Розмова ми майбутні школярі мета. Конспект ООД із формування елементарних математичних уявлень «Ми майбутні школярі. Спільна діяльність батьків та дітей

Лариса Клопова
Розмова «Ми – майбутні школярі»

Бесіда: " Ми - майбутні школярі".

Вихователь: Хлопці,а ви знаєте який сьогодні день?

Вихователь: Правильно -1 вересня Сьогодні діти, ваші братики і сестрички пішли в школуна урочисту лінійку. Ошатні, красиві, сбукетами квітів.

Хлопці, розпочався навчальний рік. І ви наступного року теж підете в школу. ,

А як ви думаєте, чому діти повинні йти в школу?

Діти: В школібудемо вчитися читати, писати, рахувати, дізнаватимемося багато цікавого про нашу країну, про рідну природу, про життя дітей різних народів, про різні країни, про моря і океани, і про багато іншого.

Вихователь: В школіви будете отримувати знання, вміння, навички.

Хлопці, ми теж займаємось у дитячому саду: малюємо, ліпимо, конструюємо різні будівлі, вважаємо, вчимося вимовляти правильно звуки.

На заняттях ми маємо бути уважними, посидючими, уважно слухати вихователя на заняттях, не відволікатися, не розмовляти з товаришами.

Хлопці, а тепер послухайте та відгадайте загадку:

У цьому закладі всі перебували

Двієчники, генії позначки отримували.

Вчилися тут артисти, співаки, артилеристи.

Туди піду і я, і всі мої друзі.

Діти: Школа.

Вихователь: Хлопці,як ви здогадалися що це школа?

Відповіді дітей.

Які асоціації у вас виникають зі словом школа?

(портфель, підручники, зошити, ручка тощо)

Скоро ви підете в школу. Якщо діти йдуть у школу впершеЯк їх називають?

Першокласники.

Що несуть за спиною школярі?

Діти: рюкзак або ранець, портфель.

Вос-ль: Що знаходиться у школярів у портфелях,рюкзаки?

Діти: пенал, підручники, зошити, ручки, олівці, гумка, кольоровий папір, лінійка.

Як словом можна назвати ці предмети?

Діти: шквицу вільні при належності.

Вос-ль: Молодці, хлопці, ви знаєте, що треба брати з собою в школу.

А тепер, хлопці, давайте з вами пограємось.

Фізкультхвилинка.

У школу восени піду(Діти крокують на місці)

Там друзів собі знайду (Витягнути руки вперед, стискаємо і розтискаємо пальці в кулаку)

Я таким вченим буду(Повороти голови вправо, вліво)

Але свій садок не забуду("обіймають" себе і піднімають руки вгору).

Віс-: Хлопці, а тепер я пропоную вам послухати прислів'я на користь знань, необхідності вчитися.

1. Добро того вчити, хто слухає.

3. Вчитися ніколи не пізно.

Діти, послухайте ще одне прислів'я і скажіть, як ви її розумієте:

Червоний птах пір'ям, а людина вченням.

Відповіді дітей.

Хлопці, тепер я бачу, що ви навчилися гарно говорити та пояснювати свої відповіді. Це вам знадобиться в школі.

А зараз, хлопці, подивіться, будь ласка, ляльковий спектакль як Барсік ходив у школу.

Публікації на тему:

У групі пройшло дозвілля, присвячене Дню народження армії - 23 лютого. Діти читали вірші, прославляючи силу та могутність російської армії. Хлопчики.

автори: Каширіна Є. В. та Парусова О. І. Ми довго думали, як провести це свято, щоб було весело і всі змогли взяти участь. Ці діти.

Конкурс «Майбутні господині»Цілі: Навчальна - вивчати дівчаток правильної мови; Розвиваюча – розширити словниковий запас, розвивати пам'ять, мислення, артистичні.

ГО Пізнання-ФЕМП з інтеграцією ГО Розвиток мови (підготовча група) Учасники: діти сьомого року життя Мета: Уміння утримувати зоровий.

КВК «Майбутні залізничники»ПЛАН – КОНСПЕКТ заняття у підготовчій до школи логопедичній групі МБДОУ «Дитячий садок №19 комбінованого виду м. Канаш з пізнавального.

Напередодні свята «День космонавтики» ми з дітьми нашої групи розмовляли про космос, розглядали ілюстрацій про космос, вивчали.

Ми майбутні захисники БатьківщиниМета: 1. Закріплювати знання дітей про Велику Вітчизняну війну (її початок та кінець); 2. Формувати в дітей віком уявлення про призначення.

Модель освітнього процесу у групі старшого дошкільного віку
Тема тижня: «Ми – майбутні школярі / Улюблений дитячий садок»
Основна мета: Формувати первинні уявлення та позитивне ставлення до процесу навчання у школі (предметів, уроків,
оцінкам, шкільним приладдям). Продовжувати знайомити з дитячим садком як найближчим соціальним оточенням дитини.
Робота з батьками на тему тижня: Анкетування «Відомості про дітей та батьків». Оформлення батьківського куточка до нового
навчального року. Батьківські збори «Вихування дітей шостого року життя»
Підсумковий захід: Мініпроект «Наш улюблений дитячий садок». Розвага «1 вересня»
Безпосередньо освітня
діяльність
Ознайомлення з оточуючим
світом
1Тема: Дитячий садок
Мета: Дати поняття про дитячий садок
як про установу, де «вирощують»
дітей, про співробітників Д\С
Джерело:Дибіна, з 28
2 Тема: Подорож у минуле
ручки та олівця
Мета: розвивати інтерес про минуле
предмета
Джерело: Дибіна, « Що було
до…», з 88
Ігрова діяльність
Д/І «Підбери колір та відтінок»
С/Р «Магазин» (купівля шкільних
приладдя)
Д/І «Кому без них не обійтися»
Р/І «Палички лічилочки»
Р/І «Відгадай звідки звук»
ФЕМП:
Тема: Властивості предметів»
Ціль: Формувати вміння
виявляти та порівнювати властивості
предметів, знаходити загальну властивість
Групи предметів. Джерело:
Петерсон Л.Г. стр16
Розвиток мовлення:
1. Тема: Розповідь на основі
особистих

«Наші
іграшки»
Ціль:
зовнішній вигляд іграшок
Джерело: Ушакова ст 46
вчіть дітей описувати
вражень
Види діяльності та активності/
Форми організації дитячої діяльності
Комунікативна діяльність
Пізнавально-дослідницька діяльність
Розмова «Правила поведінки»
Розповіді з досвіду дітей
старший брат збирався йти в
школу»
Розмова «День знань»
Відгадування та складання загадок
на тему «Я беру із собою до школи»
Складання розповіді про школу
Розгляд ілюстрацій та картинок на тему
«Ми майбутні школярі»
Розгляд ілюстрацій на тему: «Правила
дорожнього руху»
Екскурсія до школи на свято «Перший Вересень»
Розмова про іграшки у дитячому садку
«У світі іграшок» (розвиток цілеспрямованого
уваги, пам'яті, мислення)
Розмова «Що таке добре та що таке погано».
Досвід "Сонце висушує предмети".
Д/І «Земля, вода, вогонь».
Д/І «Що зайве?».
Екскурсія дитячим садком.
Розмова про походження книги та про дбайливе
поводженні з нею.
Бесіда «Наша група», «У дитячому садку багато
хлопчиків і дівчаток», «Про дбайливе ставлення до
іграшкам та книгам»
Розгляд сюжетних картинок «Дитячий садок»,
«Діти грають у…»
Сприйняття художньої
літератури та фольклору
Читання та заучування віршів про
школі, вчителі, першокласниках
Трудова діяльність
Конструктивна діяльність
Колективна праця на груповій
ділянці
Чергування по групі
Чергування по їдальні
Тема: «Фургони та вантажівки привозять продукти в
дитячий садок"
Ціль: Закріпити уявлення про те, що продукти
у дитячий садок доставляють на різному транспорті,
уточнити його складові. Продовжувати
аналізувати зразки будівель, виділяти основні

частини машин, їхнє просторове розташування,
Додаткові деталі. Заохочувати будує машини
на основі.
Музична
діяльність
Слухання та спів пісень про
школі та школярах
Образотворча діяльність
Двигуна діяльність
Безпека
Виставка спільної творчості дітей
та батьків на тему «День знань»
Малювання на тему «Шкільні
приладдя"
Виготовлення закладок, атрибутів для
сюжетно – рольових ігор на тему «Школа»
Створення шкільних колекцій
приладдя
Мініпроект «Наш улюблений дитячий
сад».
Малювання «Мої друзі».
Трафарети «Іграшки в дитячому садку»
Гра «Знайди однакові предмети та
розкрий їх»
Малювання «Мій дитячий садок»
«Весела
Ранкова гімнастика
тренування»
Гімнастика пробудження «Добрий
день»
П/І «Кого назвали, той ловить»
МП/І «Пора року, місяць, дні
тижня»
Артикуляційна гімнастика
Дидактична пауза
Гімнастика пробудження
Бесіди з безпеки
:
«Чому в групі
має бути порядок».
2. «Безпека в
нашій групі»,
3. «Відчинені двері,
це небезпечно! »,
4. «Висота це небезпечно
для життя".
Розмова «Як правильно
переходити вулицю".
Д/і «Що де лежить»,
«Кожної речі своє
місце»
Тема: Ми вихованці
2.
старшої групи
Мета: дати можливість випробувати
гордість від того, що вони старші
дошкільнята
Джерело: Гербова ст 26
Підготовка до навчання грамоти:
Заняття 1
Ціль:
дітей про слово

Мета: узагальнити та систематизувати отримані знання;
Розвивати пізнавальні процеси дітей, творчі та інтелектуальні здібності.
Виховувати пошану один до одного, інтерес до навчання, прищеплювати почуття товариства.
Обладнання: магнітні літери на друкованій основі, картки із завданнями з розвитку мови та математики на кожну дитину, картинки тварин, комах, птахів, картинки по темі: «гніздо», «ліс», «квіти», конверти із завданнями, прості олівці на кожну дитину, мольберти, м'які модулі, червоні та зелені кола, картинки з пізнавального розвитку про природу.

Хід заняття:
П: Я посміхнуся вам, і ви посміхнетесь один одному і подумайте: як добре, що ми сьогодні тут разом. Ми спокійні та добрі, привітні та ласкаві.
Сьогодні ми проведемо з вами останнє заняття. Протягом року ми вчили літери, вчилися читати, познайомились із геометричними фігурами, навчилися порівнювати та вирішувати приклади.
- Подивіться, хто до нас прийшов? (Мальвіна)
- Привіт, Мальвіна!
-М: Здрастуйте! А хто ви такі?
В.: - Ми з дитячого садка, діти підготовчої до школи групи.
М.: Це ви збираєтеся йти вчитися до школи?
В.: Так.
М.: – А ви що, навчилися рахувати? Читати?
В.: Хочеш, перевір наших дітей?!
М: Добре! Я маю для вас завдання. За кожну правильну відповідь або виконане завдання ви отримаєте одну літеру. Наприкінці випробувань, ви зможете з них скласти та прочитати слово. Чи готові?
Конверт №1 «Весела математика»
1. Завдання: а) Дев'ять зайчиків з'їдають по 1 морквині. Скільки потрібно морквин, щоб нагодувати всіх зайчиків?
б) Над лісом летіли три рибки. Дві приземлились. Скільки полетіло?
в) Катя та Маша пішли за грибами. Катя знайшла 9 грибів, а Маша на 2 більше. Скільки грибів знайшла Маша? Скільки грибів вони знайшли разом?
г) На столі стояло 3 склянки з ягодами. Вова з'їв 1 склянку ягід і поставив на стіл. Скільки склянок коштує на столі?
3. (сидячи на м'яких модулях) виконати завдання:
а) - вставити потрібну фігуру в порожню комірку;
б) - вписати пропущені числа;
в) – поставити правильно знаки між числами<, >або =.
М: Молодці! З першим завданням ви впоралися, отримуєте букву Ч
Конверт №2 «Природа»
З.: Що таке природа? (все, що нас оточує – ліси, повітря, сонце, земля, тварини...).
- Що стосується «неживої природи?» - будинки, каміння, небо, сонце, вітер...
- Що стосується «живої природи?» - Тварини, комахи, рослини, люди, риби, птиці.
- Як називається книга, в якій занесені види тварин, птахів або рослин, що зникають. (Червона книга)
Завдання: розподілити за місцем проживання представників на картинках. Диких тварин у лісі, птахів – у гніздо, комах – квіти.
В.: Молодці! Усіх розподілили правильно.
Отримуєте наступну букву Н.
В.: - Як ви вважаєте, що треба робити, щоб тварини, рослини чи птахи не зникали з нашої планети? (піклуватися про них).
Ось зараз ми пограємось у гру «Добрі справи». Якщо на малюнку показано добру справу, ви піднімаєте червоне коло, якщо погане – зелене.
Конверт №3 «Розвиток мови»
1. Тут написані назви казок, але всі вони переплутані. Потрібно виправити помилки.
"Федорине море" (К. Чуковський).
«Кріт у чоботях» (Ш. Перро).
«Гладке каченя» (Г.Х. Андерсон).
"Кусалочка" (Г.Х. Андерсон).
"Ніжна королева" (Г.Х. Андерсон).
"Маленький Мак" (В. Гауф).
«Сіра Лійка» (Д.Н. Мамин – Сибіряк).
«Маленька квіточка» (С.Т. Аксаков).
"Срібне коритце" (П. Бажов).
2. Закінчити пропозицію:
- Заєць узимку білий. А влітку...(сірий).
- Білка живе в дуплі, а їжак - ... (у норі).
- Заєць пухнастий, а їжак - ... (колючий).
- Якщо стіл вищий за стілець, то стілець - ..(нижче за стол).
- Якщо літо тепліше за зиму, то зима - ...(холодніше літа).
- Якщо валіза важча сумки, то сумка - ... (легше валізи).
- У лисиці - лисеня, а у білки -... (білченя). Літеру У
Конверт №4 Фізмінка
Пропоную всім стати близько місць. І повторювати за мною слова та рухи:
Як живеш? - Ось так! (Показуємо великий палець)
Як пливеш? - Ось так! (Імітують плавання)
Як ідеш? - Ось так! (ходьба на місці)
Вдалину дивишся? - Ось так! (приставляють долоню до чола)
Махаєш услід? - Ось так! (махають пензлем руки)
Як пустуєш? - Ось так! (вдаряють кулачками по надутих щоках)
А сидиш? - Ось так! (тихо сідають на свої місця). Літера І
Конверт №5 (за столами)
Завдання: розставити букви по порядку за допомогою навичок рахунку.
Нелан курча гінак ьретдат драшакна катсил
32541 42135 43261 7423651 63784152 624351
Пенал ручка книга зошит олівець гумка
Які слова ви отримали? Як одним словом їх назвати? (шкільне приладдя). Яке шкільне приладдя ви знаєте? Літера Є.
М.: - а ось мої запитання:
Конверт №6 (усно)
1. Скільки днів на тижні?
2. Як називається держава, в якій ми живемо?
3. Головне місто нашої країни?
4. Прізвище президента.
5. На якій річці стоїть наше місто?
6. Які міста ви знаєте?
7. Чим відомий наш край?
8. Як називається книга, в яку занесені рідкісні та зникаючі види
тварин та рослин?
9. Як називається модель земної кулі?
10. Яке свято відзначала наша країна нещодавно? БУКВУ І
З.: Якої літери нам не вистачає? (К)
В.: Мальвіна, ми з усіма завданнями впоралися.
З.: Яке слово у вас вийшло? (Учні).
М: Молодці. З усіма випробуваннями ви впоралися, у мене є для вас подарунки, які стануть вам у нагоді і в школі.

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

«Дитячий садок № 9 «Сонечко» комбінованого виду»

м. Прокоп'євська Кемеровської області

Конспект безпосередньо освітньої діяльності у підготовчій до школи логопедичній групі «Ми – майбутні школярі!»

Підготувала

вчитель - логопед Козловська Г. Д.

м. Прокоп'євськ 2013

Конспект підсумкової безпосередньо – освітньої діяльності з урахуванням інтеграції освітніх областей «Комунікація», «Здоров'я», «Музика», «Соціалізація» у формі КВК на тему «Ми – майбутні школярі!»

у підготовчій до школи логопедичній групіЦіль:

продемонструвати рівень готовності вихованців до шкільного

навчання.

Завдання:

    показати:

    ступінь сформованості фонематичного аналізу та синтезу на матеріалі слів різної складової структури;

    («Комунікація»)

    рівень розвитку зв'язного мовлення на основі переказу тексту із вигадуванням наступних подій з використанням граматично правильних та логічно завершених речень;

    ступінь оволодіння навичкою читання;

    («Комунікація»)

рівень становлення речеслухової, зорової та рухової пам'яті; («Комунікація»)

сформованість просторово-тимчасових орієнтувань у собі; («Комунікація»)

3. Оцінити ступінь сформованості знань, умінь, навичок та здатність використовувати їх у саморозвитку. («Соціалізація»)

Матеріали та обладнання:

емблеми команд «Чомучок» та «Іскорок», карта м. Звуків та Букв, напис «КВК – це… Здорово! Цікаво Дружно! Важко!.. Відмінно», сигнальні картки зеленого та синього кольорів, дванадцять карток з картинками для складання слів за першими звуками, дві картки зі словами для виділення зайвого слова, дванадцять карток із завданнями (конкурс «Грамотеї»), звукова схема слова «школа », кубики з літерами А, З, Б, У, К, А (по 2шт.), предмети для викладання смуги перешкод, грамота та диплом, іменні ключі.

Методичні прийоми:

бесіда, пояснення, читання, дід. вправи, дід. ігри, відгадування загадок, керівництво розглядом та аналіз предметних картинок, оповідання – міркування.

Група святково оздоблена. На центральній стіні – місто Звуків та Букв, напис «КВК – це… Здорово! Цікаво Дружно! Важко! Чудово!», звуковички.

Діти входять під музику В. Шаїнського «Разом весело крокувати».

Вступне слово логопеда.

Друзі! Ми з вами довго подорожували містом Звуків та Букв чудової країни АЗБУКУ.

Знайомлячись зі звуками та літерами нашої рідної російської мови, ми складали слова зі звуків, писали їх, читали, розгадували з ними ребуси.

На наших заняттях ми вчилися розмірковувати, переказувати, складати розповіді. Цим ми займалися не лише в дитячому садку, а й удома разом із мамою, татом, бабусями та дідусями. Ось наші чудові логопедичні зошити, де відзначено «Розумниця», «Молодець», «Так тримати!», «Радію разом з вами успіхам» тощо. Дуже багато хто з вас уже отримав звання «Майбутній школяр» або «Майбутня школярка» .

Я пропоную вам взяти участь у КВК під назвою «Ми – майбутні школярі!» – конкурсі веселих та кмітливих людей, де кожен учасник має показати свою грамотність та кмітливість, а разом – виявити згуртованість, товариську підтримку та дружбу.

    Що ж таке КВК? Прочитайте. (Звернутися до центральної стіни).

Сьогодні кожен має заробити свій талісман – іменний ключик (ключик із першою літерою його імені), який допоможе вам відкривати секрети грамоти вже у школі.

Отже, у КВК Не беруть участь команди

    «Іскорки», капітанкоманди…

    (Звертається увага на емблеми команд)

    «Чомучки», капітан команди…

Представляю журі, яке оцінюватиме виконання конкурсних завдань.

(Пропонується журі у складі завідувачки, батьків від обох команд, вчителя – логопеда іншої групи).

Ще одна важлива умова: у разі утруднення під час виконання завдання можна попросити допомогу друга – підняти зелену картку, дорослого – підняти синю картку.

З кожною командою працюють рефері – вихователі.

Привітання команд

Девіз

«Іскорки»

«Девіз простий у нас, друзі!

Горіти самим, запалити інших,

Бути попереду і крапка!»

«Чомучки»

Ми – хлопці «Чому».

Це вам – не білоручки,

Все розвідати, все дізнатися,

Легких стежок не шукати!

Привітання іншій команді

"Іскорки" - "Чомучкам"

Хто не горить, той небо коптить!

«Чомучки» - «Іскоркам

« Ваші мало каші їли,

Щоб наших здолати!»

Привітання журі

«Іскорки»

«Нехай ваші очі будуть гострими, як ця голка».

«Чомучки»

"А совість чиста, як ця вода".

(Вітання команд не оцінюються.

Показати командам місця, але команди місця не займають, оскільки наступний конкурс потребує обговорення.)

1 конкурсне завдання – бліц – турнір «Чи знаєте ви секрети грамоти?»

Завдання. Чітко, зрозуміло, складно та швидко відповісти на поставлені питання.

Час для обговорення – одна секунда, відповідь дає одна людина або група (рішення про форму відповіді приймає капітан, він відповідає за чіткість роботи команди).

Журі оцінює відповідь команди на кожне запитання:

    1 бал – повна, правильна та швидка відповідь;

    0,5 бала – відповідь із зауваженнями;

    0,5 бали – допомога іншої команди.

1.- Згадайте девіз логопедичної групи.

" Одна дитина.

Хто хоче розмовляти,

Той повинен вимовляти,

Все правильно і виразно,

За звуками, щоб зрозуміло.

Діти.

Ми розмовлятимемо

І вимовлятимемо,

Все правильно і виразно,

За звуками, щоб зрозуміло».

Розкажіть вірш про голосні та приголосні звуки російської мови.

2.- Скільки всього у російській мові голосних звуків? Назвіть їх.

А скільки голосних букв?

Які бувають згодні звуки? Наведіть приклади.

3. - Згадайте правило поділу на склади.

Як дізнатися дзвінкий приголосний звук?

«Скільки у слові голосних,

Стільки і складів,

Це знає кожен

З дитячого садка».

4.- Виділіть перший звук у назві команди. Розкажіть, що знаєте про нього.

__________________________________________________________________

(Команди займають місця за столами)

2 конкурсне завдання «Загадки від наших друзів – звуковичків».

Завдання. За першими звуками слів - картинок скласти нове слово. Слово, що вийшло, записати друкованими літерами.

Кожен член команди отримує картку з картинками.

Учасник, який самостійно склав нове слово, отримує 1 бал – очко-фішку синього кольору.

Той, хто склав слово за допомогою – 0,5 бала та фішку білого кольору.

Наприкінці підраховується загальна кількість балів з фішок. Виграє цей конкурс та команда, яка самостійно, правильно та більше складе нових слів.

Рефері роздають картки

Зображення:

    вудка, літак;

собака, хмара, молоток;

шуба, качка, маска;

лопата, качка, ножі, ананас;

корова, качка, сумка, трава;

санки, автобус, ножиці, кит, голка;

гусак, рак, віслючок, машина;

голка, лялька, ракета, кавун.

    ножі, овочі, літак;

риба, ананас, кіт;

миша, овочі, літак, танк;

ракета, качка, кіт, автобус;

голка, краватка, ракета, кавун;

лялька, акваріум, шишка, автобус.

По закінченні роботи учасник називає нове слово. Рефері оцінює самостійність роботи.

Підрахунок фішок та слово журі.

3 конкурсне завдання. Конкурс капітанів.

Потрібно розшифрувати слово за звуковою схемою слова. Назвати слово за звуками.

Дано дві підказки у вигляді ребусів (за першими звуками слів – картинок скласти слово (1) і подумки дописати нижні половинки літер цього слова (2).

Самостійне, швидке та правильне виконання оцінюється 1 балом,

за допомогою-0,5 бала.

Слово: школа

Зображення: куля, лялька, ослик, лампа, акваріум;

шишка, олівець, віслючок, цибуля, кавун.

Літери: Ш, К, О, Л, А

4 конкурсне завдання "Шкільні загадки - пояснювальні".

«Є ще гра для вас,

Я почну вірші зараз,

Я почну, а ви закінчуйте,

Хором дружно додайте».

    1.Букви все від А до Я на сторінках ... ( букваря).

    2.Має кожен учень до школи брати із собою… ( щоденник).

__________________________________________________________________

    1. Хто альбом розфарбує ваш?

Ну звичайно,…( олівець).

    2.Щоб раптом він не зник,

Приберемо його в ... ( пенал).

    1. Щоб було де писати,

У школі нам потрібна … ( зошит).

    2. Щоб були розумними дорослі та дітлахи ,

Читайте більше добрі …(книжки).

Ця гра журі не оцінюється .

Завдання. Кожній команді пропонується картка зі словами. Потрібно прочитати чотири слова, назвати зайве слово. Пояснити, чому воно зайве.

(Слова викладаються на мольберті)

Час для обговорення – 1 хвилина. Представляють команду одна або дві особи. Важлива активність та участь кожного члена команди, це має враховувати капітан.

Вища оцінка – один бал за найбільш повне та тямуще пояснення;

0,5 бали – за відповідь із зауваженнями.

Цікаве додавання команди оцінюється ще 0,5 балом.

Слова:

ручка книга

олівець буквар

крейда підручник

дошка парта

Зразкові відповіді:

    1. Тут зайве слово "дошка", тому що ручка, олівець і крейда - це приладдя для письма, тобто те, чим ми пишемо.

    Дошка це предмет, на чому пишемо.

А парта – це шкільні меблі, вони зайві.

Слово журі для підбиття підсумків 3 та 4 конкурсів. Оголошення загального рахунку

5 конкурсне завдання «Ми – фантазери!»

Завдання.Спочатку кожній команді потрібно уважно прослухати частину оповідання, потім пофантазувати та придумати свій цікавий, динамічний кінець оповідання.

Пропоную у цьому конкурсі взяти участь батькам. Вони також можуть уявити свій варіант оповідання, допомагаючи обраній команді.

Оцінюється розповідь від початку остаточно.

1балотримує команда за самостійну розповідь із логічною, цікавою кінцівкою;

0,5 балиотримує команда за оповідання, подане за допомогою питань, пояснень.

0,5 балидодатково отримує команда за оповідання, складене батьками.

    Команда «Іскорки»

Хто? (За Є. Перм'яком)

Засперечалися якось дві дівчинки, хто з них найкращою ученицею буде.

    Я буду найкращою ученицею, - сказала одна з дівчаток, - тому що

мені мама вже портфель купила.

    Ні, я буду найкращою ученицею, - сказала інша дівчинка. У мене вже й

портфель є, і пенал із ручками, і сукня нова.

Вирішили дівчинки у подружки запитати, хто з них найкращою ученицею у школі буде. Прийшли до неї в гості, а вона читає буквар.

    Як ви вважаєте, що їм відповіла їхня подруга?

    Продовжіть свою розповідь.

    Мені немає коли. Я ще мушу цілу сторінку в букварі прочитати.

    А навіщо, – сказали дівчатка.

    А потім, щоб поганою ученицею не виявитися, - сказала дівчинка.

Команда «Чомучки»

Навіщо руки потрібні? (Е. Перм'як)

Петя з дідусем великими друзями були. Про все розмовляли.

    Запитав якось дідусь онука:

    А навіщо, Петенько, людям руки потрібні?

    Щоб у м'ячик грати, – відповів Петя.

    А ще навіщо?

    Щоб у м'ячик грати, – відповів Петя.

    Щоб кішку гладити..

Як би ви відповіли дома Петі?

Продовжіть свою розповідь

(Весь вечір Петя відповідав дідусеві. Правильно відповідав. Тільки він маленький був і про всіх інших людей по своїх руках судив, а не по трудових робочих руках, якими все життя, все біле світло тримається).

(Після подання оповідань дітей прослуховуються відповіді батьків.)

Вправа для розкріпачення та створення позитивного емоційного настрою.

Під музику Ф. Шопена «Весняний вальс» діти встають у коло, піднімають руки вгору (пальці з'єднані разом), потім опускають їх. Потім беруться за руки, встають на шкарпетки і, не роз'єднуючи рук, піднімають вгору. Після цього повільно опускаючи руки, сідають навпочіпки і заплющують очі. за

Після закінчення музики діти відкривають очі, посміхаються і проходять на свої місця.

Пограємося зі словами.

І скоріше виконувати!»

Беруть участь усі члени команди. Кожен учасник отримує картку із завданням.

2. Виконати завдання.

3. За виконанням завдання стежать рефері – вихователі.

1бал – очко-фішку синьогокольори отримує учасник, який самостійно склав нове слово.

Той, хто склав слово за допомогою – 0,5 бала та фішку білого кольору.

Наприкінці підраховується загальна кількість балів з фішок. Виграє цей конкурс та команда, яка самостійно правильно виконає завдання.

Завдання.

    Визнач позицію заданого звуку (С, З, Р, Л) у слові(Початок, середина, кінець).

(Познач олівцем.

    Де звук С живе у слові «літак»?) Визнач позицію заданого звуку (Р, Л, С, З)у словах.

Поклади картинки на відповідні схеми.

    (Назви слово зі звуком С, де знаходиться на початку?)

(Підбери відповідну схему до слова «банан», «замок».

    Назви цифру, якій відповідає схема слову «банан» (замок)?) Вибери зайве слово (автобус, акваріум, кавун, човен

). Зверніть увагу на перші звуки. Вибери зайве слово(цибуля, рак, жук, автобус).

(Зверніть увагу на останні звуки.

    Назви зайве слово) Скільки складів у слові (

    ракета, собака)? Відгадай ребуси

    (Вода, Вова).

Поміняй букви в словах так, як підказують цифри. Слово записати.

(Яке нове слово вийшло?)

Слово журі для підбиття підсумків 5 та 6 конкурсів. Оголошення загального рахунку.

Завдання. 7 конкурсне завдання. Гра – естафета «Слово розсипалося. Хто швидше складе слово?

Кожній команді пропонуються кубики з літерами зі словом «азбука». Літери розсипалися. Слово «азбука» треба скласти.

    По черзі, долаючи перешкоди, покласти літеру біля обруча, торкнутися першої людини в колоні та стати останнім. Найвища оцінка один бал за швидко і правильно зібране слово. Капітан стоїть останнім та має право виправити помилку.

    Перешкоди:

перестрибнути через мішечки;

змійкою оббігти кеглі

    Слово журі за цей конкурс.

    А поки що журі радиться і виявляє команду – переможця ми перетворимося на знавців.

    Як називається наше місто?

Чому його називають «чорною перлиною Кузбасу»?

Яку знаменну дату цього року відзначає наше місто?

Представляю вашій увазі Сичову Тетяну – дипломантку міського конкурсу читців «Місто радості», присвяченого 80 – річчю славетного міста Прокоп'євська. Вона прочитає напам'ять вірш «Місто шахтарів» Наталії Міллер.

Місто шахтарів

Я в місто своє з народження закохана.

А для мене рідного місця немає.

Місто Прокоп'євськ – Гордість Сибіру,

Вуглемо на весь світ знаменитий.

Нехай моя пісня летить над Росією,

Кохання в ній і гордість дзвенить.

Живи моє місто, вгору рости і вшир,

Пишаюся я тим, що ти весь час молодий,

Вугіллям своїм прославив ти Сибір.

Прокоп'євськ мій – працелюбне місто.

Шахтарська праця була почесна завжди.

Шахтарям услід із захопленням дивляться діти.

На світі є інші міста,

Але мій Прокоп'євськ найкращий на світі.

Заключне слово логопеда

Друзі мої! Ми сьогодні гідно пройшли випробування, показавши свою грамотність та кмітливість, товариську підтримку та дружбу у конкурсі веселих та винахідливих людей.

Слово для підбиття підсумків надається журі. (Вручається грамота за перше місце та диплом команді – учасниці.

Кожній дитині вручається талісман – ключик із першою літерою його імені з побажаннями успіхів та удач у шкільному житті, подальших успіхів тим, хто ще залишається у саду).

Добре, майбутні школярі, адже зовсім скоро ви скажете «До побачення, дитячий! Здрастуйте, школа!»

Список літератури

1 Волковська Т. Н., Юсупова Г.Х. Психологічна допомога дошкільникам із загальним недорозвиненням мови. - М.: Книголюб, 2004. - 104 с.

2 .

Низькі ціни. Понад 9100 освітніх програм. Диплом державного зразка для курсів, перепідготовки та профнавчання.

Сертифікат за участь у вебінарах. Безкоштовні вебінари. Ліцензія

Конспект безпосередньо освітньої діяльності

По соціальному світу

«Ми – майбутні школярі»

Мета: формування пізнавального інтересу до процесу навчання у школі.

Хід заняття:

Гра-вітання «Добре слово».

Діти сидять у колі на стільцях. Кожен по черзі говорить добрі слова сусідові, що сидить праворуч (ліворуч). Умова: той, хто говорить, дивиться в очі тому, кому говорить добрі слова

Вихователь загадує загадку.

Хлопці, послухайте та відгадайте загадку:

У цьому закладі

Усі перебували.

Двоєчники, генії

Позначки отримували.

Вчилися тут артисти,

Співаки, артилеристи.

Туди піду і я

І всі мої друзі. (Школа)

Як ви здогадалися, що то школа? Які асоціації у вас виникають зі словом «школа»? Як ви думаєте, хлопці, про що ми говоритимемо на нашому занятті? (про школу).Правильно, наше заняття буде присвячене школі

Незабаром ви підете до школи. Якщо діти йдуть до школи вперше, як їх називають?

Як одним словом назвати ці предмети? (Шкільне приладдя)

Вправа «Що лежить у портфелі…»

Діти сідають на підлогу, утворюючи коло. Вихователь кидає комусь із дітей м'яч і називає якийсь предмет, наприклад: ручка, зошит, цегла, фломастери, праска, бутерброд, підручник, квітка, пірамідка, олівець, щоденник. Якщо на думку дитини цей предмет повинен лежати у портфелі, він ловить м'яч, якщо ні – ловити м'яч не потрібно.

Вправа «Тихо – голосно»

Вихователь вимовляє незакінчені пропозиції, наприклад: "на уроці ти розмовляєш ..." Завдання дітей крикнути: "Гучно!" - Або прошепотіти: «Тихо».

На перерві ти розмовляєш...

На уроці ти відповідаєш…

Ти вітаєшся з учителем…

На уроці ти попросиш ручку у сусіда.

Хочете перевірити, чи готові ви до школи? Я приготувала вам завдання. Вони будуть важкими, але цікавими. Перше завдання майбутніх школярів. Будьте уважні.

Архітектор району оголосив конкурс на будівництво найкращого будинку. Давайте збудуємо його з геометричних фігур (діти будують)
- З яких геометричних форм складаються ваші будинки? (трикутників, квадратів, прямокутників)
- Порахуйте скільки трикутників у вашому домі? (Відповіді дітей)
– Скільки квадратів? Скільки прямокутників? (Відповіді дітей)

Гра «Двічі-два-чотири».

Хід гри:

Музика грає, діти танцюють. Музика зупиняється, вихователь каже цифру. Діти стають у кола відповідно до цифри.

Нині ми відпочинемо.фізкультхвилинка.

До школи восени піду, (Діти крокують на місці)

Там друзів собі знайду. (Витягнути руки вперед, стискаємо та розтискаємо пальці в кулаку)

Я таким ученим буду, (Повороти голови вправо, вліво)

Але свій садок не забуду ("Обіймають" себе і піднімають руки нагору)

Загадування загадок.


— Я загадаю вам загадки, а відгадки знайдете на столі.


1. Я в лінійку, я і в клітку
Чекаю на гарну позначку.
На уроках я мовчу
Бути відмінником хочу.
(Зошит)


2. У цій вузенькій коробці
Що завгодно для душі:
Ручки, ластики, точила,
І кольорові олівці.
(пенал)


3. Не кущ, а з листочками,
Не сорочка, а пошита,
Не людина, а розказує.
(Книга)


4. До чого ж нудно, братики,
На чужій спині кататись.
Тут мешканці паперові
Усі дуже важливі.
(портфель)


5. Вгадай, що за річ
Гострий дзьобик, а не птах,
Цим дзьобиком вона
Сіє-сіє насіння
Не на полі, не на грядці-
На аркушах твого зошита.
(ручка)

Наступне завдання на кмітливість.

Планета, де ми живемо…

Велика домашня тварина, яка дає молоко.

Інструменти, за допомогою якого відкручують та закручують шурупи.

Чому потрібно вчитися у школі?

Хто видає книжки у бібліотеці?

Хто літає у космос?

Коли розпочинаються заняття у школі?

Скільки крил у птахів?

Скільки лап у кішки?

Що вище – дерево чи трава?

На якій руці більше пальців – на лівій чи правій?

Динамічна пауза.


Якщо подобається тобі, то роби так... (2 клацання пальцями)
Якщо тобі подобається, то роби так... (2 бавовни руками)
Якщо тобі подобається, то роби так... (2 бавовни по колінах)
Якщо тобі подобається, то роби так... (2 притопу)
Якщо тобі подобається, то й іншим ти покажи
Якщо тобі подобається, то роби так... (повторити все разом)
ДОБРЕ!

А зараз послухайте вірш та допоможіть його закінчити:
Скажу я слово ВИСОКО,
А ви відповісте... (низько),
Скажу я слово ДАЛЕКО,
А ви відповісте... (близько),
Скажу вам слово ТРУС,
Відповідайте - ... (сміливець),
Тепер ПОЧАТОК я скажу,
А ви відповісте... (кінець)

Сьогодні ми перевіряли, чи готові ви до школи. Тепер я бачу, що з вас вийдуть справжні учні