Ar reikalingos taisyklės? Santrauka: „Ar mums reikia taisyklių? Studentų elgesys valgykloje

Tema: „Taisyklės žmogaus gyvenime: ar jos reikalingos?

Tikslas : Formuoti mokiniuose poreikį laikytis elgesio normų.

Užduotys:

Suteikti supratimą apie būtinybę reguliuoti žmonių santykius;

Ugdykite gebėjimą susieti savo jausmus su kitų jausmais.

Įranga : lenta, lankstinukai, flomasteriai, medijos projektorius, pristatymas.

Pamokos planas:

1. Žaidimas „Tic-tac-toe“

2. "Ar mūsų gyvenime reikia taisyklių?"

3. „Kaip jautėtės, kai nežaidžiau pagal taisykles? Kada sakei, kad laimėjau? Kokie jausmai jus apėmė?

4. „Kodėl žmogui reikalingos taisyklės?

Ar tai reiškia, kad gyvenimas pagal taisykles gali padėti žmonėms būti malonesniems?

Ar kiti žmonės su mumis elgsis gerai, jei pažeisime taisykles?

5. O dabar tu pats turėtum pabandyti atsakyti į sudėtingas klausimas: „Kodėl nutinka taip, kad mokytojai kartais ar dažnai pakelia balsą prieš tave per pamoką? Ką reiškia pakeltas mokytojo balsas?

(Beveik vienbalsiai vaikinai sutaria, kad tai ne tik blogo mokinio elgesio rezultatas, o elgesio pamokoje taisyklių pažeidimas).

6. Kokios elgesio taisyklės jums žinomos pamokoje.

7. Dabar pabandykite išanalizuoti savo elgesį per pastarąją savaitę.

Ar pažeidėte elgesio klasėje taisykles?

Kaip dėl to jautėtės?

Kaip į tai reagavo aplinkiniai?

Kokią išvadą padarėte sau?

Savarankiškas darbas grupėse:

1. Bendravimo etiketas

2. Elgesio taisyklės.

Elgesys klasėje:

1. Mokytojui įėjus į klasę, mokiniai atsistoja ir pasisveikina su mokytoju. Kaip vaizdas Mokiniai sveikina bet kurį suaugusįjį, įėjusį į klasę pamokos metu (išskyrus darbo kompiuteriu laiką).

2. Kiekvienas mokytojas nustato mokinių elgesio savo klasėse taisykles; šios taisyklės neturėtų pažeisti mokinio orumo.

3. Pamokos metu negalima triukšmauti, blaškytis ir atitraukti kitų bendražygių nuo pašalinių pokalbių, žaidimų ir kitų su pamoka nesusijusių dalykų, nes tai pažeidžia kitų teises gauti reikiamas žinias.

4. Pamokos metu mokiniai turi teisę naudotis mokykline įranga, kurią po pamokos grąžina mokytojui. Su juo reikia elgtis atsargiai ir atsargiai.

5. Jei mokinys nori užduoti mokytojui klausimą arba atsakyti į mokytojo klausimą, jis pakelia ranką.

6. Mokinys turi teisę ginti savo nuomonę ir savo įsitikinimus tinkama forma aptardamas įvairius ginčytinus ir ginčytinus klausimus.

7. Priešais jus ant lentos nupieštas žmogelis. Tegul kiekvienas iš jūsų suteikia jam gero būdo žmogaus ženklą. (nuo mažo žmogeliuko traukiamos rodyklės įvairiomis kryptimis, o mokiniai pakaitomis užrašo išauklėto žmogaus savybes)

Jei norime gyventi taikiai, jei norime turėti daug draugų, jei tu ir aš nenorime sugadinti savo geros nuotaikos, turime prisiminti: „Pažeisdami taisykles, mes sunaikiname gerus jausmus sau iš kito žmogaus. . Mes prarandame draugus. Mes pradedame įsižeisti, nervintis ir kentėti. Ir visa tai tik todėl, kad mes patys nesilaikome visuomenėje nusistovėjusių taisyklių.

9. Sudarykite patarlę apie elgesio kultūrą iš dviejų dalių:

10. Studentai yra teisiškai atsakingi už padarytus nusižengimus ir nusikaltimus. Paauglys gali būti pašalintas iš švietimo įstaiga už neteisėtus veiksmus (dėl nusikaltimų), už šiurkštų ir pakartotinį ugdymo įstaigos įstatų pažeidimą. Kiekviena mokykla turi įstatus, kuriuose numatytos elgesio licėjuje taisyklės, pamokų lankymo taisyklės. Jei mokinys, sulaukęs 16 metų, pakartotinai pažeidė įstatus, jis pašalinamas iš mokyklos. Tačiau nemanykite, kad po pašalinimo galite nieko neveikti, atsipalaiduoti, vaikščioti. Organai Vietinė valdžia Kartu su pašalinto asmens tėvais per mėnesį jie privalo išspręsti jo įdarbinimo ar mokymosi kitoje įstaigoje klausimą.

Bendrosios elgesio taisyklės

  • Mokinys ateina į mokyklą likus 15 minučių iki pamokų pradžios; švarus, tvarkingas, nusiima viršutinius drabužius spintoje, užima darbo vietą su įspėjimu pamokai ir paruošia visą reikiamą mokomąją medžiagą būsimai pamokai.
  • Į klasę atsineškite visus reikalingus sąsiuvinius, žinynus, raštinės reikmenis
  • Į mokyklos teritoriją bet kokiam tikslui ir naudojimui draudžiama įsinešti ginklus (taip pat ir peilius), sprogmenis, degias medžiagas; alkoholiniai gėrimai, cigaretės, narkotikai, kiti svaigalai ir nuodai
  • Mokyklos teritorijoje rūkyti draudžiama
  • Pamokų metu negalima kramtyti kramtomosios gumos, naudotis grotuvais, mobiliuoju ryšiu
  • Draudžiama vartoti nepadorius posakius ir gestus
  • Mokiniai mokykloje privalo gerbti mokytojo personalo ir mokyklos personalo orumą
  • Fizinis susipriešinimas, gąsdinimas ir patyčios, bandymai pažeminti žmogų, diskriminacija dėl tautybės ar rasės yra nepriimtinos elgesio formos. Mokykla kategoriškai smerkia tokį elgesį.
  • Mokiniai saugo mokyklos turtą, rūpestingai elgiasi tiek su savo, tiek su svetimu turtu, palaiko švarą ir tvarką mokyklos teritorijoje. Sugadinus mokyklos turtą, tėvai (įstatyminiai atstovai) privalo ją atlyginti.
  • Visi mokiniai pagal savo fizines galimybes dalyvauja mokyklos ir teritorijos tobulinimo veikloje.
  • Studentai turi gerbti nuosavybės teises. Sąsiuviniai, rašikliai, švarkai ir kiti mokykloje esantys asmeniniai daiktai priklauso atitinkamiems jų savininkams.
  • Mokiniams, pasisavinusiems svetimus daiktus, gali būti taikomos drausminės nuobaudos, įskaitant baudžiamąją bausmę.
  • Mokiniai, radę pamestus ar pamirštus daiktus, jų nuomone, kviečiami juos perduoti budinčiam administratoriui arba mokytojui.
  • Neatvykęs į pamoką, mokinys privalo atvykti klasės auklėtoja pažymą arba parašyti aiškinamąjį raštą apie neatvykimo į pamokas priežastį.

Studentų elgesys valgykloje

1. Valgydami valgykloje mokiniai privalo laikytis gerų manierų ir elgtis padoriai.

2. Mokiniai privalo gerbti valgyklos darbuotojus.

3. Valgant reikia kalbėti ne garsiai, kad netrukdytų kaimynystėje valgantiems.

4. Mokiniai pavalgę nuvalo stalą, pasistato kėdes į savo vietas.

5. Mokiniai rūpinasi mokyklos valgyklos turtu.

11. Apibendrinimas klasės valanda.

Palyginimas: Senas Rytų išminčius buvo paklaustas: „Iš ko tu išmokai gerų manierų? „Dėl netinkamo būdo, – atsakė jis, – vengiau daryti tai, ką jie daro.

  • Pirmoji auklėjimo sąlyga – visuotinai priimtų normų ir elgesio taisyklių žinojimas;
  • 2-a – treniruotis sportuoti teisingas elgesys;
  • trečia – tvirti ir stabilūs elgesio įpročiai.

Tema: „Taisyklės žmogaus gyvenime: ar jos reikalingos?

Tikslas: Formuoti mokiniuose poreikį laikytis elgesio normų.

Užduotys:

Suteikti supratimą apie būtinybę reguliuoti žmonių santykius;

Ugdykite gebėjimą susieti savo jausmus su kitų jausmais.

Įranga: lenta, lankstinukai, flomasteriai, medijos projektorius, pristatymas.

Pamokos planas:

1. Žaidimas „Tic-tac-toe“

2. "Ar mūsų gyvenime reikia taisyklių?"

3. „Kaip jautėtės, kai nežaidžiau pagal taisykles? Kada sakei, kad laimėjau? Kokie jausmai jus apėmė?

4. „Kodėl žmogui reikalingos taisyklės?

Ar tai reiškia, kad gyvenimas pagal taisykles gali padėti žmonėms būti malonesniems?

Ar kiti žmonės su mumis elgsis gerai, jei pažeisime taisykles?

5. O dabar tu pats turėtum pabandyti atsakyti į nelengvą klausimą: „Kodėl nutinka taip, kad mokytojai per pamoką kartais ar dažnai prieš tave pakelia balsą? Ką reiškia pakeltas mokytojo balsas?

(Beveik vienbalsiai vaikinai sutaria, kad tai ne tik blogo mokinio elgesio rezultatas, o elgesio pamokoje taisyklių pažeidimas).

6. Kokios elgesio taisyklės jums žinomos pamokoje.

7. Dabar pabandykite išanalizuoti savo elgesį per pastarąją savaitę.

Ar pažeidėte elgesio klasėje taisykles?

Kaip dėl to jautėtės?

Kaip į tai reagavo aplinkiniai?

Kokią išvadą padarėte sau?

Savarankiškas darbas grupėse:

1.Etiketas licėjuje

2. Elgesio taisyklės.

Elgesys klasėje:

1. Mokytojui įėjus į klasę, mokiniai atsistoja ir pasisveikina su mokytoju. Panašiai mokiniai pasitinka bet kurį suaugusįjį, įeinantį į klasę pamokos metu (išskyrus darbo laiką kompiuteriu).

2. Kiekvienas mokytojas nustato mokinių elgesio savo klasėse taisykles; šios taisyklės neturėtų pažeisti mokinio orumo.

3. Pamokos metu negalima triukšmauti, blaškytis ir atitraukti kitų bendražygių nuo pašalinių pokalbių, žaidimų ir kitų su pamoka nesusijusių dalykų, nes tai pažeidžia kitų teises gauti reikiamas žinias.

4. Pamokos metu mokiniai turi teisę naudotis mokykline įranga, kurią po pamokos grąžina mokytojui. Su juo reikia elgtis atsargiai ir atsargiai.

5. Jei mokinys nori užduoti mokytojui klausimą arba atsakyti į mokytojo klausimą, jis pakelia ranką.

6. Mokinys turi teisę ginti savo nuomonę ir savo įsitikinimus tinkama forma aptardamas įvairius ginčytinus ir ginčytinus klausimus.

8. Priešais jus ant lentos nupieštas žmogelis. Tegul kiekvienas iš jūsų suteikia jam gero būdo žmogaus ženklą.

(nuo mažo žmogeliuko traukiamos rodyklės įvairiomis kryptimis, o mokiniai pakaitomis užrašo išauklėto žmogaus savybes)

Jei norime gyventi taikiai, jei norime turėti daug draugų, jei tu ir aš nenorime sugadinti savo geros nuotaikos, turime prisiminti: „Pažeisdami taisykles, mes sunaikiname gerus jausmus sau iš kito žmogaus. . Mes prarandame draugus. Mes pradedame įsižeisti, nervintis ir kentėti. Ir visa tai tik todėl, kad mes patys nesilaikome visuomenėje nusistovėjusių taisyklių.

9. Sudarykite patarlę apie elgesio kultūrą iš dviejų dalių:

10. Studentai yra teisiškai atsakingi už padarytus nusižengimus ir nusikaltimus. Paauglys gali būti pašalintas iš ugdymo įstaigos už neteisėtus veiksmus (nusikaltimus), šiurkštų ir pakartotinį ugdymo įstaigos įstatų pažeidimą. Kiekvienas licėjus turi įstatus, kurie numato elgesio licėjuje taisykles, užsiėmimų lankymo taisykles. Jei mokinys, sulaukęs 16 metų, pakartotinai pažeidė įstatus, jis pašalinamas iš licėjaus. Tačiau nemanykite, kad po pašalinimo galite nieko neveikti, atsipalaiduoti, vaikščioti. Vietos savivaldos organai kartu su pašalinto asmens tėvais privalo per mėnesį išspręsti jo įdarbinimo ar mokymosi kitoje institucijoje klausimą.

Turtinės žalos padarymo atvejais ją atlyginti privalo nepilnametis nuo 14 iki 18 metų amžiaus. Jei jis neturi pajamų, žalą atlygina jo tėvai ar globėjai. Žalos padarymu laikomas ne tik bet kokio daikto ar pinigų atėmimas iš žmogaus, bet ir tie atvejai, kai dėl sveikatos pakenkimo tenka išleisti pinigus gydymui.

Bendrosios elgesio taisyklės

  • Mokinys į licėjų atvyksta likus 15 minučių iki pamokų pradžios; švarus, tvarkingas, drabužinėje nusivelka viršutinius drabužius, į darbo vietą priima įspėjimą į pamoką ir paruošia visą reikiamą mokomąją medžiagą būsimai pamokai
  • Į klasę atsineškite visus reikalingus sąsiuvinius, žinynus, raštinės reikmenis
  • Draudžiama bet kokiam tikslui įnešti į licėjaus teritoriją ir jokiu būdu naudoti ginklus (taip pat ir peilius), sprogmenis, degias medžiagas; alkoholiniai gėrimai, cigaretės, narkotikai, kiti svaigalai ir nuodai
  • Licėjaus teritorijoje rūkyti draudžiama
  • Pamokų metu negalima kramtyti kramtomosios gumos, naudotis grotuvais, mobiliuoju ryšiu
  • Draudžiama vartoti nepadorius posakius ir gestus
  • Licėjaus mokiniai privalo gerbti licėjaus mokytojų kolektyvo ir darbuotojų orumą
  • Fizinis susipriešinimas, gąsdinimas ir patyčios, bandymai pažeminti žmogų, diskriminacija dėl tautybės ar rasės yra nepriimtinos elgesio formos. Licėjus kategoriškai smerkia tokį elgesį.
  • Mokiniai rūpinasi licėjaus turtu, rūpestingai elgiasi tiek su savo, tiek su svetimu turtu, palaiko švarą ir tvarką licėjaus teritorijoje. Licėjaus turtui padarius žalą, tėvai (įstatyminiai atstovai) privalo ją atlyginti.
  • Visi mokiniai pagal savo fizines galimybes dalyvauja licėjaus ir teritorijos gerinimo veikloje.
  • Studentai turi gerbti nuosavybės teises. Licėjuje esantys sąsiuviniai, rašikliai, švarkai ir kiti asmeniniai daiktai priklauso jų savininkams.
  • Mokiniams, pasisavinusiems svetimus daiktus, gali būti taikomos drausminės nuobaudos, įskaitant baudžiamąją bausmę.
  • Mokiniai, radę pamestus ar pamirštus daiktus, jų nuomone, kviečiami juos perduoti budinčiam administratoriui arba mokytojui.
  • Praleidžiant pamokas, mokinys turi pateikti pažymą klasės vadovui, meistrui arba parašyti paaiškinamąjį raštą apie neatvykimo į pamokas priežastį.

Studentų elgesys valgykloje

1. Valgydami valgykloje mokiniai privalo laikytis gerų manierų ir elgtis padoriai.

2. Mokiniai privalo gerbti valgyklos darbuotojus.

3. Valgant reikia kalbėti ne garsiai, kad netrukdytų kaimynystėje valgantiems.

4. Mokiniai pavalgę nuvalo stalą, pasistato kėdes į savo vietas.

5. Mokiniai rūpinasi mokyklos valgyklos turtu.

1. Mokiniai į licėjų turi ateiti su tvarkingais, pamokoms skirtais drabužiais

2. Apranga turi atitikti amžių, išreikšti savininko pagarbą sau ir visuomenei.

4. Sportinė apranga skirta pamokoms fizinis lavinimas, kitose pamokose tai netinka.

5. Licėjuje negalima būti su viršutiniais drabužiais, be ypatingų priežasčių.

11. Pamokos apibendrinimas.

Palyginimas: Senas Rytų išminčius buvo paklaustas: „Iš ko tu išmokai gerų manierų? „Dėl netinkamo būdo, – atsakė jis, – vengiau daryti tai, ką jie daro.

  • Pirmoji auklėjimo sąlyga – visuotinai priimtų normų ir elgesio taisyklių žinojimas;
  • 2-asis – treniruotis mankštintis teisingu elgesiu;
  • trečia – tvirti ir stabilūs elgesio įpročiai.

Teisės ABC. Ar reikalingos taisyklės?

Tikslas: supažindinti vaikus su būtinybe laikytis tam tikrų elgesio, veiklos taisyklių (eismo taisyklės, priešgaisrinės saugos taisyklės, žmonių tarpusavio santykiai ir kt.).

Mokinių amžius: 9-11 metų amžiaus

Įranga:

Pasaka Bondarenko "Geras žodis".

Pamokos eiga

    Pamokos temos ir tikslo pristatymas .

Dažnai girdite žodžius „ne“ ir „turėtų“. Kodėl, jūsų nuomone, taisyklės egzistuoja ir ar jos reikalingos? Ar verta diskutuoti. Apie tai ir kalbėsime šios dienos pamokoje.

Klausykite eilėraščio:

Visą gyvenimą (tiesiog visą)

Kol kas – nuo ​​kažkokio „neįmanomo“!

Jūs negalite sukti šuns uodegos

Negalite pastatyti tilto iš knygų

(O gal net pilis

Iš storiausių knygų!)

Kranas prie viryklės negali būti pasukamas,

Sėdi ant palangės

Palieskite ugnį ranka

Na, ir įkąsti.

Negalite įmesti druskos purtyklės į arbatą,

Negaliu rašyti ant staltiesės

Nešvarios morkos graužimas

Ir atidarykite orkaitę.

Remontuoti elektros laidus

(nors ir atsargiai)...

O, aš tau parodysiu, kai viskas bus viskas

Aš galėsiu!

R. Roždestvenskis .

Kokios taisyklės minimos šiame eilėraštyje? Kodėl to negalima padaryti? Kokia buvo šio berniuko svajonė? O gal tikrai gali apsieiti be taisyklių ir daryti ką nori? Vadinasi, reikia taisyklių?

    Taisyklių aptarimas .

    Aptarkite elgesio kelyje taisykles:

Kokias elgesio kelyje taisykles žinai?

Kas atsitiktų, jei jų nebūtų?

Kas atsitiks, jei kas nors to nesilaikys?

Išvada: elgesio kelyje taisyklių nesilaikymas sukelia sužalojimus, nelaimingus atsitikimus, avarijas, sukelia žmonėms sielvartą.

    Aptarkite priešgaisrinės saugos taisykles.

Kokias priešgaisrinės saugos taisykles žinote? Neabejotinai, jūsų tėvai apie juos pasakojo namuose, mokytojo pamokose?

Negalima žaisti su degtukais, negalima kūrenti laužų gatvėje ir pan.

    Gerumo taisyklių išvedimas.

Vaikinai, klausykite Bondarenko pasakos „Geras žodis“.

Kaip manote, koks buvo Viper tikslas?

Kokią taisyklę galima nubrėžti iš šios pasakos?

Išvada: geras žodis geri tikslai darbo stebuklai.

Patarlės diskusija:

    Geras žodis yra geras atsakymas.

    Geras žodis gyvuoja du šimtmečius.

Klausimas apmąstymams (neatsakytas):

Pagalvokite, kaip dažnai darote gerus darbus?

Kokia yra pagrindinė taisyklė žmonių santykiuose?

Esmė: elkitės su žmonėmis taip, kaip norėtumėte, kad elgtųsi su jumis.

    Vaidmenų žaidimas"Autobusas".

Mokiniai stovi dviejose eilėse vienas į kitą nugaromis. Juose pavaizduotas „tankiai supakuotas“ autobusas. Visi savo ruožtu turi „susispausti“ prie išėjimo, eidami tarp „keleivių“ eilių.

Atkreipkite vaikų dėmesį į tai, kas griebėsi mandagių, gerų žodžių, o kas – prievartos ir grubumo.

Kaip norėtumėte reaguoti, kai į jus mandagiai kreiptasi? O kai buvai nemandagus?

5. Apibendrinant.

Vaikinai, šiandien mes kalbėjome apie elgesio taisykles. Ar jie reikalingi? Kodėl jų reikia laikytis? Kas atsitiks, jei nesilaikysite taisyklių? Kokių taisyklių turėtų laikytis kiekvienas? (Būtina, teisinga, saugi)

1 priedas .

„Geras žodis“ Bondarenko.

Geras žodis.

Gluosninė vėgėlė lizde išsirito jauniklius. Tai buvo jos pirmieji jaunikliai. Ji jais džiaugėsi, visiems rodė. Pamato Musių gaudytoją, skambina jai: – Muselaitė, žiūrėk: lizde turiu jauniklių.

Flycatcher neturės laiko išskristi, ji jau skambina Drozdai:

Drozdai, ką tu ten veiki? Ateik pažiūrėk, kokių jauniklių turiu lizde.

Ant seno beržo kelmo šildėsi angis. Ji išgirdo, kaip gluosninė vėgėlė pasakė Zaryankai:

Kol kas jie yra mano jaunikliai, bet kai užaugs, bus paukščiai.

„Bet jie to nepadarys“, – pagalvojo angis, nuslysdamas nuo kelmo. „Dabar kiekvienas po vieną kartą, ir nebus kuo džiaugtis“.

Miške ji nebuvo mylima. Niekas su ja nedraugavo, ir ji nusprendė nedelsiant visiems atkeršyti Willow Warbler.

O Penočka ją pamatė ir suplazgė sparnais:

Gyvatė, brangioji, pažiūrėk, kokius jauniklius turiu lizde... Na, kodėl tu sustoji? Eik čia.

Bet angis nepajudėjo. Ji nesitikėjo, kad Penochka taip džiaugsmingai su ja susitiks. Visi miške ją vadina, angis, angis ir Penočka pasakė „gyvatė“, o Penočka pasakė „brangioji“. Ir Angtis nepajudėjo.

Na, ką tu, - nuliūdo Penočka. - Ar nori pamatyti mano jauniklius? Juk jie kol kas tik jaunikliai, o kai užaugs, bus paukščiai.

Viper pakėlė galvą virš Chiffchaff lizdo. Mačiau penkis rožinius gyvus gumuliukus atviromis burnomis. Sakė:

Jie bus paukščiai.

Ir pasitraukė į šalį. Sunkus nuodų lašas nukrito nuo jos plonos lūpos ant žvirblio žirnių lapo. Ir lapas tuoj pat pajuodo.

– Ar mums reikia taisyklių?

Tikslai: suteikti vaikams supratimą apie taisyklių poreikį įvairiuose santykiuose; pagal mokyklos nustatytas taisykles.

Metafora: „Žmogus be taisyklių yra kaip verdantis pienas: pieno nėra, o aplinkui viskas nešvaru“.

Pamokos eiga

Šiandien pamokoje tęsiame temą „Užaugintas vaikas“.

Paskutinėje pamokoje pradėjome kalbėti apie Elgesio mokykloje taisykles.

Susipažinimas su pagrindinėmis taisyklėmis

Mokiniai privalo laikytis mokyklos įstatų, sąžiningai mokytis, rūpestingai elgtis su turtu, gerbti kitų mokinių ir mokyklos darbuotojų garbę ir orumą, laikytis vidaus tvarkos taisyklių:

Laikykitės užsiėmimų (pamokų, pasirenkamųjų dalykų, specialiųjų kursų) grafiko, nevėluokite ir nepraleiskite pamokų be pateisinamos priežasties;

Tvarkykite mokyklą ir mokyklos kiemą;

Tvarkyti mokyklos pastatą, įrangą, turtą;

Atsargiai elgtis su kitų žmonių darbo rezultatais ir teikti visą įmanomą pagalbą valant mokyklos patalpas budint klasėje, aplink mokyklą;

Palaikyti tvarką ir švarą valgomajame, rūbinėje, tualete;

Deramą dėmesį skirti savo ir kitų sveikatai;

Aktyviai dalyvauti klasės ir mokyklos kolektyviniuose kūrybiniuose reikaluose;

Prisirišti prie verslo stilius drabužiai.

Studentams draudžiama:

Atsinešti, perduoti ir vartoti alkoholinius gėrimus, tabako gaminius, narkotines ir toksines medžiagas;

Naudokite bet kokias medžiagas, kurios gali sukelti sprogimą ir gaisrą;

Naudokite fizinę jėgą reikalams sutvarkyti ar prievartavimui;

Atlikti bet kokius veiksmus, kurie kelia pavojų aplinkiniams, savo gyvybei ir sveikatai;

Vartokite grubią kalbą kitų mokinių ir visų mokyklos darbuotojų atžvilgiu.

Studentų išvaizda

Mokinys į mokyklą privalo ateiti tvarkingai (švariai, tvarkingai, nespalvingai) apsirengęs, privalo turėti ir persirengti mokykloje su keičiamais batais. Lauko ir lauko avalynė turi būti švari.

Mokinys mokykloje turi būti tvarkingai ir neiššaukiančiai šukuotas, turėti švarią nosinę, šukas.

Mokinys privalo stebėti kūno, rankų, dantų, nosies švarą, draudžiama tarti keiksmažodžius ir necenzūriniai žodžiai ir posakius.

Kalbėdamas su vyresniaisiais mokinys turėtų atsistoti. Negalite laikyti rankų kišenėse. Perėjimas prie laisvo bendravimo režimo leidžiamas gavus suaugusiojo leidimą.

Reikalavimai mokiniams klasėje

Po skambučio mokiniai turėtų nedelsdami užimti vietas prie studijų stalų ir pasiruošti viską, ko reikia pamokai.

Kai mokytojas įeina, mokiniai atsistoja.

Prieš pamokos pradžią palydovai pateikia mokytojui sąrašą mokinių, kurie nedalyvauja šioje pamokoje.

Vėluojantys mokiniai į pamoką įleidžiami gavus direktoriaus pavaduotojo ugdymo darbui leidimą.

Pašauktas atsiliepti, mokinys turi atsistoti ir eiti prie lentos. Dienoraštį jis turi atiduoti mokytojui įvertinimui.

Elgesio mokykloje taisyklės reikalingos normaliai mokyklai sukurti darbo aplinka, saugi aplinka, kuri prisideda prie sėkmingų kiekvieno studento studijų.

„Žmoguje turi būti viskas gražu: veidas, drabužiai, siela ir mintys“

A. P. Čechovas

Elgesio taisyklėse nėra nieko, kas būtų neprieinama bet kokio amžiaus mokinio supratimui. Jų įgyvendinimas priklauso tik nuo reikalavimų išmanymo ir noro jų laikytis.

Pasiklausykime pasakojimo apie Trumbiką.

Darbas su pasaka

Trumbikas liko šalyje ir lankė mokyklą. Tačiau jis nežinojo, kad yra ir taisyklių. Trumbikas labai didžiavosi, kad mokosi mokykloje, kad turi portfelį. Kai mokytojas įėjo į klasę, jis pradėjo garsiai šaukti:

Sveika, teta!

Šalia Trumbiko sėdėjęs Leafas sugriebė jam už rankos:

Ką tu, tai mokytoja Khurminka Apelsinovna! Ją reikia vadinti vardu! Mokytojo mokykloje teta nepavadinsi.

Pamokai pasibaigus, Trumbikas pirmas iššoko iš klasės.

Oho, pavargau sėdėti! - pasakė jis ir nuskubėjo mokyklos koridoriumi, partrenkdamas visus savo kelyje. Kai mokytojas paėmė jo ranką, jis išsilaisvino ir pabėgo, nusprendęs, kad ir Khurminka Apelsinovna nori su juo žaisti.Jis juokdamasis pasislėpė nuo jos po laiptais. Sulaikęs kvapą jis sėdėjo ir žiūrėjo, kaip visi jo ieško. Jis pagalvojo: „Štai toks žaidimas, tą linksmybę aš sugalvojau!

Taigi jis sėdėjo po laiptais valandą ar dvi. Ir tada jam atsibodo sėdėti, ir jis nuėjo į klasę. Plačiai išmetęs duris, jis sušuko: „Taip, jie nerado. Dabar tu slepi!" Khurminka Apelsinovna dėl tam tikrų priežasčių pradėjo jį barti. Jis buvo visų įžeistas ir tylėdamas atsisėdo prie savo stalo. Tačiau netrukus jis pavargo ramiai sėdėti ir norėjo pasikalbėti su Leafu. Jis pradėjo garsiai klausinėti Leafui įvairių klausimų, raustis po portfelį, čiaudėti ir juoktis, o galiausiai nukrito nuo kėdės. Tiesiog taip, nes jam nuobodu.

Khurminka Apelsinovna nuolat jam komentavo, vaikinai iš pradžių juokėsi, o paskui pradėjo į jį žiūrėti kažkaip kreivai. Bet Trumbikas to nepastebėjo. Kita pamoka buvo skaitymas. Vaikai skaitė įdomią istoriją. Bet Trumbik irgi nuo to pavargo:

Sėdi čia ir kažką rašai... Mama greitai skaito, tad kam pačiam skaityti? Geriau klausyk savo mamos, O paskaityti, kaip nors, tada išmoksiu!

Vaikinai pradėjo pykti.

Užsičiaupk, prašau, tu mums trukdai! Mums labai įdomu skaityti!

Bet Trumbikas nenurimo. Jis vėl pradėjo krapštytis su portfeliu, valgyti sumuštinius ir nukristi nuo kėdės.

Nuskambėjo skambutis dėl pertraukos, bet vaikinai kažkodėl nepriėmė Trumbiko į savo žaidimus. Trumbikas visą pertrauką stovėjo vienas. Kita pamoka buvo kūno kultūra. Trumbikui labai patiko ši pamoka, kurioje galima šokinėti ir bėgti. Bet staiga mokytojas Minutkinas pasakė:

Vaikinai, pasėdėkite ramiai ant suoliuko minutę, aš dabar padėsiu kilimėlius prie rąsto, ir kartu mokysimės atlikti pratimą ant rąsto.

Trumbikas sugalvojo tokią mintį: „Vaikinai su manimi nebendravo visą pertrauką, o dabar aš jiems parodysiu, koks aš drąsus ir bebaimis, aš taip pat galiu daug! Dabar aš eisiu šiuo rąstu! Be mokytojo pagalbos Minutes! Ir Trumbikas puolė prie rąsto. Jis taip greitai užlipo ant jo, kad niekas nepastebėjo, kaip jis jau šoka iš jėgų ant rąsto. Tik jo džiaugsmingi verksmai patraukė vaikų ir mokytojos dėmesį:

Pažiūrėk į mane, tral-la, tral-la! Štai kaip aš galiu! Aš esu labai gerai. Oi oi! - Ir tą pačią akimirką Trumbikas nukrito nuo rąsto aukštyn kojomis. Po rąstu nebuvo kilimėlių, todėl Trumbikas smogė labai labai stipriai.

Jis verkė taip garsiai, kad visiems jo gailėjosi. Tačiau mokytojas Minutkinas pasakė:

Trumbik, aš perspėjau tave, bet tu manęs neklausei.Kodėl manai, kad taip atsitiko?

Trumbikas svarstė.

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, taip atsitiko?

Diskusija

Pagalvokite, kas nutiktų mokykloje, jei nebūtų taisyklių?

Ar jums patiktų toks gyvenimas, kai jus muša, įžeidžia, atima, pravardžiuoja?

Taigi ar mums reikia taisyklių, ar ne?

Reikalingos mokyklos taisyklės. Jie mums padeda, juos įvykdyti kartais labai sunku ir nenori, bet vis tiek reikia

Žaidimas "Geriausias"

Tam tikroje karalystėje, tam tikroje valstybėje buvo mokykla. O šioje mokykloje buvo Taisyklės, Susipažinkime (Šeimininkas vadina taisyklę ir parodo savo piešinį): „Pamokose elkis ramiai“, „Žaidžiame per pertraukas“, „Reikia klausyti mokytojo“, „Muštynės draudžiamos“, „Šokti pamokose draudžiama“. Taisyklės padėjo vaikinams žaisti, susidraugauti, spręsti ginčus.

Bet vieną kartą stiprus vėjas atsinešė dygliuotą kriaušę. Vaikai, žinoma, stebėjosi, kas tai yra. Jie ją palietė. Iš karto jiems prie pirštų prilipo erškėčio gabalai. Kad ir kaip stengėsi vaikinai, jie negalėjo jų nuplauti. O kitą dieną mokykloje kilo muštynės ir kivirčai. Taisyklės bėgo nuo vieno mokinio prie kito, bandydamos juos sutaikyti ir nuraminti... Bet viskas buvo veltui. Vaikinai vienas kitą pravardžiavo, mokytojos neklausė. Paaiškėjo, kad šis erškėtis buvo padarytas iš Pykčio ir žalos. Kas ją paliečia, tampa piktu. Taisyklės visą laiką bandė susidraugauti su vaikinais, bet niekas nepasiteisino. Tada Taisyklės nusprendė: „Kadangi mes jums nereikalingi ir niekaip negalite mums padėti, mes paliekame šią mokyklą“. Vaikinai džiaugsmingai sušuko: „Žinoma, išeik, tavęs mums nereikia, tu tik trukdyi gyventi“.

Išgirdus tokius žodžius, taisyklių nebeliko. Įsižeidė, kad jų nepastebėjo, nekreipė dėmesio. Juk ir tau būtų nemalonu, jei niekas į tave nekreiptų dėmesio, tiesa? Taisyklės susidėliojo ir paliko mokyklą. Tačiau su jumis žinome, kaip sunku gyventi be taisyklių: nežinoma, kaip ir ką daryti. Vaikinai, kas atsitiks, jei „be muštynių“ taisyklė išnyks? (Taigi, analizuojamos kiekvieno taisyklės pažeidimo pasekmės). Tai yra, galime daryti išvadą, kad taisyklės turi labai sunkų darbą, jos yra labai labai reikalingos ir naudingos.

Pamokos santrauka:

Kokias išvadas galime padaryti? Ar žmonės galės gyventi be taisyklių?

– Pasakyk gerą žodį.

Kiekvienas savo ruožtu pasakys kaimynui geri žodžiai, už ką jį pagirti. Tai padarysime, kad iš pamokos išeitume su džiaugsmingu jausmu.