Užsisakykite ligoninę darželio paruošiamojoje grupėje. Pamokos „Knizhkina ligoninė“ parengiamojoje grupėje santrauka. Knygų gydymo įrankiai

Darbo veiklos santrauka parengiamoji grupė Užsisakykite ligoninę. Padėkime vaikams"

Tikslas: pozityvaus požiūrio į darbą formavimas vaikams ikimokyklinio amžiaus.

Užduotys:

    Ugdykite gebėjimą planuoti savo darbų seką.

    Ugdyti įgūdžius savarankiškai atlikti reikiamus darbo veiksmus: paruošti vietą ir įrangą darbui; pagerinti gebėjimą dirbti su žirklėmis, klijais ir popieriumi; pakartokite darbo su knyga taisykles.

    Ugdyti tikslumą, darbštumą, atsakomybę už pavestą užduotį, savitarpio pagalbą, pasitenkinimo atliktu darbu jausmą.

Elgesio forma: kolektyvinis.

Įranga: knygos; algoritmas darbui su knyga, žirklėmis, klijais; klijai; popierius; servetėlės; žirklės, šluostės.

Regiono integracija:komunikacijos plėtra, Kognityvinė raida, fizinis vystymasis, socialinė – komunikacinė raida, meninė raida.

Preliminarus darbas: patarlių apie darbą mokymasis, knygos, žirklių, klijų naudojimo taisyklių kartojimas.

Erdvinio ir laiko ištekliai: grupės kambarys, trukmė 30 min.

Metodai ped. veikla:žodinis (pokalbis, patarlės); vizualinis (paveikslėliai); praktinis (darbas su knygomis).

Pamokos eiga

Žaisti: Vaikinai, pažiūrėkite į mūsų knygų kampelį. Kokios ten knygos? Pažiūrėkite į šias knygas, tai vaikiškos knygos, kas su jomis negerai? Prisiminkime, kaip naudotis knyga. (naudojimo su knyga algoritmas)

Knygos tvarkymo taisyklės

    Pasirūpinkite knyga: nesutepkite jos, nestrigkite puslapių, teisingai juos apverskite, nesudrėkinkite piršto seilėmis.

    Nežaiskite su knyga, ji susiraukšlės.

    Peržiūrėję ir perskaitę knygą nepamirškite jos padėti atgal.

    Tinkamai laikykite knygą, specialiai tam skirtoje vietoje – knygų spintoje arba lentynoje.

    Pastebėję, kad knyga netvarkinga, pataisykite ją patys arba su suaugusiojo pagalba.

Žaisti: Kodėl tokios knygos? Kaip galime jiems padėti?

Žaisti: Vaikinai, pasakykite man, ko mums reikia? (knygos pagalbos algoritmas)

Kūno kultūros minutė

Vienas du trys keturi Penki,

Pradedame ilsėtis.

Nugara buvo linksmai nesulenkta,

Rankenos patrauktos aukštyn.

Vienas ir du, atsisėskite ir atsistokite,

Vėl pailsėti.

Kartą ir du kartus pasilenkite į priekį

Kartą ar du kartus sulenkite atgal.

Taip sustiprėjome

Sveika ir linksma!

Žaisti: Dabar prisiminkime, kaip naudoti klijus? Kaip naudotis žirklėmis?

Žaisti: Pradėkime dirbti. Ateik prie stalų. Pirmiausia turime išmatuoti juosteles ant popieriaus. Juostelę išmatuojame 3 cm ir sulenkiame, nupjauname ir bandome, tinka ar ne. Perlenkiame per pusę ir vieną pusę ištepame klijais, o paskui kitą pusę ir suklijuojame.

Žaisti: Vaikinai, jau viską padarę, prisiminkime patarles apie darbą:

Meistro darbas bijo.

Baigęs darbą – vaikščiok drąsiai.

Įgūdžiai ir darbas viską sumals.

Sumaniai susitvarkykite su kiekviena užduotimi.

Savarankiška veikla kartu su mokytoja. Atlikę darbus sutvarkome savo darbo vietas.

Žaisti: Vaikinai, mes jums šiandien padėjome jaunesnioji grupė, o pirmadienį išsiaiškinsime, ar kitiems vaikams dar reikia mūsų pagalbos. Kartu su jumis jiems nuvešime knygas ir papasakosime apie knygos tvarkymo taisykles.

Liubovas Narožnaja
Pamokos „Knizhkina ligoninė“ santrauka

Tikslas: supažindinti su pagrindiniais knygos elementais, išmokti rasti pagrindinius knygos elementus, formuoti atidų požiūrį į knygas, išmokyti jas taisyti. Ugdykite emocinį reagavimą, dėmesį, protines operacijas.

Vaikai stovi puslankiu.

Vaikinai, klausykite ir spėkite mįslė:

Kokie geri draugai gyvena mano namuose?

Jie yra spintos lentynose.

Apkaustuose stori, ploni,

Draugai man sako

Kas vyksta žemėje.

Apie ką ši mįslė?

Ar turite namuose knygų?

Vaikinai, ką manote, kam mums reikalingos knygos?

Iš knygų sužinome daug naujo, įdomaus, daug naudingo. Knygose galima rasti atsakymą į bet kurį klausimą, tai ne veltui jie sako: „Knyga yra žinių šaltinis“.

Vaikinai, kokias patarles ir posakius žinote apie knygas?

Vaikai skaito patarles ir posakius.

Gera knyga yra tavo geriausias draugas.

Kas daug skaito, tas daug žino.

Knyga padės darbe, padės ištikus bėdai.

Knygos yra geriausi mūsų draugai.

Knygos nesako, jos sako tiesą.

Namas be knygos – diena be saulės.

Knyga yra langas į Didelis pasaulis.

Skaityti knygą – tarsi skraidyti ant sparnų.

Knyga – tavo draugas, be jos – kaip be rankų.

Puiku vaikinai, prisiminiau daug gerų patarlių ir posakių.

Vaikinai, kur mūsų grupėje gyvena knygos? Teisingai, in knygų kampelis. Eikime prie savo knygų.

Artėjant knygų kampelis.

Žiūrėk, mano nuomone, knygynas kampe negerai. Tavęs niekas nestebina?

Ant stalo – senos, suplyšusios, išbraižytos knygos.

Šį rytą tai atėjo į mūsų grupę laišką: „Sveiki, mieli vaikinai! Mes parašėme jums šį laišką – knygas. Taip jau atsitiko, kad kažkada buvome nauji, gražūs, tik šventė akims! Dabar pažvelk į mus! Kas mums atsitiko? Tapome seni, negražūs, suplyšę. Labai norime būti tokios pat, gražios. Tikimės, kad jūs mums padėsite, galėsite mus išgydyti ir sutvarkyti. Pagarbiai knygos

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, knygos tapo tokios?

Kaip galime padėti sergančioms knygoms?

Teisingai, vaikinai.

Turime grupę suplėšytiems knyga atvira ligoninė.

Turime juos visus sutvarkyti,

Išgelbėk prastas knygas nuo sunaikinimo.

Įsivaizduokite, kad su jumis tapome gydytojais (užsidėkite kepures).

Laukia tik viena užduotis mus:

Išgydyk ligonius tapti sveiku

Kad geri vaikai juos ilgai skaitytų.

Bet tam, kad pasveiktų sergančios knygos reikia žinoti, kas jiems skauda. Pažiūrėkime, kokia yra knygos struktūra. Geras skaitytojas turėtų žinoti, kaip vadinasi knygos dalys.

Vaikams rodau korteles.

Vaikinai, štai pagrindiniai šiose tabletėse parašytos knygos elementai. Paskaitykime ir parodykime knygos elementus.

Vaikai skaito ženklus, aš rodau ir aiškinu.

Viršelis – saugo knygą nuo pažeidimų ir suteikia jai elegantišką išvaizdą. Ji pasakys, kas yra knygos autorius, kaip ji vadinasi.

Puslapiuose atspausdintas knygos tekstas. Kaip daugiau puslapių kuo storesnė knyga.

Piešiniai, paveikslėliai knygose dar vadinami iliustracijomis. Knygą su iliustracijomis skaityti įdomiau.

Stuburas yra pagrindinė knygos dalis. Jame telpa visi knygos puslapiai ir viršelis.

Taigi, kokios yra knygų dalys?

O dabar laikas išgydyti mūsų knygos juos diagnozuojant.

Jeigu knyga susirgo, iškrito puslapiai,

Ji visada pasveiks « Knygų ligoninė» .

Švelniai gydytojai - malonūs vaikai -

Puslapiai sulips be pėdsakų!

Būk sveikas, knyga!

Pažvelkime į mūsų serga.

knyga, kurią gydysi, Jura? Ką tu darysi?

O tu, Tanya?

Taigi visi vaikai pasako, ką darys. Tada jie atlieka darbą.

Puiku vaikinai! Puikiai padirbėjai padėdamas knygas, manau, jos tau dėkingos.

Sakykite, vaikinai, kaip reikėtų elgtis su knygomis, kad jos nesusirgtų? (atsargiai, atsargiai).

Prisiminkime pagarbos knygoms taisykles.

1. Neplėšykite knygų.

2. Nepieškite ir nerašykite ant puslapių.

3. Nelankstykite puslapių.

4. Neimkite knygų nešvariomis rankomis.

Puiku vaikinai! Manau, kad jūs visada laikotės šių taisyklių.

Kas su vaikšto kaip knyga,

Kas žino, kaip su ja draugauti,

Ši knyga padės

Mokykis, dirbk, draugauk!

„Knygų ligoninė“

(bendras tėvų, vaikų ir auklėtojos renginys)

Renginio tikslas:

Įtraukite tėvus į savo vaikams skiepyti meilę knygoms.

Išmokykite vaikus rūpintis knygomis: nedraskykite, nepieškite ant knygų, priklijuokite jas patys arba pagal poreikį padedami senolių.

Insultas:

Pedagogas: „Knyga yra geriausias vaikinų draugas,

Visi apie tai kalba"

Mokytojo pasakojimas apie knygos reikšmę žmogui.

Pakvieskite tėvus ir vaikus prisiminti patarles ir posakius apie knygas.

„Knyga puošia laimė ir paguodžia nelaimėje“.

„Knyga kaip vanduo – ji ras kelią visur“.

„Knyga ne raudona raštu, o raudona mintyse“.

„Nuo neatmenamų laikų knyga augina žmogų“.

„Gera knyga šviečia ryškiau už žvaigždę“.

"Vienas gera knyga geriau už daugelį lobių“.

Pedagogas:

Atspėk, vaikinai, apie ką aš jums papasakosiu:

„Šis berniukas vilkėjo ryškiai mėlyną skrybėlę, geltonas kanarėlės kelnes ir oranžinius marškinius su žaliu kaklaraiščiu. Apsirengęs tokia papūga, jis visą dieną klajojo po miestą ir kūrė įvairias pasakėčias.

Taip, tai Dunno. Jis buvo pramintas taip, nes nieko nežinojo ir nemėgo mokytis. Ar tarp jūsų yra nepažįstamų žmonių? Dabar mes tai patikrinsime. Aš skaitysiu eilėraščius, o tu tęsi.

Žaidimas " Atspėk darbą»

Ir voveraičių

Jie paėmė degtukus

Eikime prie mėlynos jūros

Mėlyna jūra nušvito.

Jūra dega

Išbėgo iš jūros ... (banginis).

K. Čiukovskio „Painiojimas“.

Sesuo pyko ant brolio

Jos vardas Marina,

Ir jis stovi vidury kiemo,

Šaukia: „Kur tu,...“ (avietės).

A. Barto „Raidė P“.

Mažasis sūnus atėjo pas tėvą

Ir mažasis paklausė:

Kas yra gerai

O kas yra... (blogai).

V. Majakovskis „Kas yra gerai, o kas blogai“

"Sužinokite pasaką"

  1. O kelias toli

Ir krepšelis nėra lengvas,

Atsisėsti ant kelmo,

Suvalgyčiau pyragą. (Maša ir lokys)

  1. O tu, Petya - paprastumas,

Truputį suklydau!

Tu neklausei katės

Pažiūrėjo pro langą. (Gaidžios-auksinės šukos)

  1. Nėra upės, nėra tvenkinio,

Kur gerti vandenį?

Labai skanus vanduo

Kanopų skylėje. (Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška)

  1. Raudona mergina liūdna

Ji nemėgsta pavasario.

Jai sunku saulėje

Ašaros liejosi, vargše. (Snieguolė)

  1. Jis paliko močiutę

Jis paliko senelį.

Atspėk be supratimo

Iš kokios istorijos jis? (Kolobokas)

  1. Ožkos atidarė duris...

Ir jie visi dingo. (Vilkas ir septynios jaunos ožkos)

„Kas čia buvo ir ką pamiršai?

Išsiaiškinkite ir įvardykite kūrinį bei jo autorių (padėti tėvai) parodydami atributą iš žinomų pasakų

  1. ABC (A. Tolstojus „Auksinis raktas arba Pinokio nuotykiai“.
  2. Korob (rus liaudies pasaka„Mašenka ir lokys“).
  3. Ropė (rusų liaudies pasaka „Ropė“).
  4. Raudonkepuraitė (Ch. Perro „Raudonkepuraitė“).
  5. Batas (Ch. Perro „Pelenė“).
  6. Moneta, samovaras (Ch. Perro „Puss in Boots“).
  7. Boot (Ch. Perro „Puss in Boots“).
  8. Balionas (A. Milk „Mikė Pūkuotukas“).
  9. Uogienės stiklainis (Lindgren „Vaikas ir Karlsonas“).
  10. Žirnis (G.H. Andersen „Princesė ir žirnis“).

Pedagogas:

Vaikinai, knygos yra ne tik su eilėraščiais ir pasakomis. Iš knygų galite sužinoti daug įdomių dalykų apie gamtą, apie augalus ir gyvūnus, apie įvairios šalys, jūros, vandenynai, salos ir viskas, kas jus domina. Norint rasti kelią į knygų šalį, reikia žinoti tvarkymosi knygomis taisykles. Kiek iš jūsų žinote, kaip elgtis su knygomis?

Vaikai:

Paimkite knygą švariomis rankomis.

Atsargiai vartykite puslapius.

Palikite knygoje žymę ir nevartykite puslapių.

Knyga turi turėti viršelį.

Skaitydami nevalgykite.

Nepalikite knygos neišlankstytos.

Dabar galime vykti į knygų šalį.

Ant stalų stovi knygos. Vaikai kartu su tėvais juos svarsto, įvardija autorius, prisimena vardus.

Į akis krenta sena aptrupėjusi ir suglamžyta knyga. Situacija suvaidinta Knyga susirgo.

Pedagogas:

Kas nutiko šiai knygai?

Berniukas jį suplėšė.

Knygai reikia pagalbos.

Kaip galime padėti knygai?

Teisingai. Galime ištiesinti puslapius, suklijuoti knygą ir net padaryti naują viršelį. Padėkime visi kartu šiai ir kitoms knygoms.

Tėvai su vaikaisklijų knygelės.


« Knižkinaligoninė»

(bendras tėvų, vaikų ir auklėtojos renginys)

Renginio tikslas:

Įtraukite tėvus į savo vaikams skiepyti meilę knygoms.

Išmokykite vaikus rūpintis knygomis: nedraskykite, nepieškite ant knygų, priklijuokite jas patys arba pagal poreikį padedami senolių.

globėjas: „Knyga yra geriausias vaikinų draugas,

Visi apie tai kalba"

Mokytojo pasakojimas apie knygos reikšmę žmogui.

Pakvieskite tėvus ir vaikus prisiminti patarles ir posakius apie knygas.

„Knyga puošia laimė ir paguodžia nelaimėje“.

„Knyga kaip vanduo – ji ras kelią visur“.

„Knyga ne raudona raštu, o raudona mintyse“.

„Nuo neatmenamų laikų knyga augina žmogų“.

„Gera knyga šviečia ryškiau už žvaigždę“.

„Viena gera knyga yra geriau už daugybę lobių“.

Pedagogas:

Atspėk, vaikinai, apie ką aš jums papasakosiu:

„Šis berniukas vilkėjo ryškiai mėlyną skrybėlę, geltonas kanarėlės kelnes ir oranžinius marškinius su žaliu kaklaraiščiu. Apsirengęs tokia papūga, jis visą dieną klajojo po miestą ir kūrė įvairias pasakėčias.

Taip, tai Dunno. Jis buvo pramintas taip, nes nieko nežinojo ir nemėgo mokytis. Ar tarp jūsų yra nepažįstamų žmonių? Dabar mes tai patikrinsime. Aš skaitysiu eilėraščius, o tu tęsi.

Žaidimas " Atspėk darbą»

Ir voveraičių

Jie paėmė degtukus

Eikime prie mėlynos jūros

Mėlyna jūra nušvito.

Jūra dega

Išbėgo iš jūros ... (banginis).

K. Čiukovskio „Painiojimas“.

Sesuo pyko ant brolio

Jos vardas Marina,

Ir jis stovi vidury kiemo,

Šaukia: „Kur tu,...“ (avietės).

A. Barto „Raidė P“.

Mažasis sūnus atėjo pas tėvą

Ir mažasis paklausė:

Kas yra gerai

O kas yra... (blogai).

V. Majakovskis „Kas yra gerai, o kas blogai“

"Sužinokite pasaką"

O kelias toli

Ir krepšelis nėra lengvas,

Atsisėsti ant kelmo,

Suvalgyčiau pyragą. (Maša ir lokys)

O tu, Petya - paprastumas,

Truputį suklydau!

Tu neklausei katės

Pažiūrėjo pro langą. (Gaidžios-auksinės šukos)

Nėra upės, nėra tvenkinio,

Kur gerti vandenį?

Labai skanus vanduo

Kanopų skylėje. (Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška)

Raudona mergina liūdna

Ji nemėgsta pavasario.

Jai sunku saulėje

Ašaros liejosi, vargše. (Snieguolė)

Jis paliko močiutę

Jis paliko senelį.

Atspėk be supratimo

Iš kokios istorijos jis? (Kolobokas)

Ožkos atidarė duris...

Ir jie visi dingo. (Vilkas ir septynios jaunos ožkos)

„Kas čia buvo ir ką pamiršai?

ABC (A. Tolstojus „Auksinis raktas arba Pinokio nuotykiai“.

Dėžutė (rusų liaudies pasaka „Mašenka ir lokys“).

Ropė (rusų liaudies pasaka „Ropė“).

Raudonkepuraitė (Ch. Perro „Raudonkepuraitė“).

Batas (Ch. Perro „Pelenė“).

Moneta, samovaras (Ch. Perro „Puss in Boots“).

Boot (Ch. Perro „Puss in Boots“).

Balionas (A. Milk „Mikė Pūkuotukas“).

Uogienės stiklainis (Lindgren „Vaikas ir Karlsonas“).

Žirnis (G.H. Andersen „Princesė ir žirnis“).

Pedagogas:

Vaikinai, knygos yra ne tik su eilėraščiais ir pasakomis. Iš knygų galite sužinoti daug įdomių dalykų apie gamtą, apie augalus ir gyvūnus, apie įvairias šalis, jūras, vandenynus, salas ir viską, kas jus domina. Norint rasti kelią į knygų šalį, reikia žinoti tvarkymosi knygomis taisykles. Kiek iš jūsų žinote, kaip elgtis su knygomis?

Vaikai:

Paimkite knygą švariomis rankomis.

Atsargiai vartykite puslapius.

Palikite knygoje žymę ir nevartykite puslapių.

Knyga turi turėti viršelį.

Skaitydami nevalgykite.

– Nepalikite knygos neišlankstytos.

Dabar galime vykti į knygų šalį.

Ant stalų stovi knygos. Vaikai kartu su tėvais juos svarsto, įvardija autorius, prisimena vardus.

Į akis krenta sena aptrupėjusi ir suglamžyta knyga. Situacija suvaidinta susirgoknyga».

Pedagogas:

Kas nutiko šiai knygai?

Berniukas jį suplėšė.

Knygai reikia pagalbos.

Kaip galime padėti knygai?

Teisingai. Galime ištiesinti puslapius, suklijuoti knygą ir net padaryti naują viršelį. Padėkime visi kartu šiai ir kitoms knygoms.

Tėveliai kartu su vaikais klijuoja knygas.

„Knygų ligoninė“
Tikslas: ugdyti pažintinį susidomėjimą knyga ir gebėjimą naršyti knygoje susipažinus su jos elementais.
Atspėk mįslę:
Ne krūmas, o su lapais,
Ne marškiniai, o pasiūti
Ne žmogus, bet pasakoja? – Teisingai, tai knyga.
Knyga yra protingas draugas.
Ji tau viską papasakos
Ir išplėsti žinių ratą,
Ji parodys jums teisingą kelią
Galite atsipalaiduoti su knyga
Su ja ilgas kelias trumpesnis.
Knyga praskaidrino mūsų gyvenimą.
Knygos yra žinios.
Žinios yra galia!
Pažiūrėkite į mūsų darbalaukį. Ką tu matai? Tavęs niekas nestebina? (Ant stalo yra senos, suplyšusios, išbrauktos knygos)
Šįryt į klasę atėjo laiškas iš sergančių knygų
Laiškas iš „sergančių“ knygų:
„Brangūs vaikinai! Mes gyvename mokyklos bibliotekoje. Jau daug metų moksleiviai mus iš lentynos ima skaityti. Ir nuo to mes pasenome, o kažkada buvome jauni, gražūs, visiškai nauji, tiesiog šventė akims! O kas dabar su mumis pasidarė? Tik pažiūrėk! Tapome bjaurūs, seni, suplyšę... Labai norime būti tokie patys, svajojame, kad vaikai mus mylėtų ir su mumis elgtųsi atsargiai. Tikimės rasti geri mokiniai kuris gali mus „išgydyti“ ir sutvarkyti. Pagarbiai, Knygos.
Ką pasakysime knygoms? Kaip manote, ką šiandien veiksim?
Bet norint tapti mūsų sergančių knygų „daktaru“, reikia nustatyti diagnozę, suprasti, kas jiems skauda.
Kuri knygos dalis serga?
Kaip elgtis su knyga, kad ji nesusirgtų
Mes, vaikinai, esame klasėje
Suplėšytoms knygoms atidaryta ligoninė.
Turime juos visus sutvarkyti,
Išgelbėk vargšas knygas nuo mirties.
Įsivaizduokite, kad su jumis tapome gydytojais,
Mūsų laukia tik viena užduotis:
Išgydyk ligonius, kad jie taptų sveiki,
Taigi, kad malonūs žmonės jie jau seniai skaito.
Tačiau norint gydyti sergančias knygas, reikia žinoti, kas joms skauda. Todėl reikia susipažinti, kaip išdėstyta knyga. Geras skaitytojas tikrai turėtų žinoti, kaip vadinasi knygos dalys.
Įvadas į knygos elementus. - Ant stalų yra plokštelės, ant kurių užrašyti pagrindiniai knygų elementai (viršelis, dulkių striukė, įrišimas, knygos blokas, titulinis lapas, puslapiai, iliustracijos, stuburas, kaptalas, nėriniai, turinys, muselės lapelis, nachzatas, kraštas).
Knygų remonto darbai.
Perskaitykite knygos dalių pavadinimus ir vienoje grupėje pasirinkite korteles su jums pažįstamais žodžiais, o kitoje pusėje – korteles su nepažįstamais žodžiais. Suderinkite pažįstamas sąvokas su knygos dalimis. Parodykite šias dalis viena kitai. Kokių knygos dalių nepavyko paaiškinti ir parodyti. O dabar atėjo laikas taisyti mūsų knygas, suteikiant joms „diagnozę“.
Diagnozės nustatymas ir „gydymo“ būdo pasirinkimas: ištrinti užrašus, klijuoti lapus, taisyti viršelį ir kt.
Priemonių ir „vaistų“ pasirinkimas: klijai, juosta, popierius, trintukas ir kt.
Vaikinai dirba grupėse. Kiekvienai grupei reikia pataisyti knygos stuburą, priklijuojant popieriaus juostelę, požiūrį į tam tikrą situaciją, išreikšti savo emocijas;
(Vaikinai apžiūrinėja knygas, daro išvadą, kurią knygos dalį reikia taisyti. Pasiūlykite knygų taisymo variantus.
Ištrinkite pirštų atspaudus ir pieštuko žymes trintuku. Jei knygoje yra suplyšęs lapas, jį reikia suklijuoti lipnia juosta, kad būtų matomas tekstas. Susiraukšlėjusį puslapį galima išlyginti šiltu lygintuvu.
pieštuku ištrinkite puslapių užrašus, juostele sujunkite suplėšytų lapų dalis.
Praktinė dalis. Knygų taisymas.
Jei knyga „serga“
puslapiai iškrito
Ji visada pasveiks
Užsisakykite ligoninę:
Švelniai „daktarai“ – malonūs vaikai
- Puslapiai sulips be pėdsakų!
Būk sveikas, knyga!
Knygų ligoninė
Ši knyga serga.
Sulaužė savo brolį.
Jei knyga serga
Pas gydytojus neisiu
Pati pasisiusiu, suklijuosiu.
Knygą taisysiu pats.
Knyga vėl taps „nauja“.
Ir gražus ir sveikas
Restauruotų knygų paroda. Būtent atnaujintų knygų paroda – Knygų ligoninės darbo naudingumo įrodymas.
Visi vaikų darbai yra gyvas šio darbo naudos įrodymas.
Taigi, kaip išlaikyti knygų sveikatą? (vaikų pareiškimai) 3. Knygos tvarkymo taisyklių parengimas.
Ko knyga bijo?
Ar knyga bijo lietaus? Ar knyga mėgsta sniegą? Ar knyga mėgsta keliauti į biblioteką maišelyje ar neperšlampamame maiše? Ar knyga bijo nešvarių rankų? Ar žymė gali būti pieštukas? Pyragas? Skirtukas? Ar knyga mėgsta būti skaitoma valgant? Ar knyga bijo būti suplėšyta? Ar knyga mėgsta būti kitos knygos stendu? Ar knyga mėgsta būti suvyniota į viršelį? Ar knyga mėgsta būti pažymėta?
Knyga neturi sušlapti – nuo ​​to ji pablogėja.Šlapia knyga deformuoja puslapius, išsipučia ir nulupja viršelį. Eidami į biblioteką, knygą įdėkite į maišelį arba vandeniui atsparų maišelį.
Knyga nemėgsta nešvarių rankų Jos palieka dėmes knygos puslapiuose. Riebalų dėmes ypač sunku pašalinti, jei šalia lėkštės padedate knygą.
Neskaitykite valgydami Jei eini vakarieniauti, padėkite knygą į lentyną ir pasirūpinkite, kad jūsų mažasis brolis nesuteptų joje paklodžių.
Kad vaikai turėtų knygų
Bibliotekoje, mokykloje,
Daug žmonių dirbo
Gamykloje ir lauke.
Tavo tėvas ir mama sunkiai dirbo.
Turėtumėte gerbti
Jų darbas ir rūpesčiai -
Rūpinkitės ir knyga, ir sąsiuviniu,
Nesiglamžyti, nedėmėti, neplakti
Puslapiai, apkaustai.
Knygos yra geriausi mūsų draugai
Jie mums teikia laimę
Ir ši knyga yra mano
Ir iš dalies tavo!
Skaidrių peržiūra, taisyklių formulavimas.
Ar visos taisyklės jums žinomos? Ką naujo išmokote?
 Apverskite knygą.
Skirtukas
Skaitykite knygą sėdėdami prie stalo.
Neplėšykite iš knygos puslapių, nerašykite į knygas.
Neskaitykite valgydami. Ant knygos gali būti dėmių.
Paimkite knygą tik švariomis rankomis.
Nelankstykite knygos. Tai sukels pertrauką.
Perskaitę knygą padėkite atgal. Nenumesk knygos
Aš esu knyga!
Aš esu tavo draugas!
Būk, moksleivi, atsargus su manimi...
Mano švari išvaizda visada maloni:
Apsaugok mane nuo dėmių!
Palikite blogą įprotį
Pereidami pro pirštus nemirkykite!
Aha! Sriuba tu mane varvinai!
Oi! Tu numetei mane ant grindų!
Nelankstykite mano apkaustų!
Nelaužyk man stuburo!
Kokie čia gyvūnai? Kokie paukščiai?
Negerai sutepti lapus!
Vėl sulenkiau paklodes?
Ar prisimeni žymę?
Pamiršk mane ne sode!
Staiga lietus įsiplieskia?
Uždenk mane!
Kur mane nuvedei – grąžink ten!
Prisimink, aš esu tavo geriausias draugas
Bet ne nešvarioms rankoms!
Dabar įminkime mįsles ir patikrinkime, ką žinai apie knygą.
Neieškokite knygos vaistinėje,
Knygų namai -...
Atsakymas: biblioteka
Užsisakykite drabužius.
Kas tai? ...
Atsakymas: viršelis
Čia matome pirmąjį lapą.
Na, koks jo vardas?
Atsakymas: pavadinimas
Kas tos seserys?
Taip, tai tas pats...
Atsakymas: puslapiai
Taip pat prašau jūsų dėmesio:
Čia apačioje... publikacijos.
Atsakymas: Kaip sužinoti, kas yra knygoje?
... skaityti.
Atsakymas: turinys
Aš skaitysiu poeziją, o tu esi ten, kur reikia, šauk kartu: „Tai aš, tai aš, tai visi mano draugai! O kur nereikia, tylėk ir ploji.
Kuris iš jūsų draugų prisimena, Kad be knygų negalite gyventi?
Kas paėmė tiek knygų, kad pamiršo jas įleisti? Kas, pasakyk be užuominos, skaito pasakas vaikams?
Kas, tiesdamas krūtinę ir pečius, Džiaugiamės šiandien susitikęs? Kas dabar ir amžinai yra ištikimas bibliotekos draugas?
Kas skaitė tiek knygų, Kas neprisimena, kas jose? Kas, sakyk, išsaugo savo vadovėlį ištisus metus?
O kas iš jūsų griebia knygą, Kad uždėtų guzą priešui?
Ar tarp jūsų yra vienas, kuris skrenda kaip strėlė iš knygų?
Žino, kuris iš jūsų, draugai, Kad knygos negali būti suteptos, suplėšytos?
Naudojimosi biblioteka taisyklės Rūpinkitės knygomis Grąžinkite knygas laiku Netrukdykite knygų išdėstymui Laikykitės tvarkos ir tylos bibliotekoje.
Namų darbai:
Peržiūrėkite visus savo vadovėlius, jei reikia, pataisykite.