Bianki besimaudantys meškiukai skaitykite iki galo. Pasakojimai apie gyvūnus vaikams. Maudantys lokių jaunikliai. Tirtos medžiagos konsolidavimas už GCD ribų

GCD vyresniųjų grupėje OO Kalbos raida Perpasakoti istoriją apie V.V. Bianchi „Maudantys lokių jaunikliai“.

Tikslas: Mokymas nuosekliai, nuosekliai perpasakoti tekstą su vaizdine pagalba grafinėmis diagramomis, vaizduojančiomis įvykių seką.

Užduotys:

1. Išmokite kūrinį su gamtos istorijos turiniu suvokti holistiškai ir emociškai.

2. Išmokite patys sudaryti paprastus sakinius, remiantis diagramomis.

3. Ugdykite gebėjimą atsakyti į klausimus su išsamiais atsakymais.

4. Ugdyti vaikų susidomėjimą menine raiška.

5. Formuoti nuoseklią kalbą, regimąją atmintį, mąstymą.

Teritorijų integravimas: grožinės literatūros skaitymas, žinios, bendravimas.

Parengiamieji darbai: meškų paveikslėlių ir atvaizdų žiūrėjimas, kalbėjimas apie meškas, pasakų ir eilėraščių apie meškas skaitymas.

Žodyno aktyvinimas: meškiukas, meškiukas, pliaukštelėjimas, apvirtęs, paniręs, pasivijęs, pastūmęs, paniręs, išsigando.

Įranga: pasakojimo tekstas V.V. Bianchi „maudantys lokio jaunikliai“, grafinės diagramos.

Pamokos eiga:

1.Organizacinis momentas

Pedagogas: - Vaikinai, klausykite ir atspėkite, apie kokį gyvūną kalbėsiu

Šie gyvūnai gyvena miške. Jie dideli ir stiprūs. Žiemą jie mėgsta miegoti. Jie vadinami smaližiais, nes mėgsta valgyti medų.

Pedagogas: - Ar galite atspėti, kokie tai gyvūnai?

Vaikai: - Meškos.

Pedagogas: - Teisingai, tai lokiai.

Pedagogas: - Vaikinai, kaip turėtume vadinti meškiuko tėtį?

Vaikai:- Turėti.

Pedagogas: - Mama?

Vaikai:- Ursa.

Pedagogas: - Jaunikliai?

Vaikai:- Meškos jaunikliai.

Pedagogas: - Kieno tai šeima?

Vaikai:- Tai meškų šeima.

2. Pagrindinė dalis:

Pedagogas: - Vaikinai, siūlau nueiti į mišką, kur nutiko nuostabi istorija, kurią aprašė V.V. Bianchi.

Pedagogas: - Bet prieš eidami pasakykite, kaip vadinasi žmogus, atėjęs į mišką medžioti?

Vaikai:- Medžiotojas.

Pedagogas: - Dabar aš jums perskaitysiu ištrauką iš Vitalijaus Valentinovičiaus Bianchi istorijos, kuri vadinasi „Maudantys lokių jaunikliai“.

Mūsų pažįstamas medžiotojas ėjo miško upės pakrante ir staiga išgirdo garsų šakų traškėjimą. Jis išsigando ir įlipo į medį.

Iš tankmės į krantą išlindo didelis rudasis lokys su dviem linksmais jaunikliais.

Meška dantimis sugriebė vieną meškos jauniklį už apykaklės ir panardinkime į upę.

Jauniklis cyptelėjo ir plevėsavo, bet motina jo nepaleido, kol gerai nenuskalavo vandenyje.

Kitas meškiukas išsigando šaltos vonios ir pradėjo bėgti į mišką.

Meška jį pasivijo, pliaukštelėjo, o paskui - į vandenį, kaip ir pirmasis.

Atsidūrę ant žemės, abu jaunikliai buvo labai patenkinti savo maudynėmis: diena buvo karšta, o storais, gauruotais kailiniais buvo labai karšta. Vanduo juos gerai atgaivino.

Po maudymosi meškos vėl dingo miške, o medžiotojas nulipo nuo medžio ir parėjo namo.

Istorijos aptarimas:

Pedagogas: - Kodėl medžiotojas bijojo?

Vaikai: – Nes šakos garsiai traškėjo.

Pedagogas: - Kur jis dingo iš baimės?

Vaikai:- Ant medžio.

Pedagogas: - Kas pasirodė ant upės kranto?

Vaikai:- Upės pakrantėje pasirodė didelis rudasis lokys ir du lokių jaunikliai.

Pedagogas: - Kaip vadinama meškų šeima?

Vaikai:- Meškų šeima.

Pedagogas: - Ką padarė lokys?

Vaikai:- Meškiukas sugriebė vieną jauniklį už apykaklės ir ėmė merkti į vandenį.

Pedagogas: - Kodėl vienas iš jauniklių nubėgo į mišką?

Vaikai:- Nes bijojo šalto vandens.

Pedagogas: - Kodėl jaunikliai buvo patenkinti vonia?

Vaikai: – Nes vanduo juos atgaivino.

Pedagogas: - Vaikinai, ar manote, kad medžiotojui buvo įdomu stebėti lokių šeimą?

Vaikai:- Taip.

Pedagogas: - Ar manote, kad medžiotojas papasakos savo draugams apie tai, ką pamatė?

Vaikai:- Jis tau pasakys.

Pedagogas: - Ar pasakytum?

4. Kūno kultūros minutėJaunikliai gyveno tankmėje“.

Jaunikliai gyveno tankmėje
Jie pasuko galvas
Šitaip, šitaip - jie susuko galvas (pasukite galvas į dešinę ir į kairę)
Jaunikliai ieškojo medaus
Kartu jie siūbavo medį
Taip, taip - jie kartu supurtė medį (pakreipkite kūną į dešinę ir į kairę)
Ir jie nuėjo į griovimo kiemą
Ir jie gėrė vandenį iš upės
Šitaip, šitaip, gėrėme vandenį iš upės (pasilenkia į priekį)
Ir jie taip pat šoko! Kartu pakėlėme letenas!
Šitaip, šitaip jie pakėlė letenas aukštyn! (Pakelkite rankenas pakaitomis)
Pakeliui yra pelkė! Kaip galime ją peržengti?
Šokite ir šokite! Šokite ir šokite! Linksminkis, mano drauge! (Šoka aukštyn)

5.

6. :

Pedagogas: - Vaikinai, pabandykite savo istorijose naudoti žodžius ir posakius, kuriuos vartojome skaitydami tekstą.

Pedagogas: - Vaikinai, sunku vienam perpasakoti tokią didelę istoriją. O jei tekstą suskaidysi į dalis, trys, net keturios gali jį perpasakoti. Pirmiausia reikia pakalbėti apie tai, kaip meškiukai atkeliavo prie upės, tada kaip meškos motina išskalavo pirmąjį kūdikį.

Ir tada?

Ir tada? .

O kaip baigti perpasakojimą?

Vaikinai, prašau, kas nori man papasakoti apie diagramas? Kaip pavadinsi savo istoriją? (prie molberto pakviečia 2-3 vaikus).

7. Pamokos santrauka.

Pedagogas: - Kokią istoriją skaitėte šiandien?

Vaikai: - „Maudantys lokio jaunikliai“

Pedagogas: - Koks darbas yra mūsų istorija?

Vaikai: -

Pedagogas: - Kas labiausiai įsiminė iš istorijos?

Pedagogas: - Kokių naujų žodžių ir posakių išmokote šiandien?

Vaikai: -

Pedagogas: - Vaikinai, kieno istorija jums patiko labiausiai?

Vaikų atsakymai:...

Pedagogas: - Vaikinai, šiandien jūs visi puikiai dirbote klasėje. Šauniai padirbėta!

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Perpasakodamas istoriją apie V.V. Bianchi „Maudantys meškiukai“ vyresnioji grupė.

Tikslas: Mokymas nuosekliai, nuosekliai perpasakoti tekstą su vaizdine pagalba grafinėmis diagramomis, vaizduojančiomis įvykių seką.

Užduotys:

1. Išmokite kūrinį su gamtos istorijos turiniu suvokti holistiškai ir emociškai.

2. Išmokite patys sudaryti paprastus sakinius, remiantis diagramomis.

3. Ugdykite gebėjimą atsakyti į klausimus su išsamiais atsakymais.

4. Ugdyti vaikų susidomėjimą menine raiška.

5. Formuoti nuoseklią kalbą, regimąją atmintį, mąstymą.

Teritorijų integravimas:grožinės literatūros skaitymas, žinios, bendravimas.

Parengiamieji darbai: meškų paveikslėlių ir atvaizdų žiūrėjimas, kalbėjimas apie meškas, pasakų ir eilėraščių apie meškas skaitymas.

Žodyno aktyvinimas:meškiukas, meškiukas, pliaukštelėjimas, apvirtęs, paniręs, pasivijęs, pastūmęs, paniręs, išsigando.

Įranga: pasakojimo tekstas V.V. Bianchi „maudantys lokio jauniklius“grafines diagramas.

Pamokos eiga:

1.Organizacinis momentas

Pedagogas: - Vaikinai, klausykite ir atspėkite, apie kokį gyvūną kalbėsiu

Šie gyvūnai gyvena miške. Jie dideli ir stiprūs. Žiemą jie mėgsta miegoti. Jie vadinami smaližiais, nes mėgsta valgyti medų.

Pedagogas: - Ar galite atspėti, kokie tai gyvūnai?

Vaikai: - Meškos.

Pedagogas: - Teisingai, tai lokiai.

Pedagogas: - Vaikinai, kaip turėtume vadinti meškiuko tėtį?

Vaikai: - Meškiukas.

Mokytojas: - Mama?

Vaikai: - Meškiukas.

Auklėtoja: - Mažyliai?

Vaikai: - Meškiukai.

Pedagogas: – Kieno tai šeima?

Vaikai:- Tai meškų šeima.

2. Pagrindinė dalis:

Pedagogas: - Vaikinai, siūlau nueiti į mišką, kur nutiko nuostabi istorija, kurią aprašė V.V. Bianchi.

Pedagogas: - Bet prieš eidami pasakykite, kaip vadinasi žmogus, atėjęs į mišką medžioti?

Vaikai: - Medžiotojas.

Pedagogas: - Dabar aš jums perskaitysiu ištrauką iš Vitalijaus Valentinovičiaus Bianchi istorijos, kuri vadinasi „Maudantys lokių jaunikliai“.

3. Istorijos ištraukos skaitymas ir diskusija.

Mūsų pažįstamas medžiotojas ėjo miško upės pakrante ir staiga išgirdo garsų šakų traškėjimą. Jis išsigando ir įlipo į medį.

Iš tankmės į krantą išlindo didelis rudasis lokys su dviem linksmais jaunikliais.

Meška dantimis sugriebė vieną meškos jauniklį už apykaklės ir panardinkime į upę.

Jauniklis cyptelėjo ir plevėsavo, bet motina jo nepaleido, kol gerai nenuskalavo vandenyje.

Kitas meškiukas išsigando šaltos vonios ir pradėjo bėgti į mišką.

Meška jį pasivijo, pliaukštelėjo, o paskui - į vandenį, kaip ir pirmasis.

Atsidūrę ant žemės, abu jaunikliai buvo labai patenkinti savo maudynėmis: diena buvo karšta, o storais, gauruotais kailiniais buvo labai karšta. Vanduo juos gerai atgaivino.

Po maudymosi meškos vėl dingo miške, o medžiotojas nulipo nuo medžio ir parėjo namo.

Istorijos aptarimas:

Pedagogas: - Kodėl medžiotojas bijojo?

Vaikai: – Nes šakos garsiai traškėjo.

Pedagogas: - Kur jis dingo iš baimės?

Vaikai: - Ant medžio.

Pedagogas: - Kas pasirodė ant upės kranto?

Vaikai:- Upės pakrantėje pasirodė didelis rudasis lokys ir du lokių jaunikliai.

Pedagogas: - Kaip vadinama meškų šeima?

Vaikai: - Meškų šeima.

Pedagogas: - Ką padarė lokys?

Vaikai:- Meškiukas sugriebė vieną jauniklį už apykaklės ir ėmė merkti į vandenį.

Pedagogas: - Kodėl vienas iš jauniklių nubėgo į mišką?

Vaikai:- Nes bijojo šalto vandens.

Pedagogas: - Kodėl jaunikliai buvo patenkinti vonia?

Vaikai: – Nes vanduo juos atgaivino.

Pedagogas: - Vaikinai, ar manote, kad medžiotojui buvo įdomu stebėti lokių šeimą?

Vaikai: - Taip.

Pedagogas: - Ar manote, kad medžiotojas papasakos savo draugams apie tai, ką pamatė?

Vaikai: - Jis tau pasakys.

Pedagogas: - Ar pasakytum?

4. Kūno kultūros minutėJaunikliai gyveno tankmėje“.

Jaunikliai gyveno tankmėje
Jie pasuko galvas
Šitaip, šitaip - jie susuko galvas (pasukite galvas į dešinę ir į kairę)
Jaunikliai ieškojo medaus
Kartu jie siūbavo medį
Taip, taip - jie kartu supurtė medį (pakreipkite kūną į dešinę ir į kairę)
Ir jie nuėjo į griovimo kiemą
Ir jie gėrė vandenį iš upės
Šitaip, šitaip, gėrėme vandenį iš upės (pasilenkia į priekį)
Ir jie taip pat šoko! Kartu pakėlėme letenas!
Šitaip, šitaip jie pakėlė letenas aukštyn! (Pakelkite rankenas pakaitomis)
Pakeliui yra pelkė! Kaip galime ją peržengti?
Šokite ir šokite! Šokite ir šokite! Linksminkis, mano drauge! (Šoka aukštyn)

5. Pakartotinis istorijos skaitymas su intencija perpasakoti.

6. Istorijos atpasakojimas naudojant grafines diagramas: (visų vaikų individualiai arba grandinėje)

Pedagogas: - Vaikinai, pabandykite savo istorijose naudoti žodžius ir posakius, kuriuos vartojome skaitydami tekstą.

Pedagogas: - Vaikinai, sunku vienam perpasakoti tokią didelę istoriją. O jei tekstą suskaidysi į dalis, trys, net keturios gali jį perpasakoti. Pirmiausia reikia pakalbėti apie tai, kaip meškiukai atkeliavo prie upės, tada kaip meškos motina išskalavo pirmąjį kūdikį.

Ir tada? (Kaip meškiukas pabėgo į mišką).

Ir tada? (Kaip buvo maudomas antrasis lokys).

O kaip baigti perpasakojimą?(Maudomi jaunikliai buvo patenkinti.)

Vaikinai, prašau, kas nori man papasakoti apie diagramas? Kaip pavadinsi savo istoriją? (prie molberto pakviečia 2-3 vaikus).

7. Pamokos santrauka.

Pedagogas: - Kokią istoriją skaitėte šiandien?

Vaikai: - „Maudantys lokio jaunikliai“

Pedagogas: - Koks darbas yra mūsų istorija?

Vaikai: - Pagal V. V. Biankio apsakymą „Maudantys lokio jaunikliai“.

Pedagogas: - Kas labiausiai įsiminė iš istorijos?

Pedagogas: - Kokių naujų žodžių ir posakių išmokote šiandien?

Vaikai: - Ruda, už apykaklės, panirusi, tvanku ir pan.

Pedagogas: - Vaikinai, kieno istorija jums patiko labiausiai?

Vaikų atsakymai:...

Pedagogas: - Vaikinai, šiandien jūs visi puikiai dirbote klasėje. Šauniai padirbėta!


Mūsų pažįstamas medžiotojas ėjo miško upės pakrante ir staiga išgirdo garsų šakų traškėjimą. Jis išsigando ir įlipo į medį.

Iš tankmės į krantą išlipo didelė rudoji meška su dviem linksmais meškiukais ir slaugytoja – jos vienerių metų sūnumi, meškos aukle.

Meška atsisėdo.

Peštūnas dantimis sugriebė vieną meškos jauniklį už apykaklės ir ėmė merkti į upę.

Meškiukas cyptelėjo ir plevėsavo, bet slaugytoja jo nepaleido, kol gerai nenuskalavo vandenyje.

Kitas meškiukas išsigando šaltos vonios ir pradėjo bėgti į mišką.

Pestūnas jį pasivijo, pliaukštelėjo, o paskui - į vandenį, kaip ir pirmasis.

Skalavo ir skalavo ir netyčia įmetė į vandenį. Kaip rėks ​​mažasis lokys! Tada akimirksniu pašoko meška, ištraukė į krantą savo mažąjį sūnų ir taip aptaškė slaugytoją, kad šis, vargšelis, staugė.

Atsidūrę ant žemės, abu jaunikliai buvo labai patenkinti savo maudynėmis: diena buvo karšta, jiems buvo labai karšta storais apsiaustais kailiniais. Vanduo juos gerai atgaivino. Po maudymosi meškos vėl dingo miške, o medžiotojas nulipo nuo medžio ir parėjo namo.

Klausimai diskusijoms

Kaip manote, ar V. Bianchi istorija juokinga ar liūdna? Apie ką ši istorija? Kiek ten buvo meškų? Kodėl lokiai atėjo į upę? Kas maudė jauniklius? Papasakokite, kaip lizdą sukiojantis lokys maudė jauniklius. Kas atsitiko, kai slaugytoja numetė lokio jauniklį į upę? Kaip baigėsi istorija apie jauniklių maudynes? Kas tau labiausiai patiko istorijoje? Kuri istorijos dalis jums pasirodė įdomiausia?

Edukacinės veiklos santrauka

„V. Bianchi istorijos „Maudantys lokio jaunikliai“ atpasakojimas

vyresniems vaikams

Tkačenka Larisa Anatolyevna,

Vaikų ugdymo įstaigos „Solnyškos vaikų darželis“ mokytoja

Amosovkos kaimas, Medvensky rajonas, Kursko sritis.

Tikslas: lavinti nuoseklaus, nuoseklaus teksto atpasakojimo pagal grafines diagramas įgūdžius.

Užduotys:

  1. Suformuoti vaikams aktyvią klausos ir regos atpasakojimo teisingumo kontrolę.
  2. Išmokykite vaikus planuoti savo istorijas.
  3. Suaktyvinkite ir praturtinkite savo žodyną.
  4. Stiprinti gramatiškai taisyklingos teiginių formulavimo įgūdžius.

Metodinės technikos: skaitymas, pokalbis, temų paveikslėlių, grafinių diagramų peržiūra; žodžių-objektų parinkimas prie žodžių-ypatybių; grafinio mnemoninio takelio įterpimas į istoriją; vaikų baigti sakinius; judesių improvizacija eilėraščio ritmu.

Įranga: dalykiniai paveikslėliai, kuriuose vaizduojami laukiniai gyvūnai, schemų rinkinys grafiniam planui.

Preliminarus darbas:

  • Skaitant V. Bianchi pasakojimą „Maudantys meškos jaunikliai“.
  • Leksinės temos „Laukiniai gyvūnai“ studijavimas.
  • Žiūrint į iliustracijas ir paveikslėlius.
  • Piešimas, modeliavimas pagal pasakojimo turinį.

Leksinė medžiaga:

Žodžiai, kurių semantika yra sudėtinga - medžiotojas, slap, shivorot, dip, tvankus.

Sudėtingos skiemens sandaros žodžiai: meška, meška, skalaujama.

Edukacinės veiklos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Pedagogas: Kviečiu pasivaikščioti po mišką. Stovėjome ant pievos ir sudarėme ratą.

O pirštų gimnastika padės mums patekti į mišką.

Pirštų gimnastika „Aplankykite lokius“

Meškiukai pakvietė mus aplankyti

(delnai ant skruostų, purtyti galvą)

Ir mes ėjome taku

(pirštai „vaikšto“ ant stalo).

Iš viršaus (delnai ploja ant stalo),

Šuolis-šuolis (kumščiai beldžiasi į stalą),

Chiki-briki (delnai pakaitomis ploja ant grindų),

Chicky-plyta (kumščiai pakaitomis beldžiasi į stalą).

Matome aukštą medį

(nukreipkite kumščiais vienas į kitą)

Matome gilų ežerą

(į bangas panašūs šepečių judesiai).

Peršokti-šokinėti

Chicky-mūrinis

Chicky-plyta

Paukščiai gieda dainas (delnai sukryžiuojami - „paukštis“)

Grūdai skabomi visur:

Jie baksnoja čia ir baksnoja ten (vienos rankos pirštai „graužia“ kitos delną ir atvirkščiai),

Jie niekam nedovanojami (delnai priešais mus, pakaitomis gniaužiame ir atkišame kumštį).

Top-top, Jump-jump Chicky plytos

Chicky-plyta

Atvykome aplankyti lokių

(rankomis parodykite trikampį - „stogas“),

Namelyje radome duris,

Jie beldėsi: vienas-du-trys

(trink kumščiu į delną)

Greitai atidarykite mums!

(sugniaužkite ir sugniaužkite kumščius).

  1. Pasiruošimas teksto suvokimui. Dalyko žodyno ir žodžių paaiškinimas ir aktyvinimas - ženklai tema „Laukiniai gyvūnai“.

Miške gyvena įvairūs gyvūnai. Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlius. Sužinok, apie ką aš kalbu. Šleivapėdis (meška), bailus (kiškis), judrus (voverė), stiprus (briedis).

Dabar pabandykite įvardyti gyvūno požymius, kad galėtume atspėti, apie ką kalbate (lapė, ežiukas).

Kuris gyvūnas vadinamas miško savininku? (turėti). Kaip galima meiliai vadinti lokį? (meškiukas, meškiukas, meškiukas, meškiukas).

  1. Skaityti istoriją. Klausos dėmesio ir atminties ugdymas.

Skaitant adaptuotą istoriją:

Mūsų pažįstamas medžiotojas ėjo miško upės pakrante ir staiga išgirdo garsų šakų traškėjimą. Jis išsigando ir įlipo į medį.

Iš tankmės į krantą išlipo didelis rudasis lokys ir su dviem linksmais lokių jaunikliais. Meška dantimis sugriebė vieną meškos jauniklį už apykaklės ir panardinkime į upę.

Meškiukas cyptelėjo ir plevėsavo, tačiau mama jo neišleido tol, kol gerai nenuskalavo vandenyje.

Kitas meškiukas išsigando šaltos vonios ir pradėjo bėgti į mišką.

Mama jį pasivijo, pliaukštelėjo, o paskui – į vandenį, kaip ir pirmasis.

Atsidūrę ant žemės, abu jaunikliai buvo labai patenkinti savo maudynėmis: diena buvo karšta, jiems buvo labai karšta storais apsiaustais kailiniais. Vanduo juos gerai atgaivino. Po maudymosi meškos vėl dingo miške, o medžiotojas nulipo nuo medžio ir parėjo namo.

  1. Pokalbis apie turinį. Dialoginės kalbos raida. Vaikai pateikia išsamius atsakymus.

-Kur ėjo medžiotojas? (Medžiotojas ėjo miško upės pakrante.)

- Ką išgirdo medžiotojas? (Medžiotojas išgirdo garsų trenksmą).

-Kur pateko medžiotojas? (Medžiotojas įlipo į medį).

-Kas išėjo iš tankmės? (Iš tankmės išlindo didelis rudasis lokys ir du linksmi meškiukai).

– Kaip lokys sugriebė meškos jauniklį? (Meška sugriebė lokio jauniklį už apykaklės ir ėmė merkti į vandenį.)

- Ką darė meškiukas, kai lokys jį maudė? (Meškiukas cyptelėjo ir plevėsavo).

- Ką padarė kitas meškiukas? (Meškiukas išsigando ir pradėjo bėgti į mišką).

- Ką mama padarė? (Motina jį pasivijo, pliaukštelėjo ir ėmė merkti į vandenį).

– Kaip buvo jaunikliai po maudynių? (Maudynių jaunikliai buvo laimingi. Buvo tvanku, jiems buvo karšta storais apsiaustais kailiniais).

– Kur dingo lokiai po maudynių? (po plaukimo lokiai dingo tankmėje).

– Kaip manote, ar medžiotojui buvo įdomu stebėti lokių šeimą? Ar jis papasakos savo draugams, ką matė? Ar pasakytum?

  1. Kūno kultūros pamoka „Vandenduobė“.

Karštą dieną žvėrys eidavo miško takeliu atsigerti.

Briedžio veršelis trypčiojo už briedžio motinos (Jie eina garsiai trypdami)

Lapė sėlino už motinos lapės (Sėlina ant pirštų galiukų)

Ežiukas riedėjo už motinos ežiuko (Jie tupi ir lėtai juda į priekį)

Meškiukas sekė meškos motiną (Jie braižo)

Voveraitės jaunikliai šokinėjo paskui voverės motiną (Jie šokinėja pritūpę.)

Už motinos kiškio yra pasvirę kiškiai (jie šuoliuoja tiesiomis kojomis)

Vilkas vedė vilkų jauniklius iš paskos (Jie vaikšto keturiomis)

Visos mamos ir vaikai nori prisigerti.

  1. Kolektyvinis sakinių kūrimas pagal pamatinį žodį.

Sudaręs sakinius, mokytojas kartu su vaikais iš diagramų sukuria grafinį pasakojimo planą.

Eina... Girdi... Išsigandau... Išėjo... Sugriebė... Kitas... Sugavo...

Liko... Diena... Karšta... Paslėpta... Ašaros...

  1. Dar kartą skaitant istoriją.

Mokytojas: Aš perskaitysiu istoriją dar kartą. Pabandykite tai gerai atsiminti. Diagramos jums tai padės.

  1. Perpasakojimas pagal grafinį planą. Darnios kalbos ir atminties ugdymas. Visi vaikai po vieną atpasakoja istoriją. Pabaigoje vienas vaikas pakartoja visą istoriją.
  2. Atspindys.

- Ką tu padarei?

– Ko išmokote?

- Ka tu atsimeni?

Ištirtos medžiagos konsolidavimas už GCD ribų:

  • Pratinkite vaikus kuriant grafinį mnemoninį takelį - istorijos planą.
  • Pakartokite pratimą „Suderinkite ženklą su objektu“.
  • Pakartokite pasakojimą pagal grafinį planą (pasirinktinai).

Literatūra:

  1. Ušakova O.S., Strunina E.S. Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos raida Maskvos „Ventana-Graf“ leidybos centras 2007 m
  2. Novikovskaya O.A. Pastabos perpasakojimo pamokoms su 5-6 metų vaikais Sankt Peterburgas - “Paritet” 2007 m.
  3. Lebedeva L.V., Kozina I.V. Pamokų pastabos, skirtos mokyti vaikus perpasakoti naudojant pagalbines diagramas. Vyresnioji grupė. Mokomasis ir metodinis vadovas M - Pedagoginio ugdymo centras. 2008 m.

Gulzaras Samedova
Perpasakojama V. Bianchi istorija „Maudantys lokio jaunikliai“. Pamokos apie kalbos raidą vyresniojoje grupėje santrauka

Tikslas: Mokymas nuosekliai nuosekliai perpasakojimas tekstas su vaizdine parama grafinių diagramų, vaizduojančių įvykių seką, pavidalu.

Užduotys:

1. Išmokti gamtos istorijos turinio kūrinį suvokti holistiškai ir emociškai.

2. Tobulėti gebėjimas vizualiai modeliuoti.

3. Išmokite patys sudaryti nesudėtingus sakinius, remiantis diagramomis.

4. Formuoti nuoseklią kalbą, regimąją atmintį, mąstymą, judesių koordinaciją,

smulkioji rankų motorika.

Teritorijų integravimas: grožinės literatūros skaitymas, žinios, bendravimas, meninė kūryba.

Metodinės technikos: organizacinis momentas, netikėtumo momentas (laiškas). Žiūrint nuotraukas, lavinantis žaidimas „Sugalvok žodį“, kūrinio skaitymas, dramatizavimo elementai, pokalbis, didaktinis žaidimas „Pakeiskite raidę žodyje Masha“, perpasakojimas remiantis grafinėmis diagramomis.

Įranga: lenta, vokas su laišku, paveikslėliai meškų motinos ir jaunikliai, žaislas mažas meškiukas, grafinės diagramos.

Preliminarus darbas: apžiūra paveikslėliai ir vaizdai meškos, pokalbis apie meškos, skaitau pasakas, eilėraščius apie meškos.

Žodyno aktyvinimas: ji-meška, mažas meškiukas, pliaukštelėjimas, apvirtusis, panirimas, pasivijo, pastūmė, panirsta, išsigando.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas. Kalbos klausos raida, savanoriškas dėmesys, mąstymas.

Auklėtojas: Vaikinai, šiame voke yra jums užduotis, ar norite sužinoti, kas tai yra? Jūsų prašoma iš žodinio aprašymo atspėti, apie ką ar ką jie kalba.

Šie gyvūnai gyvena miške. Jie dideli ir stiprūs. Žiemą jie mėgsta miegoti. Jie vadinami smaližiais, nes mėgsta valgyti medų.

Auklėtojas: Ar galite atspėti, kokie tai gyvūnai?

Vaikų atsakymai: Meškos.

Auklėtojas: Pažiūrėkime, ar tai teisinga, ar ne?

Auklėtojas: Teisingai, taip lokiai.

Auklėtojas: Vaikinai, kaip meiliai paskambinsite turėti(Medvedenka, Mishutka).

Didaktinis žaidimas: "Pasakyk žodį" (plečiamas vaikų žodynas).

Fizminutka: "Trys turėti» .

Trys meškos gyveno pasakoje,

Mes braidžiojome.

Jie ateina važinėtis iš vienos pusės į kitą.

Mergina nubėgo prie jų,

Bėk vietoje.

Įėjau į namą ir pamačiau:

Rankos pakeltos virš galvos, pirštų galiukai liečiasi vienas kitą.

Didelis stalas prie lango,

Dešinė ranka sugniaužta į kumštį, kairysis delnas remiasi į kumštį.

Trys kėdės – oho.

Kairysis delnas vertikalus, dešinysis kumštis horizontaliai prispaustas prie delno.

Trys puodeliai ir trys šaukštai,

Pritūpkite, viena ranka ant diržo, tada atsistokite, pakelkite rankas aukštyn ir

palieskite vienas kitą suapvalintais pirštais.

Trys lovos: žiūrėk.

Rankos priešais krūtinę

Maša valgė ir gėrė,

Jie vaizduoja, kaip jie laiko šaukštą ir neša jį prie burnos.

Atsigulkite ant lovos

Rankos priešais krūtinę, sulenkti per alkūnes ir gulėti vienas ant kito.

Ir užmigo saldžiame sapne.

Delnai sulenkti, galva pakreipta ir guli ant delnų.

Kas nutiko toliau?

Rankos lengvai atitraukė į šalį.

Čia meškos grįžo,

Jie ateina važinėtis iš vienos pusės į kitą.

Pamatęs Mašą, supyko.

Rankos ant diržo, darydamas piktą veidą.

Maša labai išsigando

Jie rodo išsigandusį veidą.

Ir ji nuskubėjo namo

2. Skaitymas istorija. Plėtra savanoriškas dėmesys.

Auklėtojas: Dabar aš jums perskaitysiu ištrauką iš istorija, kurį parašė Vitalijus Valentinovičius Bianchi, bet vadinamas istorija« Maudyti jauniklius» .

ji-meška o su ja dviem linksmais meškiukas.

Mažasis meškiukas suriko

Kitas mažas meškiukas meškiukas, paliko, labai patenkintas plaukimas

3. Leksikos darbas.

Auklėtojas: Vaikinai, jūs žinote, ką tai reiškia "imk tave už apykaklės"?

(Tai reiškia griebti už apykaklės.)

Auklėtojas: Nagi, kad ir kas tai būtų, vienas iš jūsų padarys turėti o tai jos mažylis mažas meškiukas(žaislas turėti) .

Auklėtojas: Parodykite mums, kaip tai priimate meškiukas už apykaklės?

Vaikas demonstruoja.

Auklėtojas: Vaikinai, ką Stanislava padarė?

(paėmė meškiukas už apykaklės) .

Auklėtojas: Kas gali parodyti žodį "šautas"?

Vienas vaikas greitai bėgdamas demonstruoja žodį.

Auklėtojas: Parodyk tai sau „Mama pliaukštelėjo“.

Vaikas demonstruoja pliaukštelėjimo išraišką.

Auklėtojas: Parodyk man, kaip mama panirdavo jaunikliai?

Vaikas demonstruoja panirimo veiksmą.

4. Turiniu paremtas pokalbis: Dialoginės kalbos raida, vaikai atsako visu sakiniu.

Auklėtojas: Rodo vaizdo paveikslėlį lokys su jaunikliais.

Auklėtojas: Kas išėjo iš miško? (Iš miško išėjo ruda mergaitė meškos motina su jaunikliais)

Auklėtojas: Kur tu nuėjai? meškos motina su jaunikliais? (Meškos motina ir jos jaunikliai nuėjo prie upės) .

Auklėtojas: Ką jis daro ji-meška? (Meškos motina maudo meškos jauniklį) .

Auklėtojas: Ji maudo meškos jauniklį, tai kokia ji? (rūpestingas lokys) .

Auklėtojas: Kokie žodžiai artimi reikšmei žodžiui rūpinimasis? (mylintis lokys, dėmesingas).

Auklėtojas: Atkreipkite dėmesį į išvaizdą ji-meška. Ką galite pasakyti apie jo dydį? (didelė meška) .

Auklėtojas: Kaip galiu pasakyti kitaip? (didžiulis lokys, didelis, didžiulis).

Auklėtojas: Kaip lokys sugriebė meškos jauniklį? (Meška sugriebė meškos jauniklį už apykaklės.)

Auklėtojas: Meška panardino jauniklį arba tiesiog laikė jį? (Meškiuko motina panardino meškos jauniklį.)

Auklėtojas: Ar manote, kad mažasis bijo? meškiukas plaukioja upėje? (Meškiukas bijo plaukti upėje)

Auklėtojas: Ką padarė antrasis? mažas meškiukas? (Antra meškiukas išsigando ir pabėgo) .

Auklėtojas: Ką mama tau pasakė? prie meškiuko? (Meškiukas pliaukštelėjo jaunikliui)

Auklėtojas: Kodėl ji-meška vis dar verčia jaunikliai plaukia? Ar prisimenate, kokį metų laiką menininkas vaizdavo? Tai kodėl mama atnešė jaunikliai plaukia? (Vasarą labai karšta, vilna yra jaunikliai purvini, jie buvo labai karšti).

Auklėtojas: Ar dar liko jaunikliai, patenkintas plaukimas? (Jaunikliai buvo patenkinti savo maudynėmis.)

5. Pakartotinis skaitymas istorija. Plėtra ilgalaikė klausomoji-žodinė atmintis.

Auklėtojas: Skaitant rodomos grafinės diagramos.

Didelis rudas išėjo iš miško ant upės kranto ji-meška o su ja dviem linksmais meškiukas. Meška sugriebė vieną meškos jauniklį už apykaklės dantimis ir panardinkime į upę.

Mažasis meškiukas suriko, plevėsavo, bet mama jo neišleido tol, kol gerai nenuskalavo vandenyje.

Kitas mažas meškiukas Išsigandau šaltos vonios ir pradėjau bėgti į mišką. Mama jį pasivijo, pliaukštelėjo, o paskui – į vandenį, kaip ir pirmasis. Abu atsiduria žemėje meškiukas, paliko, labai patenkintas plaukimas: Jie buvo labai karšti savo apsiaustais kailiniais. Vanduo juos gerai atgaivino.

Auklėtojas: Vaikinai pabandyk savo istorijose naudoti žodžius ir posakius, kuriuos vartojome skaitydami tekstą.

6. Perpasakoti istoriją pagal grafiką schemos: (visų vaikų individualiai arba grandinėje).

Vaikų atsakymai:…

Auklėtojas "IR"?

Vaikų atsakymai: (Gervė, vabalas, rupūžė).

Auklėtojas: Kokių gyvūnų, paukščių, vabzdžių pavadinimuose skamba garsas? "Z"?

Vaikų atsakymai: (Kiškis, gyvatė, zebras, ožka, kikilis).

7. Didaktinis žaidimas: „Pakeiskite raidę žodyje Pasha“.

8. Santrauka klases:

Auklėtojas: Su kuria istorija ar tu siandien susitikai?

Vaikų atsakymai: ….

Vaikų atsakymai:

Auklėtojas: Kokių naujų žodžių ir posakių išmokote šiandien?

Vaikų atsakymai:…

Auklėtojas: Kas jums labiausiai įsiminė istorija?

Vaikų atsakymai:…

Tai istorija jaunesniems studentams. Istorija apie meškiukus skaitymui pradinėje mokykloje ir šeimos skaitymui.

Maudantys lokių jaunikliai. Autorius: V. V. Bianki

Mūsų pažįstamas medžiotojas ėjo miško upės pakrante ir staiga išgirdo garsų šakų traškėjimą. Jis išsigando ir įlipo į medį.

Iš tankmės į krantą išlipo didelė rudoji meška su dviem linksmais meškiukais ir slaugytoja – jos vienerių metų sūnumi, meškos aukle.

Meška atsisėdo. Peštūnas dantimis sugriebė vieną meškos jauniklį už apykaklės ir ėmė merkti į upę.

Meškiukas cyptelėjo ir plevėsavo, bet slaugytoja jo nepaleido, kol gerai nenuskalavo vandenyje.

Kitas meškiukas išsigando šaltos vonios ir pradėjo bėgti į mišką.

Pestūnas jį pasivijo, pliaukštelėjo, o paskui - į vandenį, kaip ir pirmasis.

Skalavo ir skalavo ir netyčia įmetė į vandenį. Kaip rėks ​​mažasis lokys! Tada akimirksniu pašoko meška, ištraukė į krantą savo mažąjį sūnų ir taip aptaškė slaugytoją, kad šis, vargšelis, staugė.

Atsidūrę ant žemės, abu jaunikliai buvo labai patenkinti savo maudynėmis: diena buvo karšta, o storais, gauruotais kailiniais buvo labai karšta. Vanduo juos gerai atgaivino.

Po maudymosi meškos vėl dingo miške, o medžiotojas nulipo nuo medžio ir parėjo namo.