Egy disznóról, aki tud repülni, olvass el egy rajzfilmet. D. Bisset „A disznóról, amely megtanult repülni” egy olvasási lecke vázlata (2. osztály) a témában. Baba Yaga - orosz népmese

útvonalválasztás az irodalmi olvasás leckére "Donald Bisset "A disznóról, amely megtanult repülni." TMC "Harmónia" 2. évfolyam. A tankönyv szerzője O.V. Kubasova, harmadik rész. Kiadó "Egyesület 21. század" 2013. Az óra összefoglalója a szövetségi állami oktatási szabványnak megfelelően lett kifejlesztve.

A dokumentum tartalmának megtekintése
"D. Bisset "Egy disznóról, amely megtanult repülni""

Irodalmi olvasmány.

UMK "Harmónia"

tanár Bazaeva L.V.

Téma: D. Bisset "A disznóról, amely megtanult repülni"

Célok:

Nevelési:

A gyermekek olvasási élményének gazdagítása; a gyermekek folyamatos megismertetése D. Bisset munkásságával; a gyors, helyes és tudatos olvasási, újramesélési készség fejlesztése terv alapján.

Felnevel viselkedéskultúra a frontális munkában, egyéni munka, csoportmunka.

UUD űrlap :

- Személyes UUD: empátia fejlesztése

- Szabályozási UUD: A tanulási feladat felismerése és elfogadása. Vegye figyelembe a közösen kiosztott iránymutatásokat cselekvéseikre. Tanulási feladat elfogadása és megtartása; uralkodj magadon olvasás közben.

- Kommunikatív UUD:

- Kognitív UUD: Tájékozódás a szövegben; elemezze a művet annak érdekében, hogy összefüggésbe hozza az illusztrációt az epizóddal.

Tervezett eredmény

Tantárgy:

Képesnek lenni : határozza meg a rajzok alapján a munka jellegét; munka illusztrációkkal; a szerző szövege és terv alapján monológ nyilatkozatot alkotni.

Személyes : Ismerje fel, hogy a szavak jelentésének megértése előfeltétele azok ügyes szóbeli és szóbeli használatának írás. Vágy, hogy jól beszéljen oroszul, öntudat, mint e nyelv anyanyelvi beszélője.

Metasubject

Legyen képes meghatározni és megfogalmazni a célt az órán tanári segítséggel; cselekvését a feladatnak megfelelően tervezze meg; értékelése alapján és az elkövetett hibák jellegét figyelembe véve megteszi a szükséges kiigazításokat az intézkedésen annak befejezése után ( Szabályozási UUD).

Képesnek lenni meghallgatni és megérteni mások beszédét; rendszerezd gondolataidat orális (Kommunikatív UUD).

Tudjon eligazodni tudásrendszerében; tárgyak elemzésének elvégzése; kérdésekre keressen választ a szövegben, illusztrációkban; az információkat egyik formából a másikba konvertálni: kérdésekre válaszolni (Kognitív UUD).

Tárgyközi kommunikáció

Orosz nyelv, irodalmi olvasás

Erőforrások: Tankönyv „Kedvenc oldalak”, 2. évfolyam. O.V. Kubasova. Jegyzetfüzet a "Kedvenc oldalak" tankönyvhöz, 2. osztály, O.V. Kubasova

Oktatási bemutató

Az óra szakaszai

Tanári tevékenység

Diák tevékenységek

Megalakult UUD

én. Motiváció arra tanulási tevékenységek

Megszervezi a tanulókat.

Tisztázza a tematikus keretet.

Vers – az óra eleje egyben beszédbemelegítés is

A leckében elmondják a viselkedési szabályokat, elmagyarázzák, miért kell ezeket a szabályokat betartani költői forma)

Mondja el az óra mottóját, határozza meg az óra típusát.

tantárgy: kifejezően mond el egy verset Kommunikatív UUD

Tudja szóban megfogalmazni gondolatait; osztálytársakkal, a tanárral közösen egyeztetni kell a magatartási és kommunikációs szabályokat és betartani azokat .

II. Az óra témájának megfogalmazása, cél kitűzése(8 perc)

Megszervezi az óra témájának tanulók általi megfogalmazását

Megszervezi a cél kitűzését, az óra témájának tanulók általi megfogalmazását

– Ma D. Bisset újabb alkotásával ismerkedünk meg.

A tanár segítségével fogalmazza meg az óra témáját. A tanár segítségével tűzd ki az óra célját. (a szöveghez intézett kérdéseken keresztül)

tantárgy:

Alkoss mondatokat kérdések megválaszolása közben.

Kommunikatív UUD Legyen képes szóban megfogalmazni gondolatait .

Szabályozási UUD

Legyen képes meghatározni és megfogalmazni a célt az órán tanári segítséggel .

III. Bevezetés a műbe

(20 perc)

Szervezi és ellenőrzi az olvasás minőségét.

Olvassunk, hogy megtudjuk a disznó mesetörténetét.

* gyermekek felolvasó részekben

Tetszett a munka? Hogyan?

milyen a hangulat? (hangulatszótár)

Mi tetszett a malacnak?

Mi volt a malac neve?

D. Bisset saját tündérmesével állt elő az alapján ókori görög mítoszÉs ettől csak még érdekesebb lett.

Szerinted mi a mítosz?

Amíg néhány srác a definíciót keresi a szótárban, mi a mítoszra fogunk hallgatni.

Daedalus és Ikarosz mítoszának története

Miben hasonlít malacunk és Ikarosz története?

Szöveg megismertetése a meghatározott olvasási követelmények betartásával.

tantárgy:

Kognitív UUD Tájékozódás a szövegben; elemzi a munkát.

Kommunikatív UUD Lépjen be a kommunikációba, fejezze ki álláspontját, hallgasson meg másokat, tartsa be a kommunikáció szabályait; igazolja az állításokat.

F Egy perc

Végezzen mozdulatokat alatta. zene

V. Felügyeleti feladat(12 perc)

Szervezi és ellenőrzi a szelektív olvasás és tervezés minőségét.

Felkészülés az újramesélésre

Emlékezzen tanulási feladatunkra.

Hogy jól elmeséljük, mit kell először csinálni? (tervet készíteni)

Van egy terv, csak zavaros, emlékezzünk az események sorrendjére és állítsuk vissza.

Olvassa el újra a történetet, hogy felkészüljön az újramondásra.

Állítsuk vissza a tervet.

Válassza ki azt a részt, amelyik a legjobban tetszett, és olvassa el újra.

Kit válasszak 1. részt?... (részek újramondása)

Miért dicsérte a Varázslatos Tavasz Ikaruszt? (egy álomért)

Van álmod?

Olvassa el a szöveget, mutasson a kiválasztott elemre, igazolja a választást.

tantárgy:

Végezzen szelektív olvasást, és kösse össze az olvasottakat a terv javasolt pontjaival

Szabályozási UUD Vegye figyelembe a közösen kiosztott iránymutatásokat cselekvéseikre. A tevékenységek folyamatának és eredményeinek ellenőrzése (saját és mások); értékelje az elvégzett műveletek helyességét, végezze el a szükséges módosításokat.

VI. Nevelési tevékenység tükrözése az órán, oktatás kb házi feladat (3 perc)

Megszervezi az elmélkedést, osztályozza az órát.

Mi volt a cél? Elérted a célodat?

OTTHON: újramesélés terv szerint.

Otthoni feladatokat ad.

Értékelje a munkáját az órán

Hagyjuk repülni az Ikarust

tantárgy:

Foglalja össze tevékenységeit az órán

Személyes UUD Az önértékelés képessége a nevelési-oktatási tevékenység eredményességi kritériuma alapján.

Mindenkinek van álma, még egy kismalacnak is. Ez a disznó nagyon meg akart tanulni repülni. Nem, egyáltalán nem akart madár lenni, hanem disznó akart maradni. Az ilyen varázslat meghaladta a varázskút erejét, majd a malac úgy döntött, hogy saját maga készíti el a szárnyait. És képzeld, repült! És hogy volt, olvassa el a "A disznóról, amely tud repülni" című mesében. Szerző: D. Bisset. Az illusztrációk szerzője V. Chizhikov.

Donald Bisset

Egy disznóról, aki tud repülni

Egyszer egy malac – és Ikarosznak hívták! - jött a Varázsforráshoz, és kérte, hogy teljesítse kívánságát. Régóta szeretett volna megtanulni repülni.

Ha nagyon akarod, képes vagyok repülni – mondta a Varázsforrás. - De csak ehhez először madárrá kell változnia.

Nem, disznó akarok lenni! Egy disznó, amelyik tud repülni – mondta Icarus.

De a malacok nem tudnak repülni! - tiltakozott a Varázsforrás.

Ikarosz nagyon ideges volt, és hazament. Útközben csak egy dologra gondolt: hogyan tanuljon meg repülni.

Másnap kora reggel bement az erdőbe, és megkért minden madarat, hogy adjanak neki egy tollat. Hát persze, hogy odaadták neki.

Talán szeretnél megtanulni repülni? kérdezték.

Igen felelte Ikarosz.

Összekötötte az összes tollat, hogy szárnyakat készítsen. Aztán felmászott a hegy tetejére, közel a tengerparthoz. Mögötte felmászott oda egy macska és egy egér, egy madár
és két nyúl, egy egész csomó poloska, és még egy csiga is – mindenki látni akarta, mire képes.

Ikarosz megkötötte a szárnyait, meglengette őket, és lassan felemelkedett az égbe. Ez volt a boldogság! És minden néző boldog volt, és a legkisebb poloska is majdnem meghalt az örömtől. Ikarusz magasra, magasra emelkedett, majdnem magához a Naphoz.

Szia malacka! Szia fiatal hölgy! dicsérte magát. - És a Varázslatos tavasz is azt mondta, hogy a malacok nem tudnak repülni. Ők tudnak!

És éppen abban a pillanatban olyan közel repült a Naphoz, hogy a kötelek, amelyekkel a szárnyait megkötötte, lángra kaptak a nap melegétől. És a szárnyak lehullottak. És mögöttük egy kismalac. Többször felgurult a levegőben, és a tengerbe zuhant.

Szegény Ikarusz teljesen vizes volt, még jó, hogy épségben leúszott a partra és az anyjához rohant.

Ne haragudj, kicsi Ikaroszom – mondta neki az anyja –, elvégre te REPÜLT!

És adott neki lekvárt és süteményt. És minden barátja meglátogatta, és körtáncba kezdett:

Ikarosz malac, a barátunk,
Ma egy körben gyűltünk össze,
Énekelni és táncolni
Énekelni és táncolni
Annak tiszteletére, aki tud repülni!

Mese egy disznó Ikaruszról, aki repülni akart, és tollból és viaszból ragasztotta a szárnyait. Magasra repült az égbe, de a nap megolvasztotta a viaszt a szárnyakon, a disznó pedig a tengerbe esett és elázott...

Olvass a disznóról, aki megtanult repülni

Egyszer egy malac – Ikarosznak hívták – odajött a Varázsforráshoz, és megkérdezte:
- Kérem, teljesítse kívánságomat.
Malacka régóta meg akart tanulni repülni. Nem csoda, hogy Ikarosznak hívták.
- Ha nagyon akarod, repülhetlek - mondta a Varázslatos Tavasz - Csak ehhez először madárrá kell változnod.
- Nem, disznó akarok lenni. Egy disznó, amelyik tud repülni – mondta Icarus.
– De a malacok nem tudnak repülni – mondta a Varázslatos Tavasz.
Ikarosz nagyon ideges volt, és hazament.
Útközben csak egy dologra gondolt: hogyan tanuljon meg repülni.
Másnap kora reggel elment az erdőbe, és minden madarat megkért, hogy adjanak neki egy tollat. Hát persze, hogy odaadták neki.

Talán szeretnél megtanulni repülni? kérdezték.
– Igen – válaszolta Ikarosz.
A tollakat viasszal összeragasztotta, hogy szárnyakat formáljon. Aztán felmászott a hegy tetejére, közel a tengerparthoz. Utána egy macska, egy egér, egy madár és két nyúl, egy egész társaság bogarak és még egy csiga is - mindenki látni akarta, mire képes.
Ikarusz bekötötte a szárnyait, csapkodta őket és repült. Ez volt a boldogság! És minden néző boldog volt, és a legkisebb poloska is majdnem meghalt az örömtől.
Ikarusz magasra, magasra emelkedett, szinte a nap felé.
- Igen, kismalac! Szia fiatal hölgy! - dicsérte magát.- És a Varázslatos tavasz is azt mondta, hogy a malacok nem tudnak repülni. Ők tudnak!


De a nap melegétől a viasz megolvadt, és a szárnyak tollhosszúságban leszálltak. És mögöttük maga a disznó. Többször felgurult a levegőben, és a tengerbe zuhant.
Szegény Ikarusz teljesen nedves volt. Az is jó, hogy épségben kiúszott a partra, és futva rohant haza anyjához.
- Ne haragudj, kicsi Ikaruszom - mondta neki az anyja -, elvégre te REPÜLT! És szorosan megölelte.
Minden barátja meglátogatta, édesanyja teát főzött nekik süteménnyel és lekvárral.
Késő este Ikarusz a Varázsforráshoz futott. Áthajolt a kút szélén, és a legalján egy apró vízdarabra nézett, így szólt:
„Igazad van, a malacok nem tudnak repülni.” És egy könnycsepp legördült az arcán.
- Fel a fejjel - mondta a varázslatos tavasz -, akkor is jó fickó vagy!
– Nagyon bátor, az a kismalac, nem? Rrrr mondta, amikor Donald befejezte a beszédet: – És bátornak lenni majdnem olyan jó, mint bátornak lenni.
- De ez ugyanaz - mosolygott Donald. - És mit gondolsz, Rrrr, tudják a srácok, hogy miért hívták a disznót Ikarosznak?
- Tudom, de a srácok valószínűleg nem tudják. Mondd el jobban.
- Réges-régen az ókori görögök meséket írtak istenekről és hősökről. Történeteiket mítoszoknak nevezték. Volt egy mítoszuk a fiatalemberről, Ikaroszról és apjáról, aki képzett mesterember. Ikarosznak apjával együtt meg kellett menekülnie a gonosz király elől. A tengeren való átrepüléshez pedig tollból szárnyakat készítettek maguknak, és viasszal ragasztották össze. Apa megkérte Ikarust, hogy ne emelkedjen túl magasra, de Ikarusz nem hallgatott rá, és egyenesen a nap felé repült. A nap megolvasztotta a viaszt a szárnyain...
- És akkor minden majdnem ugyanaz volt, mint a malacnál, igaz? Rrr mondta.
- Majdnem.
- És hogy a malac kitalálta, hogy viasszal ragassza a szárnyakat, az csoda! Rrr mindig is csodálkozott ezen.
- Valószínűleg azért - mondta Donald -, hogy a malac NAGYON akart repülni. És amikor nagyon akarsz valamit...
- Tudom, tudom - szakította félbe Rrrr. - És most kérem, mondjon el két új mesét és egy régit. Megígérted!
- Hogy érted, hogy két új? – kérdezte Bisset.
- Akiket még nem hallottam.
- Nos, csak két új mesém van. Nagyon régen komponáltam őket, valószínűleg három, talán négy napja is, de még nem mondtam el senkinek.

Kiadó: Mishkoy 21.11.2017 20:54 24.07.2019

Értékelés megerősítése

Értékelés: / 5. Értékelések száma:

Segítsen az oldalon található anyagok jobbá tételében a felhasználó számára!

Írja le az alacsony értékelés okát!

Küld

Köszönöm a visszajelzést!

Olvasás 7981 alkalommal

Donald Bisset egyéb meséi

  • A sárkány és a varázsló – Donald Bisset

    A mese elmeséli, hogyan kezdtek a sárkányok tüzet lehelni... A sárkány és a varázsló olvas Volt egy tüzes hegy a világon. Egy varázsló élt ezen a hegyen. A bűvész neve Fuji-san volt. Nagyon élvezett ezen a hegyen élni. - Itt …

  • Az orrszarvú és a tündér keresztanya – Donald Bisset

    Egy tündérmese arról, hogyan segített egy tündér egy orrszarvúnak, aki álmában mindig kiesett az ágyból ... Orrszarvú és Kedves tündér olvasni Sok-sok évvel ezelőtt, amikor még minden apa kisfiú volt, egy orrszarvú élt a világon ...

  • Görbe út – Donald Bisset

    Ebben a rövid mesében az út elmeséli a kisautónak, hogyan épült, és miért lett ilyen íves... Kanyargós út olvasható Egy kis kék autó gördült végig az úton. Az út elég görbe volt. Csavart és csavart, csavart és...

    • Szakáll - ukrán népmese

      Mese egy félelmetes királyról és vadászairól, akik vad helyett egy szakállas kisembert hoztak a királynak. A királyfi titokban elengedte a kisembert, aki aztán megköszönte. Beard olvas Egy királynak tizenkét vadásza volt. ÉS…

    • Nehéz feladat - Plyatskovsky M.S.

      Luz elefántbébi születésének története érdekes feladat- fotózd le a napot! Nem sikerült azonnal jó felvételeket készítenie - a film folyamatosan világított. De remek megoldást talált! Nehéz feladat olvass a napon...

    • Baba Yaga - orosz népmese

      Mese egy lányról, aki saját nagynénje és egy kedves macska tanácsának köszönhetően ki tudott szabadulni Baba Yaga szívós karmai közül ... Baba Yaga olvasta Volt egyszer egy férj és feleség, és volt egy lányuk. A feleség megbetegedett és meghalt. Égett-égett...


    Mindenkinek melyik a kedvenc ünnepe? Természetesen, Újév! Ezen a varázslatos éjszakán a csoda leszáll a földre, minden fényben csillog, nevetés hallatszik, a Mikulás pedig meghozza a várva várt ajándékokat. Rengeteg verset szentelnek az újévnek. NÁL NÉL …

    Az oldal ezen a részében egy válogatott verset talál a gyerekek fő varázslójáról és barátjáról - a Mikulásról. Sok verset írtak a kedves nagypapáról, de kiválasztottuk a legmegfelelőbbet 5,6,7 éves gyerekeknek. Versek a…

    Megjött a tél, és vele a pihe-puha hó, hóviharok, minták az ablakokon, fagyos levegő. A srácok örülnek a fehér hópelyheknek, korcsolyát, szánkót kapnak a távolabbi kanyarokból. Javában folynak a munkálatok az udvaron: hóerődöt, jégdombot építenek, szobrásznak...

    Válogatás rövid és emlékezetes versekből a télről és az újévről, Mikulásról, hópelyhekről, karácsonyfáról junior csoport óvoda. Olvasson és tanuljon rövid verseket 3-4 éves gyerekekkel matinéhoz és újévi ünnepekhez. Itt …

    1 - A kis buszról, ami félt a sötéttől

    Donald Bisset

    Mese arról, hogyan tanította meg egy anyabusz a kis buszát, hogy ne féljen a sötéttől... Egy kis buszról, amely félt a sötéttől, olvassa el. Volt egy kis busz a világon. Élénkvörös volt, és anyjával és apjával lakott egy garázsban. Minden reggel …

    2 - Három cica

    Suteev V.G.

    Kis mese a legkisebbeknek három nyughatatlan cicáról és vicces kalandjaikról. A kisgyerekek imádják novellák képekkel, ezért Suteev meséi olyan népszerűek és kedveltek! Három cica olvasott Három cica - fekete, szürke és ...

    3 - Süni a ködben

    Kozlov S.G.

    Mese a sündisznóról, hogyan sétált éjszaka és eltévedt a ködben. A folyóba esett, de valaki a partra vitte. Varázslatos éjszaka volt! Sün a ködben olvasott Harminc szúnyog szaladt ki a tisztásra és játszani kezdett...

    4 - A kisegérről a könyvből

    Gianni Rodari

    Egy kis történet egy egérről, aki egy könyvben élt, és úgy döntött, hogy kiugrik belőle Nagy világ. Csak ő nem tudott az egerek nyelvén beszélni, de csak egy furcsa könyves nyelvet tudott... Egy kiskönyvből olvasni egy egérről...

Egyszer egy malac – és Ikarosznak hívták! - jött a Varázsforráshoz és kérte, hogy teljesítse vágyát.

Régóta szeretett volna megtanulni repülni.

„Ha igazán akarod, képes vagyok repülni” – mondta a Varázslatos Tavasz. - De csak ehhez először madárrá kell változnia.

- Nem, disznó akarok lenni! Egy disznó, amelyik tud repülni – mondta Icarus.

De a malacok nem tudnak repülni! – mondta a Varázs Tavasz.

Ikarosz nagyon ideges volt, és hazament. Útközben csak egy dologra gondolt: hogyan tanuljon meg repülni.

Másnap kora reggel elment az erdőbe, és minden madarat megkért, hogy adjanak neki egy tollat.

Hát persze, hogy odaadták neki.

Talán szeretnél megtanulni repülni? kérdezték.

– Igen – válaszolta Ikarosz.

Összekötötte az összes tollat, hogy szárnyakat készítsen.

Aztán felmászott a hegy tetejére, közel a tengerparthoz. Utána egy macska és egy egér, egy madár és két nyúl, egy egész társaság bogarak és még egy csiga is jött – mindenki látni akarta, mire képes.

Ikarosz megkötötte a szárnyait, meglengette őket, és lassan felemelkedett az égbe. Ez volt a boldogság!

És minden néző boldog volt, és a legkisebb poloska is majdnem meghalt az örömtől. Ikarusz magasra, magasra emelkedett, majdnem magához a Naphoz.

- Ó, malacka! Szia fiatal hölgy! - dicsérte magát.- És a Varázslatos tavasz is azt mondta, hogy a malacok nem tudnak repülni. Ők tudnak!

És éppen abban a pillanatban olyan közel repült a Naphoz, hogy a kötelek, amelyekkel a szárnyait megkötötte, lángra kaptak a nap melegétől. És a szárnyak lehullottak.

És mögöttük egy kismalac. Többször felgurult a levegőben, és a tengerbe zuhant.

Szegény Ikarusz teljesen vizes volt, még jó, hogy épségben leúszott a partra és az anyjához rohant.

– Ne haragudj, kicsi Ikarosz – mondta neki az anyja –, elvégre te REPÜLT!

És adott neki lekvárt és süteményt. És minden barátja meglátogatta, és körtáncba kezdett:

Ikarosz malac, a barátunk,

Ma egy körben gyűltünk össze,

Énekelni és táncolni

Énekelni és táncolni

Annak tiszteletére, aki tud repülni!

Nyílt óra tovább irodalmi olvasmány EMC "Harmony" Grade 2
Téma: Újramesélés megtanulása: D. Bisset "Egy malacról, amely megtanult repülni"
Célok:
Oktatási: a gyerekek megismertetése D. Bisset életrajzával és munkásságával, az olvasási készségek fejlesztése (folyékonyság, helyesség, tudatosság, kifejezőkészség); gazdagítja a szókincset.
fejlesztése: az önálló olvasás iránti érdeklődés kialakítása, a szöveggel való munkavégzés képességének fejlesztésére irányuló munka folytatása.
Az órák alatt.
Org. pillanat
Elhangzik a várva várt hívás,
Kezdődik a lecke.
- Nos, nézd meg, haver.
Készen állsz a leckére?
Minden a helyén van
Minden rendben?
Toll, könyv és füzet?
Mindenki rendesen ül?
Mindenki szorosan figyel.
Mindenki kapni akar
Csak "5" minősítés
Az óra céljának kitűzése
- Nyissa ki a 189. oldalon található tankönyv tartalmát és olvassa el a fő tanulási feladatot? (Szövegekkel való munka megtanulása)
Mi az, ami konkrétan érdekel minket a szövegben? (tervezés és újramondás)
- Mi a nevelési célunk? (tanuld meg tervezni és újramondani a szöveget)
Ma egy új szerzővel találkozunk.
Ismerkedés D. Bisset életrajzával - Olvassa el a szerző nevét, akinek munkájával ma megismerkedünk.
Tudjunk meg róla egy kicsit.
Donald Bisset – angol gyermekíró, művész, filmszínész és színházi rendező. Bisset teremtette a világot novellák, nemcsak két, őt dicsőítő könyvben testesítette meg elképzeléseit - Egy elfeledett születésnap és Utazás az idő folyó mentén -, hanem televíziós műsorokat is végrehajtott legjobb meséiből. Bisset művész is, és saját könyveket tervez. Találékony színházi rendezőként is kitűnt, maga is színpadra állította meséit a Stratford-upon-Avon-i Royal Shakespeare Theatre színpadán, sőt tucatnyi kisebb szerepet is játszott bennük. Feltalált és letelepített Afrikában egy olyan fenevadat, amely soha nem unatkozik: egyik felét a Bájos macska, a másikat a találékony krokodil alkotja. Az állat neve Crococat. Donald Bisset kedvenc barátja a tigriskölyök Rrrr, akivel Donald Bisset szívesen utazik az idő folyóján egészen a Szivárvány végéig. És tudja, hogyan kell annyira mozgatni az agyát, hogy susognak a gondolatai. Donald Bisset és Tigriskölyök Rrrr fő ellenségei a You Can't, Nesmey és a Be shamed nevű Vrednyugok.
N. V. Shershevskaya (Bisset meséinek fordítója) az íróról:
Az angol mesemondó... elkezdett meséket írni a londoni televízió megbízásából, és maga olvasta fel őket gyerekműsorokban. És kitűnően olvasott, mert profi színész volt, mulatságos, kifejező rajzaival kísérte az olvasást. Az adás körülbelül nyolc percig tartott, és ennek megfelelően a mese terjedelme nem haladta meg a két-három oldalt. Novelláinak első könyve az Olvasd el magad sorozatban jelent meg 1954-ben. Úgy hívták: "Majd elmondom, amikor akarod." Ezt követte a "Majd máskor", "Majd egyszer elmondom" stb. Aztán jöttek a gyűjtemények, amelyeket ugyanazok a hősök egyesítettek - "Yak", "Conversations with a Tigris", "The Adventures of the Adventures of Miranda, a kacsa", "Egy Smokey nevű ló", "Tick-Tock bácsi utazása", "Jungle Trip" és mások. Minden könyvet maga a szerző rajzaival adtunk ki.
1910. augusztus 3-án született itt: HYPERLINK "http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%84%D0%BE%D1 %80%D0%B4" \o "Brentford" Brentford, HYPERLINK "http://en.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%B4%D0%BB%D1%81%D0 %B5%D0%BA%D1%81" \o "Middlesex" Middlesex, Anglia. 1995. augusztus 18-án halt meg Londonban.A főszereplő kiderítéséhez pedig találd ki a rejtvényt.
Szeret tócsákban úszni
Élvezze a lédús füvet
És feküdj a napon
Hangos morgás és visítás
Hát persze, nem oroszlánkölyök.
És szeszélyes... (kismalac)
- Miért disznó?
Mit tudsz a malacokról?
- Ma egy malacról szóló művet fogunk olvasni. Olvasd el a címet.
- Meghatározhatjuk a mű műfaját a cím alapján? Melyik? Miért?
Bevezetés a műbe
- Olvassunk, hogy megtudjuk a mesét a disznóról.
* gyermekek felolvasó részekben
- Tetszett a munka? Hogyan?
- Milyen a hangulatod? (hangulatszótár)
- Mi tetszett a malacnak?
- Hogy hívták a malacot?
- Gondolj bele, miért hívta a szerző a malacot Ikarosznak? (egy ókori görög hős után)
- D. Bisset az ókori görög mítoszra épülő meséjével rukkolt elő, és ettől csak érdekesebb lett.
Szerinted mi a mítosz?
- Amíg néhány srác definíciót keres a szótárban, mi a mítoszra fogunk hallgatni.
Daedalus és Ikarosz mítoszának története
- Miben hasonlít malacunk és Ikarosz története?
* fizikai perc Felkészülés az újramesélésre
- Emlékezzen a kiképzési feladatunkra.
- Ahhoz, hogy jól elmeséljük, mit kell először csinálni? (tervet készíteni)
- Terv van, csak zavaros, emlékezzünk minden esemény sorrendjére és állítsuk vissza.
- Olvassa el újra a történetet, hogy felkészüljön az újramondásra.
FILMCSÍK
- Állítsuk vissza a tervet.
- Válassza ki azt a részt, amelyik a legjobban tetszik, és olvassa el újra.
- Kit válassz 1 részt?... (részek újramondása)
- Miért dicsérte a Varázslatos Tavasz Ikaruszt? (egy álomért)
- Van egy álmod?
6. A lecke összefoglalása
Milyen céllal írta a szerző a művet? (el kell érned az álmaidat)
- Mi volt a tanulási célunk?
VISSZAVERŐDÉS
- Emlékezzünk még egyszer, sikerült Ikarusznak beteljesítenie álmát?
- Mi történt vele?
- Adjuk meg még egyszer a lehetőséget Icarusnak, hogy felszálljon. Ehhez szárnyakat készítünk, az asztalodon különböző színű tollak vannak. Ha ma újra el tudja mondani az egész szöveget, vegyen egy piros tollat. Ha csak a neked tetsző részt tudod újra elmondani, vedd a zöld tollat. Ha ma nehéznek találja az újramondást, akkor vegyen egy kék tollat.
Házi feladat
Készítsetek elbeszélést D. Bisset „Hogyan tanult meg a malac repülni” című művéből.


Csatolt fájlok