p.

Vadove pristatoma pamokų raidos rusų kalba 4 klasei į TMC V.P. Kanakina, V.G. Goretskis (" Rusijos mokykla“), sudarytas pagal federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus. Čia mokytojas ras viską, ko reikia kokybiškam pasiruošimui pamokai ir jos vedimui: teminis planavimas mokomoji medžiaga, detalūs pamokų scenarijai, diktantų tekstai, įdomi žaidimo medžiaga. Skirta mokytojams pradinė mokykla, pedagoginių universitetų ir kolegijų studentai.

Formatas: pdf

Dydis: 9,4 MB

Parsisiųsti: yandex.disk

Siūlomame leidinyje pateikiami 4 klasės rusų kalbos pamokų pokyčiai, sudaryti pagal federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus ir daugiausia dėmesio skiriama darbui kartu su V.P. vadovėliu. Kanakina, V.G. Goretskis (M.: Apšvietos).
Vadovo užduotis – kad mokytojui būtų kuo lengviau tiek pasiruošti pamokai, tiek dirbti pamokoje. Įtrauktos supažindinimo su nauja medžiaga, konsolidavimo, projektinės veiklos pamokos.
Projektų rengimui skiriama ne daugiau kaip dvi savaitės. Darbas atliekamas kartu su tėvais, mokytojas padeda tik renkantis temą (jei pageidauja, temą gali pasirinkti patys mokiniai). Mokiniai rengia projektus A4 formato lapuose, tekstas spausdinamas kompiuteriu (su nuotraukomis). Darbas gali būti atliekamas grupėmis, poromis arba individualiai.
Mokytojas gali naudoti siūlomus pamokos scenarijus tiek visiškai, tiek iš dalies, įskaitant ir savo planą pamoka.
Pamokos remiasi veiklos mokymosi principais ir apima praktinis darbas, darbas grupėse ir porose, savarankiškas darbas naudojant įvairių formųčekius. Nuo pirmųjų pamokų mokiniai taiko savęs ir abipusio patikrinimo metodus.

Pedagoginis

įvartis

Sudaryti sąlygas daiktavardžių, būdvardžių, įvardžių gramatinėms ypatybėms nustatyti; sakinių analizavimas sakinio nariais, sakinio sintaksinė analizė

Pamokos tipas

Žinių ir veiksmų metodų kontrolė / konkrečios problemos sprendimas

Planuojama

rezultatus

(tema)

Nustatyti gramatines ypatybes daiktavardžiai, būdvardžiai, įvardžiai; atlikti sakinių analizę pagal sakinio narius, sintaksinę sakinio analizę

Asmeninis

rezultatus

Įvertinti savo pačių ugdomąją veiklą: pasiekimus, savarankiškumą, iniciatyvumą, atsakingumą, nesėkmių priežastis

Universalus

mokymosi veikla

(metasubjektas)

Kognityvinis: prisiminti iš atminties informaciją, reikalingą ugdymo problemai išspręsti.

Reguliavimo: planuoti ugdymo problemos sprendimą: sudaryti būtinų operacijų seką

(veiksmų algoritmas); analizuoti emocinės būsenos, gautus iš sėkmingos (nesėkmingos) veiklos, įvertinkite jų įtaką žmogaus nuotaikai

Pagrindinis

Daiktavardžių, būdvardžių, įvardžių gramatiniai ženklai. Pasiūlymo narių pasiūlymų analizė. Analizuojama pasiūlymus

Pamokos scenarijus

Pamokos etapai

Formos, metodai,

metodiškas

gudrybės

Mokytojo veikla

Studentų veikla

Forma

kontrolė

Įgyvendinta

veiksmai

Susiformavo

įgūdžių

I. Motyvacija į mokymosi veikla

(tvarkingas laikas)

Priekinė. Žodinis. mokytojo žodis

Sveikiname studentus.

Man patinka, kai susitinkame

Mes esame draugai ir giminaičiai

"Labas rytas",

"Labas vakaras",

„Labanakt“, sakome.

A. Jašinas

- Patikrinkite pasirengimą

į pamoką

Sveiki mokytojai. Sutvarkykite savo darbo vietą

Parodykite norą dirbti klasėje

II. Kaligrafija

Individualus.

Praktiška. Laiškas

anglies ausies kampas

Vykdykite laišką pagal modelį

Plėtoti kaligrafiją

Teisingas rašymas

III. Mokymosi užduoties teiginys

Priekinė. Žodinis. Mokytojo žinutė

Informuoja pamokos temą, suformuluoja mokymosi užduotį

Klausyk mokytojų

Priimkite mokytojo suformuluotą mokymosi užduotį

IV. Žinių ir veiksmų metodų kontrolė

Individualus. Praktiška. Testas

Užduočių komentarai kontrolinis darbas organizuoja jų įgyvendinimą

(žr. priedą)

Atlikti testo užduotys

Įvertinkite darbo rezultatą, nustatyti, ko jau išmokta ir ko dar reikia išmokti, suvokti asimiliacijos kokybę ir lygį

Testas

V. Edukacinės veiklos atspindys pamokoje (iš viso)

Priekinė.

Žodinis.

Pokalbis

Kokia užduotis buvo prieš mus?

– Ar pavyko tai išspręsti?

- Kas atliko darbą?

Kas turėjo problemų? Kodėl?

Atsakyk klausimą

atvirai suvokti
ir įvertinti jų veiklą klasėje

Klausimų sesija. Savireguliacija

1 variantas

1. Iš sakinio išrašykite visus būdvardžius ir nurodykite jų skaičių, lytį, raidę.

2. Užbaigti morfologinė analizė paryškintas daiktavardis.Prasideda pirmųjų migruojančių paukščių atskridimas rooks.

3. Perskaitykite tekstą. Parašykite įvardžius 2 ir 3 asmenų daugiskaitos forma.

LAPAI IR ŠAKNYS

Lapai pasakė:

Paskutinis saulės spindulys apšvietė ąžuolų viršūnes.

Zoologijos sode matėme zebrą ir dramblį.

(Skatinamasis, nešauktukas, gramatinis pagrindaspamačiau zebrą ir dramblį,plačiai paplitę, yra vienarūšių narių.)

6 (neprivaloma). Užrašykite sakinius, kuriuose dalykas išreiškiamas daiktavardžiu.

2 variantas

1. Išrašykite sakinį kokybės būdvardis ir atlikti jo morfologinę analizę.Pro ploną plikų beržo šakų tinklą mėlynai nušvito pavasario dangus.

2. Atlikti pasirinkto žodžio morfologinę analizę.Kregždė po lizdą susikūrė tvarto stogas.

3. Perskaitykite tekstą. Suraskite ir užrašykite visus įvardžius daugiskaitos 1-ojo asmens forma.

LAPAI IR ŠAKNYS

Lapai pasakė:

– Kokie mes žali ir gražūs. Suteikiame pavėsį. Žmonės ilsisi po mūsų šešėliu. Pas mus skrenda paukščiai. Jie dainuoja ir lipa lizdus. Ir šaknys pasakė lapams:

Rudenį išdžius. Pavasarį jūsų vietoje augs nauji lapai. Ir be mūsų nebus viso medžio, nebus ir tavęs, lapų.

4. Suskirstykite pasiūlymą pagal narius.Po egle slėpėsi didelis kiaulienos grybas.

5. Patikrinkite pasiūlymo ypatybes. Jei yra klaidų, ištaisykite jas raštu.Mūsų krepšelyje buvo oranžinės morkos, geltonos ropės ir raudonieji burokėliai.

(Pasakojimas, šauksmas, gramatinis pagrindasdėti morkas, ropes, burokėlius,neišsiskleidę, yra vienarūšių narių.)

6 (neprivaloma). Užrašykite sakinius, kuriuose subjektas išreiškiamas įvardžiu.

Jūs pakvietėte mus apsilankyti. Iš viksvos laukinė antis išnešė mažus ančiukus. Vykstame atostogauti į mišką. Ant medžių buvo šerkšnas.