I етап – множення на однозначне число. Примноження на однозначне число - професійний педагог Повідомлення нового матеріалу

Муніципальна бюджетна загальноосвітня установа середня загальноосвітня школа № 27 м. Пензи

Урок математики в 3 класі на тему «Розмноження на однозначне число стовпчиком»

Підготувала:

вчитель початкових класів

Медведєва С. М.

Пенза, 2017

Урок математики у 3 класі.

Освітня система: Перспективна початкова школа

Тема уроку: Розмноження на однозначне число стовпчиком

Мета уроку: побудова моделі нового способу множення однозначне число.

Завдання уроку:

    повторити та узагальнити правила множення, поширивши їх на ширшу область;

    закріплювати знання та вміння в галузі нумерації багатозначних чисел;

    відпрацьовувати навички усних обчислень;

    розвивати мислення, грамотну математичну мову, інтерес до уроків математики;

    виховання товариства, взаємодопомоги.

УУД:

Особистісні:

    внутрішня позиція школяра лише на рівні позитивного ставлення до школи, орієнтації змістовні моменти шкільної дійсності та прийняття зразка “хорошого учня”;

    стійкого навчально-пізнавального інтересу до нових загальних способів вирішення завдань;

Регулятивні:

    приймати та зберігати навчальне завдання;

    враховувати виділені учителем орієнтири дії у новому навчальному матеріалі у співпраці з учителем;

    планувати свої дії відповідно до поставленого завдання та умов її реалізації, у тому числі у внутрішньому плані;

    оцінювати правильність виконання дії на рівні адекватної оцінки відповідності результатів вимогам даного завдання та задачної галузі;

    розрізняти спосіб та результат дії;

Пізнавальні:

    використовувати знаково-символічні засоби та схеми для вирішення завдань;

    будувати повідомлення в усній та письмовій формах;

    встановлювати аналогії;

    контролювати та оцінювати процес та результат діяльності;

    ставити, формулювати та вирішувати проблеми;

Комунікативні:

    адекватно використовувати комунікативні, передусім мовні засоби для вирішення різних комунікативних завдань, будувати монологічне висловлювання

    враховувати різні думки та прагнути до координації різних позицій у співпраці;

    формулювати власну думку та позицію;

    домовлятися та приходити до спільного рішення у спільній діяльності, у тому числі у ситуації зіткнення інтересів;

    будувати зрозумілі для партнера висловлювання, які враховують, що партнер знає та бачить, а що ні;

    задавати питання;

    контролювати дії партнера;

    використовувати мову для регуляції своєї дії;

Обладнання:

    Слайдова презентація уроку;

    Картки із завданнями;

    Картки – помічники;

    Алгоритм – роздаткові матеріали;

    Підручник, зошит.

Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

1.Самовизначення до діяльності (орг. момент)

2.Актуалізація знань та фіксація утруднення в діяльності

Почнемо наш урок неодмінно з посмішки.

Будь ласка, подаруйте посмішки мені, сусідові по парті, іншим хлопцям. Дякую.

(П'ятихвилинка читання)

А почнемо наш урок із усного рахунку.

Навіщо ми проводимо на уроці усний рахунок?

СЛАЙД 1

Завдання 1.«МОВЧАНКА» - маркерна дошка

СЛАЙД 2, 3

Математичний диктант.

СЛАЙД 4

Перевірка у парах (за слайдом).

Встаньте ті, хто не має помилок.

Встаньте ті, хто припустився 1-2 помилок.

- Що треба зробити, щоб не було помилок?

Виконують завдання, пояснюють свій вибір

3.Постановка навчальної задачі

4. Побудова проекту виходу із скрути, відкриття нового знання

5. Первинне закріплення у зовнішній промові

6.Рефлексія діяльності (підсумок уроку)

СЛАЙД 5

Розгляньте вирази на дошці:

7024-483 837+582 274*5

Виконайте завдання. Попрацюйте у групах РОБОТА У ГРУПАХ СЛАЙД 6

(Віка та Максим удвох)

Подання результатів.

– Які проблеми у вас виникли?

    Як ви, думаєте, над якою темою працюватимемо сьогодні?

    Отже, тема уроку: Множення на однозначне число стовпчиком.

    Яке завдання собі поставимо?

Бо ж ми вирішуватимемо такі приклади.

Хтось уміє вирішувати такі приклади.

(Приклад рішення дитини)

Щоб правильно вирішувати такі приклади, потрібно знати алгоритм розв'язання.

Що таке алгоритм?

Зараз ви самостійно спробуєте його скласти.

У вас на партах картки, на яких надруковано дії алгоритму. Працюючи та обговорюючи в парах, ви розкладете картки у потрібному порядку. (РОБОТА В ПАРАХ)

Фізмінутка.

Алгоритм:

    Пишу однозначне число під одиницями трицифрового числа.

    Множу одиниці, пишу під одиницями, а десятки (якщо вони є) запам'ятовую.

    Множу десятки і додаю десятки, які запам'ятали. Пишу під десятками. Сотні запам'ятовую.

    Примножую сотні. Пишу під сотнями.

    Читаю відповідь.

СЛАЙД 7

Як помножити багатозначне число

на однозначне у стовпчик? Яких правил слід дотримуватись? Чому слід бути уважним?

СЛАЙД 8

Виконуємо за алгоритмом.

Підручник стор. 82 № 269 – колективно на дошці

РЕЗЕРВ: с. 81 № 268 – самостійно «стовпчиком»

Підсумок уроку:

Назвіть тему уроку

Яке навчальне завдання ви вирішували?

Чи вдалося її вирішити?

Як же множити такі числа?

У чому виникли труднощі, і чи вдалося їх подолати?

Як і де ми можемо застосувати отримані знання?

Я передаю вам памятку з алгоритмом.

Оцінювальна лінійка для самооцінки

СЛАЙД 9

Домашнє завдання:

    вивчити алгоритм;

  • за бажанням: скласти 3 приклади

на множення "стовпчиком".

Конспект уроку математики, 3 клас ФГОС ОС «Перспектива».

Тема урока. Множення на однозначне число стовпчиком.

Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу

Ціль:побудова моделі нового способу множення однозначне число.

Завдання:

+освітні

Побудувати модель нового способу множення на однозначне число (стовпчиком);

Повторити та узагальнити правила множення, поширивши їх на ширшу область;

Розвивати вміння вирішувати завдання та складати коротку її умову

+розвиваючі

Розвивати мислення, грамотне математичне мовлення, інтерес до уроків математики;

*регулятивні

Усвідомлення учнями те, що вже засвоєно і що ще треба засвоїти;

Розвивати контроль та самоконтроль під час перевірки завдань;

Планувати свої дії відповідно до поставленого завдання та умов її реалізації, у тому числі у внутрішньому плані;

Оцінювати правильність виконання дії на рівні адекватної оцінки відповідності результатів вимогам даного завдання та задачної галузі.

*пізнавальні

Удосконалювати обчислювальні навички;

Розвивати вміння отримувати інформацію;

Переробляти отриману інформацію: порівнювати та групувати математичні факти;

+комунікативні

    адекватно використовувати комунікативні, передусім мовні засоби для вирішення різних комунікативних завдань, будувати монологічне висловлювання

    враховувати різні думки та прагнути до координації різних позицій у співпраці;

    формулювати власну думку та позицію;

    задавати питання;

    використовувати мову для регуляції своєї дії;

+виховні

Виховання акуратності у зошитах

Обладнання:

Підручник;

Зошит;

Презентація

Алгоритм (роздавальний матеріал)

Хід уроку

1.Організаційний момент

Нині ми маємо урок математики.

2.Актуалізація знань

Які числа ми з вами вже вміємо множити? (круглі числа, однозначне число на однозначне, двозначне число на однозначне)

- Розв'яжемо приклади (Слайд 1):

Чим ми користуємося під час вирішення прикладу? (Таблицею множення)

Чим ми користуємося під час вирішення прикладу? (Виконуючи множення стовпчиком, також користуємося таблицею множення, не забуваючи зносити нуль.)

Чим ми користуємося під час вирішення прикладу? (Виконуємо множення стовпчиком, також використовуємо таблицю множення, не забуваючи запам'ятовувати десятки, якщо твір виходить більше десяти.)

Завдання (Слайд 2)

Розгадай правило, за яким записані числа та заповни порожні віконця:

(Перше число - сума 10 і 2(12), другі 2 числа - доданки(10, 1)і множники 1, третє число (4) - множник 2, четверті 2 числа - добутки 10 і 4, 2 і 4 та доданки, п'яте число (48) – сума 40 та 8.)

3.Перевірка домашнього завдання

Перевіримо домашнє завдання, відкриваємо підручник на стор. 111 № 6.

Назвіть відповідь прикладу під літерою «а».

а) 2047639 - 459086 = 1588553;

Назвіть відповідь прикладу під літерою «б».

б) 305296 + 72058 = 233238;

А яка відповідь у прикладі під буквою «в».

в) 1800 * 70 = 126000

Як ви вирішували цей приклад? (Потрібно виконати множення, незважаючи на нулі(126), і приписати праворуч у відповідь стільки нулів, скільки було в обох множниках(тобто 000).)

Перейдемо до № 7.

Слухаємо відповіді перших трьох прикладів.

Яка відповідь у вас вийшла у 4-му? (632 кг)

Як правило вам допомогло в перекладі з ц. у кг. ? (1 ц = 100 кг)

Яка відповідь у вас вийшла у 5-му? (3054 кг)

Яке правило вам допомогло в перекладі з кілограмів? (1 т = 1000 кг)

Яка відповідь у вас вийшла у 6-му? (21 кг)

Перейдемо до № 9.

Якою дією у вас вийшла відповідь 60? (4-им)

Якою дією у вас вийшла відповідь 5? (7-им)

Яка остаточна відповідь? (12)

4. Постановка проблеми

Розв'яжіть приклади (на дошці):

73 * 3 = 219 (стовпчиком)

273 * 3 = 819 (стовпчиком)

Чи виникли у вас проблеми при вирішенні?

Чи всі такі приклади ви вирішували? (Ні. Рішення 4-го прикладу нам не знайоме.)

А чи є у вас припущення, як вирішити четвертий приклад? (Висловлювання учнів.)

Як ви, думаєте, над якою темою працюватимемо сьогодні? (Умноження на однозначне число стовпчиком.)

А множення яких чисел? (Тризначні і багатозначні, тому що множення двозначних ми знаємо.)

Яке завдання собі поставимо? (Навчитися множити тризначні, багатозначні числа на однозначне число стовпчиком.)

5. Повідомлення нового матеріалу

Алгоритм:

    Записую множення у стовпчик.

    Примножую одиниці.

    Одиниці відповіді пишу під одиницями.

    Десятки запам'ятовую.

    Примножую десятки.

    До десятків додаю десятки з пам'яті.

    Записую десятки під десятками сотні під сотнями.

    Примножую сотні.

    До сотень додаю сотні з пам'яті.

Як помножити багатозначне число на однозначне у стовпчик? Яких правил слід дотримуватись? Чому слід бути уважним?

(Дотримуючись тих правил, як і множення тризначного числа на однозначне, але пам'ятати, що у багатозначних числах розрядів більше.)

5.Фізкультхвилинка

Швидко встаньте, посміхніться,
Вище, вище підтягніться.
Ану, плечі розпряміть,
Підніміть, опустіть,
Ліворуч, праворуч повернулися,
Руки колінами торкнулися.
Сіли, встали, сіли, встали
І на місці побігли.

6.Закріплення вивченого матеріалу

Тепер звернемо увагу на № 1 на стор. 1 другої частини підручника.

Що зображено малюнку? (Прямокутник.)

– Що можна сказати про прямокутник? (Одна сторона розбита на частини a, b, c, а інша d)

– Як дізнатися площу прямокутника? (a*d+b*d+с*d=(a+b+с)*d – множення суми на число поширюється і на суму трьох доданків)

– Тепер вирішимо приклад с.1 №2(а)(число 576 розбиваємо на розрядні доданки та вирішуємо за правилом (576=500+70+6)*9=500*9+70*9+6*9=4500+630+54=5184 (записують у книзі)

Такий запис зручний чи ні? (Зручніше записати у стовпчик.)

Подивимося на №2(б) с.1

Спочатку вважали кількість одиниць, десятків, сотень. Порівнюємо: зручніше запис 3 стовпчики.

– Здогадалися, як запис вийшов із попереднього? (Умножали одиниці. А десятки запам'ятовували записуючи над десятками тощо)

Вирішимо приклад, з яким у нас виникли труднощі:

– Яке число утворюється при множенні в розряді одиниць? (9.) Чи можна його одразу записати в розряд одиниць результату? (Можна, можливо.)

– Яке число утворюється при множенні в розряді десятків? (21.) Скільки в 21 десятці міститься сотень і скільки ще десятків? (2 сотні 1 десяток.)

– Яку цифру ми записуємо до розряду десятків результату? (2.) До якого розряду переходять 2 сотні? (У розряд сотень.)

– Яке число утворюється при множенні в розряді сотень? (6.) Скільки сотень перейшло до цього розряду при виконанні множення у попередньому розряді? (2 сотні.)

– Скільки сотень вийшло з урахуванням переходу? (8 сотень.)Яку цифру слід записати в розряд сотень результату? (8.)

– У якому разі при порозрядному множенні не відбувалося переходу через розряд: коли результат був однозначним чи двозначним? (однозначним.)

Перейдемо до № 3 (робота у книзі)

Вирішимо перший приклад під «а» самостійно.

Яка відповідь у вас вийшла? (196)

Розв'яжемо другий приклад під «а», промовляючи за алгоритмом.

(Умножую 329 на 5. Умножаю одиниці 9*5, отримую 45,т.к відповідь більше 10, 4 я запам'ятовую, а 5 записую в розряд одиниць відповіді. , Отримую 14, т.к відповідь більше 10, 1 я запам'ятовую, а 4 записую розряд десятків відповіді.

Розв'яжемо третій приклад під «а» біля дошки.

Розв'яжемо четвертий приклад під «а» біля дошки.

Перейдемо до № 4.

Прочитаємо завдання та запишемо коротку умову.

1 комп'ютер – 9356 руб.

3 комп'ютери - ? руб.

9356 * 3 = 28068 (руб.)

Відповідь: 28068 рублів коштують 3 комп'ютери.

7.Домашнє завдання (Слайд 4)

Стор. 1 № 3(б), стор 2 № 5, 8(а)

Чи є питання щодо домашнього завдання?

8. Підсумок уроку

Що ми сьогодні впізнали на уроці?

Що було для вас важким?

Чи сподобався вам урок?

Виставлення відміток.

Множення багатозначних чи багаторозрядних чисел зручно робити письмово в стовпчик, послідовно помножуючи кожен розряд. Розберемо, як це робити. Почнемо з множення багаторозрядного числа на однорозрядне число і поступово збільшимо розрядність другого множника.

Щоб помножити в стовпчик два числа, розмістіть їх одне під іншим, одиниці під одиницями, десятки під десятками тощо. Порівняйте два множники та менший розмістіть під великим. Потім починайте множити кожен розряд другого множника попри всі розряди першого множника.

Множення багатозначного числа на однозначне

Пишемо однозначне число під одиницями багатозначного.

Примножуємо 2 послідовно на всі розряди першого множника:

Помножуємо на одиниці:

8 × 2 = 16

6 пишемо під одиницями, а 1 десяток запам'ятовуємо. Для того, щоб не забути пишемо 1 над десятками.

Помножуємо на десятки:

3 десятки × 2 = 6 десятків + 1 десяток (Запам'ятовували) = 7 десятків. Відповідь пишемо під десятками.

Помножуємо на сотні:

4 сотні × 2 = 8 сотень . Відповідь пишемо під сотнями. В результаті отримуємо:

438 × 2 = 876

Множення багатозначного числа на багатозначне

Помножимо тризначне число на двозначне:

924 × 35

Пишемо двозначне число під тризначним, одиниці під одиницями, десятки під десятками.

1 етап: знаходимо перший неповний твір, помноживши 924 на 5 .

Примножуємо 5 послідовно попри всі розряди першого множника.

Помножуємо на одиниці:

4 × 5 = 20 0 пишемо під одиницями другого множника, 2 десятка запам'ятовуємо.

Помножуємо на десятки:

2 десятки × 5 = 10 десятків + 2 десятки (Запам'ятовували) = 12 десятків , пишемо 2 під десятками другого множника, 1 запам'ятовуємо.

Помножуємо на сотні:

9 сотень × 5 = 45 сотень + 1 сотня (Запам'ятовували) = 46 сотень, пишемо 6 під розрядом сотень, а 4 під розрядом тисяч другого множника.

924 × 5 = 4620

2 етап: знаходимо другий неповний твір, помноживши 924 на 3 .

Примножуємо 3 послідовно попри всі розряди першого множника. Відповідь пишемо під відповіддю першого етапу, зсунувши його на один розряд вліво.

Помножуємо на одиниці:

4 × 3 = 12 2 пишемо під розрядом десятків, 1 запам'ятовуємо.

Помножуємо на десятки:

2 десятки × 3 = 6 десятків + 1 десяток (Запам'ятовували) = 7 десятків, пишемо 7 під розрядом сотень.

Помножуємо на сотні:

9 сотень × 3 = 27 сотень , 7 пишемо в розряд тисяч, а 2 у розряд десятків тисяч.

3 етап: складаємо обидва неповні твори

Складаємо порозрядно, враховуючи зсув.

В результаті отримуємо:

924 × 35 = 32340

Помножимо тризначне число на тризначне:

Візьмемо перший множник із попереднього прикладу, а другий множник теж із попереднього, але більше на 8 сотень:

924 × 835

Отже, два перші етапи такі самі, як у попередньому прикладі.

3 етап: знаходимо третій неповний твір, помноживши 924 на 8

Примножуємо 8 послідовно попри всі розряди першого множника. Результат пишемо під другим неповним твором зі зрушенням влівоу розряд сотень.

4 × 8 = 32, пишемо 2 у розряд сотень, 3 запам'ятовуємо

2 × 8 = 16 + 3(Запам'ятовували) = 19 , пишемо 9 у розряд тисяч, 1 запам'ятовуємо

9 × 8 = 72 + 1(Запам'ятовували) = 73 , пишемо 73 у розряди сотень та десятків тисяч відповідно.

4 етап: складаємо три неповні твори.

В результаті отримуємо:

924 × 835 = 771540

Отже, скільки розрядів у другому множнику, стільки і буде складових у сумі неповних творів.

Візьмемо два множники з однаковою розрядністю:

3420 × 2700

При множенні двох чисел, що закінчуються нулями, пишемо одне число під іншим так, щоб нулі обох множників залишилися осторонь.

Тепер множимо два числа, не звертаючи уваги на нулі:

342 × 27 = 9234

Загальну кількість нулів приписуємо до твору, що вийшов.

В результаті отримуємо:

3420 × 2700 = 9234000

Підведемо підсумок. Для того, щоб письмово в стовпчик помножити два числа один на одного, треба :

1. Порівняти два числа і менше написати під великим, одиниці під одиницями, десятки під десятками тощо. Якщо числа з нулями, то пишемо одне число під іншим так, щоб нулі обох множників залишилися осторонь.

2. Помножуємо послідовно кожен розряд другого множника, починаючи з одиниць, попри всі розряди першого множника. На нулі уваги не звертаємо

3. Неповні твори пишемо друг під одним, зрушуючи кожне неповне твір однією розряд вліво. Скільки у другому множнику значних розрядів (не 0) стільки буде неповних творів.

4 . Складаємо усі неповні твори.

5. До отриманого результату приписуємо нулі з обох множників.

Ось і все, дякую, що Ви з нами!

Розмноження на однозначне число стовпчиком

Помножити багатозначне число на однозначне можна за допомогою правила множення суми на число, розклавши при цьому багатозначне число на розрядні доданки. Але такий спосіб не завжди зручний.

При множенні багатозначного числа на однозначне можна робити запис стовпчиком, як із додаванні і відніманні. Такий спосіб допомагає при множенні багатозначних чисел. У цьому уроці навчимося знаходити значення твору багатозначного чи однозначного чисел, виконуючи запис стовпчиком.

Знайдемо значення твору: 32 ∙ 2.

Запишемо твір стовпчиком.

Перший множник 32 має два розряди: 3 десятки, 2 одиниці.

Другий множник має 2 один розряд - 2 одиниці.

При записі до стовпчика записуємо множники порозрядно: одиниці під одиницями.

При множенні стовпчиком знак множення записуємо хрестиком "х".

Замість знака і проводимо межу під другим множником.

Зауважимо, що з множенні багатозначного числа на однозначне число множимо число кожного розряду першого множника другого множник.

Помножувати починаємо з одиниць: 2 помножити на 2 - 4.

4 одиниці записуємо під одиницями.

Потім множимо десятки першого множника, 3 десятки помножити на 2 - 6 десятків.

6 записуємо під десятками.

Читаємо результат 64.

Аналогічно можна помножити будь-яке багатозначне число однозначне.

Наприклад, 4211 помножити на 2.

Починаємо з одиниць:

1 помножити на 2 - 2, 2 одиниці записуємо під одиницями.

1 десяток помножити на 2 - 2 десятки, 2 записуємо під десятками.

2 сотні помножити на 2 – одно 4 сотні, 4 записуємо під сотнями.

4 одиниці тисяч помножити на 2 – одно 8 одиниць тисяч, 8 записуємо під одиницями тисяч.

Читаємо результат: 8422.

Нині ж розглянемо твори, у яких при множенні чисел розрядів виходить двозначне число.

Наприклад, 547 помножити на 4.

Починаємо множити з одиниць:

7 помножити на 4 - 28.

28 - це двозначне число, у ньому 2 десятки та 8 одиниць.

8 одиниць записуємо під одиницями, 2 десятки запам'ятаємо та додамо до десятків.

4 десятки першого множника множимо на 4 - 16, додамо 2 десятки, отриманих при множенні одиниць, вийде 18 десятків.

8 записуємо під десятками, а 1 запам'ятаємо і додамо до сотень.

Помножимо 5 сотень на 4 - 20 сотень, додамо 1 сотню від множення десятків, вийде 21.

1 записуємо під сотнями, 2 є одиницями тисяч.

Читаємо результат: 2 188.

Підведемо підсумки.

1.При множенні стовпчиком записуємо множники один під одним порозрядно: одиниці пишемо під одиницями.

2. Помножувати починаємо з розряду одиниць.

3. Якщо при множенні однозначного числа значення розряду багатозначного числа виходить двозначне число, кількість одиниць цього двозначного числа записуємо в розряд, який множили, а кількість десятків додаємо до результату множення однозначного числа на значення наступного розряду багатозначного числа.

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Математичний диктант. УСНИЙ РАХУНОК 6 помножити на 8. 7 збільшити в 4 рази. Перший множник 9, другий 5. Знайти твір. 2 збільшить у 6 разів. Взяти по 9 тричі. 8 помножити на 9. Перший множник 5, другий 10. Знайдіть добуток. Знайдіть добуток чисел 23 і 3. Збільште 48 у 2 рази.

Змінитися зошитами. Математичний диктант. 48 28 45 12 27 72 50 69 96 УСНИЙ РАХУНОК

1800 60 5 0 4 0: + : + 3 0 3 00 33 0 2 80 7 807 800 Хто швидше?

УСНИЙ РАХУНОК Завдання-жарти. 100

УСНИЙ РАХУНОК Завдання-жарти. 9

УСНИЙ РАХУНОК Завдання-жарти.

Розподільча властивість Згадуємо те, що знаємо (а + b + с) · d = а · d + b · d + c · d 274 · 5 = (200 + 70 + 4) · 5 = 200 · 5 + 70 · 5 + 4 · 5 = 1000 + 350 + 20 = 1370 Які математичні властивості ви знаєте?

Алгоритм Пишу однозначне число під одиницями тризначного числа. Множу одиниці, пишу під одиницями, а десятки (якщо вони є) запам'ятовую. Множу десятки і додаю десятки, які запам'ятали. Пишу під десятками. Сотні запам'ятовую. Примножую сотні. Пишу під сотнями. Читаю відповідь. 2 7 4 5 274 · 5 = 0 2 7 3 1 3 1370

Робота з підручника с.3 Застосовуємо знання. Розвиваємо вміння.

Дякую за роботу!


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Тема: Віднімання однозначного числа з двозначного з переходом через розряд.

Урок з презентацією у 2 класі за програмою «Гармонія» Склала вчитель початкових класів Федорова О.Ю. ХМАО,р. Сургут Тема: Віднімання однозначно...

Тема: ОДНОЗНАЧНІ ЧИСЛА Завдання уроку: - запровадити поняття «однозначні числа»; закріплювати знання складу вивчених чисел; -вдосконалювати навички рахунку та навички виконання складання виду  + 1,  + ...