"Samostalan rad" Bolje spriječiti nego liječiti

Učitelj, nastavnik, profesor: Bersingova Z.S.

Datum: 9.09.2015

Predmet: Engleski jezik

Klasa: 7 "g"

Tema lekcija : Bolje spriječiti nego liječiti

Jedinica sadržaja: Upoznavanje s pravilima sigurnog ponašanja na ulici.

Cilj:

nastavni aspekt

    moći razgovarati o pravilima osobne sigurnosti u veliki grad;

    znati napisati letak s pravilima sigurnog ponašanja na ulici;

    moći koristiti modalni glagol should /should 't

    znati tvoriti priloge od pridjeva pomoću nastavka –ly

    moći koristiti frazne glagole (trčati)

razvojni aspekt

    razvijati komunikacijski UUD kroz sve vrste govorne aktivnosti;

    razviti kognitivni UUD;

    razviti regulatorni UUD, uključujući sposobnost postavljanja ciljeva, planiranja, samopromatranja;

    razvijati semantičke vještine čitanja: sposobnost predviđanja sadržaja teksta;

    razvijati spoznajne interese

obrazovni aspekt:

    odgajati valeološku kulturu (ovladavanje normama osobne sigurnosti u velikom gradu), kulturu ponašanja kroz ovladavanje normama bontona: sposobnost izražavanja preferencija, traženja savjeta (davati savjete)

Vrsta lekcije: Lekcija učenja i primarne konsolidacije novih znanja

Koraci lekcije:

I Priprema za obrazovne i kognitivne aktivnosti

II Učenje novih znanja

III

Resursi lekcije: prezentacija, računalo, interaktivna ploča, projektor,CD.

Tijekom nastave

Faza pripreme za aktivnu obrazovnu i kognitivnu aktivnost

5 min.

Zadatak: motivirati učenike za stjecanje novih znanja,postavljanje cilja lekcije, određivanje konačnog rezultata.

metoda: reproduktivni

Obrazac rada: frontalni

Aktivnost nastavnika

Učitelj pozdravlja i vodi organizacijsku fazu lekcije.

Aktivnosti učenika

Odgovorite na pozdrave. Učenici odgovarajući na pitanja predviđaju o čemu će biti riječi u lekciji i koje riječi će sresti.

Aktivnost nastavnika

U nastavku uvodnog razgovora učitelj traži od djece da obrate pozornost na slajdove i slike u udžbeniku te postavljanjem pitanja vodi do teme lekcije.

Napišite temu lekcije na ploču.

Aktivnosti učenika

Učenici odgovarajući na pitanja predviđaju o čemu će biti riječi u lekciji i koje riječi će sresti.

Faza primjene znanja

33 min.

Zadatak: osigurava usvajanje novih znanja i načina djelovanja na razini primjene u promijenjenoj situaciji

metoda: produktivan

Obrazac rada: frontalni, parna kupelj, grupni

Aktivnost nastavnika

1) Učitelj koristi ilustracije i poziva učenike da predvide sadržaj letka. Učitelj postavlja pitanja o tome što ljudi na slikama rade. Organizira frontalni rad i zapisuje odgovore na ploču.

2) uvodi novi vokabular o temiSigurnostpravila(Pravila osobne sigurnosti). Kontrolira čitanje teksta. Daje potrebna objašnjenja.

3) Nastavnik nudi izvođenje vježbe 2 na stranici 8 za razvijanje sposobnosti predviđanja sadržaja teksta na zadanom početku.

4) Upoznaje učenike s pravilom tvorbe priloga od pridjeva pomoću nastavka -ly. Pita učenike poznaju li druge priloge tvorene na ovaj način. Postavlja vježbu za samostalno izvođenje. Organizira samopregled.

5) Učitelj osigurava razvoj značenja i uporabe frazni glagoli (trčanje). Rad na rječničkoj odrednici. Traži od učenika da obrate pozornost na označavanje frazalnih glagola u rječniku(phrv). Poziva studente da samostalno izvedu vježbu 4.

6) Upoznaje učenike s modalnim glagolomtrebao bi/ ne bi trebalot. Nastavnik usmeno obrazlaže temu. Zatim zapisuje rečenicu na pločuOcjenajebolestan. Pitajte učenike što bi savjetovali Marku da učini. Idonosiihdoodgovor: Idi doktoru.ZapisinapločaMark bi trebao otići liječniku.Razrađuje dizajn. Nudi ponovno pregledavanje dijaloga, vježba 2, str. 8, i pronalaženje primjera uporabetrebao bi/ ne bi trebalot. Provodi frontalnu provjeru vježbe.

7) Učitelj organizira igru. Dijeli učenike u dvije ekipe. Učenici jednog tima ističu problem, a učenici drugog tima daju odgovarajući savjet.

8) Učitelj promiče razvoj produktivnih vještina pisanja - sposobnost pisanja savjeta o osobnoj sigurnosti na ulici. Pročitajte zadatak s učenicima i razgovarajte s njima ključne riječi (letakdavanjesavjet, zaštititisami, ulice). Kolektivno raspravlja s učenicima o predloženim idejama i zapisuje na ploču.

Aktivnosti učenika

1) Predvidite sadržaj letka. Odgovornapitanja.

Netko gleda kroz rupu na vratima da vidi tko zvoni. Djevojka spava. Ima mobitel pored sebe na stoliću na krevetu da nazove ako nešto nije u redudječakjeotvorthevratadonetko. itd.

2) Učenici povezuju istaknute riječi, izraze s njihovim značenjem. Učenici zadatak provjeravaju prvo u parovima, a zatim u sklopu opće provjere.

3) Učenici čitaju prva dva retka dijaloga i samostalno rješavaju zadatak. O odgovorima se razgovara u parovima, a zatim se provjeravaju. Nakon toga učenici s I čitaju dijalog popraćen zvučnim zapisom i provjeravaju točnost svojih pretpostavki.Predloženi odgovor: Oni su u jednom od svojih domova jer otac jednog od dječaka postavlja alarm.

4) Pročitajte pravilo. Daju svoje primjere priloga: lijepo, razigrano, bučno itd. Izvedite vježbu.

5) Pročitajte okvirStudijavještine. Pronađite značenje frazalnih glagola u rječniku. Samostalno izvesti vježbu 4, str.9.

6) Učenici proučavaju pravilo u udžbeniku. Razradite upotrebu. Izvedite vježbu 2, str.8.

7) Aktivno sudjelujte u igri. Navodniodgovori: Team1: Boli me zub. tim2: Vastrebao bividjetiastomatolog.

8) Pročitajte vježbu zadatka 8, str.9 i zajedno s nastavnikom raspravite ključne riječi. Učenici kao predložak koriste tekst letka iz 1. vježbe. Vježbu 8 izvesti samostalno.PredložitiokolaMogući odgovor: Da biste se zaštitili na ulici: Ne nosite puno gotovine i držite novčanik blizu sebe. Ne biste trebali ostavljati skupe stvari u automobilu da ih svi vide. Kad ste vani noću, trebali biste hodati po dobro osvijetljenim mjestima. Uvijek imajte mobilni telefon sa sobom i nazovite policiju ako imaš Problem.

Faza sažimanja lekcije na refleksivnoj osnovi

5 minuta.

Zadatak: osigurati analizu, evaluaciju vlastitih aktivnosti i postavljanje novih zadataka od strane svakog učenika, uzimajući u obzir ciljeve postavljene na početku sata

metoda: produktivan

Obrazac rada: frontalni

Aktivnost nastavnika

Aktivnosti učenika

    Učitelj organizira refleksiju. Pregledava ciljeve lekcije. Postavlja pitanja i navodi učenike na zaključak koje su ciljeve postavljene na početku sata postigli.

Postavlja pitanja o tome što su djeca naučila u lekciji i jesu li im te informacije korisne. I kako je lekcija bila zanimljiva i poučna.

Učenici ponavljaju formulaciju ciljeva (problema, pitanja) koje su postavili na početku sata i zaključuju jesu li dobili odgovor.

Odgovaraju na pitanja i govore o tome što su savladali na satu, koje tehnike i metode su za to koristili.

Odredite osobnu udobnost u lekciji.

Izražavaju zadovoljstvo zajedničkim obrazovnim aktivnostima i motivaciju za daljnji nastavak.

Faza informacija o domaćoj zadaći

2 minute.

Aktivnost nastavnika

Aktivnosti učenika

Učitelj objašnjava domaća zadaća. Domaće zadaće su diferencirane prema sposobnostima svakog učenika i njihovim rezultatima na satu.

SB pr. 8*, str. 9; W.B., str. 6.

Studenti po izboru diferencirani zadatak- provoditi u skladu s komentarima nastavnika.

Zapišite domaću zadaću u dnevnik (ili je zalijepite radna bilježnica), upoznajte se s njegovim sadržajem, po potrebi postavite razjašnjavajuća pitanja.

Spremni to učiniti sami.

Tehnološka karta lekcije engleskog jezika u 7. razredu

Predmet : Engleski jezik

Tema lekcije : « Sedam puta mjeri, jednom reži»

broj lekcije : Lekcija 3 (1b)

Vrsta lekcije: kombinirani (sati opće metodičke orijentacije), trajanje - 40 minuta

Oblici rada : individualno, grupno, rad u paru, frontalno ispitivanje.

UMC: « Engleski u fokusu» Autori: Yu.E. Vaulina, D. Dooley, O.E. Podolyako, V. Evans, Moskva,« Obrazovanje“, 2017godina

Ciljevi lekcije:

1. Razvojna komponenta : razvoj intelektualne, informacijske, komunikacijske kulture učenika; razvoj pažnje, logično mišljenje, pamćenje, inteligencija, sposobnost analize i sintetiziranja obrazovnog materijala.

2. Obrazovna komponenta: organiziranje aktivnosti učenika na upoznavanju novog leksičkog i gramatičkog materijala i usavršavanju prethodno proučenog jezičnog materijala; primjena znanja i vještina u različitim situacijama.

3. obrazovna komponenta: odgoj tolerancije i poštivanja različitih stilova života i stilova života.

4 . Komponenta koja štedi zdravlje:

    Prevencija psihičkog opterećenja promjenom aktivnosti.

    Stvaranje atmosfere psihološke udobnosti za učenike u učionici.

    Diferencirani pristup nastavi.

Glavni praktični ciljevi:

obrazovni:

    znati govoriti o pravilima osobne sigurnosti u velikom gradu;

    znati napisati letak s pravilima sigurnog ponašanja na ulici;

    moći koristiti modalni glagol should/shouldn't

    znati tvoriti priloge od pridjeva pomoću nastavka –ly

    moći koristiti frazne glagole (trčati)

razvoj:

    razvijati komunikacijski UUD kroz sve vrste govorne aktivnosti;

    razviti kognitivni UUD;

    razviti regulatorni UUD, uključujući sposobnost postavljanja ciljeva, planiranja, samopromatranja;

    razvijati semantičke vještine čitanja: sposobnost predviđanja sadržaja teksta;

    razvijati spoznajne interese

    obrazovni

    odgajati valeološku kulturu (ovladavanje normama osobne sigurnosti u velikom gradu), kulturu ponašanja kroz ovladavanje normama bontona: sposobnost izražavanja preferencija, traženja savjeta (davati savjete)

Planirani rezultati:

Predmet: studenti će naučiti aktivno koristiti vokabular o temiSigurnostu usmeni govor, čitati tekst uz izdvajanje određenih informacija i uz potpuno razumijevanje pročitanog.

Osobno: formiranje osobnog i životnog samoodređenja.

Metasubjekt:

- kognitivni: provoditi svjesnu konstrukciju govornog iskaza u usmenom i pisanje; poznavanje strukture; samostalno dopuniti tekst dopunjavanjem sastavnica koje nedostaju;

- regulatorni: postavljanje ciljeva, uključujući postavljanje novih ciljeva, transformacija praktičnog zadatka u kognitivni;

- komunikativan: naučiti adekvatno koristiti govorna sredstva za konstruiranje monoloških i dijaloških iskaza.

Oprema: udžbenik« Engleski u fokusu - 7», radna ploča, interaktivna ploča, audio tečaj« Engleski u fokusu - 7», Power Point prezentacija na temu"Bolje spriječiti nego liječiti"softver za IAD.

Sadržaj lekcije

Pozdravlja učenikeDobro jutro djeco! Sjednite molim vas) , provjerava spremnost učenika za nastavni sat.

Stvara emocionalno raspoloženje aktivnosti učenja.

- Dobro jutro, momci i cure!

- Zauzmite svoja mjesta!

- Drago mi je vidjeti te!

Igra dijaloge s učenicima:

- Kako si danas?

- Kakvo je vrijeme danas?

- Koji je danas datum? Koji je danas dan?

- Jesu li svi prisutni i spremni za lekciju? Jeste li spremni za početak lekcije?

Pozdravite učiteljicudobro jutro Učitelju , zauzeti svoja mjesta. Pripremite se za aktivnosti učenja. Vodite dijalog s učiteljem.

  • Izjava o temi i obrazovno-spoznajni zadatak, izgovaranje teme sata, motiviranje učenika za daljnji rad na temi.

U nastavku uvodnog razgovora učitelj zamoli djecu da obrate pozornost na slajdove i slike u udžbeniku i pitaju pitanja vode do teme lekcije.

- Možete li pogoditi temu naše lekcije?

Učenici odgovaraju na pitanje nastavnika.

Napišite temu lekcije na ploču.

Učenici odgovarajući na pitanja predviđaju o čemu će biti riječi u lekciji i koje riječi će sresti.

    Uvođenje novih riječi - vokabular na temu « Sigurnost »

Učitelj se služi ilustracijama i poziva učenike da predvide sadržaj letka. Učitelj postavlja pitanja o tome što ljudi na slikama rade. Organizira frontalni rad i zapisuje odgovore na ploču.

Vježba 1 stranica 8

Učitelj zatim uvodi novi vokabular sigurnosnih pravila koristeći ispis riječi (Pravila osobne sigurnosti). Kontrolira čitanje teksta. Daje potrebna objašnjenja.

Predvidite sadržaj letka. Odgovaraju na pitanja.

Netko gleda kroz rupu na vratima da vidi tko zvoni. Djevojka spava. Ima mobitel pokraj sebe na stoliću na krevetu da nazove ako nešto nije u redu. Dječak nekome otvara vrata itd.

Učenici povezuju istaknute riječi, izraze s njihovim značenjem. Učenici zadatak provjeravaju prvo u parovima, a zatim u sklopu opće provjere.

    Rad s tekstom

Nastavnik predlaže izvođenje vježbe 2 na stranici 8 za razvoj sposobnosti predviđanja sadržaja teksta na zadanom početku.

Učenici čitaju prva dva retka dijaloga i samostalno rješavaju zadatak. O odgovorima se razgovara u parovima, a zatim se provjeravaju. Nakon toga učenici s I čitaju dijalog popraćen zvučnim zapisom i provjeravaju točnost svojih pretpostavki. Predloženi odgovor: Oni su u jednom od svojih domova jer otac jednog od dječaka postavlja alarm.

5. Minute tjelesnog odgoja

- Vidim da si umoran, idemo malo vježbati. Tko želi malo vježbati? ( Učitelj predlaže tjelesnu aktivnost

Učiteljica uključuje glazbu. izvesti, izgovaranje riječi na engleskom i radećipokreta.

6. Upoznavanje sa sufiksom –ly i uvježbavanje vještina tvorbe riječi

Upoznaje učenike s pravilom tvorbe priloga od pridjeva nastavkom –ly. Pita učenike poznaju li druge priloge tvorene na ovaj način. Postavlja vježbu za samostalno izvođenje. Organizira samopregled.

Pročitajte pravilo. Daju svoje primjere priloga: lijepo, razigrano, bučno itd. Izvedite vježbu.

7. Rad s frazalnim glagolima.

Nastavnik osigurava razvoj značenja i korištenje frazema glagoli (trčati). Rad na rječničkoj odrednici. Traži od učenika da obrate pozornost na označavanje frazalnih glagola u rječniku (phrv).Poziva studente da samostalno izvedu vježbu 4.

Pročitajte okvir za vještine učenja. Pronađite značenje frazalnih glagola u rječniku. Samostalno izvesti vježbu 4, str.9.

8. Upoznavanje s upotrebom modalnog glagola should.

Upoznaje učenike s modalnim glagolomtreba/ne treba.Nastavnik usmeno obrazlaže temu. Zatim na ploču zapisuje rečenicu Mark je bolestan. Pitajte učenike što bi savjetovali Marku da učini. I dovodi ih do odgovora: idite liječniku. Piše na pločuMark bi trebao otići liječniku.Razrađuje dizajn. Predlaže ponovno pregledavanje dijaloga vježbe 2, str. 8 i pronalaženje primjera upotrebe treba/ne treba. Provodi frontalnu provjeru vježbe.

Učenici proučavaju pravilo u udžbeniku. Razradite upotrebu. Izvedite vježbu 2, str.8.

9. Refleksija (sažetak rada)

- Dakle, djeco, naša lekcija se završava ...

Poziva učenike da se izjasne o sadržaju sata, stečenom znanju i rezultatima rada

-- Reci mi što si naučio na lekciji?

- Je li vam se svidjela lekcija?

- Što smo naučili?

- Tko je bio najaktivniji na našem satu?

Hvala vam za vaš rad. Bili ste vrlo aktivni!

Posebno mi se sviđa način na koji danas radim. Dobivate "5 s".

Vaš domaći zadatak Pr.8 str.9.

Ali lekcija nije gotova.Domaća zadaća: Napravite letak s pravilima ponašanja na ulici

Pišite domaću zadaću u dnevnik vježba 8, stranica 9 ( napisati pismo prijatelju).

Sažeti rad na satu, rezimirati (što su radili, što su naučili).

Ocjenjuju svoj učinak i učinak svojih kolega u razredu.

Dobiti ocjene.

Reci zbogom učitelju.

Plan-skica lekcije na engleskom Bekirova E.Kh.

Ocjena: 7

Lekcija: 2

Datum: 05.09.16

Tema: Sedam puta mjeri jednom reži. Aktivacija gramatičkih vještina.

Ciljevi: obrazovni (usmjereni na postizanje predmetnih ishoda učenja) : razvijanje sposobnosti predviđanja sadržaja teksta; uvođenje novog vokabulara na temusigurnosna pravila;ovladavanje načinom tvorbe priloga od pridjeva pomoću nastavka–ly;(trčanje); okotrebao bi ( n" t) (savjet, preporuka) i razvijanje vještina njegove upotrebe u govoru ;

razvoj (usmjeren na postizanje metapredmetnih ishoda učenja): razvijati komunikativne univerzalne aktivnosti učenja kroz sve vrste govorne djelatnosti;

obrazovne (usmjerene na postizanje osobnih ishoda učenja): njegovati valeološku kulturu (ovladavanje normama osobne sigurnosti u velikom gradu), kulturu ponašanja kroz ovladavanje normama bontona: sposobnost izražavanja preferencija, traženja savjeta / davanja savjeta.

Oprema : udžbenik, prezentacija “Bolje spriječiti nego liječiti”, zvučni zapisi za pr. br. 2a, br. 6; listić za rad u paruPitajućiza/ davanjesavjet»; kartice za refleksiju.

Vrsta lekcije: kombinirani sat

Planirani rezultati: dijalog-poticaj na djelovanje; slušanje sa selektivnim razumijevanjem informacija, čitanje sa selektivnim razumijevanjem informacija.

Tijekom nastave.

    Vrijeme organiziranja:

Lijepi pozdrav

Dužnost.

    Provjera domaćih zadaća, reprodukcija i korekcija temeljnih znanja učenika. Ažuriranje znanja:

Provjera domaće zadaće – pr. 6 umjetnost. 7

    Postavljanje ciljeva i zadataka lekcije. Motivacija obrazovne aktivnosti učenika:

Rad na naslovu lekcijeBolje sef od Oprosti , pitatipitanjeokorazumijevanjenjegovznacheniya(bolje je učiniti nešto da se zaštitite nego kasnije žaliti). Učenici predviđaju o čemu će se raspravljati u lekciji, koje riječi će sresti.

4. Primarna asimilacija novih znanja:

1.) Uvođenje novih LE

npr. 1, str. osam - pomoću ilustracijaučenici predviđaju sadržaj letka odgovarajući na pitanje što i s kojim ciljem rade ljudi sa slika. Naučite novi vokabular.

PREZENTACIJA. SLAJDOVI 1-2.

2.) npr. 2st. osam - naučiti tvorbu priloga od pridjeva pomoću sufiksa ly

PREZENTACIJA. SLAJD 3.

3.) npr. 4 žlice. 9 - ovladavanje značenjima i uporabom frazalnih glagola(trčanje)PREZENTACIJA. SLAJD 4.

4.) npr. 5a čl. 9 - okoprisvajanje značenja modalnog glagolatrebao bi ( n" t) (savjet, preporuka)PREZENTACIJA. SLAJD 5.

    Početna provjera razumijevanja:

    npr. 2 žlice. osam - poslušajte audio zapis dijaloga, odgovorite na pitanja.

    npr. 4 žlice. 9 – popunite praznine traženim frazemnim glagolom.

    Primarno pričvršćivanje:

    npr. 6 umjetnost. 9 - poslušajte audio zapis i dopunite praznine.

PREZENTACIJA. SLAJD 6.

    Uvježbavanje vještina korištenja fraza uvježba 7 čl. 9

PREZENTACIJA. SLAJD 7.

7. Kontrola asimilacije, razgovor o učinjenim pogreškama i njihovo ispravljanje: Raditi u parovima: sastavljanje mini-dijaloga na kartama i igranje 1-2 dijaloga.

8. Refleksija lekcije: po kartama.

9. Domaća zadaća:

npr. 2 a umjetnost. 8 - napišite prijevod dijaloga.

Sereža i Vlad - bivši. 3. 8 - tvori priloge od pridjeva i prevodi.

Traženje/davanje savjeta

Davanje savjeta

    Što trebam učiniti da...?

    Koji je najbolji način za...?

    Kako mogu/mi…?

    Nebi trebao)…

    Što kažete na... +ing

    Zašto ne…?

Traženje/davanje savjeta

Davanje savjeta

    Što trebam učiniti da...?

    Koji je najbolji način za...?

    Kako mogu/mi…?

    Mislim/ne mislim da bi trebao…

    Nebi trebao)…

    Što kažete na... +ing

    Zašto ne…?

Učiteljica: Bersingova Z.S.

Datum: 09.09.2015

Predmet: engleski

Ocjena: 7 "g"

Tema lekcije: Bolje spriječiti nego liječiti

nastavni aspekt

    znati govoriti o pravilima osobne sigurnosti u velikom gradu;

    znati napisati letak s pravilima sigurnog ponašanja na ulici;

    moći koristiti modalni glagol should / shouldn "t

    znati tvoriti priloge od pridjeva nastavkom -ly

    moći koristiti frazne glagole (trčati)

razvojni aspekt

    razvijati komunikacijski UUD kroz sve vrste govorne aktivnosti;

    razviti kognitivni UUD;

    razviti regulatorni UUD, uključujući sposobnost postavljanja ciljeva, planiranja, samopromatranja;

    razvijati semantičke vještine čitanja: sposobnost predviđanja sadržaja teksta;

    razvijati spoznajne interese

obrazovni aspekt:

    odgajati valeološku kulturu (ovladavanje normama osobne sigurnosti u velikom gradu), kulturu ponašanja kroz ovladavanje normama bontona: sposobnost izražavanja preferencija, traženja savjeta (davati savjete)

Vrsta lekcije: Lekcija učenja i primarne konsolidacije novih znanja

Koraci lekcije:

I Priprema za obrazovne i kognitivne aktivnosti

II Učenje novih znanja

III

Sredstva za nastavu: prezentacija, računalo, interaktivna ploča, projektor, CD.

Tijekom nastave

Faza pripreme za aktivnu obrazovnu i kognitivnu aktivnost

5 min.

Zadatak: motivirati učenike za stjecanje novih znanja, postavljanje cilja sata, određivanje konačnog rezultata.

Metoda: reproduktivna

Oblik rada: frontalni

Aktivnost nastavnika

Učitelj pozdravlja i vodi organizacijsku fazu lekcije.

Aktivnosti učenika

Odgovorite na pozdrave. Učenici odgovarajući na pitanja predviđaju o čemu će biti riječi u lekciji i koje riječi će sresti.

Aktivnost nastavnika

U nastavku uvodnog razgovora učitelj traži od djece da obrate pozornost na slajdove i slike u udžbeniku te postavljanjem pitanja vodi do teme lekcije.

Napišite temu lekcije na ploču.

Aktivnosti učenika

Učenici odgovarajući na pitanja predviđaju o čemu će biti riječi u lekciji i koje riječi će sresti.

Faza primjene znanja

Cilj: osigurava usvajanje novih znanja i načina djelovanja na razini primjene u promijenjenoj situaciji

Metoda: produktivna

Oblik rada: frontalni, par, grupni

Aktivnost nastavnika

1) Učitelj koristi ilustracije i poziva učenike da predvide sadržaj letka. Učitelj postavlja pitanja o tome što ljudi na slikama rade. Organizira frontalni rad i zapisuje odgovore na ploču.

2) uvodi novi vokabular na temu Sigurnosna pravila (Pravila osobne sigurnosti). Kontrolira čitanje teksta. Daje potrebna objašnjenja.

3) Nastavnik nudi izvođenje vježbe 2 na stranici 8 za razvijanje sposobnosti predviđanja sadržaja teksta na zadanom početku.

4) Upoznaje učenike s pravilom tvorbe priloga od pridjeva nastavkom -ly. Pita učenike poznaju li druge priloge tvorene na ovaj način. Postavlja vježbu za samostalno izvođenje. Organizira samopregled.

5) Učitelj osigurava razvoj značenja i korištenje frazalnih glagola (trčati). Rad na rječničkoj odrednici. Traži od učenika da obrate pozornost na označavanje frazalnih glagola u rječniku (phr v). Poziva studente da samostalno izvedu vježbu 4.

6) Upoznaje učenike s modalnim glagolom should / shouldn "t. Nastavnik usmeno objašnjava temu. Zatim na ploču ispisuje rečenicu Mark je bolestan. Pita učenike što bi savjetovali Marku da učini. I navodi ih na odgovor: idi liječniku. Zapisuje na ploču Mark bi trebao ići liječniku. Razrađuje konstrukciju. Nudi ponovno pogledati dijalog vježbe 2, str. 8, i pronaći primjere upotrebe trebao bi / trebao bi " t. Provodi frontalnu provjeru vježbe.

7) Učitelj organizira igru. Dijeli učenike u dvije ekipe. Učenici jednog tima ističu problem, a učenici drugog tima daju odgovarajući savjet.

8) Učitelj promiče razvoj produktivnih vještina pisanja - sposobnost pisanja savjeta o osobnoj sigurnosti na ulici. Zajedno s učenicima čita zadaću i s njima razgovara o ključnim riječima (list sa savjetima, zaštiti se, ulice). Kolektivno raspravlja s učenicima o predloženim idejama i zapisuje na ploču.

Aktivnosti učenika

1) Predvidite sadržaj letka. Odgovaraju na pitanja.

Netko gleda kroz rupu na vratima da vidi tko zvoni. Djevojka spava. Ima mobitel pokraj sebe na stoliću na krevetu da nazove ako nešto nije u redu. Dječak nekome otvara vrata itd.

2) Učenici povezuju istaknute riječi, izraze s njihovim značenjem. Učenici zadatak provjeravaju prvo u parovima, a zatim u sklopu opće provjere.

3) Učenici čitaju prva dva retka dijaloga i samostalno rješavaju zadatak. O odgovorima se razgovara u parovima, a zatim se provjeravaju. Nakon toga učenici s I čitaju dijalog popraćen zvučnim zapisom i provjeravaju točnost svojih pretpostavki. Predloženi odgovor: Oni su u jednom od svojih domova jer jedan od tata dječaka postavlja alarm.

4) Pročitajte pravilo. Daju svoje primjere priloga: lijepo, razigrano, bučno itd. Izvedite vježbu.

5) Pročitajte okvir za vještine učenja. Pronađite značenje frazalnih glagola u rječniku. Samostalno izvesti vježbu 4, str.9.

6) Učenici proučavaju pravilo u udžbeniku. Razradite upotrebu. Izvedite vježbu 2, str.8.

7) Aktivno sudjelujte u igri. Predloženi odgovori: Tim1: Boli me zub. Tim2: Trebali biste posjetiti zubara.

8) Pročitajte vježbu zadatka 8, str.9 i zajedno s nastavnikom raspravite ključne riječi. Učenici kao predložak koriste tekst letka iz 1. vježbe. Vježbu 8 izvesti samostalno. Predloženi odgovor: Da biste se zaštitili na ulici: Nemojte nositi puno gotovine i držite novčanik blizu sebe. Ne biste trebali ostavljati skupe stvari u automobilu da ih svi vide. Kada ste "vani noću, trebali biste hodati u dobro" osvijetljenim područjima. Uvijek uz sebe imajte mobitel i u slučaju problema nazovite policiju.

Faza sažimanja lekcije na refleksivnoj osnovi

Zadatak: dati analizu, procjenu vlastitih aktivnosti i postavljanje novih zadataka od strane svakog učenika, uzimajući u obzir ciljeve postavljene na početku sata.

Metoda: produktivna

Oblik rada: frontalni

Aktivnost nastavnika

Aktivnosti učenika

    Učitelj organizira refleksiju. Pregledava ciljeve lekcije. Postavlja pitanja i navodi učenike na zaključak koje su ciljeve postavljene na početku sata postigli.

Postavlja pitanja o tome što su djeca naučila u lekciji i jesu li im te informacije korisne. I kako je lekcija bila zanimljiva i poučna.

Učenici ponavljaju formulaciju ciljeva (problema, pitanja) koje su postavili na početku sata i zaključuju jesu li dobili odgovor.

Odgovaraju na pitanja i govore o tome što su savladali na satu, koje tehnike i metode su za to koristili.

Odredite osobnu udobnost u lekciji.

Izražavaju zadovoljstvo zajedničkim obrazovnim aktivnostima i motivaciju za daljnji nastavak.

Faza informacija o domaćoj zadaći

Aktivnost nastavnika

Aktivnosti učenika

Učiteljica objašnjava zadaću. Domaće zadaće su diferencirane prema sposobnostima svakog učenika i njihovim rezultatima na satu.

SB pr. 8*, str. 9; WB, str. 6.

Učenici u uvjetima ponuđenog izbora diferenciranog zadatka – realiziraju ga u skladu s komentarima nastavnika.

Domaću zadaću zapisuju u dnevnik (ili lijepe u radnu bilježnicu), upoznaju se s njezinim sadržajem i po potrebi postavljaju razjašnjavajuća pitanja.

Spremni to učiniti sami.

Tehnološka mapa nastave engleskog jezika u 7. razredu

Predmet : Engleski jezik

Učitelj, nastavnik, profesor : Zvereva E.V., MBOU Pochinkovskaya secondary school str. Pochinki

Tema lekcije : "Sedam puta mjeri, jedan reži"

Broj lekcije: Lekcija #4 (1b)

Vrsta lekcije: kombinirani (sati opće metodičke orijentacije), trajanje - 45 minuta

Oblici rada : individualno, grupno, rad u paru, frontalno ispitivanje.

UMC: "Engleski u fokusu" Autori: Yu.E. Vaulina, D. Dooley, O.E. Podolyako, V. Evans, Moskva, Prosvjetljenje, 2017

Ciljevi lekcije:

1. Razvojna komponenta: razvoj intelektualne, informacijske, komunikacijske kulture učenika; razvoj pažnje, logičkog mišljenja, pamćenja, domišljatosti, sposobnosti analize i sinteze obrazovnog materijala.

2. Obrazovna komponenta:organiziranje aktivnosti učenika na upoznavanju novog leksičkog i gramatičkog materijala i usavršavanju prethodno proučenog jezičnog materijala; primjena znanja i vještina u različitim situacijama.

3. obrazovna komponenta:odgoj tolerancije i poštivanja različitih stilova života i stilova života.

4 . Komponenta koja štedi zdravlje:

  1. Prevencija psihičkog opterećenja promjenom aktivnosti.
  2. Stvaranje atmosfere psihološke udobnosti za učenike u učionici.
  3. Diferencirani pristup nastavi.

Glavni praktični ciljevi:

Vodiči:

  • znati govoriti o pravilima osobne sigurnosti u velikom gradu;
  • znati napisati letak s pravilima sigurnog ponašanja na ulici;
  • moći koristiti modalni glagol should/shouldn't
  • znati tvoriti priloge od pridjeva pomoću nastavka –ly
  • moći koristiti frazne glagole (trčati)

U razvoju:

  • razvijati komunikacijski UUD kroz sve vrste govorne aktivnosti;
  • razviti kognitivni UUD;
  • razviti regulatorni UUD, uključujući sposobnost postavljanja ciljeva, planiranja, samopromatranja;
  • razvijati semantičke vještine čitanja: sposobnost predviđanja sadržaja teksta;
  • razvijati spoznajne interese
  • obrazovni
  • odgajati valeološku kulturu (ovladavanje normama osobne sigurnosti u velikom gradu), kulturu ponašanja kroz ovladavanje normama bontona: sposobnost izražavanja preferencija, traženja savjeta (davati savjete)

Planirani rezultati:

Predmet: učenici će naučiti aktivno koristiti vokabular teme „Sigurnost“ u usmenom govoru, čitati tekst uz izdvajanje određenih informacija i s punim razumijevanjem pročitanog.

Osobno: formiranje osobnog i životnog samoodređenja.

Metasubjekt:

Kognitivni: provoditi svjesnu konstrukciju govornog iskaza u usmenom i pisanom obliku; poznavanje strukture; samostalno dopuniti tekst dopunjavanjem sastavnica koje nedostaju;

Regulatorni: postavljanje ciljeva, uključujući postavljanje novih ciljeva, pretvaranje praktičnog zadatka u kognitivni;

Komunikativni: naučiti adekvatno koristiti govorna sredstva za izgradnju monološkog i dijaloškog iskaza.

Oprema: udžbenik "English in Focus - 7", radna ploča, interaktivna ploča, audio tečaj "English in Focus - 7", Power Point prezentacija na temu "Better safe than sorry", softver za IAD.

Faza lekcije

Aktivnost nastavnika

Aktivnosti učenika

Korištene metode, tehnike

  1. Motivacija za aktivnosti učenja

Pozdravlja učenikeDobro jutro djeco! Sjednite molim vas), provjerava spremnost učenika za nastavni sat.

Stvara emocionalno raspoloženje za aktivnosti učenja.

Dobro jutro momci i cure!

Zauzmite svoja mjesta!

Drago mi je vidjeti te!

Igra dijaloge s učenicima:

Kako si danas?

Kakvo je vrijeme danas?

Koji je danas datum? Koji je danas dan?

Jesu li svi prisutni i spremni za lekciju? Jeste li spremni za početak lekcije?

Pozdravite učiteljicu dobro jutro Učitelju , zauzeti svoja mjesta. Pripremite se za aktivnosti učenja. Vodite dijalog s učiteljem.

verbalna metoda

  1. Izjava o temi i obrazovno-spoznajni zadatak, izgovaranje teme sata, motiviranje učenika za daljnji rad na temi.

U nastavku uvodnog razgovora učitelj traži od djece da obrate pozornost na slajdove i slike u udžbeniku te postavljanjem pitanja vodi do teme lekcije.

Možete li pogoditi temu naše lekcije?

Učenici odgovaraju na pitanje nastavnika.

Napišite temu lekcije na ploču.

Učenici odgovarajući na pitanja predviđaju o čemu će biti riječi u lekciji i koje riječi će sresti.

verbalna metoda, metoda pretraživanja, metoda demonstracije(slajd 1)

  1. Uvođenje novih riječi - vokabular na temu "Sigurnost"

Učitelj se služi ilustracijama i poziva učenike da predvide sadržaj letka. Učitelj postavlja pitanja o tome što ljudi na slikama rade. Organizira frontalni rad i zapisuje odgovore na ploču.

Vježba 1 stranica 8

Učitelj zatim uvodi novi vokabular sigurnosnih pravila koristeći ispis riječi (Pravila osobne sigurnosti). Kontrolira čitanje teksta. Daje potrebna objašnjenja.

Predvidite sadržaj letka. Odgovaraju na pitanja.

Netko gleda kroz rupu na vratima da vidi tko zvoni. Djevojka spava. Ima mobitel pokraj sebe na stoliću na krevetu da nazove ako nešto nije u redu. Dječak nekome otvara vrata itd.

Učenici povezuju istaknute riječi, izraze s njihovim značenjem. Učenici zadatak provjeravaju prvo u parovima, a zatim u sklopu opće provjere.

Vježbeno-verbalna metoda, metoda pretraživanja, demonstracija(slike iz udžbenika, slajdovi 2-10)

  1. Rad s tekstom

Nastavnik predlaže izvođenje vježbe 2 na stranici 8 za razvijanje sposobnosti predviđanja sadržaja teksta na zadanom početku.

Učenici čitaju prva dva retka dijaloga i samostalno rješavaju zadatak. O odgovorima se razgovara u parovima, a zatim se provjeravaju. Nakon toga učenici s I čitaju dijalog popraćen zvučnim zapisom i provjeravaju točnost svojih pretpostavki. Predloženi odgovor: Oni su u jednom od svojih domova jer otac jednog od dječaka postavlja alarm.

Vježbeno-verbalna metoda.

demonstracija(slajd 11).

5. Tjelesni odgoj

- Vidim da si umoran, idemo malo vježbati. Tko želi malo vježbati?(Učitelj nudi vođenje nastave tjelesnog odgoja)

Učiteljica uključuje glazbu. izvesti,izgovaranje riječi na engleskom jeziku i izvođenje pokreta.

verbalna metoda.

Motor.

6. Upoznavanje sa sufiksom –ly i uvježbavanje vještina tvorbe riječi

Upoznaje učenike s pravilom tvorbe priloga od pridjeva nastavkom –ly. Pita učenike poznaju li druge priloge tvorene na ovaj način. Postavlja vježbu za samostalno izvođenje. Organizira samopregled.

Pročitajte pravilo. Daju svoje primjere priloga: lijepo, razigrano, bučno itd. Izvedite vježbu.

Vježbeno-verbalna metoda, demonstracija (slajd 12)

7. Rad s frazalnim glagolom.

Nastavnik osigurava razvoj značenja i korištenje frazalnih glagola (trčati). Rad na rječničkoj odrednici. Traži od učenika da obrate pozornost na označavanje frazalnih glagola u rječniku(phrv). Poziva studente da samostalno izvedu vježbu 4.

Pročitajte okvir za vještine učenja. Pronađite značenje frazalnih glagola u rječniku. Samostalno izvesti vježbu 4, str.9.

Vježbeno-verbalna metoda, demonstracija (slajd 13)

8. Upoznavanje s uporabom modalnog glagola should.

Upoznaje učenike s modalnim glagolom should/shouldn't. Nastavnik usmeno obrazlaže temu. Zatim na ploču zapisuje rečenicu Mark je bolestan. Pitajte učenike što bi savjetovali Marku da učini. I dovodi ih do odgovora: idite liječniku. Na ploči piše Mark bi trebao ići liječniku. Razrađuje dizajn. Predlaže ponovno pregledavanje dijaloga vježbe 2, str. 8 i pronalaženje primjera upotrebe treba/ne treba. Provodi frontalnu provjeru vježbe.

Učenici proučavaju pravilo u udžbeniku. Razradite upotrebu. Izvedite vježbu 2, str.8.

Vježbeno-verbalna metoda.

Metoda pretraživanja, demo (slajd 14)

9. Rad sa slušanjem. Sposobnost popunjavanja praznina pomoću informacija koje se čuju.

Nastavnik organizira vježbu 6 str.9.

Poslušajte snimku i dopunite praznine.

Učenici dvaput slušaju snimku i dopunjuju praznine.

Metoda pretraživanja, demo (slajd 15)

9. Refleksija (sažimanje rada)

Dakle, djeco, naša lekcija je pri kraju…

Poziva učenike da se izjasne o sadržaju sata, stečenom znanju i rezultatima rada

Reci mi što si naučio na lekciji?

Je li vam se svidjela lekcija?

Što smo naučili?

Tko je bio najaktivniji na našem satu?

Hvala vam za vaš rad. Bili ste vrlo aktivni!

Posebno mi se sviđa način na koji danas radim. Dobivate "5 s". Ostalo “4 s”.

Vaš domaći zadatak Pr.8 str.9.

Ali lekcija nije gotova. pogledaj u ekran.Domaća zadaća:Napravite letak s pravilima ponašanja na ulici

Pišite domaću zadaću u dnevnik vježba 8, stranica 9 (napisati pismo prijatelju).

Sažeti rad na satu, rezimirati (što su radili, što su naučili).

Ocjenjuju svoj učinak i učinak svojih kolega u razredu.

Dobiti ocjene.

Reci zbogom učitelju.

Vježbeno-verbalna metoda.

Demo metoda